mieszkania Mat-Bud RUMIA ALEJA dębowa

Temat dostępny też na forum: Rumia
witam co sądzicie o tej inwestycji jesli ktos kupił prosze o informacje z góry dziękuje
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4
chyba solidny potym co widać w rumi te bloki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
KUPIŁAM OD NICH MIESZKANIE NA DĄBROWSKIEGO, W PRAWDZIE JESZCZE NIE MIESZKAM TAM, ALE NIESTETY JESTEM STRASZNIE NIEZADOWOLONA ZE WSPÓŁPRACY,
PANI KTÓRA OBSŁUGUJE KLIENTÓW POTRAFI BYĆ MIŁA TYLKO PRZED PODPISANIEM UMOWY A PÓŹNIEJ MA WE WSZYSTKO WYLANE, CIĘŻKO SIĘ COKOLWIEK DOWIEDZIEĆ, A TERMIN ODDANIA BUDYNKU JEST PRZEKŁADANY Z TYGODNIA NA TYDZIEŃ
POZA TYM NIESTETY PO OBEJRZENIU MIESZKANIA ZAUWAŻYŁAM PLAMY NA ŚCIANACH ORAZ NIERÓWNOŚCI
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
jak z odbiorem??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
to bedą Ci płacić za to ze sie nie wywiązali z umowy?? ile maja czasu na zniwelowanie ewntualnych usterek?? masz tam piec urlicha w mieszkaniu?? jak tak to powiedz jakiej mocy i parametry. oriientujesz sie ile kosztuje miesieczny koszt takiego pieca za ogrzewanie wody i grzejników??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziwne ze tak zwlekaja z odbiorem chaty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
no niestety mało na razie mogę się wykłócić, gdyż wg umowy odbiór jest na koniec roku, a o sierpniu mówiła a raczej zapewniała Pani Justyna, wiem że co nie na papierze to nic nie warte, jednak nie mnie wkurzyłam się :/
a co do pieca to tak, jest to piec urlicha, ale nie znam parametrów mam w domu dane najwyżej później napiszę, ale orientowałam się że koszt ogrzewania np. przy mieszkaniu 50m przy ok 20-22 stopniach jest jakieś 200zł miesięcznie, a ile w tym prawdy to się okaże później
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
nie chcę Wam mieszać więc idę pisać we właściwym wątku, przepraszam ale wcześniej z nerwów się pomyliłam
moje mieszkanie dotyczy budynku na dąbrowskiego, jak by co to tam mnie szukajcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
bardzo proszę o dodanie informacji dotyczących parametrów pieca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
widze ze to twoja wina a nie mat-buda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piec to któryś z tych
Kocioł gazowy Ulrich FUTURA WA24
Kocioł gazowy Ulrich FUTURA WA19
z resztą przy umowie powinieneś dostać ulotkę z informację o parametrach
nie dostałem własnie ulotki odnosnie pieca
a Ty nie wiesz konkretnie jaki bo z tego co widzę to piec WA24 jest gorszy od WA19??
ja wiem, ale tak jak wspomniałam jestem teraz w pracy, a myślałam że Tobie zależy szybko więc wizualnie poszukałam i jest to któryś z nich :)
jak wrócę do domu i nie zapomnę to napiszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dobrze dziekuje czekam na odpowiedz. a wiesz cos na temat jak bedziedzie ze wspolnota ile sie bedzie płaciło??
nic niestety nie wiem, z tego co pamiętam z umowy to oni chyba zarządzają do momentu ustanowienia wspólnoty, ale konkretów nie pamiętam bo umowę podpisywałam już kilka ładnych miesięcy temu
jak sprawdzę to napiszę
a jak Ci sie podoba komórka lokatorska?? dobrze wykonczona??
ilu metrowe mieszkanie kupiłas i ile kosztował cie m2?? bo ja 4200 50 metrów
ja kupiłam na dąbrowskiego i tam za metr wyszło ok 4600
a co do komórki to nie wiem bo nie widziałam
jak jakieś pytania to pisz przy dąbrowskiego bo ja tu już nie zaglądam :)
wyslij potem te fotki maila ci juz podałem
czy warto i bezpiecznie podpisać umowę z mat -budem odnośnie kupna mieszkania na AL.Dębowej poproszę o wszelkie informacje
ja podpisałem i sadze ze warto aczkolwiek duzo podrozało garaze kosztuja 15 000 ja kupowałem jak garaze byłt bezplatne. który budynek ciw interesuje i ile metrów??
wiekszosc mieszkan sprzedanych
napewno warto kupic przed poswyzka vatu lepsza jest aleja dębowa od osiedla królewskiego z tym ze osiedle królewskie ma drozej mieszkania ale ma centralne ogrzewanie jedyny minus tych dwóch inwestycji ze brak jest komunikacji miejskiej bodajże 2 autobusy na krzyz tam jezdza masakra
Z kąd słuchy że 2 autobusy jeżdzą na krzyż ? Masz tak 86 jedzie do dworca w Rumi , J jedzie do szpitala w Wejherowie no i przystanek dalej linie R która jeździ do Gdyni :) Więc nie wiem z kąd takie informacje masz ...
A gdzie znajdę cennik mieszkań ?

Tyle osób zainteresowanych a na www nawet cennika nie można znaleźć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
musisz napisać na maila do nich wszystko ci wysla ale ceny oscyluja miedzy 3900 a 4300 za m2 plus garaż 15000 z tego co sie orientuje tyle moge powiedziec.
Mam pytanie podobno nad mieszkaniami Aleje debowe przebiegaja druty wysokiego napiecia... Czy kto to zauwazyl?
kupiłem mieszkanie właśnie tam, a co do drutów ...orientowałem się trochę i gdyby nie były zachowane odpowiednie zabezpieczenia nie dostali by pozwolenia na budowę a zezwolenia są dość restrykcyjne
w którym bloku kupiłes?? bo ja w 4 bloku. musiałes płacic za garaz??
w 3 bloku ale za garaż nie płaciłem bo rezerwacja była wcześniej
to masz farta ja tez nie płaciłem dziwne ze tak mało osób sie wypowiada ze tam kupiło mieszkania
chyba nikt tam niechce kupic mieszkania prosze o kontakt
właśnie...my kupiliśmy w 3 bloku i szukamy osób które kupiły Na AL.DĘBOWEJ
ja tez kupiłem ale w 4 budynku skad jestescie??
Gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a jaka dzielnioa?? ile metrów kupiłes??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiec ile mestrów kupiłes ?? Czy ktoś jeszcze tam kupił mieszkanie?? odzywac sie prosze chciałbym porozmawiac z przyszłymi sąsiadami. pozdrawiam wszystkich z alei dębowej
teraz juz rośnie 3 i 4 budynek
i jak ktos kupił??
ależ Ty niecierpliwy :)
poprostu sie pyta
kaja a Ty gdzie kupiłas??
Arturze nie wszyscy siedzą na forum którzy kupili tu mieszkanko...

My kupiliśmy mieszkanie w Redzie,os. Reda Park.
Zagladam sobie tu z ciekawosci bo pierwotnie tez bylismy zainteresowani mieszkaniem na tymże osiedlu.
wiec czemu tam a nie tu??
kaja Ty jestes wszedzie
a co nie mogę? :)
Sprawa z wyborem mieszkania była dość zakręcona.
Pierwotnie zamierzaliśmy w tym roku już zamieszkać...łudzilismy się na inne mieszkanko ale zostało w ostatniech chwili wyprzedane- na innym osiedlu. Tu na Aleji pzreszkadzało nam, że odbiór w przyszłym roku. W końcu przez przypadek dowiedzieliśmy się o fajnym mieszkanku i o odpowiadającym nam układzie własnie na os.reda park. I w końcu wyszło tak, że i tak zamieszkamy dopiero w przyszłym roku, :)
Ja także wraz z meżem kupiłam mieszkanko na Aleji Dębowej. Niecierpliwie czekamy na odbiór - ale jeszcze sporo czasu. Na razie w głowie roi się od pomysłów jak je urządzić. Mam nadzieję że termin odbioru nie będzie przesuwany i że wogóle nie będzie żadnych kłopotów. To nasze pierwsze mieszkanie wiec jest ogromny stres. Jedno co mnie zastanawia to czemu skoro jest ogrzewanie gazowe nie można jednak zamieścić kuchenki gazowej tylko narzucają elektryczną. Ktoś wie z czego to wynika?
mo zesz na butle zrobic sobiie kuchenke
sąsiadko w jakim budynku kupiliscie ile metrazowe bo ja w 4 na 1 pietrze 50 m2
My kupiliśmy mieszkanie w II bloku na I piętrze. Dopiero teraz znalazłam to forum (myślałam, że na rumskim forum coś się ukaże). Co do smrodków to już się nimi nie przejmuję, mieszkamy teraz w Rumi (chociaż wcześniej w Gdyni) i jeździłam tam codziennie, żeby wąchać:))) I nic nie wyczułam. Owszem, jak jest mgła to nawet teraz u siebie czuję zapaszki. Ale co tam, czy to kominy czy oczyszczalnia, zawsze coś będzie śmierdzieć.
Jeśli chodzi o piec to my nie bierzemy Urlicha, bo nasłuchaliśmy się o nim sporo nieprzychylnych informacji. Najprawdopodobniej zamontujemy Wolfa.
Jeśli chodzi o rury gazowe to one zawsze są na wierzchu, nie mogą być zasłonięte nawet płytą (chociaż i tak często tak ludzie robią). Musi być ciągły dostęp do nich jak co roku jest przegląd instalacji gazowej. Chodzą z czujnikami i szukają przecieków.
No dobra, to by było na tyle. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów i sąsiadki:)))))
Artur kupiliśmy mieszkanie w II bloku na II piętrze 63 m2.
Przeprowadzamy sie z Gdyni do Rumi bo poprostu cena mieszkań jest korzystna. Co do zapachów - cóż, coś za coś. Pozatym byłam parę razy i musze przyznać że na Osiedlu Królewskich jest bardziej wyczuwalny smrodek niż tam :) PS. Jeśli zaś chodzi o butlę gazową to nie zabardzo to jakoś widzę... :)
Gosiu, a będziecie mieszkać od strony łąki czy od Dębogórskiej? Bo my od łąki:)
Jeszcze coś Wam napiszę o rurach. Dziś byłam u Justyny i zwróciła mi uwagę na umiejscowienie kibelka. Chodzi o to, żeby ustawić go "plecami" do ściany nośnej (nie działowej, bo jest chuda), żeby potem nie mieć problemów z wystającą rurą kanalizacyjną.
Druga sprawa to kwestia rur gazowych - MatBud prowadzi je dołem czyli za szafkami. Oczywiście jeśli rura ma iść przez otwór drzwiowy to idzie górą. No i panowie mają liczniki montować najbliżej pieca czy np na klatce albo na dworze (w taki sposób idą klientowi na rękę). Nie wiem ile w tym prawdy, ale póki co takie info usłyszałam.
A czy Wy macie jakieś rady, wskazówki?
ja na dąbrowskiego mam liczniki na klatce tzn wszyscy mają i nikt o to nie pytał
Ja teraz też mam na klatce, ale Justyna mówiła, że ma na dworze (a jej też MatBud budował).
sadze ze najlepiej w domu miec liczniki.
Rozumiem ze justyna ci powiedziała ze liczniki beda na klatce lub dworze tak??Ale wybór należy do nas?? Rury od pieca beda szły nad dzrzwiami bezpośrednio a do drzwi dołem tak?? Czyli rozumiem ze rury bede miał w pokoju przez cały pokój?? to jest bezsensu bo w salonie nic nie postawie bo rury bede miał nisko nad podłogą. Jak to umeblować??
wygląda na to ze nasze mieszkania beda niezle orurowane.
pewnie mamy takie same mieszkanka bo ja mam tez na 1 pietrze 50m2 a TY prajs??
Liczniki będą na dworze albo na klatce, ale to nie zależy od nas tylko od nich. Mam nadzieję tylko, że rzeczywiście będą patrzeć na nasze dobro a nie na koszty.
Co do rur to one idą na zewnątrz od pieca do licznika - wiocha straszna, ale nic nie poradzić. Zależy tez gdzie będziesz mieć piec, czy gdzieś blisko drzwi wyjściowych czy daleko od nich. A umeblować to spokojnie możesz, na przykład wyciąć sobie tył szafek - taki winkiel:)))) Śmie4szne nie - a raczej tragiczne. Ja o tym póki co nie myślę, nie chce mi się denerwować.
A te mieszkania to chyba są różne, bo ja nie mam 50 metrów. A w której klatce i w którym budynku masz swoją siedzibę?
budynek 4 pietro 1
ciekawe ztymi rurami porażka
Prajs, będziemy mieszkać od strony Dębogórskiej, bo od strony łąki to tylko ponad 70 m2 mieszkania były a to dla nas juz za dużo :)
A z tymi rurami to nie rozumiem. Czyli z łazienki od pieca poprzez korytarz do drzwi wyjściowych będą szły rury???? Jak kupowaliśmy mieszkanie Justyna mi mówiła że żadnych rur od pieca przez mieszkanie przebiegających nie będzie.... Dziwne :(
ja tez jestem w szoku
Jak cos wiecej sie dowiecie to piszcie... Mnie to drażnią godziny otwarcia ich biura, ze tylko do 15.30 i musze sie specjalnie z pracy zwalniać. Dlatego jak ktos coś więcej będzie wiedział w tej sprawie to proszę bardzo o jakiekolwiek info :)
No to tak, jeśli chodzi o rury to poczytałam o nich i niestety - jest rozporządzenia w Dzienniku Ustaw 75 z 2002 roku § 165. 2. i jest napisane, że "Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych - po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji - łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione. "
Czyli trzeba się natrudzić, żeby jakiś karton-gips na magnes wyrzeźbić:((((
Ja sprytnie osłoniłem rurę od dołu :) Dlatego lepiej jak rura biegnie
pod sufitem.
kupiłam mieszkanie na dąbrowskiego (też od mat-bud) i co do rur, spokojnie rury idą tylko w miejscu gdzie jest piec i kawałek pod nim, dosłownie 20cm
jak mi się uda to wklejam fotki tego jak to wygląda u mnie
(być może są mieszkania gdzie rur jest więcej)
image
podaje link bo chyba fota nie wyszła :)
http://yfrog.com/0kobraz003gzej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ina, wszystko fajnie, rury pod piecem można szafką zasłonić, ale ta złota rura idzie ..... i idzie, i idzie, i idzie.....
A właśnie Ina, już coś wiesz o odebraniu mieszkania? Już jesteś umówiona na podpisanie?
co do rury to na pewno nie idzie ona do samej góry, ani do samego dołu :)
będę w niedzielę w mieszkaniu to pstryknę jakieś fotki które to pokażą

odbiór 21-22 stycznia, my będziemy się umawiać pod koniec roku, bo nie wiemy kiedy będzie nam pasowało:)
Ok Ina, to czekamy na foty. Ale powiedz, bardzo Ci te rury przeszkadzają? Bo ja w obecnym mieszkaniu też mam piec gazowy i też rury i zasłoniłam je dechą drewnianą i nic nie widać:)

