nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Zastanawiamy się z mężem nad kupnem własnego M i w sumie nie wiem od czego zacząć. Czy warto iść do doradcy? Jeżeli tak to do jakiego? Możecie kogoś polecić? Ile kosztuje takie "spotkanie"? Czy lepiej może samemu iść do banków?
W jednym z banków mamy dobrą historię kredytową - czy warto tam się samemu przejść?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Idz do doradcy i potem do tego banku ktory ci zaproponuje to jeszcze bedziesz miala lepsze warunki. Doradcy narzucaja marze na twoj kredyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Pewnie, niech doradca zapyla za darmo, lichwiarz jeden.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Doradca ma pensje i procent wiec za swoja praca kase dostaje. Agatha dalej pluj jadem żmijo;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Doradca, zwykle pensję ma śmieszna, a procent chyba nie od klientów, którzy poszli do wybranego przez niego banku sami.

Albo zlecamy robotę doradcy i płacimy mu za nią (pozwalając wziąć prowizję), albo czytamy, zbieramy papierki i biegamy po bankach sami, oszczędnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udałem się do http://joomla-projekt.pl/doradcy-finansowi-jak-wspieraja/ wybraliśmy najlepszą ofertę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Po pierwsze w porządnej firmie zajmującej sie pomocą w kredytach, nikt za to pieniędzy nie bierze
Banki mają podpisaną umowę z takimi firmami i od siebie płaca firmie za przyprowadzenie klienta

Na moim przykładzie:
Kredyt Bank proponował mi takie same warunki, jakie załatwił mi doradca kredytowy
To samo w PKO SA oraz WBK, identyczne warunki

Jedyne co polecam to sprawdzić w kilku Bankach co proponują i wybrać kredyt najbardziej korzystny

Mam koleżankę która się zajmuje kredytami, jak cos mogę polecić i nic się nie płaci za jej usługę, a nie nie ma się podwyższonej marży, oprocentowania itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

I jeszcze jedno, dzięki doradcy dostałam kredyt, sama bym tego nie załatwiła.
Wystąpiły pewne utrudnienia w udzieleniu mi kredytu hipotecznego i dzięki doradcy, udało się wszystko załatwić.
Sama bym sobie z tym problemem nie poradziła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Nam doradca powiedział, że od jego oferty nie można negocjować warunków poszliśmy do banku bezpośrednio i dostaliśmy ofertę 300 zł tańszą bo negocjowaliśmy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Dodam, że były to banki DNBNord i deutsche bank
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Kasiu proszę podaj mi namiary na Twoją koleżankę. Ona pracuje w jakimś banku? Szukam kogoś dobrego bo nasza sytuacja jest trochę skomplikowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

Dzięki dziewczyny - jak coś jeszcze możecie doradzić to piszcie bo ja zielona w tym temacie jestem :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

jak pójdziesz do doradcy to "patrz mu na ręce". chodzi mi o to że Kowalski idzie do doradcy po kredyt. doradca mówi Kowalskiemu że poskłada w paru bankach papiery i poczekamy. Kowalski przychodzi po jakimś czasie pytać się i jak i doradca mówi że tylko jeden bank odpowiedział pozytywnie i udzieli kredytu na to Kowalski trochę niezadowolony ale mówi no cóż skoro ten bank się zgodził to dobrze i podpisuje papiery. A w rzeczywistości doradca w ogóle nie składał do innych banków tylko do tego jednego od którego ma największą prowizję. Więc polecam sprawdzać doradcę. Jak doradca powie do których banków składał to warto się przejść i spytać czy faktycznie takie papiery były składane. Mam nadzieję że zrozumieliście. A ogólnie to polecam doradcę. No niestety można się nieźle wpakować w kredyt. Ale najlepiej kogoś znajomego mieć w tej branży bo doradcy są różni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt. doradca kredytowy - warto czy nie?

doradcy są różni... to fakt.
Znajomemu doradzili w miarę dobrze z kredytem, ale potem namieszali i były jakieś kary - chyba z open finance.
Za to mojemu bratu taką umowę doradca przygotował, że w efekcie spłata wyniosłaby 4 razy tyle co warte było mieszkanie. Oczywiście zrezygnował. Poszedł sam do banku i dostał kredyt na bardzo dobrych warunkach - akurat o dziwo w PKO tym ze skarbonką.
Znajomi brali jakoś jesienią we frankach w Nordei - też dostali dobre warunki.

Ja polecam poczytanie jakiegoś fora na ten temat, na co zwrócić uwagę, wybranie kilku banków i przejście się po nich, wybranie najkorzystniejszej oferty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trafiłam na znakomitego fachowca http://kolejowa18.pl/jak-wyglada-posrednictwo-kredytowe/ polecam się kontaktować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście że warto http://www.grytomy.pl/jak-zostac-niezaleznym-doradca-finansowym/ gorąco polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie znam się a się wypowiem...
Doradca kredytowy nie bierze od klienta pieniędzy bo pracuje dla banku...
Współczuje także podejścia do życia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. oczywiście, że warto. Tak, jak piszą inni użytkownicy, najlepiej jest skorzystać z usług doradcy w Twoim banku. Gdybyś natomiast już po wzięciu kredytu hipotecznego potrzebowała szybkiej pożyczki, to polecam to miejsce: http://pozyczkionlinebezbik.com.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kredyt hipoteczny bierzesz na lata. Także musi to być produkt finansowy, który uzyskasz na atrakcyjnych warunkach. Samodzielne porównanie różnych ofert kredytowych jest bardzo trudne. Dlatego współpraca z dobrym ekspertem kredytowym jest wskazana. Ja proponuję Ci doradcę z Warszawy - to Tomasz Wostal. Tutaj go znajdziesz https://tomaszwostal.pl/ . Biuro w Warszawie, ale pomaga klientom z całej Polski. Zadzwoń, podpytaj. Ma ogromną wiedzę i z pewnością pomoże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również się z tym zgadzam, przy kredycie hipotecznym trzeba iść do doradcy. Aktualna sytuacja na rynku kredytów hipotecznych to potwierdza. Osobiście polecam z Warszawy firmę https://pkfo.pl/, również działają na terenie całego kraju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

Jakie sa wasze priorytety na swieta? (66 odpowiedzi)

Zastanawiam sie jak ludzie teraz spedzaja swieta... Czy faktycznie najwazniejsze sa...

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki