mamy lipcowo - sierpniowe 3

LIPIEC:

1.Termin: 27.06 LARISA35/Jasień/córka
2.Termin: 29.06 MADLEN69/?/?/
3.Termin: 3.07 MARA_JADE/?/syn/
4.Termin: 5.07 ASIA/?/?/
5.Termin: 7-9.07 BASIA/Piecki Migowo/?/
6.Termin: 8.07 NATALIAPRIWER/Wrzeszcz/?/
7.Termin: 8.07 ZOSTER-ZOSTER/?/?
8.Termin: 13.07 KASQ90/Orunia Górna/syn/
9.Termin:13/17.07 KAROLA/?/córka
10.Termin: 16.07 MIISHKA/Gdańsk Główny/syn
11.Termin: 24.07 KITTI25/?/?/
12.Termin: 28.07 ASIEŃKA16/Zakoniczyn/syn/

SIERPIEŃ:

13.Termin: 4.08 ANIXX/Kowale/?/
14.Termin: 8.08 MAGDA/?/?/
15.Termin: 8.08 PAULA/Rumia/?/
16.Termin: 11.08 KAS/?/?/
17.Termin: 14.08 YGREX/Chylonia/córka/
18.Termin: 17.08 DOMIKAJ/?/?/
19.Termin: 23.08 PYSZOTKA/Orunia Górna/?/
20.Termin: 24.08 PSZCZOOŁA/Chełm/?/
21.Termin: 25.08 DROSERA/?/?/
22.Termin: 26.08 EWELINA88/Banino/?/
23.Termin: 29.08 AŚKA84/?/córka/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie też tak słyszałam, więc nie powinno być problemu. Trzymaj się i życzę dużo zdrówka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To faktycznie moze byc i czop. Ja mialam taki podbarwiony krwia. Oby do srody nic sie nie wydarzylo. A np. lekarz nie zasugerowal tych sterydow na rozwoj pluc w razie szybszego porodu? Mojej kokezance skaracala sie szyjka i w 33 tyg byla na zastrzykach chyba 2 dni na patologii w razie szybszej akcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten czop to był nie taki zwykły śluz tylko bardziej jakby galaretka, zwarte pasmo dosyć długie i szerokie. Konsultowałam z lek. i raczej był to czop. Mam się oszczędzać i brać no spe. Od 34 tc już podobno akcji porodowej nie wstrzymują, ale mam nadzieję, że to fałszywy alarm, bo ten czop może odejść nawet kilka tygodni przed porodem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mara_jade a czy mogłabyś opisać jak ten czop wygląda? Jezu trzymaj się, leż tylko. Na szczęście to już ten etap, że nie ma tragedii, jakby co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Madlen69 a jaki masz poziom hemoglobiny? Bo to chyba ten parametr wskazuje na anemię.
Co do dzieci to myślę, że na tym etapie to już chyba nie zarażają. Znajoma pediatra w takich sytuacjach zawsze mi radziła, żeby przed wyjściem psiknąć dziecku do gardła tantum verde i to ma niby zniwelować rozsiewanie zarazków.
Kurczę po SN i po rozmowie z koleżankami zaczynam na poważnie się zastanawiać nad Kliniczną...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi na zaparcia pomaga szklanka ciepłej wody na czczo albo Inka (najlepsza jest karmelowa), bo ma błonnik. Mam straszną zgagę po owocach, warzywach, ciemnym pieczywie.
Madlenn moja mama (co prawda to było ponad 30 lat temu) w pierwszej ciąży też miała silną anemię i dostawała żelazo w zastrzykach, w końcu po porodzie musiała dostać krew, ale ze względu na krwotok a nie anemię.
Ja mam znowu stres :( dopiero zaczęłam 34 tc, a chyba odszedł mi czop. Teraz jeszcze boli mnie podbrzusze tak jak przed miesiączką. Czekam na wizytę do środy, w razie czego będę jechać do szpitala. Wczoraj wieczorem jeszcze pakowałam torbę na wszelki wypadek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc. Mi tez wyszlo, ze dziecko o 2 tygodnie starsze i moj lekarz nastraszyl mnie makrosomia i wyslal nadodatkowe badania. Do tego dochodzi polozenie miednicowe, ale mam jeszcze nadzieje, ze sie obroci. Co do dzieci, to po antybiotyku organizm jest oslabiony, wiec bardziej balabym sie, czy jakas nowa infekcja sie nie przyplacze, bo zarazac juz raczej nie powinna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,
Ja wczoraj byłam na wizycie (33+6) i maleńka waży 2400 więc wychodzi ogółem na 35+3... największa jest główka :/ Pani pobrala mi już wymaz na paciorkowca i troche nastraszyla transfuzja krwi po porodzie. Mam anemie i niestety jest na takim poziomie ze jak do porodu jeszcze mi poleci i podczas porodu też stracę to będzie to nieuniknione ...No i jak na złość moje córki chore i ja tez się zarazilam. W sobotę jest komunia chrzesniaka i się zastanawiam czy je brać ze soba. Gorączki nie mają,tylko kaszla i katar maja no i jedna antybiotyk bierze wiec niby nie powinna zarażać...Ja myślicie? Ja zaparcia tez mam ale zaczęłam jeść jogurt muesli z blonnikiem i jest lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matko co ja za głupoty piszę z tą ceną, dopiero teraz się zorientowałam ;) 28 zł kosztował inny krem, więc spokojnie miżna kupować w stancjonarnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do zaparć i zgagi to się zgadza. Ja co prawda nie cierpię na tą pierwszą przypadłość ale bardzo się jej obawiam :( i właśnie jak zacżęłam myśleć co powinnam jeść, żeby uniknąć zaparć przy tych lekach to mi wyszło, że zgaga nie odpuści. No ale już chyba z dwojga złego lepiej w tą stronę ;) Byłam w Gemini i ten krem Pharmaceris kosztuje ponad 36 zł więc duża różnica w cenie. Nie ma co przepłacać, zamówię sobie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do wagi z usg to mi lekarz, który przyjmował mnie do szpitala wyliczył wagę córki z dokładnością do 50g. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mara_Jade dziękuje!
Co do wymiarów USG to ja urodziłam akurat dokładnie tak jak pokazywało USG, na tydzień przed urodzeniem USG pokazywało 3.9kg a urodziłam 4.1kg. I niby tylko 54cm, ale w ubranka 56cm mieścił się tylko kilka dni więc ja w 56cm nie inwestuje, mam tylko 2x pajac w tym rozmiarze ;) Jak będzie taka potrzeba to poproszę kogoś by kupił ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Larisa35
2017-05-17 07:17:26
No właśnie... mój z kolei trochę chodził w tych malutkich a to było wyjątkowo małe 56. Mała zapowiada się większa. Dziwię się, że potrafią obejrzeć na USG każdy paluszek a ńie potrafią przewidzieć dokładnie wielkości dziecka. Rozbieżności bywają naprawdę spore ;)