Fajnie, że już odbierasz mieszkanie, naprawdę zazdroszczę. Mam nadzieję, że wszystko będzie grało!
mnie nie przeszkadzają, gdyż zabuduję je szafą :) i nikt nie będzie ich oglądał
Dziwne, ze nie ma CO na budynek, tylko każdy ma kocioł, Zonk :D
ja tez mam ten ból ze musze zwalniac sie z pracy te biuro jest dla osób bezrobotnych a nie pracujacych a trzeba jeszcze dojechac po pracy żenada.
w całym mieszkaniu Ina nie zabudujesz tylko łazience
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prajs i Gosia orientujecie sie czy my bedziemy decydowac gdzie beda szły te rury gazowe po całym mieszkaniu?? czy mat - bud narzuca nam wg siebie?? Jak byłem u justyny nic nigdy nie wspominała o rurach w całym mieszkaniu od kotła sadziłem ze tylko w łazience bedzie widać tak jak u Iny na focie a reszta bedzie ukryta. Napisze do mat - buda maila w tej sprawie ciekawe co mi odpiszą w umowie nic niemiałem na ten temat ze bedzie to tak szpetne.
piotrusiek masz racje jest to niezły zonk
hehe niestety błąd, nie mam tego pieca w łazience :) a na przedpokoju, gdzie będzie szafa wnękowa :)
a rur nie ma nigdzie indziej niż tu (te co widać na fotce)
a rury do grzejników??
Ina czyli z tego wychodzi że bzdury ludzie tu pisza odnosnie orurowania tak mieszkania skoro Ty nie masz tak i są rury niewidocznie poza piecem. Sądze że dużo sie nie bedzie nasze budownictwo rózniło od Twojego ta sama technologia.Więc wysłałem maila do justyny odnośnie tych rur ciekawe co mi odpisze. Czekam na fotki z mieszkanka kiedy sie wybierasz??
Artur99, pomyśl proszę, masz piec w łazience i wychodzi od niego 7 rur - 6 idzie w podłogę, a jedną dopływa gaz. Ta rura nie może być zabudowana to powiedz mi jakim cudem może być jej nie widać?????? No chyba, że piec będziesz mieć blisko wyjścia.
A z resztą, ja już dalej tematu rur od gazu nie ciągnę, bo co wiedziałam to powiedziałam;)
Powiedzcie mi czy byliście już na budowie? Jeśli tak to czy prawdą jest, że Justyna musi "przepustkę" wystawić?
no tak ale jest to tylko jedna rura która nie idzie przez cała chate pomysl Ty
Kochani nie wykłócajcie się, do grzejników idzie rura ze ściany i tak samo od pieca te rury co widać na mojej fotce po jakiś 20cm wchodzą w ścianę i to tyle, w mieszkaniu nie ma żadnych rur ciągnących się Bóg wie gdzie
w łazience rura od wc, prysznica i umywalki oraz pralki (wystają po dosłownie kilka cm ze ściany) i w kuchni od zlewu to tyle

Artur będę w niedzielę porobię więcej fotek i Wam pokażę że nie ma rur w mieszkaniu poza tymi co wypisałam :)
dzieki Aneta
masz racje Aneta bzdury o tych rurach pisała jakas dziewczyna Justyna to potwiedziła mi w mailu czekam na fotki wyslij na maila ciekawy jestem Twojego mieszkanka pozdrawiam
prajs trzeba z justyna sie umówic i ztoba pojedzie na budowe tak to wyglada ale teraz nic tamniema do ogladania wiec lepiej na wiosne jak beda budynki zamykane
CIEKAWE JAK TO BEDZIE WYGLĄDAŁO KTOŚ WIE??
Artur, a powiedz co dokładnie napisała Ci Justyna? Bo z tego by wynikało, że Justysia każdemu mówi co innego - chyba tak na odczepnego. I nie pisz, że mówię bzdury, bo takie info uzyskałam.
A co do wspólnoty to nie wiem jak to będzie, ale chyba tak jak wszędzie czyli trzeba będzie się spotkać, wybrać Anioła i jego wspólników, znaleźć firmę zarządzającą, założyć firmę i się będzie kręcić i płacić:)
to samo co Ina pisała rury beda pochowane tylko od pieca widoczne i koniec.
wspolnota zeby drogo niebyło
ciekawe czy szopen czy upc bedzie osobiscie wole upc szopen to gowno ciekawe jak ludzie beda zakladali tv i neta??
Aaaaaaa, teraz to ja już wszystko rozumiem - czyli MatBud jest tak z*******ą firmą, że nie liczy się z Rozporządzeniami i naszym bezpieczeństwem i rurę, która doprowadza gaz do pieca wkuje w ścianę.
nie ta rura bedzie ale w małym stopniu widoczna reszte mówie które sa w mieszkaniu
bedzie dobrze
Wiem Artur, że będzie dobrze!!!!!! Przecież to będą nasze ukochane, wymarzone, wyczekane mieszkanka to musi być dobrze i ślicznie:)))))
dokładnie potem parapetówki sie posypią hehe tak sądze że te forum długo przeżyje ważne ze jest dyskusja na tematy które nas nurtują odnośnie naszych mieszkań.
prajs a skad sie przenosisz bo ja z gdyni??
tak apropo sądziłem że będzie więcej osób wymieniających się opiniami na temat Alei Dębowej. Już się nie mogę z żoną doczekać mieszkanka naszego ale ja mam dopiero odbiór styczeń 2012 :( ale warto czekać Ty prajs szybciej już się będziesz meblowała zawsze będziesz mogła coś podpowiedzieć skoro szybciej odbierzesz swoje m3 fotki bedziesz mogła pokazać jak to bedzie wygladało itd. itp.
Artur, my przenosimy się z Rumi, teraz mieszkamy jakieś 1000 metrów stamtąd. No i dlatego tak się mądrzę w sprawie rur gazowych, bo teraz je mam;)

No i tez się dziwię, że tak mało nas tu pisze. Tak naprawdę to kto? Ty, ja, Gosia i Artur 99 - strasznie nas dużo:)))))) Mam jednak nadzieję, że więcej sąsiadów tu trafi.
Juz sie doczekac niemoge odbioru mieszkania dzisiaj byłem na budowie
pierwszy budynek niedługo bedzie miał daszek w koncu zenada nic nie idzie do przodu budowa tylko 2 budynki żenada nie wyrobią sie
uważam także że komunikacja od naszego osiedla jest marna i daje wiele do życzenia brak autobusów daleko do przystanków to jest duży minus tej inwestycji
nie mogę dziś wstawić fotek, wyślę je do Artura na maila, i może je wstawi :)
Słuchajcie nie ma co się wykłócać o te rury. Tak jak pisałam wcześniej wg Justyny nie ma być żadnych widocznych rur, bo sama ona mieszka w mieszkaniu od MATBUDU i wie jak to wygląda. Po zatym z tego co mi wiadomo tak już się tak nie buduje i wszystko co jest zbędne jest umiejscowiane w ścianach, bo liczy się estetyka. Odbierając mieszkanie każdy fachowiec tak Ci powie, że jest to fuszerka. Nie ma co się artwić na zapas. My mamy rzekomo odbiór w październiku więc będę pisać co i jak. Jeśli zaś chodzi o to o czym mamy decydować to: ścianki działowe 30 dni od czasu podpisania umowy, umiejscowienie kontaktów, i gdzie ma być armatura łazienkowa, zlew w kuchni, kuchenka, piekarnik itp. Czyli wszystkie przyłącza. A co do zabudowy pieca słyszałam że jest to zabronione. Ze nawet szafki nie można mieć. Coś wiecie w tym temacie?
Jesli chodzi o komunikację to wiem że co jakiś czas kursuje autobus 85 na dworzec. Z czasem pewnie będzie lepiej i coś wykombinują. Pamiętajcie że obok jest Osidle Królewskie wiec istnieje możliwość że coś jeszcze wykombinują.
sądze ze niedadza rady do pazdziernika ztego co widziałem ostatnio na budowie nawet dachu niema pierwszy budynek kupa roboty
niemoge wstawic Ina
http://img413.imageshack.us/img413/1773/zdjcie0063f.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/6817/zdjcie0064n.jpg
http://img600.imageshack.us/img600/8864/zdjcie0065g.jpg
http://img704.imageshack.us/img704/5228/zdjcie0066y.jpg
ok udało się, wrzuciłam fotki grzejnika w pokoju i w łazience oraz pieca
jeny strasznie ten piec duży ale zawsze można go chyba zabudować?

Ina ile masz m2 pokoj że grzejnik taki duzy?
Powinni robić takie pionowe długie bo tak to troszke powierzchni zajmuje...nie bardzo zastawiac a powierzchnia zmarnowana... architekci nie myśla...no chyba, ze inaczej sie nie da...
ten pokój ma jakieś 25m2 :)
a piec nie taki duży jak wygląda :)
a grzejnik w łazience ja bede miał
chyba wszyscy mają w mieszkaniach mat-bud grzejnik w łazience :)
ciekawe foty dzieki Aneta
Witam! My z mężęm też kupujemy mieszkanie w aleji dębowej w budynku nr 4 na parterze (57m), niepokoi nas trochę linia wysokiego napięcia biegnąca obok osiedla. W mat-budzie babka twierdzi, że wszystko jest zgodnie z normami, ale taki developer może mieć "sposoby" żeby uzyskać pozwolenie... Czy ktoś badał ten temat? I czy ktoś z Was też będzie mieszkał na parterze?
ja bede mieszkał na 1 pietrze w budynku nr 4 z liniami napiecia jest wszystko okey powiedz mi dawno kupowałas?? musiałas płacic za garaż?? Co mówiła justyna o 1% podatku bedziemy musieli zapłacic skoro w tym roku kupilismy mieszkania??
artur a macie w umowie punkt mówiocy o ew zmianie podatku?
Bo ja mam niestety...i trzeba będzie zapłacić 1% od przelanych transz w 2011r., co w naszym przypadku daje ok 1000zł :(
przypomne, ze mam umowe z deweloperem Semeko.
My podpisaliśmy umowę na początku grudnia, a co do vat-u to wg mnie trzeba będzie zapłacić ten 1% napewno, z umowy jasno to wynika.
za garaż płaciliśmy 15 tys., nie dało się nic wynegocjować...
sorki, że drążę temat tych linii, ale jakiś czas znalazłam forum, gdzie była ostra dyskusja na ten temat i niektórzy przez to rezygnowali z zakupu, dzwoniliśmy do Energi i też potwierdzają, że wszystko OK, ale męczy mnie to teraz. Jak znajdę to forum to prześlę linka, argumenty mają tam niezłe.....
http://www.mtk.pl/forum/read.php?3,50435 a propos linii...
kurczę też mnie kusiły ceny na tym osiedlu, ale chyba dobrze że nie kupiłam
jakoś obawiałabym się tych linii energetycznych
Jeśli chodzi o odległość linii wysokiego napięcia od zabudowań to też drążyłam ten temat. Byłam nawet w UM. I wygląda to tak - te linie idą nie nad blokami tylko pomiędzy, a odległość musi być około 5m. Tu jest więcej informacji na ten temat i są podane normy http://www.archipelag.pl/aktualnosci/architekt-archipelagu-radzi-w-jakiej-odleglosci-od-linii-wysokiego-napiecia-mozna-wybudowac-dom.html
A wszechobecne mikrofalówki, czajniki elektryczne czy inne komórki mają większe pole niż te kable. No i w siatkówkę będzie gdzie pograć:))))

Ina, fajnie, że wrzuciłaś te foty z mieszkania, bardzo dziękuję. Piec wcale nie jest duży i grzejnik też. Tym bardziej, że grzejniki są dobierane do wielkości pomieszczenia, żeby ciepło w tyłek było.
Ina, a powiedz, będąc w mieszkaniu już kilka razy - zauważyłaś jakieś babole? No i czy mieszkanie będziesz odbierać z fachowcem znającym się na rzeczy czy sami będziecie? Jakiś czas temu znalazłam ciekawe wpisy osób, które właśnie odbierają mieszkania i piszą na co warto zwracać uwagę: dla chętnych http://gdansk-zakoniczyn.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=4108&start=15&sid=65be050d90ca77f54788a4312b4e78e4
I powiedzcie mi jeszcze coś, bo myślałam, że wszystkie bloki będą takie same, a Wy piszecie, że macie garaże, a u nas są tylko miejsca parkingowe. Szkoda, bo wolałabym garaż mieć. Czy one będą stały gdzieś osobno? Jak to jest?

Kajagdynia, co do grzejników to architekci tylko proponują - Ty sama możesz sobie dobrać takie grzejniki jakie Ci pasują. I jest pełno grzejników pionowych, są z lustrami, są powyginane i milion innych. Cena tez milionowa:))))

