nnt przepis na lasagne

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
hej dziewczyny, Wasze przepisy sa najlepsze i sprawdzone, wiec poleccie jak zrobic lasagne z mielonym???co tam jeszczze jest potrzebne?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

Masz na pewno makaron do lasagne-na opakowaniu sa przepisy.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

ja polecam stronke
http://www.gotowanie.x3m.pl/

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

ja zawsze robie z przepisu na opakowaniu:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

na opakowaniu jst tylko mielone cebulka i przyprawy

chcialabym jakos bardziej to urozmaicic:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

mozesz dodac jeszcze podsmażone pieczarki , pomidory, paprykę jako kolejną warstwę , oczywiście starty żółty ser no i każdą warstwę polewam sosem białym (ja robię gotowy z torebki)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

ja dodaje jeszcze kukurydze z puszki

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

ja do mielonego groszek z puszki, pieczarki(podsmażone), cebulkę, i oczywiście koncentrat pomidorowy

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

zobaczymy co mi wyjdzie

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

Madziulka weź makaron którego nie trzeba gotować wcześniej tylko surowy sie układa mniej kłopotu ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

Ja mam swój sprawdzony przepis, ale osobiście preferuję canneloni zamiast lasagne, bo często mi się "rozłaziła".

Otóż smażę pieczarki pokrojone w kosteczkę, ściągam je z patelni i na tej samej smażę mielone (najlepiej chude wołowo-wieprzowe a idealne jest samo wołowe), do tego dorzucam pokrojoną w kostkę cebulkę, ze 2-3 ząbki czosnku (pokrojonego lub przeciśniętego). Następnie dosypuję z paczki fix Bolonese, ale dodaję tylko minimalnie wody, aby udało się go rozprowadzić (broń Boże tyle co jest napisane na opakowaniu, bo wszystko będzie pływało!). Oczywiście można jeszcze dosolić i dopieprzyć - jak kto lubi!

W międzyczasie gotuję na kostce rosołowej marchewkę pokrojoną w kosteczkę (w około szklance wody). Na koniec pieczarki i marchewkę (wyłowioną z wywaru) wrzucam do mielonego i wszystko razem mieszam.

Sos beszamelowy: łyżkę masła rozpuścić w garnku, wsypać około łyżki mąki i zasmażyć na masełku (aż się zrumieni, ale nie spali!), dolać rosołek z marchewki na koniec 1 buteleczkę śmietany Rama do gotowania, lub 30% słodkiej z kartonika (ok 200 ml). Posolić i popieprzyć do smaku.

Jeśli ktoś robi lasagne, to układać na przemian wartwy makaronu, mięsa, polewać beszamelem. Ważne, aby górna warstwa była całkowicie przykryta sosem. Jeśli chodzi o ser to znam dwie szkoły: posypać od razu, lub odczekać, aż sos się trochę zredukuje a makaron zmięknię i dopiero wówczas posypac dużą ilością sera (jak jest dużo sosu to poprostu się w nim utopi).

Kiedyś Pascal mówił, żeby przykryć naczynie folią aluminiową, bo wówczas makararon nie wysycha i rzeczywiście się sprawdza. Więc zalewam całość sosem przykrywam folią, czekam aż sos się zredukuje a następnie ściągam folię, sypię serem i czekam aż ser się rozpuści i zapiecze.

Od mojej ciotki słyszałam, że lasagne powinno sie przygotować wcześniej (w sensie: upiec) a następnie jedynie podgrzewać przed podaniem, bo wówczas ładnie można ją kroić na porcje i się nie rozłazi.

Jeśli chodzi o canneloni to różnica jest taka, że surowe rurki nadziewam mięsem, następnie układam je rzędem w naczyniu, zalewam sosem a reszta procedury taka sama :)) Smacznego!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nnt przepis na lasagne

mezusiowi i calej rodzince smakowalo, choc moim zdaniem hmmm natknelam sie na twardy makaron, teraz wiem ze za malo sosu dalam ;/

ale to nic wszystko zjedzone, wszyscy zyja, wiec z gotowaniem nie jest tak zle hehe

a zrobilam tak dosc prosto: podsmazylam cebulke z mielonym, dodalam pieczarki, pomidorki i warstwami i na kazda warstwe sos beszamelowy, nastepnym razem musze dac wiecej sosy i bedzie oki :)

a canneloni tez juz robilam wiele razy, wiec postawilam zrobic cos innego

dzieki dziewczyny a rady

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?