Dzięki za namiar na krem - znalazłam go w Gemini, kosztuje 38 zł i co ważne ma filtry mineralne :)

No i pierwszy raz nie mam idealnej morfologii (eh starość ;) i dostałam żelazo na 2 tyg. Słyszałam, że po tych lekach są zaparcia więc postanowiłam zadbać o dietę bo wstyd przyznać ale ja od zawsze mam problem z tym, żeby się zmobilizować do zdrowego jedzenia :( a teraz w ciąży jeszcze po owocach i warzywach mam zgagę. Ale o dziwo! Zrobiłam sobie wczoraj sok z surowego buraka, marchewki i pomarańczy :) Kurczę nawet dobry i zgagi nie było a wypiłam na sam wieczór! ;)
Dzisiaj robię z surowego brokuła, banana i mandarynki.
Ja tez mam zgagi i to czasem koszmarne a zaparcia od początku, najgorsze ze to co polecają na jedno odradzają w drugim :P np pieczywo wieloziarniste pomaga przy zaparciach ale jest ciężej strawne i pogarsza zgagi... dylematy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja ostatnio to codziennie cos w rodzaju smoothie robię. Blenderuję co mi w ręce wpadnie :P kiwi, banany, pomarańcze... i nieważne ile zrobię, tyle wypiję, ale to chyba przez to, że mi odstawiła lekarka wszystkie suplementy. Nie tylko skonczyly się u mnie zaparcia, to jeszcze trądzik zniknął :P A tak nie było dnia bez czopka glicerynowego :D

p.s. jak się wybiera te kremy ochronne to zawsze patrzę, ile jest ważny po otwarciu. Okazuje się, że te "niedermatologiczne" często max rok. A te "dermatologiczne" często 18 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie... mój z kolei trochę chodził w tych malutkich a to było wyjątkowo małe 56. Mała zapowiada się większa. Dziwię się, że potrafią obejrzeć na USG każdy paluszek a ńie potrafią przewidzieć dokładnie wielkości dziecka. Rozbieżności bywają naprawdę spore ;)