Agusia, wrzuciłaś linka do forum rumskiego - to ja założyłam ten temat:) I jednak kupiłam mieszkanie. Mi bardziej chodziło o smrodek z oczyszczalni, a te linie to wyszły przy okazji.
Prajs- ja zapytałam o grzejnik wysoki pionowy ale powiedzieli, ze nie ma takiej szansy,pewnie gdybym drążyła temat to by cos wyszło, a tak olałam...
Kaja, jest to co najmniej dziwne z tymi grzejnikami. Przecież to jest TWOJE mieszkanie to możesz mieć to co TOBIE się podoba. Możesz piec wybrać, ogrzewanie podłogowe, grzejniki. Albo deweloper nie idzie na rękę i nie chce mu się wykłócać o grzejniki, albo czekać aż klient je zamówi. Każdy deweloper działa na innych zasadach.
A najgorsze jest to, że przed podpisaniem umowy wszystko jest pięknie, różowo, a potem......
Prajs, dzięki już jestem spokojniejsza :) A co do smrodku to ja w ogóle się tym nie przejmuję, mieszkam od urodzenia na ul. Derdowskiego jest to jedna z prostopadłych do Dębogórskiej, do Aleji Dębowej mam 10 min spacerkiem, więc również mieszkam w strefie smrodku i kiedyś rzeczywiście było czuć, ale sporadycznie 2-3 razy w roku i to latem przy mega upałach, ale wtedy waliło pół Rumi - Janowo, Centrum, nawet przy dworcu w Rumi było czuć... jednak 2-3 dni naprawdę można było się przemęczyć. Od 2 lat nie przypominam sobie żadnego smrodku, nawet zapomniałam, że ten problem kiedyś istniał :) I nie będzie napweno wyglądało to tak jak niektórzy wyolbrzymiali, że nie będzie można na balkonie posiedzieć, czy że będziemy musieli zamykać się szczelnie w mieszkaniu... Więc dla mnie temat jest śmieszny :) Nie ma się czym przejmować :) Po ulepszeniach, które wprowadziła oczyszczalnia nie sądze aby ten smród jeszcze kiedyś się tak wybił :)
Agusia, ja teraz mieszkam na Saperów, zatem nie aż tak daleko od Ciebie:)
I przejmuje się jeszcze jedną rzeczą - nie wiem czy wiecie, ale całkiem niedaleko naszego nowego domu będzie przechodzić Obwodnica Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. Nie wiadomo kiedy ją wybudują, ale wiadomo, że węzeł będzie tuż obok nas. W UM są plany, ale w necie też.
a gdzie w necie podaj link
Na przykład tu http://www.napolwyspie.pl/opat_plan.pdf na str 18 - tylko trzeba się przypatrzeć i znaleźć nasz rejon:)
proponowałabym obejrzeć dokładnie okna i drzwi balkonowe oraz mieliśmy tłuste plamy na ścianach
szczerze to długo jeszcze to potrwa ta budowa tej autostrady 2002 rok to było projektowane czyli juz 8 lat mineło.
Teraz po tym co sie dzieje za oknem kiepsko bedzie im szła budowa naszych mieszkań dobrze że mojego bloku nie zaczeli budować najgorzej ma 1 i 2 budynek dostanie w pupe troche mury itd itp.
Budowa idzie pełną parą! Przed Wigilią betoniarki w ruchu i ludzie też :) W tej chwili chyba garaż budynku nr 5 nawet już stoi, moja 4 napewno ma już garaż :) Co do obwodnicy to rzeczywiście ma powstać, podobno kasa z Unii nawet spłynęła... Ale ja się nie przejmuję, bo za naszym osiedlem są jeszcze domki jednorodzinne, które będą nas separować. A po drugie w tej chwili auta dostawcze i tiry cisną z Hutniczej przez nowe rondo na Dębogórską w stronę Redy, a mimo to przy Aleji Dębowej jest spokojnie. A z tego co się doczytałam, to właśnie dla tych ciężarówek ma być ta obwodnica, czyli będą jeździć jeszcze dalej nas. Jak dla mnie obwdnica może być :)
mi obwodnica tez nie przeszkadza
wg mnie kipsko że w takich mrozach budują ulepszacze nie są dobre do zapraw i cementu zresztą maja terminy które bedą ich gonily w przyszłym roku dlatego to olewaja no coż ciesze sie ze moj budynek numer 4 jeszcze nie stanał na nogi
Artur99 a kiedy masz odbiór mieszkania?
styczeń 2012 wiec ominie mury i wnetrze mrozy poniewaz wiosna i latem najwiecej beda budowali
witam nowych sąsiadów,
my mamy mieszkanko w bloku 1, czyli coraz bliżej do odbioru. W umowie mamy sierpień mam nadzieje, ze się wyrobią, fajnie byłoby gdyby szybciej oddali.
watpie wto zeby sie wyrobili
Czy wiecie zeby mat - bud przeniósł sie juz na nowy punkt??
szczerze w to wątpię, bo jak ostatnio byłam na janowskiej/dąbrowskiego to byli jeszcze daleko w polu z wykończeniem pomieszczeń, ale może jakimś cudem już się przenieśli
zapewne wtedy ja Wy Aneta bedziecie mieli odbiory w połowie stycznia
musze zadzwonić gdzie mam jechac do mat-bud,a bo sam juz niewiem pisało u nich w biurze ze od 3 stycznia na dąbrowskiego 50 przyjmują. Ciekawy jestem jak z tym vatem zrobią skoro kupiliśmy w 2010 a co teraz zresztą transzy z jakim vatem?? Orientuje sie ktoś z sąsiadów:) ??
mój mąż był dziś w matbudzie i mają biuro tam gdzie zawsze póki co
i jak dowiedział sie coś nowego.?
wiecie co z vatem??
Aneta sam z męzem odbieracie mieszkanie czy kogoś chcecie do tego wynająć jakiegoś fachowca bo chyba niedługo odbiór was czeka?? Jak tam kuchnia gdzie zamawiałas i jaki koszt mniej więcej??
na kuchnie nadal czekam na wycenę, bo na razie nie prosiłam o nią, gdyż nie wiedziałam co z odbiorem, ale dobrze że mi przypomniałeś :) muszę zadzwonić teraz już mogą wyliczać, wtedy dam Ci znać jak cena itd
co do odbioru to chyba weźmiemy kolegę który ma firmę budowlaną i się trochę na tym wszystkim zna
a co do siedziby mat bud to chyba są jeszcze na starym miejscu bo dostałam od nich wczoraj pismo i proszą o zwrot na stary adres (dostałam korektę FV)
Artur a Twój projekt powinnam zacząć w ten weekend :)
myślałem że juz zapomniałaś fajno że pamietasz
z jakiej firmy kuchnie zamawiasz?? Powiedz mi czy projkt zrobili darmowo i Ci zostawili go do wglądu??
Czyli dostałas zwrot kasy pewnie z jakis standardów zrezygnowałas mi tak tłumaczyła ze ja zrezygnuje z wanny , kibelka itd. to potem obnizy sie koszt mieszkania i bedzie FSK. Prawda?
nie mam jeszcze projektu kuchni ale robią go za darmo

tak, rezygnowałam z sanitariatów, ale kasa z tego marna, nie wiem skąd wzięli te ceny :D
wiem pareset złotych ceny odwzorowują to co nam proponuja czyli słabe badziewie ja nawet z parapetów zrezygnowałem bo jak mi powiedziała ze sa z metra cięte i plastikowe to sie za głowe złapałem
to dobrze że ja nie mam wcale parapetów :)
a powiedz mi jak się znasz na budownictwie, wiesz czy jest jakaś różnica w jakość wc podwieszanym kiedy różni się szerokością? czy te szersze zestawy są stabilniejsze czy jak?
geberita proponuje solidne wc podwieszane
tylko ono jest dosyć szerokie (tzn. stelaż) a ja bym wolała jednak węższe, mają też?
a jest różnica w stelażu narożnym i zwykłym? tzn czy mozna np zwykły dać w róg itd?
zwykły kiepsko w narożny.
Co do stelaży to ja jestem fanką Grohe, bo mają ładnie przyciski, a nie jak w McDonald's:)))))) Co do rozmiarów to i Grohe i Geberit mają do wyboru do koloru.
Aneta, do rogu musi być odpowiedni stelaż, bo jak postawisz zwykły przyścienny to jest szansa, że się oderwie, bo będzie przymocowany tylko w 2 punktach. Lepiej dopłacić i mieć pewność, że jest ok.

Siedziba chyba jeszcze na starym miejscu, bo codziennie przejeżdżam koło nowej, a tam ciemno. A mieli się przenieść 5 listopada:))))

Anetko, po raz pierwszy słyszę, żeby ktoś nie miał parapetów. Nigdy się nad tym nawet nie zastanawiałam, ale może i masz rację? A powiedz, okno i ścianę pod oknem masz w linii prostej czy okno jest cofnięte? No i szkoda, bo parapetówy teraz nie możesz zrobić:))))

Co do rezygnacji z sanitariatów i innych rzeczy to można je wziąć i sprzedać na Allegro. Trochę więcej roboty z tym jest, ale kasę większą można dostać. Bo oni rzeczywiście oddają grosze, dużo mniej niż ten sprzęt jest wart. Oczywiście nie jest to Villeroy & Boch, ale na pewno nie kosztuje tyle co oni zwracają.
co do stelaży to jednak postanowiliśmy zrobić normalny (nie narożny) gdyż jednak nie stawiamy wc w rogu (tak wyszło po naszych wczorajszych debatach) jakiej firmy sama już nie wiem, ale jutro mamy wędrówkę po marketach budowlanych to chyba coś wynajdziemy :)

ja nie mam parapetów, bo mam okna do podłogi :)
ja w sobote jade do justyny scianki działowe podac jak maja wygladac
Aneta, to będziesz miała niesamowity widok - super. To wszystkie okna masz takie duże?

Artur, Ty (o ile dobrze pamiętam) w 4 budynku będziesz mieszkał, prawda? To szybko dajesz ter ścianki. A nie chcesz dać na ostatnią chwilę, jak jeszcze z żonką coś pozmieniacie? No chyba, że już na 100%wiecie, że będzie tak, a nie inaczej. Ja na przykład ścianki dałam całkiem niedawno, a stawiać będą za tydzień.

I powiedzcie mi proszę z tymi garażami jak jest - w pierwszych blokach są parkingi a dalej garaże? Czy jak to wygląda?
hale garzowe pod budynkami sa w kazym bloku
ale nie wszyscy maja dostep tylko ci co maja duze mieszkania powyzej 50m2
a ztymi sciankami to juz 2 razy byłem ale teraz juz jestesmy pewni w 100%
Ok, to już wiem, że nazywacie garażami miejsca postojowe. Bo myślałam, że u nas są miejsca postojowe, a dalej garaże.
Artur, a czy może wiesz czy wjazd do parkingu podziemnego będzie podgrzewany? Bo widzę, że teraz to raczej już standard, ale nie wiem czy dla Mat-Bud'u też.
u nas na dąbrowskiego niby jest podgrzewany, więc u Was pewnie też :)
ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu
jeśli chodzi o stelaże kibelków i wszystko z nim związane np przyciski radzę kupić dobrej firmy, nie wytaniać bo nie daj Boże coś się stanie,pęknie i trzeba będzie kuć całą ścianke i kafle...tak samo z przyciskami... grohe rzeczywiście oferuje dobry i solidny produkt.
prajs tak bedzie podgrzewany na 100%
a stelaż firmy KOLO? raczej nie?
Anetko, stelaż Koło? Nie koniecznie, bankowo to jakaś lipa jest. Nie wiem ile kosztuje, ale tak jak mówiła Kaja lepiej zapłacić trochę więcej i mieć porządny sprzęt. Bo na rzeczach, które mają być zamontowane na zawsze - raczej nie powinno się oszczędzać.
I bardzo się cieszę, że podjazd będzie ogrzewany.
ja tez jestem tego zdnia ze lepiej zainwestowac w cos co ma renome i jest dobre geberit, grohe to jeden z lepszych firm wiec warto w te firmy zainwestowac tak samo z kranami warto niemiecki kupic.
A powiedzcie, czy to będą Wasze pierwsze mieszkania czy już kolejne?
No i czy macie dzieciaczki? Bo ja mam dwóch chłopaków i ten starszy (9lat) już się martwi z kim będzie tam się kumplował.
ok czyli geberit lub grohe, zapisałam sobie :)
moje to pierwsze mieszkanie, a dzieci nie mam.....ale u Was na alei Dębowej pewnie będzie trochę dzieci, bo to kilka bloków to kilka pewnie się uzbiera :)
Prajs, a młodsza pociecha w jakim jest wieku? Bo ja mam synka pół rocznego :)
I to nasze pierwsze mieszkanie będzie :) po nocach spać nie mogę, bo kredyt na 30 lat bierzemy i się zastanawiam, czy nie będziemy tego żałować hehe :)))
a ja dzieci niemam kredytu niemam a dzieci beda
To tez Nasze pierwsze i wymarzone gniazdko hehe
Agusia, mój młodszy syn ma 4 lata. A Ty widzę młoda mamuśka - fajne są takie małe bobo:))
To już nasze drugie mieszkanie, w tym już się nie mieścimy. Mówi się, że pierwsze mieszkanie buduje się dla wroga, drugie dla przyjaciela, a trzecia dla siebie. My już jesteśmy mądrzejsi o błędy, które popełniliśmy przy aktualnym mieszkaniu. Ale to było 10 lat temu, więc i technologia i sprzęty się pozmieniały.
to można sie domyslec z dwójka dzieci ciezko a teraz ile metrów kupiliscie ?? w którym budynku kiedy macie odbiór mieszkania?? skad wiesz ze za tydzien wam scianki działowe stawiaja?? Nasz budynek nawet nie ruszył z budowa ale to dobrze bo zima jest:)
Teraz kupiliśmy w II budynku i połączyliśmy dwa mieszkania. A co do ścinek działowych to w pierwszym bloku już chyba są postawione (tak przynajmniej mówiła Justyna) to w drugim będą w tym tygodniu. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Oczywiście termin dostarczenia nowych ścinek był po 30 dniach od podpisania umowy, ale jakoś tak nam zeszło....:))))))
Wcześniej musieliśmy dostarczyć zmiany w ścianach nośnych i plan ogrzewania podłogowego ( po miesiącu Justyna przesłała wycenę tego ogrzewania).
to jak teraz z dwoma drzwiami wejściowymi w mieszkaniu?? wiec pochwal sie ile metrów macie ze złaczenia 2 mieszkan??
Tak, jestem młoda mamuśka.. :) Może niedługo pomyślimy o drugim dzidźku, więc sąsiedzi za ścianą będą musieli zatyczki do uszu pokupować hehe :) żartuję oczywiście ;) Prajs,a jakie błędy masz na myśli, jeśli da się w je w skrócie opisać?? Bo ja też się boję, że zrobimy coś żle i potem będziemy musieli się męczyć latami... może jesteś w stanie udzielić jakichś cennych wskazówek? :)
a my czekamy na mieszkanie w 3 budynku i mój syn 6 letni marzy o czystym nie ""z****nym""przez psy placu zabaw pozdrawiamy sąsiadów
hehe ciekawe czy sie doczekasz bo niewiem czy zima zrobia place zabaw zapomnij
W zasadzie dziwie się jednej rzeczy mamy w swoich umowach odnośnie odbioru ze będzie mała architektura oraz mieszkania zrobione tak jak sobie życzymy zapewne mieszkania będą oddane zrobione profesjonalnie tak, ale mam poważne wątpliwości co do tej małej architektury skoro mam do odbioru mieszkanie w styczniu to jak oni chcą posiać tam trawę zrobić trawniki itd. itp. Z drugiej strony pierwsze 2 budynki będą oddane najszybciej prawda i co dalej ludzie odbiorą te mieszkania ale jak tam mieszkać w tym błocie na placu budowy bo wiadomo ze jeszcze następne budynki będą do budowy. Zastanawiam się czy jak odbierzemy nasze mieszkania to mogą nie dokończyć wykończenia wokół naszych budynków bo faktycznie oni będą mieli już nasz odbiór!!!! Co o tym sądzicie sąsiedzi??
Witam! Wygląda na to, że będziemy sąsiadami. Ja też kupiłam mieszkanie od Mat - Bud. Jeśli chodzi o wygląd ścian i samego wykończenia to nie jest żle, natomiast wkurza mnie przesunięcie terminu oddania lokali, myślę że winę bierze w tym wypadku tylko i wyłącznie developer, lecz oni zasłaniają się umową i chyba nic się nie da zrobić.
MADZIK Ty mówisz o dąbrowskiego/janowska czy alei dębowej?
bo ja kupiłam na dąbrowskiego/janowska i to tam jest przesunięcie terminu, jak coś to zapraszam na wątek z dąbrowskiego to sobie ponarzekamy :)

http://forum.trojmiasto.pl/mieszkania-Mat-Bud-Rumiaul-Dabrowskiego-t162072,1,55.html
Artur, oczywiście będziemy mieć jedną parę drzwi wejściowych:))))) A metrów jest sporo do sprzątania. Mój mąż myśli o osiemnastoletniej Ukraince, żeby mi pomogła ogarnąć chatę:))))))))

Agusia, jeśli chodzi o błędy to ciężko jest mi je wymienić. Chodzi o to, że teraz nie zwracaliśmy uwagi na różne pierdoły i mamy za swoje. Np oświetlenie w łazience mamy tylko nad drzwiami - taki plafon - no i już z malowaniem się jest kiepsko. Albo oświetlenie w dużym pokoju - wcześniej nie wiedzieliśmy gdzie będzie stał stół no i teraz mamy lampę nad stołem, znaczy się nad krzesłem:)))) Albo kwestia kontaktów - musimy nawalić ich ile się da i ile kasy starczy, bo ich zawsze mało. No i właśnie, trzeba wcześniej wiedzieć gdzie będzie stał komp, tv, sprzęt, żeby wiedzieć czy kontakt zrobić wysoko czy nisko, żeby kable nie leżały pod tv. Też żeby wciąć znawcę tematu do odbioru, bo 10 lat temu nie wzięliśmy (boi przecież my się na tym znamy) no i wychodziły babole straszne, ale już niestety po fakcie. Amen:))))
ciekawe prajs to nie warto było domku kupowac za 2 mieszkania pewnie duzo zapłaciliscie wiec niewiem czy to opłacalne niezłe rachunki za gaz praktycznie wszystko podwojnie. Dziwie sie mogliscie na ostanim pietrze z antresola kupic tam jest tez duzo miejsca. A tak pozatym byłas na budowie ostro ida do przodu?? cos sie wybieram do tej justyny ale niemoge dojechac hehe z tymi sciankami działowymi.Ciekaw jestem o ta mała architekture wokoł naszych bloków zapytam sie jej.
Artur nie martw się na zapas, na pewno wokół budynku jak i dojazd tzn boczną uliczkę pod blok na pewno będzie ładnie zrobiona,bo musi!Droga główna do wszystkich budynków może nie być zrobiona na cacy bo wiadomo, ze nie zrobią jej dopóki nie wybudują wszystkich budynków. Na naszym osiedlu też budynki odbierane są etapami i przy każdym budynku gotowym do odbioru jest trawka i chodniki ładnie zrobione.
Artur, nigdy nie chciałam mieć domu, a na ostatnim piętrze mieszkać to też nie za fajnie, bo przecieka dach (na parterze za to ciągnie od piwnicy). A o nasze rachunki się nie martw;))) Dlatego chcemy mieć piec kondensacyjny i II taryfę w prądzie (z resztą teraz też tak mamy) i oszczędności widać na koncie;)))
wczoraj przejezdzałem obok nowego biura mat- buda na dabrowskiego 50 fajnie to wyglada ten budynek co postawił mat-bud bardzo piekny fajne kolory i elegancko wykonczony z zewnatrz i moze zmienia godziny przujec jak tam sie przeprowadza bo te godziny to masakra dla bezrobotnych
a jak zrobic 2 taryfe w pradzie??
Jedziesz do Energii na Grabówek, wypisujesz papierki, oni w ciągu kilku dni przyjeżdżają zamontować Ci licznik i jest gites. Ale!!!! Musisz sobie wyliczyć, czy będzie Ci się to opłacać. Bo taryfa tańsza jest w godz 13-15 i 22-06, dodatkowo w każdy wolny dzień i święta. No i trzeba sobie myślenie przestawić i zwyczaje. Ja włączam zmywarkę i pralkę tylko w tych godzinach, prasuję i odkurzam w weekendy. Jakieś większe gotowania tez w weekendy. No i efekt jest taki, że rachunki, które przychodzą co 3 miesiące są niższe od poprzednich o 100zł. Jak dla mnie - bomba!
Powiedz mi czy sobota i niedziela jest tez na 2 taryfie chodzi mi o całe dni a nie w tych godzinach co napisałas jw.?? Powiedz mi czy załozenie takiego licznika jest odpłatne?? Bo ztego co rozumiem to najlepiej opłaca sie w wekend gotowanie sprzatanie pranie itd itp.
Aneta kiedy odbiór mieszkanka masz??
Sobota, niedziela i wszystkie dni ustawowo wolne są w tańszej taryfie. A z resztą sam poczytaj sobie tu http://www.energa.pl/oferta_dla_domu_obszar_wewnetrzny_oszczedne_noce_i_weekendy
Można zamówić przez neta tę taryfę, a potem na podpisanie umowy podjechać do nich. Nie pamiętam czy coś płaciliśmy za ten licznik. No i tak jak wcześniej pisałam, wszystkie prace "prądożerne" musicie wykonywać w wyznaczonych godzinach, bo inaczej to jest bez sensu. Umowę podpisuje się na rok.
za tydzień w sobotę
daj znac jak poszło. jak tam moj projekt?? Wiec z jakiej firmy meble kuchenne zamawiałas??
dam znać, ale chyba nie będzie za miło, byłam tam dzisiaj i wygląda.....masakrycznie, drugi blok wg mnie jest daleko w polu, piwnice i hale garażowe nie wykończone, nawet kafle na schodach na klatce są luźne, poza tym nie ma jak dobrze wejść do klatek bo nie ma schodków, jest straszny syf, samo błoto, na około tzw placu zabaw, jest dziura w ziemi, wystaje jakaś rura, no dosłownie jest strasznie, no mają jeszcze tydzień, zobaczymy co się przez ten czas zmieni

co do projektu Twojego, to pamiętam ale tyle mam zajęć ostatnio że szkoda gadać, na pewno się za niego wezmę :)
a moja kuchnia ma być wyceniona w tym tygodniu, więc jak tylko coś się dowiem zaraz dam Ci znać
dzieki Aneta to daj znac co i jak, a jak twoje mieszkanie w środku wyglada.
Aneta wiesz co a powiedz mi jedno masz balkon?? Jesli tak to sa tam kafelki czy nie??
prajs powiedz mi przy piecu kondensacyjnym jakie masz rachunki za gaz miesiecznie około oraz przy jakim metrażu jesli mozesz zdradzic mi ta tajemnice??
prajs cd. przy jakiej temperaturze i ile godzin dziennie grzejesz?? Rozumiem ze ten piec kondensacyjny jest także dwu funkcyjny??
nie rozumiem pytania, jak wygląda moje mieszkanie? chodzi Ci o ściany i podłogi? ściany białe gładkie, na podłodze wylewka, ścian mam nadzieję że równe :D
a co do balkonu to tak mam i balkon i kafelki na nim :)
chodziło mi aneta o to jak wyglada mieszkanie solidnie zrobione czy sa jakies usterki na pierwszy rzut oka. dzwoniłem dzisiaj do mat-buda powiedziano mi ze w połowie lutego moze sie przeniosa smiechu warte cos im nie wyszło
hmm wygląda dobrze, ale ja specjalistą nie jestem, jak będę po odbiorze to dam znać, bo wtedy będziemy tam ze znajomym,
co do siedziby mat-bud to mieli przenieść się w listopadzie, ale jak widać nie są zbyt słowni
za opóznienie powinni poniesc koszta w stosunku do was lokatorów
oj tak powinni, z resztą w piśmie napisali że opóźnienia ze względu na to że jakiś Pan z inspekcji nie może przyjechać i im odebrać budynków, ale jak widziałam w sobotę jak to tam wygląda to chyba musieliby dać nieźle w łapę żeby ktoś im odebrał te budynki :/ jak ludzie tam mają mieszkać jak nie było nawet schodków do klatek porobionych, tylko cegły stoją, ja myślałam że oni będą ew. wykańczać tylko zieleń i plac zabaw na wiosnę, ale widzę że tu nie będzie więcej rzeczy wykończonych
wiszą kable na klatkach jest syf i malaria :D
poczekam do soboty i zobaczymy co zdążą zrobić
żenada na maxa
Artur, my teraz nie mamy pieca kondensacyjnego. Chcemy mieć w nowym mieszkaniu. Póki co dowiadywaliśmy się czy możemy chcieć mieć taki piec( bo potrzebne są specjalne wkłady kominowe) i Justysia odpowiedziała, że możemy. Myślimy też, aby piec miał zbiornik na wodę. Przy piecach gazowych jest taki problem, że jak włączasz wodę ciepłą to najpierw leci zimna, a dopiero potem ciepła. W zbiorniku na wodę chodzi o to, że ta woda cały czas jest ciepła i jak się kran odkręca to od razu leci ciepła - nie marnuje się sporo litrów zimnej wody. Ale też ostatnio się dowiedzieliśmy, że aby koszt pieca kondensacyjnego się zwrócił i aby piec był ekonomiczny to musi być więcej ogrzewania podłogowego niż grzejników naściennych. U nas tak nie będzie, więc nie wiem czy rzeczywiście kupimy ten kondensacyjny. Mąż coś wymyśli.
ja w takim stanie nie odebrałbym mieszkania, przeczekałbym do zakończenia inwestycji. nie liczy się tylko własne mieszkanie ale również jego otoczenie najbliższe (np. klatka schodowa, podwórko). a z tego co piszesz to wygląda jak plac budowy. śmieszne i Ty chcesz w takim stanie to odbierać? żenada :/
prajs czyli nie do końca jest to tak dobry piec ten kondensacyjny ponieważ ja z żoną również nie planujemy podgrzewanej podłogi. nie jest wg mnie on ekonomiczny bo musi podgrzewać większą powierzchnię niekoniecznie potrzebną na co dzień.
no właśnie nie zamierzam, dlatego piszę że zobaczę co zdążą zrobić do soboty, ale nie wierzę że uda im się wszystko ukończyć, no choć mogę się mylić
Prajs: Nie można sobie zmieniać kotła dla własnego widzimisie.
Każdy kocioł ma własny system kominowy, a kondensacyjny
ma kwasoodporne wkłady i dodatkowo uszczeki na złaczeniach.
Ale to jeszcze nic. Z kotła kondesacyjnego trzeba odporowadzać
kondensat do kanalizacji, więc mąż niewiele tu wymysli.
jesli tego nie odbierzesz to beda ci płacili za to ze nie oddali w terminie czy jak??
Witajcie sąsiedzi byłem dzisiaj w mat-budzie na dabrowskiego 147 była ta kobieta młoda całkiem sympatycznie nas przyjeła az sie zdziwilismy bo bylismy nastawieni na justyne. Potem pojechałem z żoną zobaczyc jak tam osiedle nasze stoi no i pozytywnie sie zaskoczyłem juz budynki nr 3, 4 maja prtery postawione idą pełna para. Pytałem co do vatu w piatek podobno wysłali do nas listy polecone z podwyzszona stawka vat na ten rok niestety nic nas nie ominęło.
Artek/ Artur99/ 81.190.59.
Zobaczcie sąsiedzi jakiego kulturalnego sąsiada będziecie mieli! Przynajmniej broni inwestycji zawzięcie!!!
Wejdźcie na forum trójmiasto Osiedle Nawigator w Gdyni.
Zdumiewające!!!
Piotr, oczywiście, że można zamienić sobie piec. I tak zamieniamy i już Justynę o tym poinformowaliśmy. Nie chcemy koreańskiego Urlicha tylko Wolfa. Powiedziała, że nie ma przeciwwskazań do montażu kondensacyjnego (pytała się szefa nawet). Co do kanalizacji to żaden problem przecież. Największy problem jest w tym czy to rzeczywiście będzie się opłacać.
prajs duzo drozszy jest taki kocił kondenascyjny od takiego dwufunkcyjnego ulricha??
Nie wiem czy Urlich ma kondensacyjne. A w innych firmach to jest sporo droższy, musisz poczytać.
dziekuje poczytam i tez sie zstanowie nas tym piecem
Dostałam polecony odnośnie podwyżki vat-u :D wzrosły transze a ja mam już umowę z bankiem przygotowaną wg starych transz, ciekawe co teraz :D
ja własnie jeszcze nie dostałem ale uwazam ze te transze to jest nie fer ze teraz dopiero wysyłaja skoro jest juz 17 styczen cos długo im to zajeło nie uwazacie?? I co tam ciekawego pisze bo domnie jeszcze nie dotarło nic a wiem ze wysłali bo dzis byłem w mat-budzie.
agusia- bank nie może zmienić umowy,tzn jesli udzielił Ci już kredytu na daną kwotę to już nic nie mogą z tym zrobić, po prostu tą różnicę 1% będziesz musiała zapłacić gotówką, nie poprzez transze. Transze zostają w takich kwotach jakie były ustalone.....
kajagdynia masz racje niestety dodatkowy wydatek bedziesz miała teraz do kredytu wspólczuje.
Aneta - jestem ciekaw jak oni zareagują jak nie odbierzesz mieszkania i powiesz ze to ich wina myślisz ze kare zapłaca ci (odszkodowanie) czy wyjda z tego bez kaichkolwiek problemów.
to się okaże :D
zdam Wam relację w sobotę lub w niedzielę
czekam z nie cierpliwosćia pozdrowienia
piszą, że w ciągu 30 dni można odstąpić od umowy :) i tyle :)
agusia0607

ja sie doczytalem ze po 30 dniach zwłoki beda placic 0,02 % za kazdy dzien zwłoki przynajmniej ja mam tak w umowie
Ina

Ciekawy jestem w jakim stopniu będzie przechodził protokół zdawczo-odbiorczy oby nie było żenady ale ważne ze idziecie ze znajomym co się na rzeczy zna wszystko im wytknij za to przecież płacisz!!! A poza tym to co piszesz wyżej, że kafelki fruwają, cegły jako schody jest to nie do przyjęcia jak tam mieszkać ja bym się wkurzył i to bardzo. Wiem że wszystko przed nami ten odbiór i jak pomyśle o tym aż się boje żeby nie było dużo usterek, ale trzeba być dobrej nadziei.
Pozdrawiam
Witam sąsiadów,
My z narzeczonym też kupilismy mieszkanie w budynku nr 3 na al dębowej i coraz bardziej mnie to przeraza co do vatu to było wiadome juz w zeszłym roku ale ponoc dzis Pani z mat budu powiedziała mi ze mozna to spłacic az do odbioru czyli w naszym przypadku do grudnia i liczyłam na to ze jak sprzedadza te garaze to pokryja nam vat ale nic z tego szkoda. Czekam z niecierpliowścią jak oddadza u nas pierwsze bloki czy ktos jest z budynku nr 1 ?? Ktos wie kiedy pierwsze odbiory sa tam planowane bo nie pamietam sierpień?? czy szybciej??
Anka

dużo obiecywali tez mi mówili ze pokryją to cenami za garaż ale z Tego co widzę to do każdej transzy muszę wpłacać 1 % więcej z własnej kieszeni. Ostanio byłem na budowie 3 i 4 budynek jest juz w budowie parter juz stoi przeraziłem sie linami wysokiego napięcia akurat nad 4 budynkiem bedą około 3 metrów nad budynkiem ale zapewniano mnie że jest to wszystko zgodne z normami oby. pozdrawiam
Anka