Dzięki za namiar na krem - znalazłam go w Gemini, kosztuje 38 zł i co ważne ma filtry mineralne :)

No i pierwszy raz nie mam idealnej morfologii (eh starość ;) i dostałam żelazo na 2 tyg. Słyszałam, że po tych lekach są zaparcia więc postanowiłam zadbać o dietę bo wstyd przyznać ale ja od zawsze mam problem z tym, żeby się zmobilizować do zdrowego jedzenia :( a teraz w ciąży jeszcze po owocach i warzywach mam zgagę. Ale o dziwo! Zrobiłam sobie wczoraj sok z surowego buraka, marchewki i pomarańczy :) Kurczę nawet dobry i zgagi nie było a wypiłam na sam wieczór! ;)
Dzisiaj robię z surowego brokuła, banana i mandarynki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Larisa, mój syn, kiedy sie urodził miał 58 cm :P. 56 nosił całe kilka dni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam dermatolog pharmaceris 50 poleciła od 1 dnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dzisiaj byłam w pepco. Bardzo mało ciuszków na 56. Kupiłam jednego pajaca i dwie pary półśpioszków. Więcej na 56 już nie planuję.
Od 19 maja w Pepco będzie nowa kolekcja dla niemowląt, ale jak pytałam o 56 to sprzedawczyni powiedziała, że takie małe to sporadycznie. Nawet kaftaniki zwykle są od 62.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam teraz AFI 20. Też tylko do obserwacji, wielowodzie wg pani dr z klinicznej dopiero od AFI 25, więc chyba nie ma się czym przejmować. :) Może taka uroda tej ciąży. Z córką miałam w tym czasie AFI 15.
Na wizytę teoretycznie mam przyjść za 3 tygodnie, ale jutro mam dzwonić to może szybciej. Mój maluch ma już prawie 2300 g. :)
Ja na 56 mam tylko te ubranka, które od kogoś dostałam. Kupuję od razu na 62. Dla córki też tak miałam, urodziła się 53 cm i faktycznie na początku trochę topiła się w śpioszkach, ale dorosła do rozmiaru 62 praktycznie w tydzień może w półtora tygodnia (tak, że nie "wisiały" na niej), więc uważam że nie opłacało się inwestować w mniejszy rozmiar. Zakup od razu rozmiaru 62 doradzały mi wtedy bardziej doświadczone dziewczyny na forum.
Ja mam sporo ciuszków, ale większość dostałam, więc nie są to może do końca ilości jakie bym sama kupiła.
Mam: śpioszki - 8szt., pajacyk - 1 szt., spodenki - 4 szt., body krótki rękaw - 7szt., body długi rękaw - 7szt., body bez rękawów - 4 szt.; rampersy - 5szt.; poza tym jakieś rozpinane bluzki/kaftaniki; czapeczki, skarpetki, niedrapki; dostałam też takie cieplejsze śpioszki jakby polarowe, które nie wiem czy przydadzą się latem, ale nigdy nic nie wiadomo (dostałam, więc wyprałam i leżą w szafie :)).
Zastanawiam się czy nie kupić półśpiochow, chętnie bym je miała zamiast tych spodenek. Poczekam na wyprzedaże.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do ciuszków to mam dokładnie ten sam problem... mam sporo ciuszków ale właśnie tych większych a takie naprawdę malutkie 56 to mam dwa pajace i jednego bodziaka. Planuję dokupić jeszcze jednego pajacyka i takie półśpioszki z koszulkami albo bodziakami. Tyle, żeby starczyło do szpitala a potem jak już zobaczę Maluszka to będę wiedziała czego brakuje i najwyżej wyślę męża.
Mam też dwie pary takich malutkich spodenek z Lidla ale one są bez stópek więc na te pierwsze dni moim zdaniem odpadają.

Co do kremów to właśnie sama mam dylemat... widziałam też Musteli od pierwszego dnia życia i Rossmanowe babydream.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

krem nawilżający do twarzy (41 odpowiedzi)

Jaki krem jest dobry bo nie wiem jaki kupić używałam garniera ale mi nie służy i teraz mam taka...

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...