Pierwsze odbiory są dopiero między wrześniem a pażdziernikiem z tendencją na pażdziernik.
Halloooo
Zajrzałem tu po raz pierszy i już wiem, ze mam sąsiadów!
Fajnie, pozdrawiam wszystkich - ja kupiłem w drugim bloku, parter 50m2. Mam nadzieję, że będzie miło, a przede wszystkim bez problemów z nowym "M"
Pozdrawiam
Jarek
witam wszystkich może cos mi powiecie na temat tej inwestycji zamierzam kupic tam swoje mieszkanko czy warto??
Słyszałem, że Multimedia...
z tego co ja sie orientowałem to chopin albo upc bedzie tv kablową napewno niebedzie multimedia
Mi jest wszystko jedno, ale wydaje mi się, że w Mat Budzie mówili o Multimediach
to fajnie bo multimedia maja ciekawa oferte w jakim budynku kupiłs mozesz cos wiecej napisac bo sie przymierzam do kupna
Kupiłem w drugim budynku, cenowo jest dobrze, nie wiem tylko, czy dotrzymają terminu. Jak do tej pory na współpracę z deweloperem nie narzekam. Reszta wyjdzie w praniu. Niektórzy na forum coś tam narzekają, ale mnie się wydaje, że u innych deweloperów wcale nie jest lepiej, a tu przynajmniej na razie nie mam powodów do narzekania. Jak będą problemy to będę z nimi walczył, ale mam nadzieję, że nie będzie trzeba. Zanim kupiłem, to poczytałem i jeszcze się nie martwię.
ja tez uwazam ze warto bedzie tam cisza i spokój kameralne osiedle a nie jakis moloch jak królewskie osiedle
Artur mój wydatek czyli dopłacenie 1% będzie od kwoty 95.000 czyli do dopłaty 950pln. Nie jest tak tragicznie w porównaniu do Waszych dopłat za całość...
Wczoraj dostalismy pismo z data 10.01.11r. że wzrósł podatek od sprzedaży mieszkań o 1% związku z czym zmieniły nam się transze. Szkoda tylko że pismo tak póżno wysłali bo nowy harmonogram spłat tyczy się już stycznia, a my już 10.01 zapłacili transzę. Nic nie pisze do kiedy trzeba zapłacić ten 1%. Jest tylko informacja że 30 dni na wypowiedzenie umowy.
witaj gosia ,dowiadywalem sie i ten podatek mozna uwzglednic przy nastepnej transzy lub na sam koniec ostatecznej splaty.pozdrawiam ,mieszkaniec 5 budynku
Witam wszystkich na forym sledze od niedawna wasze pogadanki.Kupilismy z zona mieszkanie w 5 budynku odbior mamy przewidziany w marcu w 2012 dopiero!!!
hubertus

No witaj ja mam w budynku nr 4 dzisiaj byłem idzie budowa budynków nr 3 i 4 akurat zbrojenie duzym dzwigiem układali na kondygnacje parteru z 1 piętrem. My mamy odbiór bodajrze 20 stycznia 2012 wiec duzo nie przed Tobą. hubertus pewnie musiałes płacic za miejsce garazowe dodatkowe pieniadze skoro kupiłes w 5 budynku z tego co justyna wspominała mi kiedys. Z tego wynika że bedziemy sąsiadami z budynków obok.
hubertus dawno kupowałes mieszkanko??
czesc artur. kupilismy mieszkanie w grudniu nasz budynek bedzie 9 rodzinny a garaz dostalismy gratis.
sorki to raczej miejsce garazowe z komorka
Witam wszystkich
Ja kupiłem w drugim bloku.
Czy ktoś wie, gdzie można wyszukać fotki z budowy, bo na stronie Mat-Bud jest tylko jedna, a ja nie wiem czy mi rośnie mieszkanie czy tylko kaktus?
Pozdrawiam
Jarek
rośnie rośnie ja dzis byłem i juz masz prawie wybudowany 2 budynek brak tylko dachu
jarek widze ze z gdyni jestes z jakiej dzielnicy??
Tak, ściany są już dość długo. A ciekawe kiedy to zamkną - jakieś okna, drzwi...
z jakiej dzielnicy jestes??

najpierw buduja wszystkie 6 budynków potem je pokolei zamykają.
Strasznie dociekliwy jesteś. Jak spijemy parę piwek to może poopowiadam o sobie, a tak na forum nie mam w zwyczaju...
A zagadnąłem o zamykanie, bo widziałem jeden budynek (wysoki z płyt), który rozpoczęli budować dużo po naszych i już dawno jest z oknami
rzeczywiscie wielka tajemnica z jakiej dzielnicy jestes. niewiem o jaki budynek ci chodzi??
Witam wszystkich sąsiadów chciałbym wam zaproponować sprawdzoną Firme na wykończenie swoich mieszkań kompleksowo znam gościa ładnych pare lat wiec sami sie przekonajcie co potrafi:) http://mycio.yolasite.com/

pozdrawiam
obiecałam że dam znać po odbiorze mieszkania, więc tak:
mieszkanie odebraliśmy, jest kilka poprawek, ale mają to zrobić do środy (mamy to wpisane na protokole)
wszystko przebiegło bardzo sprawnie i w miłej atmosferze :)
jak macie pytania to piszcie
Aneta a nie przeszkadza Tobie ta bliskość dwóch budynków?
Moja szwagierka mieszka w tym już wybudowanym i 2 okna ma po wewn stronie czyli zaraz na przeciwko ma okna nowego budynku i jest to przerażająco blisko;///
JA RÓWNIEŻ MAM OKNA OD "ŚRODKA" ALE NIE MAM BLISKO ŻADNEGO BLOKU, MAM MNIEJ WIĘCEJ PO ŚRODKU A NAWET BLIŻEJ TEJ STRONY OD TEGO PUSTEGO PLACU CO SIĘ TAM MIEŚCI, BO MOJE OKNA SĄ NA WPROST TEGO NOWEGO BLOKU A NIE TEGO CO JUŻ STAŁ, MAM NADZIEJĘ ŻE W MIARĘ JASNO TO OPISAŁAM :)
kto był przy odbiorze?? jak metrazowo wyszło zgadzało sie co do metra jak w umowie masz?? A jakie miałas drobne poprawki?? co było nie tak??
była Justysia, jakiś robotnik, hydraulik i jakiś podwykonawca
metraż mierzyliśmy sami wcześniej i jest ciut mniejszy tzn ok.1cm na każdej ścianie
usterki to: wylewka niewykończona, kratka wentylacyjna, nie wyrównany tynk(nie wiem jak to opisać:))
brak skrzynek na listy i klucza
a co było zkratka wentylacyjna nie tak??
a powiedz mi Aneta ogólnie zadowolona jestes tak?? Bo widze ze to duze usterki to nie są fajnie juz masz swoje m3 i co teraz juz masz plan prac w mieszkanku??
czy z tym metrażem coś robiliście?
Artur dziura na kratkę większa niż kratka :)
tak, na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni
plan mamy taki: sobota jedziemy do pana od kuchni ustalić szczegóły i wycenić będzie nam robił również dwie zabudowy wnęk
zaczynamy od łazienki i ścian w całym mieszkaniu, później podłogi i meble :) chyba jakoś w tej kolejności

roto-z metrażem nic nie robiliśmy
Aneta

tak szczerze to nie odebrałbym tego mieszkania podpisujac protokół zdawczo-odbiorczy nawet z takimi usterkami a w 3 dni to odwalą fuszerke tak ja do tego podchodze. Odebrałbym dopiero po tym jak poprawią swe niedoróbki i wtedy bym podpisał bo to róznie bywa a tego sie dowiedzialem na wykładach na targach mieszkaniowych żeby tak postępować.Jjesli chodzi o metraż mieszkania to tyle ile wymierzyliście to tyle powinniscie miec w akcie notarialnym po co wam wiecej jak jest mniej a co za tym idzie mniej bedziecie płacili takie jest moje zdanie chociaz 1 cm to pikus wiec raczej tez bym to chyba zostawił zalezy na ilu metrach mieszkania czy da to jakis ułamek m2 ?

Ps. daj mi znać co do kuchni jakie koszta i skad zamawiasz??
to są takie drobiazgi, panowie wg mnie są solidni
z resztą zobaczysz jak sam będziesz odbierał
co do metrażu to naprawdę szkoda zachodu
Temat na prawie 300 postów widzę....

Za darmo chyba rozdają te mieszkania :), a tak na poważnie i z ciekawości-i

lle na tej dębowej wychodzi średnio za m2?
Aneta napisałaś to jasno:) taka lokalizacja jest jeszcze do przyjęcia:) ale współczuję innym mieszkańcom którzy mają właśnie okna w okno ;/można z sasiadami z bloku przeciagnac sznurek i bez problemu wieszać pranie...

Jak ja sie orientowałam,wiosna 2010r to ceny były od 3800-4200m2 w zależności od kondygnacji
3800-4200 to faktycznie dosyć tanio...

A jest ktoś w posiadaniu jakiegoś orientacyjnego cennika ?

A co ze śmieciskiem na Dębogórzu ?
przestan nic tam nie smierdzi bez przesady te czasy juz mineły a ceny to od 4100 do 4300 plus hala garażowa 15000 tak to wyglada na dzien dzisiejszy
Aneta

chyba juz zapomniałas o moim projekcie:( no trudno bierz sie za urzadzanie mieszkanka mam nadzieje ze sie pochwalisz kuchnia i łazienka

pozdrawiam
Artur

dobrze że mi przypomniałeś już ściągam program do projektowania i zaraz się za to zabiorę, a jak ścianki działowe, są takie jak pokazywałeś mi na rzucie mieszkania? czy coś zmieniłeś?
zmieniłem postawiłem równoległą do sciany łaczacej łazienke z kuchnia oddalona o 2metra wgłab salonu o długości 2,6 metra która oddziela kuchnie od salonu rozumiesz??
chyba tak :) nie ma te prostopadłej a jest równoległa tak?
dokładnie tak niema tej krótkiej prostopadłej scianki
A JAK DŁUGA TA ŚCIANKA BĘDZIE?
zaczęłam już robić ten projekt, powinnam dziś skończyć, miałam straszny młyn wczoraj w pracy i dlatego tak się przedłuży, ale myślę że dziś skończę
długa ma byc na 2,6 metra
A kiedy masz zamiar sie wprowadzić w jakim miesiacu dacie rade wszystko wyszykować?? I jak tam kuchnie Ci wyceniono??
liczymy na koniec marca, chyba że uda się szybciej,
odnośnie kuchni jadę w weekend, to też znajomy :) dlatego tyle to trwa:)
witajcie

byłem dzis na budowie i w pierwszym budynku juz okna wstawiaja ida ostro do przodu

pozdrawiam
mam pytanie do sąsiadów jak mierzyliście swoje mieszkania na projekcie to metraz wam sie zgadza tak jak napisali na projekcie?? Ja wszystko linijka pomierzyłem i przemnożyłem na metry kwadratowe zadne pomieszczenie sie nie zgadza wiec jak cos planowac skoro projekt jest do dupy i nic sie nie zgadza???
aneta
i jak mat-bud sie wywiązał i wszytkie usterki pousuwał??
tak, wszystko zrobili :)
to teraz dużo pracy przed wami
Wymiary na projekcie nie są dokładne. Ja byłem w Mat Budzie i tam w biurze podali mi wymiary ścian, które chciałem. Rzuty mieszkań dla kupujących są tylko szacunkowe, a w biurze posługują się wymiarami z papierów konstrukcyjnych. Podobno te wymiary, co są dla nas nie są dokładnej skali - przez pdf dopasowane automatycznie do kartki i mogą być rozbieżnośi
moja opinia z ogrzewania:
włączyliśmy piec mimo iż nie mieszkamy, grzejniki były ciepłe, nie gorące i w ciągu 2 dni zeszło nam 45m3 gazu :/ mam nadzieję że to tylko tak na początku bo ściany zimne czy co?
troszkę się tym załamaliśmy, zwłaszcza że 1m3 gazy kosztuje 1,01zł
45 zł na 2 dni to miesiac bedzie w tysiacach a chociaz ciepło było w mieszkaniu??ile stopni mieliscie??
wiesz jak się weszło to było ciepło, ale za długo tam nie bywaliśmy, przyjeżdżamy tylko ew. z kimś z jakiejś firmy, która robi szafę, kuchnię, kładzie kafle itd.
jak jesteśmy tam max 1 godzinkę to jest ciepło, no ja mam nadzieję że to się da jakoś racjonalnie wyjaśnić
może jak będzie wszystko zrobione to nie będzie tak ciągnęło, bo nie będzie gołej podłogi, i będzie więcej rzeczy w domu
nie wiem ile było stopni bo dopiero zamontujemy programator jutro
programator sami kupowaliście?? jjaki jest to koszt??
Metr sześcienny gazu to kosztuje od 1,80 - 2 zł brutto w zależności od taryfy (gaz + oplata przesyłowa za m3)
Artur, tak sami kupowaliśmy koszt 240zł plus montaż 60, chyba że sam sobie zamontujesz

Piotrusiek, chyba wiem lepiej jaki mam cennik i jaką cenę płacę :/
Aneta wez poprawke na piotruśka bo to człowiek który zawsze wie najlepiej. Kupowaliście to w mat-budzie??
Aneta

Powiedz mi szczerze videofon macie??
Co wam da ten programator?? można ustawić w jakich godzinach ma grzać a w jakich mają być wyłączone kaloryfery tak??

Ps. ignoruj piotruśka bo to niema sensu z nim wchodzidz w rozmowe szkoda czasu on zawsze wie lepiej.
Aha i jeszcze jedno odnośnie ogrzewania uważam ze jak ludzie zaczną grzać twoi najbliżsi sąsiedzi to mniej ci gazu zacznie iść ponieważ w całym budynku podniesie się temperatura. Jak duże masz mieszkanie Aneta ze az 45 m3 spaliłas w 2 dni ale tu mówisz o 24h na dobe miałas ogrzewanie na maxa??
programator kupiłam w mat-budzie,
tak, ustawia się w jakich dniach i godzinach ile ma być stopni w domu
ogrzewanie miałam nie na maxa, grzejniki były ciepłe, ale nie gorące
mieszkanie 59m2
aha a wideodomofonów nie mamy, mamy zwykłe
teraz z programatorem będziecie mieli mniejszy pobór gazu ponieważ zapewne nie będziecie grzali 24h na dobę no i z drugiej strony to jeszcze sąsiedzi zaczną grzać wiec nie będzie tak zle chyba że się mylę.
Aneta - niestety wiesz mało :)
1,01 to cena NETTO za m3 gazu :)
Jest jeszcze coś takiego jak opłata sieciowa za każdy m3, która wynosi np. dla taryfy W2 0,49 zł NETTO. Dolicz to tego VAT
to wyjdzie Ci ile zapłacisz :)
nie wiesz jaką mam taryfę i czy to cena netto czy brutto, nie widziałeś mojej umowy więc nie mów
sorki Piotrusiek, masz racje, 185brutto za m3 wychodzi
OK ;)
1,85 brutto chyba aneta
no tak tak 1,85 :)
ale za to mam i dobre wieści, od wczoraj chodzi programator i do dziś rana zeszło tylko 3m3, tak więc kamień z serca, a jak mąż dziś był w mieszkaniu koło południa to było 18,5C
a w jakich godzinach masz właczony piec?? na ile stopni?? czyli sie opłacało kupic programator!!!
hmm właśnie nie wiem jak dokładnie, bo mąż był przy zakładaniu i programowaniu, jak dobrze pamiętam
w ciągu dnia do 16:00 jest 18,5C i od 22:00 tak samo do rana
a od 16-22 jest zdaje się 21-22
czy mat-bud przed odbiorem w ogóle nie grzał w waszym mieszkaniu?
Aneta

To sie da przeżyć wiec miesiecznie za samo ogrzewanie około 200 zł zapłacicie. Pwiedz mi ile pradu ten piec pobiera??
mat bud grzał przed oddaniem, bo było 300 parę m3 zużyte

a co do prądu to nie mam pojęcia, poproszę męża żeby jutro zerknął
to mieszkanie nie powinno być wychłodzone, to ten czujnik tak zmniejszył zużycie gazu? też sporo zużyli, ale za ich zużycie nie musisz płacić?
wyszłoby na to że tak dużo na tym zaoszczędziliśmy, ale to pierwsza doba zobaczymy co będzie dalej....
tak, za te m3 my nie płacimy, które zużył matbud
roto a Ty w jakim budynku kupiłes??
prądu zeszło 10kWh od 22 stycznia, a między czasie robotnicy coś tam jeszcze robili, więc myślę że nie ma tragedii
załóżcie sobie Aneta 2 taryfe na prad czyli drugi licznik spróbuj w energi pozdrawiam
chyba się nam to nie opłaci, w godzinach 13-15 nie ma nas w domu, po 22 idziemy spać, a w weekendy często wypadamy z domku, w każdym razie nie robimy nic szczególnego w tych godzinach więc raczej nie ma to sensu
A co się zaoszczędzi w nocy, to się straci na droższej taryfie w dzien.
Zrezygnowałem z parapetów w mat-budzie ponieważ były tandetne jestem ciekaw czy jak kupie parapety na własna rękę z jakiegoś kamienia czy będzie szansa ze mat-bud mi je wstawi jak sądzicie??
myślę że tak, z resztą zawsze możesz iść na budowę i pogadać z jakimś kierownikiem, przecież to są w większości podwykonawcy więc za drobną opłatą na pewno chętnie się zgodzą
wiesz Aneta jak narazie to mi nic niewiadomo zebym mógł wejść na budowe
a jak tam u Ciebie jak wycenili kuchnie warto tam wprzyszłosci zamówić kuchnie??
powinnam się zmieścić w 5000zł
a co to za firma gdzie sie miesci??
to moi znajomi, nie prowadzą firmy, dorabiają sobie dodatkowo, są tani i solidni dzięki temu, wszystko robią tak, jakby robili dla siebie :)
Ale im reklamę robię hehe, ale to prawda.
aha myślałem ze z jakiej firmy bierzesz tanio cie wszystko wyjdzie praktycznie w kazdej branzy masz znajomych niezle
trzeba sobie jakoś radzić :) bo inaczej to byśmy majątek wydali na całe wykończenie, zwłaszcza że kuchnię wycenili mi w jednej firmie na 18 tys. a u znajomych kilka tys taniej :)
generalnie to kuchnie tanio robią na giełdzie w pruszczu.
powiedzcie ludzie jak tam usterki? obserwuję,że mieszkania ledwo oddane a już tyle poprawek- skuwają kafle z balkonów, uszczelniają okna itp.
ja kafli nie skuwam, bo są ok a okna na 100% szczelne bo sprawdzane były :)
a jak sprawdziłaś okna?
ooo to już nie do mnie to pytanie :) mam kuzyna który ma firmę produkującą okna, wysłał kilka ludzi ze sprzętem i po sprawie, niestety ja tego nie widziałam, nie mam pojęcia jak się to odbywało
mój post dotyczył ul. dąbrowskiego a nie Waszego osiedla, sorry
ale tutaj ludzie pisza ogólnie o mat- budzie o ich inwestycjach
Jak czytam jak oni te bloki robią, to już lepiej było dom wybudować, niż pakować tyle kasy. I do tego w Rumii, gdzie diabeł mówi dobranoc.
piotrusiek debilu to nie twoj problem
Są fotki budynków na stronie Mat BUDu
no wreszcie cos wstawili powoli im idzie nawet pierwszego budynku niemaja zamknietego
Nie wiem co za ludzi teraz wypuszcza PG, ale za moich czasów
to był inny poziom kulturalny :)
piotrusiek nie wtracaj sie w ten temat nie bedziesz tam mieszkał wiec nie zawieraj głosu bo nikt nie chce cie słuchac.
Ja również zakupiłem z narzeczoną mieszkanko na Alei Dębowej w budynku nr 1. Wyszło 4200 za metr i załapałem się jeszcze na halę garażową plus piwnica gratis. W/g umowy odbiór ma być na przełomie sierpnia i września 2011, zobaczymy czy tak właśnie będzie. Dopiero teraz piszę bo znalzełm to forum (może ktoś by się pokusił o założenie osobnego tak jak ma to osiedle Królewskie w Rumi?? http://www.krolewskie-rumia.cba.pl/). Co do komunikacji to nie jest tak źle biorąc pod uwagę położenie osiedla - nie oszukujmy się, ale centrum Rumi to to nie jest :)) Jeżeli chodzi o kuchnię to na pewno będziemy zamawiać u stolarza, którego zna z poprzedniej pracy (robił kuchnię u rodziców i szafę również). Solidny fachowiec, ale to już każdy sam musi się przekonać żeby nie wyszło na darmową reklamę. Podaję adres jego strony - http://www.meblekuchenne-czerwionka.pl/firma.asp
A jak w tych kuchniach cenowo wygląda?
ja w to wątpie zeby sie wyrobili sierpień wrzesień duzo pracy przed nimi bedzie poślizg zapewne
Dzisiaj byłem ustalać elektrykę w mieszkaniu plus rozmieszczenie kaloryferów. Dowiedziałem się, że dostawcą internetu będzie http://www.lan.net.pl/ (firma mojego kolegi) natomiast jeśli chodzi o TV to najprawdopodobniej Chopin z Wejherowa. W mieszkaniach będą czarno-białe videofony z podglądem na to kto dzwoni przy klatce oraz przy drzwiach wejściowych do mieszkania oraz alarm z czujką na drzwi wejściowe oraz balkonowe.
Musiałbyś najlepiej sam zadzwonić i dopytać. Moi rodzice jak robili bodajże 3 lata temu to 4200 bez sprzętu AGD, ale kuchnia jest w miarę spora.
ja zrezygnowałem z parapetów ciekawe jak sam kupie to oni mi je wstawią??
hmmm ciekawe czemu chopin netu nie zaproponował byłoby taniej jak razem z tv by było a tak z dwóch firm to jest bezsensu
Artur pewnie możesz wziąć internet z Chopina i nie musisz korzystać z Lan.net. Wiem tylko, że oni maja podpisaną umowę z Mat-Bud'em.
Osobiście wolałbym jednak mieć TV z UPC. Chopin jest strasznie drogi i mają dziwne opłaty jak np. miesięczna opłata za dekoder.
to wiem niemusimy sie godzin na chopina i tyle bez sensu ten mat-bud podejmuje decyzje albo im posmarowali kase chopin.
budynek 1 wygląda całkiem nieźle jak na odbiór siepień-wrzesień. Nie panikujcie. Podstawy już ma zostają tynki wewn i zewnatrz i jakaś mała aranżacja ogródka i dojazdu.

Szwagierka w budynku przy ul.Dabrowskiego ma cyfre a net z tygrysów. Nie trzeba sie godzic na to co oni maja tam popodpisywane i jeśli w ogole cos takiego maja.
ja dopytywałam przy odbiorze o media i Justynka powiedziała że Chopin jest cwany i kładzie kable przy każdej budowie a oni nie mają z nimi żadnej umowy, i że każdy ma wolny wybór i może zakładać co chce
nie mniej z UPC może być ciężko bo oni położą swoje kable jak się zgłosi więcej chętnych na nich bo np. dla jednej osoby to im się nie opłaca
ja też jak nie UPC to wezmę jakiś talerz
jak tam Aneta ile ci idzie gazu??
teraz spoko ok 3-4 m3 na dobę
a ile kosztuje m3 gazu??
to duzo 4m 3 na dobe jak sie tam nie mieszka to wcale mało nie jest skoro około 2 zł za 1 m3 wychodzi no niewiem tak mi sie wydaje potem dojdzie jeszcze ciepła woda w kranie wiec wiecej pójdzie m3 nie uważasz??
ja uważam że nie jest źle, teraz mieszkam w 30m2 i płacę za ogrzewanie 150zł miesięcznie a tam powinno mi wyjść jakieś 250zł prawie jeszcze raz tylu metrach
Artur - idzie im 3-4 m3 na dobę bo mają tylko 18 stopni.
wieczorem mamy cieplej, 18 stopni mamy w nocy i w ciągu dnia jak jesteśmy w pracy a od godziny 18 do 22 mamy cieplej i później od 6-8 również cieplej, ale teraz Wam nie powiem ile bo nie pamiętam, bodajże 21
Cieplej to masz zaprogramowane. Ale w ciagu tych 4 godzin to może
temperatuca Ci wzrosnie do tych 21 kolo 22:00.
mam termometr w pokojach więc wiem ile mam stopni
Przy oknie czy w centrum mieszkania?
termometry wiszą na ścianie gdzie nie sięga ew. promień słońca, mniej więcej po środku pokoju na ścianie gdzie nie ma grzejnika
co wy się tak czepiacie spalania gazu i temp w pomieszczeniu!!!
Aneta, olej i w ogóle nie odpowiadaj
w sumie Kaja masz rację :)
ja tu się spowiadam ze wszystkiego żeby przyszłym nabywcom było lepiej a tu ciągle jakieś niesnaski
niesnastki są głównie przez piotruśka a generalnie rzecz biorąc przydatne są twe opinie i odczucia odnosnie mieskania Aneta.
Artur ze swoimi pytaniami jest tak ciekawski, że zaraz będzie się Anetko Ciebie pytał ile papieru w toalecie zużywasz:))))))))))
A gdzie kuchnie, a ile prądu, a ile gazu, a zaprojektuj mi chatę....
Anetko, nie daj się!!!

Zmiana tematu - czy mi się wydaje, czy większość sąsiadów woli UPC? Jeśli jest tak jak ktoś wcześniej pisał to UPC zgodzi się na położenie kabli. Tylko jak to teraz załatwić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
myślę że trzeba by zgłosić się samemu do upc po ofertę a wtedy oni pewnie przyślą jakiegoś przedstawiciela co przeleci się po bloku
u mnie zaczynam się martwić bo kilka osób już pozakładało talerze, więc nie wiem czy upc założy swoje kable :/
Anetko, jutro zadzwonię do UPC i zapytam się jak to u nas by wyglądało.
ALE JA MIESZKANIE MAM NA DĄBROWSKIEGO A TY RÓWNIEŻ?
Franz rzeczywiscie masz problem tv jest najwazniejsza dla Ciebie. Pytam jej o takie rzeczy żeby wiedziec mniejwiecej jakie opłaty mnie czekaja i czego sie spodzieważ po odbiorze mieszkania.
Talerze to najlepsza tv w tej chwili wiec kable mnie ogólnie nic nie interesują
Po co się spinacie od razu ludzie. Każda praktyczna informacja jest ważna i przydatna dla oczekujących na Swoje mieszkanie. Franz dzięki za załatwienie sprawy z UPC i czekamy na pozytywny odzew od nich. Aneta również dzięki za informację odnośnie ogrzewania. Pewnie i tak każdy poustawia Sobie w/g własnych potrzeba, ale Twoje info to już jakaś wskazówka i określenie pi razu oko kosztów Nas czekających. Lepiej myślmy nad tym żeby każdemu dobrze się mieszkało na Aleji Dębowej a nie kłóćmy bo to bez sensu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, aż miło się czyta,mądrego człowieka miło posłuchać
witam uważam że forum nam wszystkim służy a złosliwe opinie sa tu nie potrzebne każdy ma prawo na temat naszych mieszkan sie wypowiedzsiec. pozdrawiam sąsiadów.
Jeśli uważacie, że aż tak bardzo przegiąłem to przepraszam. Ale śmiać mi się chce jak słyszę pytania "ile zużywasz gazu?". Przecież i tak wszystko zależy od tego czy mieszkanie jest szczytowe, czy ma dużo przeszkleń, ile temperatury jest w pomieszczeniach, jaki jest piec itd itp. No ale ok, może się czepiam.
Dzwoniłem do UPC - no i nie dowiedziałem się niczego ciekawego. Jak nie znają adresu nieruchomości to nie wiedzą czy tam są przewidziane kable. Nie rozmawiają z lokatorami tylko z zarządca budynku lub właścicielem. Z tego wynika, że musimy poczekać na zawiązanie się Wspólnoty Mieszkaniowej i dopiero wtedy możemy zacząć działać. Ale jest światełko w tunelu, bo sympatyczna Pani ma mi za kilka dni podać adresy gdzie będą kłaść kable na Dębogórskiej.
Dzwoniłem też do Mat-Bud'u z zapytaniem kiedy będą znać nasz adres, ale jeszcze nie wiedzą i nie wiadomo kiedy będą znać.

I jeszcze z ciekawości się Was zapytam - czy ktoś zmienia okno balkonowe na przesuwane lub jedno okno stałe a dwa otwierane?
ja myslalem o przesuwanym i raczej sie zdecyduje mam troche jeszcze czasu bo ja mam w budynku 4 mieszkanie.
no i mi moje parapety wstawia przy okazji bez problemu.
Co do tych wielkich okien balkonowych to jak dla mnie to kiepsko zaprojektowane jest. Nie dość, że dużo ciepła uciekać będzie to jeszcze trzeba się nakombinować, żeby meble poustawiać. Jedyny plus to taki, że będzie więcej światła wpadać.
My zmieniliśmy na jedną ściankę stałą, a dwie otwierane.
Artur, wymyśliłeś coś z piecem? Bierzesz Urlicha?
To fakt masz racje z tym oknem balkonowym co do ustawienia mebli salonowych jest porażka dlatego ogólnie rzecz biorąc postanowiłem wraz z żoną że będziemy mieli przesuwane okno balkonowe ja mam tylko 2 skrzydłowe a Ty Franz masz 3 skrzydła i w sumie dobrze pomysłałes zeby jedno skrzydło było nie otwierane. Co do kotła to biore Urlicha chyba że masz jakąś alternatywę?? Tak pozatym to ze wszystkiego zrezygnowałem co było w wyposażeniu mieszkania wole sam zrobić z dobrych produktów tym bardziej ze w budowlance siedzę ładnych parę lat. Mat- Bud chce robić oszczędnie i po kosztach to są wykonawcy co jak zobaczyłem tą ofertę armatury w łazience to śmiech mnie obleciał o parapetach już nie wspomnę z metra cięte.
Franz w jakim budynku kupiłes mieszkanie jesli mozna wiedziec??
beLwi

Mam do ciebie pytanie odnośnie videofonów i alarmu czy my mieszkancy bedziemy musieli pokrywac jeszcze dodatkowe koszty z tym zwiazane czy jest to w cenie mieszkania chodzi mi o osprzet w domu do videofonu i alarmu??
Artur z tego co widzę ot mam to w załączniku nr 3 do umowy jako pkt 15 (monitoring) i 16 (wideofon), więc myślę, że to jest w cenie mieszkania już aczkolwiek w pkt 17 jest napisane "instalacja alarmowa bez osprzętu" więc pewnie dodatkowy koszt jakiś będzie. Zresztą facet od elektryki nic nie mówił o dodatkowych kosztach. Jedyny dodatkowy koszt (oczywiście jeśli ktoś chce) to mogą wstawić takie "korytko" w ścianę, że jak Sobie powiesisz TV to nie będą Ci wisiały kable na ścianie tylko je schowasz. Zrezygnowałeś z parapetów wewnętrznych w mieszkaniach?? Az tak źle jest?? Może zadzwonię i uda mi się też to usunąć tak jak rezygnuje z białego montażu czyli WC, umywalka i wanna.
u mnie jest tak: nie mam videodomofonów ale mam alarm tzn mat-bud założył kable a resztę trzeba założyć samemu tzn czujki, "wyjkę" programator
ale co do videodomofonów miałam dziś klientkę która kupiła tam mieszkanie (pracuję w banku) i właśnie mi opowiadała że czarno-białe videdomof...... są w cenie mieszkania ew. jakbyście chcieli w kolorze to trzeba by dopłacić ok.500zł jak dobrze pamietam
no tak Aneta ciekawe jaki dodatkowy bedzie to koszt osprzetu do alarmu.
koszt alarmu jak się orientowałam to jakieś 500zł
wciąz tylko do wszystkiego dopłacać trzeba
lasek

Wkońcu ktos z budynku nr 3 na którym pietrze bedziecie mieszkac i w jakim bloku bo my w klatce b :) a tak zapytam mówicie ze armatura jest w lazience czyli oni normalnie wc i umywalke tez chca montowac ja myslałam ze tylko osprzet do montazu a oni chca tam wszystko wsadzic wanne tez to tez chyba bedziemy musieli z tego zrezygnowac bo jakis shit wsadza i do niczego to pasowac nie bedzie;/
z tego co wiem u mnie (dąbrowskiego) nie zamierzali montować tylko po prostu zostawić w mieszkaniu do samodzielnego montażu, poza tym są to najtańsze produkty jak zwrócili mi za nie kasę (bo zrezygnowałam) to wyszło ok 600zł albo coś ponad 600zł jakoś tak
masz rację Aneta około 600 zł wychodzi takie badziewie chcieli mi wstawić do mieszkania amatura koło hahaha to najtańszy sprzet na rynku w tej chwili oni zwracają ceny hurtowe bo po takich kupują odnośnie parapetów to chyba 30 zł za sztuke(PCV) takie tanie to chyba niemoże być dobre prawda?? porzadny parapet kosztuje około 200 do 300 złotych.
Acha dzieki a wiecie przeciez oni sa cwani bo wiecej nam kasy nie dzadza bo uwazaja ze jak nie chcemy ich sprzetu to nas załatwia tanim kosztem;)
A tak wogóle wiecie czy to wc jest podwieszane czy nie??
normalne zwykłe
no kurcze to nie dobrze trzeba im dac szybciej znac zeby dac im stelaz zeby go pod tynk wrzucili no bo inaczej jak eh....ja bym wolała podwieszane wc;/
zadzwon i sie dowiedz co z wc podwiesznym
no tak zrobię i dam znac jakbyscie chcieli wiedziec:)
dobra daj znac co i jak
widze po adresie ip ze blisko siebie mieszkamy moze nawet sie znamy na jakiej dzielnicy gdyni mieszkasz anka??
tak jak pisałam oni tego nie montują, pewnie zakupią Ci podwieszany i zamontują ale za dodatkową kasę
Dzwoniłem dzisiaj do MAT-BUD' w sprawie tego alarmu, musiałem zadzwonić do p. Zygmunta od elektryki i okazało się, to co mówiła Aneta. Mianowicie okablowanie będzie położone natomiast centralka alarmu, czujki itp. to już dodatkowy koszt ok. 1000 PLN (800 za sprzęt plus około 200 za robociznę). Jeżeli chodzi o armaturę to oni wyceniają to na 525 PLN i o taką kwotę będzie pomniejszona wartość mieszkania w przypadku rezygnacji z niej.
Odniosłam dokladnie takie samo wrażenie, przed podpisaniem umowy pani uchyliłaby nieba, jest tak milo i slodko. Tu można sobie zrobić to, tu tamo, po podpisaniu umowy nagle wszystko to co bylo mozliwe do zaaranzowania przed jest juz niemozliwe, nie jest tak miło, kazda prośba jest problemem, lepiej załatwiac to przez telefon niz patrzec się na skwaszoną minę, ze musi zrobić coś dodatkowego. Zapisujecie wszystko i kserujcie, mi próbowała wmowić zeczy których z nią nie ustalałam. Ogolnie oferta dewelopera dość atrakcyjna, żeby przetrzymać te fochy. Mam nadzieję, że po odbiorze nie bedzie żadnych problemów.
mi dzis mat-bud krzyknał za okno balkonowe przesuwane 2100 zł dopłaty do ceny mieszkania jak sprawdziłem na necie okno takie mozna dostac wraz z klamka za 1750 strasznie oszukuja jak maja oddac kase to oddaja ceny hurtowe zanizone a jak nam cos maja ulepszyc to juz ceny z kosmosu smieszni oni sa!!
aha i jeszcze jedno przeciez ja ryzygnuje z ich okna wiec powinno byc mniej dopłaty wiec nierzozumiem ich toku myslenia
To jest tok myslenia Mat-Budowy ;) Jak najwięcej zarobić na naiwniakach ;) Ale z tym białym montażem to przegięcie. Dadzą
najtanszy, a koszą jak by to był conajmniej Keramag ;)
A PYTAŁEŚ CZY ZWRÓCĄ CI ZA OKNO KTÓREGO NIE CHCESZ?
CZY TE 2100ZŁ WYSZŁO JUŻ PO RACHUNKU ŻE ODDALI CI ZA OKNO A TY IM DOPŁACASZ BO TAMTO JEST DROŻSZE?
A przy tych duzych oknach to nie będzie zimno? Zwykle grzejniki
są pod oknem, a tu nic takiego nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
mnie się wydaje że lepiej że nie ma grzejnika pod oknem, gdzie on wtedy wypuszcza ciepło? w parapet
w dodatku jak okno zacznie być nie szczelne to będzie ciągnęło więcej ciepła a dawać będzie na resztę mieszkania tyle samo ciepła albo i mniej
ale może się mylę bo to tylko moje spostrzeżenia
W oknach są uszczelki, więc ciężko żeby były nieszczelne. A parapet
powinien być krótki, żeby nie przykrywał grzejnika. Jak grzejnik
będzie wzdłuż sciany bocznej to cieplo się unosi pod sufit, a nie
jest "nadmuchiwane" przez zimno od okna.
Aneta
nie nie pytałem tylko powiedziała mi o dopłacie w kwocie 2100 za okno śa smieszni a sprawdzałem okno to kosztuje wraz z montażem 1980 zł. Wiec nie rozumiem skad ta cena dopłaty??
Artur, ja tez dzwoniłem do Wikęd i pytałem się o te okna przesuwne i facet podał cenę ciut wyższą niż te co mamy. Bo to są dwie ścianki stałe i jedno skrzydło jest otwierane, więc nie może być dużo droższe. Może Justyna z głowy podała Ci tą cenę. Lepiej się dopytaj teraz i niech na papierze Ci napisze, żeby się nie rozmyśliła.
Belwi, czy "wołali Cię" do rozmieszczenia kaloryferów i elektryki? Czy sam musiałeś trzymać rękę na pulsie? Pytam się, bo my będziemy mieszkać w II bloku i jeszcze nikt nas nie wołał.
Artur, pytałeś się o piec. Ja zmieniam na Wolfa.
Franz "wołali mnie" :) Zadzwonił do mnie pan Zygmunt z piatek 11 lutego i już w poniedziałek 14 lutego byłem na budowie w celu ustalenia. Potem otrzymałem mailem projekt w PDF z ustaleniami, które mogłem jeszcze zmienić.
Ok, znaczy, że niedługo mnie będą "wołać":)))) A my jeszcze w proszku z kontaktami. Z tego co pamiętam to za darmo się 3 punkty na pokój. A jak jest w rzeczywistości Belwi? Dużo tych dodatkowych brałeś?
Tak mam po 3 na pomieszczenie (uważam, że w zupełności starczy) plus w 3 w łazience i 4 w kuchni. Nie wydziwiałem zbytnio z ilością i rozmieszczeniem zarówno kontaktów, włączników jak i samego światła. Jeśli chodzi o p. Zygmunta to jest kontaktową osobą, potrafi oczywiście doradzić a co do dodatkowych kosztów jeśli chodzi o zwiększoną liczbę kontaktów nic nie mówił.
Franz a czemu wolf
Wolf, bo: tańszy od Viessmanna, a jakościowo prawie identyczny, ekonomiczny, małozawodny, z serwisem w Gdańsku, no i nie koreański. W bloku, który wybudował Mat-Bud niedaleko nas co drugiemu mieszkańcowi Urlich nawala (najczęściej pompa). Oczywiście wymieniają ją na gwarancji, no ale to nie chyba o to chodzi. Najeździłem się po różnych firmach, nagadałem z różnych fachowcami i wiem, że Wolfa kupię.
dopłacasz cos czy w tej samej cenie??
Dopłacam.
Byliśmy wczoraj na budowie - już są ścianki działowe. Ale fajnie jest patrzeć jak mieszkanko rośnie w oczach. I jeszcze to słonko wpadające do mieszkania.... Dzieciaczki już się nie mogą doczekać, już wiedzą gdzie co będzie stało w ich pokojach :))))))) Ale się cieszę!!!!
A jak u Was na froncie sąsiedzi drodzy?
prajs
Sami sobie na budowe pojechaliscie?? czy pozwolenie muieliscie miec jak to wyglada?? Naszego bloku jeszcze nie postawili do konca!!
Artur mogę Ci w końcu odpisać w sprawie kuchni, koszt kuchni 1200zł za metr bieżący, góra i dół oczywiście, od cokołów po blat :)
Aneta
dzieki no to troche bedzie kosztowała kuchnia mi wycenili jedni z projektantów na 16 000 tys ale sadze ze taniej zrobie kuchnie do 10000 napewno sie wyrobie!!!!
nio możesz przeliczyć ile by Ci wyszło z 1200 za metr, pewnie mniej, ale to zależy z jakiego materiału i jakie bajery no i oczywiści projekt i pomiar robią gratis jeśli weźmiesz od nich meble a są świetni :) robią solidnie i znają się na robocie :) ale reklama :)
skoro tak reklamujesz to daj jakies namiary na nich moze maja własna strone internetowa?? skad oni sa??
prajs wiec jak to wyglada z odwiedzeniem swojego mieszkania na budowie??
Artur, mąż raz był razem z Justyną, potem zadzwonił do Mat-Bud'u i ta druga pani zezwoliła, a teraz już normalnie możemy tam wchodzić, bo pan cieć nas zna;)
Przepraszam za bałagan, ale śniegu nie uprzątnęłam:)))))
image

Uploaded with ImageShack.us
No właśnie, my też już pomału zaczynamy myśleć nad stolarzem. Przeczytałam tysiące postów i opinii i się okazuje, że 90% stolarzy jest fantastycznych. No i bądź tu mądry i wybierz odpowiedniego.
A chcemy oprócz kuchni jeszcze jakieś stoły, szafy, szafki i inne cuda.
nasz stolarz robi nam kuchnie, zabudowę pieca na przedpokoju i wnękową szafę, jak będzie skończona kuchnia to pokażę Wam fotki :)
a namiary przekażę w późniejszym terminie
jak długo bedzie ci ten stolarz robił chate??
kuchnie za tydzień kończy, bo robi mi tylko w weekendy, więc to będzie 3 weekend więc w sumie wychodzi 6 dni, ale że to nie dla mnie obcy człowiek to robi wiele innych rzeczy :) hydraulika, elektryka i inne :)
a szafy będę robiła w innym terminie bo już mam mało kasy, masakra te ceny są straszne, więc z szafą muszę się wstrzymać ze 2 miesiące
Ja niestety nie kupiłam mieszkania na waszym osiedlu, ale często tu zaglądam, bo jest to najciekawszy i najbardziej przydatny wątek w tym dziale dla wszystkich, którzy kupili od dewelopera gdziekolwiek. Szczególne podziękowania należą się Anecie, bo dzięki jej postom dużo się dowiedziałam.
No bez przesady, moje wątki też są fajne :)
dziękuję za komplement :)
jestem do usług, przynajmniej do póki tu zaglądam

roto a gdzie kupiłaś mieszkanie?
w Pępowie i jestem właśnie po odbiorze
witam sąsiadów, czy ktoś jest z bloku 6?ja kupiłam z mężem mieszkanie w bloku 6 w klatce b =o] miło by było poznać sąsiadów.Pozdrawiam
witam, my będziemy w 3 bloku ale witam serdecznie
Czyzbysmy byli jedyni z 6 bloku wsumie jak kupowalismy to byly moze z 2 mieszkania kupione dopiero w tym budynku ;] juz sie nie moge doczekac odliczam dni a to jeszcze caly rok ehhh ale juz kupilam sobie 2 wazony na nowe m3 :P hehe
słuchajcie wjazd do hali garażowej u nas (na Dąbrowskiego) porażka, wąski i żeby wjechać trzeba kilka razy wykręcać po prostu masakra koło nas stoją dwa inne samochody więc jak już się postawią to nie wiem czy dam radę wysiąść z samochodu :/ linie oddzielające miejsca parkingowe zaczynają się dosłownie zaraz przy oponach więc wygląda to tak:
IOI
gdzie I to linie a O to samochód
nie wspominając że zjazd jest stromy i ostatnio jak spadł śnieg to na nim leżał więc gdzie to podgrzewanie? mam nadzieję że kiedyś nie zjadę prosto do kogoś piwnicy :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Artur
Ja z róznych kompow pisze w zaleznosci gdzie akurat jestem ;) a pierwotnie mieszkałam na Dąbrowie :)
Ciekawe jakk u nas te garaze wygladaja ;/ mam nadzieje ze chociaz te miejsca sa szersze niż u Ciebie Anetko;/
A lasek nie odpowiedziales mi w jakiej klatce bedziesz mieszkac bo my tez w 3 budynku:)
budynek nr 3 a klatka pierwsza od ulicy Dębogórskiej przy wjeździe do hali garażowej 1 piętro,,,,
Ja na czwartek jestem umówiony z hydraulikiem (budynek pierwszy, klatka pierwsza od ulicy, piętro drugie). Co do wjazdu na Alei Dębowej to z tego co widziałem nie jest taki wąski, no ale to może być złudzenie optyczne :)
wolfa nie polecam....znam to badziewie od srodka,a instalacje gazową można zamkąć karton gipsem prawo buowlane na to pozwala pod warunkiem zapewnienia wentylacji szachtu gazowego,znaczy to,że konieczne jest zamontowanie dwóch kratek wentylacyjnych na końcach zabudowy,to tyle
Witam sąsiada z pierwszego bloku, ja mam mieszkanie na pierwszym piętrze możliwe że obok Was. Pozdrawiam. Zapraszam do wymiany opinii. Marcin
Cześć Aneta mam pytanko odnośnie kuchni. Napisz gdzie robiłaś i ile Ci wyszło ze sprzętem i bez. Ty jesteś z Aleji? bo chyba jeszcze za wcześnie na projektowanie kuchni?Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
Cześć marcinsz28. Ja mam A7 czyli najprawdopodobniej nad Tobą :)
ja z dąbrowskiego kuchnia ze sprzętem wyszła 10tys. a bez jakieś 5tys ale meble mam po znajomości, praktycznie płaciłam za koszt materiału
Aha dzięki a masz może jakieś fotki tej kuchni by pomysł jakiś podpatrzeć. U mnie jest aneks wiec za duzego pola manewru nie mam, bo jest 3m x 2,m ale chce oddzielić ją barkiem. Chciałem zmieścić się w jakiś 8 tyś bez sprzętu ale nie wiem czy jest to możliwe. Pozdrawiam
To witam pewnie będziemy mieli jakoś w tym samym czasie odbiór. To macie to dwupoziomowe?Pozdrawiam.
Pewnie tak, niby planowany jest na przełom sierpnia i września, ale nie zdziwię się jeśli się opóźni. Nie mamy jednopoziomowe, dwu są chyba tylko te na środku klatki. W Twoim mieszkaniu chyba na chwile byłem jak ustalałem elektrykę :) To takie z poprzestawianymi ścianami na pierwszym pietrze??
no tak to właśnie to moje, poprzestawiałem ściany lekko by łazienka zrobiła się większa, przedpokój nie potrzebny taki aż. Właśnie jade zaraz do mad-buda zapłacić naliczony 1% vatu. Masakra z tym nie spodziewałem się tak nieplanowanego wydadku za nic. Dowiem się przy okazji jak wygląda sprawa rezygnacji z ich wanny itd. dam znak jak kogoś to interesuje
ja też mam aneks, a fotki wrzucę jak już wykończę tę kuchnię
a firmę mogę Ci polecić tą co mnie robiła, robią też projekty, a odnośnie ceny pewnie się dogadacie, zależy z jakich materiałów chcesz
Też zrezygnowałem z wanny, umywalki i WC - wycenili to w sumie na 525 PLN. Jedziesz, wypisujesz pisemko z rezygnacją i gotowe. Co do zapłaty dodatkowego 1% VAT to nie trzeba teraz byleby przed ostatnią transzą różnicę wpłacić. Właśnie jestem po rozmowie z hydraulikiem, który jest też serwisantem kotłów ULRICH (ma siedzibę w Gdyni) i przyznał, że były wadliwe serie, ale to jak we wszystkich rzeczach się zdarza. On też ma ten piec tylko trochę mniejszy i mówi, że miesięcznie za ogrzewanie wychodzi go przy 50 metrowym mieszkaniu ok. 200 PLN. Ja osobiście zostaje przy ULRICHU i nie zmieniam na inny piec. Równie dobrze Wolf czy Veissmann może wypuscić wadliwą serię i też będzie się psuć, na to nie ma reguły. Polecał też aby każdy montował sobie programator z czujką temperatury w pomieszczeniu, która po osiągnięciu wyznaczonego przez Nas poziomu ciepła wyłacza piec aż do spadku temperatury o np. 1-2 stopnie. Jeżeli nie ma tej czujki atmosferycznej to piec chodzi cały czas a co za tym idzie jest głośny na co niektórzy narzekają. Co do alarmu w mieszkaniu to przy mieszkaniu na drugim piętrze raczej nie będę go montował, zawsze to zaoszczędzone ok. 1000 PLN.
Anetko
Ja tez bym była zainteresowana kuchnia tylko jak to Twoi znajomi to mi by naliczyli pewnie troche wiecej co?? Czy cena jest taka jak napisałas kilka postów wczesniej a no i bedziesz miała juz szafki samodomykające sie czy nie??
Też się dziś właśnie dowiedziałem , że z tym vatem mam czas do ostatniej transzy, ale wole powoli to spłacać bo później za bardzo zaboli. Co do sprzętu w łazience mozna wybrać inny z firmy, z którą oni mają umowę podobno taniej wychodzi, ale jeszcze się waham i poczekam. Dobra sprawa z tym programatorem. Mam pytanie macie taki sam układ mieszkania jak to moje na pierwszym piętrze?pozdrawiam
Anka

tak mam szafki samodomykające i szuflady tandemboxy. A co do ceny to pewnie musielibyście się spotkać pogadać o materiałach, wymaganiach i projekcie, nie są drodzy, ale solidni :)
aha i maja fajne pomysły
i zapomniałam napisać dostałam pierwszy czynsz :) za ok 60m2 mam 110zł
sprzątaczka, zarządca, światło na klatce i śmieci, do tego dojdzie jeszcze woda
U mnie ta różnica wynosi 1200 PLN, więc jeszcze ujdzie. Co do układu to myślę, że układ przed Twoimi zmianami był identyczny. Masz namiary na ta hurtownię skąd biorą sprzęt do łazienki?? Na jakiej zasadzie można tam taniej kupić?? Aneta co do czynszu to super wiadomość, rozumiem że to za cały miesiąc??
Aneta czyli miesieczny koszt utrzymania mieszkania mówie to o całosci ile was wyniesie??
to jest za to co wypisałam do tego czynszu dojdzie woda (rachunek od zarządcy) oraz prąd i gaz
No u mnie różnica wyszła 1300 wiec trzeba uregulować, chociaż jak pytałem w Mat-budzie taką decyzje podjął cały prezes firmy, a nie musiał, ale wiadomo kasa. Justyna podała mi firmę femax z gdańska koło auchana gdzieś przy zjezdzie z obowdnicy. http://www.femax.pl tyle, że oni mają kilku producentów i podobno jak wybierzesz coś z ich katalogu to mat-bud to kupi a różnice dopłacisz. Justyna mówiła , ze jednak na produkty z koła mają największe rabaty. Ja bede szukał wanny narożnej i podwieszany wc. A wy bierzecie kabinę czy wanne?
No widać prezesowi brakuje kasy :) Np. w Toruniu każdy z developerów sam wziął na Siebie podwyżkę VAT :) nasza łazienka jest mała i biorę kabinę 80x80 narożną. Wytłumacz mi w jaki sposób MAT-BUD kupuje i dopłacasz różnice?? O jaką konkretnie różnice chodzi bo nie bardzo rozumiem?? Chodzi o różnicę od tych 525 PLN na które wycenili wannę, umywalkę i wc??
No właśnie tak zrozumiałem, że do tej różnicy się dopłaca, ale zastanawiam się czy samemu nie znajdzie się lepszego, chociaż któregoś dnia zajadę z ciekawości do tej firmy i zobaczę co tam mają
wiec myslisz aneta ze ile miesiezczny koszt wyniesie razem z tymi rachunkami??
femax jest w wejherowie tez nie tylko w gdansku
MYŚLĘ ŻE OK 350ZŁ ZIMĄ I JAKIEŚ 250 LATEM
to mało pradu i gazu urzywacie jak 350 zł myslisz
Artur nie kracz :D to są moje przypuszczenia, mam nadzieję że się spełnią :) poza tym my jesteśmy we dwoje, nie mamy dzieci więcej czasu spędzamy w pracy, poza tym to są nowe bloki powinno być taniej
Aneta jest możliwość obejrzenia chociaż Twojego projektu kuchni na poczcie?jestem bardzo ciekawy jaki pomysł Ci wymyślili. Pozdrawiam
projektów miałam kilka, ale ten co został ostateczny zaraz Ci wyślę ale podaj maila
mi mozesz wysłac tez jestem ciekawy pozdrawiam aneta
wyślij ten projekt na marcinsz22@interia.pl
dzięki czekam
hej
równiez w tym bloku kupiliśmy 1 piętro 50 m2
pozdrawiamy
tak szczerze powiem ze z obsługi mat -bud jest słaby okno przesuwane karzą mi dopłacic 2100 a prosto od producenta te okno kosztuje 2850 wiec róznica to 750 zł wiec chca mnie oskubać bo te okno standardowe napewno jest drozsze niz 750 zł, tyle w tym temacie żenada jednym słowem ale to było do przewidzenia ze jak oni oddaja to najmniej a jak ma klijent zapłacic duze kwoty smieszni sa cwaniaki do pory zmian było ok a teraz wciez krzycza dodatkowa kase pozdrawiam wszystkich sasiadów.
Anetko,
mi tez mozesz wysłac te projekty tez jestem ciekawa co ci zaproponowali to mail :slawek551@wp.pl
dzieki i czekam :)
My zamieniliśmy jedno skrzydło drzwi na ściankę stałą. Ciekawa jestem ile będziemy dopłacać:)))))) Chociaż wiadomo, że ścianka jest tańsza, bo brak zawiasów.
Wczoraj byliśmy na budowie. Mąż zszedł do piwnicy, bo było tam dosyć niebezpiecznie dla mojego synka, i powiedział, że parkowanie wygląda dobrze, a sam zjazd też jest ok. Ale musi być to ogrzewania podłogowe na zjeździe, bo jest strome.
Pochodziliśmy też po sąsiadach:))))), żeby popatrzeć jak inni mają zrobione mieszkania. Czy ktoś będzie mieszkał w II bloku w klatce od łąki?
Umówiliśmy się na następny tydzień z elektrykiem.
Życzę sąsiadom miłego dzionka:)
Ja nawet nie wiem kiedy i komu mam dostarczyć parapety skupili sie strasznie na budynkach 1,2 ale i tak sie nie wyrobią ciekawe ile bedą mieli spóznienia chyba ze jakims cudem jak beda robic po 12 godzin ale nie sadze zeby sie wyrobili praktycznie pól roku maja a wiadomo ze pierwszych dwóch budynków nie oddadzą tak ze ludzie beda dokoła grzezneli w glinie samochodami itd. bedzie im ciezko aczkolwiek mają szanse zdarzyc przy odrobinie szczescia z pogodą!!!
Witaj prajs, mam pytanko, bo nie byłem na budowie juz z 10 dni, napisz jak tam idzie ocieplanie pierwszego bloku?od strony klatek i od balkonów. Pozdrawiaj serdecznie.
Ok, będę pozdrawiać serdecznie:))))))))
Jeśli chodzi o ocieplanie I bloku to na 100% nie jestem pewna, bo skupiłam się na bloku II. Ale kojarzę, że w 90% jest już ocieplony. Ale chyba dziś będę tam przejeżdżać to Ci powiem.
to fakt ocieplony ida z 1 i 2 blok a 3 i 4 staneli juz na długo
o ja juz tam dawno nie przejezdzałam jak juz ocieplaja to nawet nieźle mysle ze dadza rade mam nadzieje ze z budynkiem nr 3 nie bedzie za duzego opóźnienia sie okaze z czasem ciekawe kiedy my bedziemy mogli wchodzic na budowe
Ania ja wchodziłem na budowe jak jeszcze dachu nie było, ale po zrobieniu ścian działowych, ale miałem szczęście bo akurat był tam jakiś kierownik i pozwolił wejść obejrzeć. Orientuje się ktoś ile trzeba dopłacić by wstawili stelaż pod WC podwieszane?Pozdrawiam
ach ale mi powiedz musiałeś to ustalac z justyna czy poprostu na budowę pojechałes i juz?
Kilka fotek z dzisiaj

image

image

image

image

image
http://img853.imageshack.us/i/003vw.jpg/
Tylko nic tu nie widac na tych fotkach;/
no teraz lepiej uuu to ładnie im idzie:)
http://img850.imageshack.us/i/005za.jpg/

http://img859.imageshack.us/i/008z.jpg/

http://img862.imageshack.us/i/010xt.jpg/

http://img854.imageshack.us/i/011o.jpg/
szkoda ze tylko 2 pierwsze budynki zrobiłas foty ale rozumiem tylko to cie interesuje
Za pierwszym razem poprostu podjechałem zobaczyć jak idzie i stało auto z logo mat-bud to podszedłem do gościa i zapytałem czy można wejść i pozwolił. Za drugim razem musiałem załatwiać nie z Justyną ale z tą drugą która z nią siedzi, chociaż musiałem podać konkretny termin w którym chce wejść i kierownik budowy zadzwonił do tych stróżów i podał moje dane by mnie wpuścili jak przyjadę i wszedłem bez problemu. Z Jusrtyną może być ciężej to załatwić, bo jak pytałem ostatnio to juz marudziła, że lepiej nie bo jest dobrze póki nikomu się tam nic nie stanie, a ludzie przyjeżdzają z dziećmi i o wypadek łatwo, w sumie też prawda, bo o wypadek tam nie trudno.
Drogi Arturze po pierwsze nie zrobiłaś tylko zrobiłeś. A po drugie może zlecisz mi zamówienie żebym specjalnie robił zdjęcia każdego bloku z osobna a w szczególności Twojego?? Cóż stoi na przeszkodzie podjechać w piękne, niedzielne przedpołudnie samochodem i porobić kilka zdjęć?? Kupiłem mieszkanie w pierwszym bloku, więc to On mnie najbardziej interesuje to chyba oczywiste?? Zrobiłem ogólne foto całego osiedla, więc w czym problem??
w niczym rób dalej foty
Bardzo dobrze, że ktoś i tak wyświadczył przysługę innym i wstawił bieżące fotki z budowy. Dzięki bo miałem dziś tam podjechać, ale już nie muszę. Orientuje się ktoś jaki jest koszt montażu stelażu podwieszanego WC przez Mat-bud?
odradzam Ci montaz przez nich drogo cie skasuja lepeij samemu sobie zrobic jak juz oddadza nam mieszkania to jest propozycja moja oczywiscie ja w tym siedze w tej branzy wiec sie troche orientuje pozdrawiam dzieki za fotki sorki zle mnie odebrałes
Pewnie masz racje u nich już lepiej nic nie brać, jak będę potrzebował rady czy fachowca dam znać, pozdrawiam
nie mogę przesłać projektu, coś mi poczta szwankuje
zajrzyjcie na tą stronkę:
http://www.vitus.szczecin.pl/galeria.html
czwarta kuchnia od góry bardzo podobna do mojej, ja mam dodatkowo jeszcze wyspę :)
dzieki aneta bardzo ładne podoba sie i to bardzo
Czy ktoś z Was kupił mieszkanie od strony ulicy i wjazdu do garażu - tam gdzie kuchnia znajduje się w wypuście i ma duże okno? Bo nie wiem za bardzo jak kuchnię urządzić, może ktoś ma jakieś pomysły, rady itp. :)
Aneta mam pytanko do Ciebie. Ty wstępnie projektowałaś kuchnie już po odbiorze mieszkania czy na podstawie planów jeszcze przed odbiorem?bo zastanawiam się kiedy uderzyć do jakiegoś wykonawcy na pierwsze przymiarki i kosztorys.Miłego dnia