nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
hej dziewczyny. mam taki problem. może któras miała podobnie córa 1,5 roku. od 2 miesięcy ma nocne napady kaszlu. zaczelo się od lekkiego przeziębienie 2 m-S.C. temu. został nocny kaszel który się utrzymuje- brak temp., kataru itd. mala jest już na 3 z rzedu innym syropie- nie pomaga nic. dr. kazala zrobić morfologie i pzepadała tak wiec:
morfologia- ok
crp- ok
mocz z 2 miesięcy wcześniej- ok
gardlo- ok
osłuchowo - ok
2 probki kalu oddane do badania - ok
badanie na gluten- ok
echo serca robione w wieku 6 M-scy- ok
tarczyca tsh- 5.9
w dzień dziecku nie ma kaszlu, nie widze jakiś nieprawidlowosci w jej zachowaniu, wyglądzie. ataki w 95% sa o stalej nocnej godzinie (22 lub 5 rano).
kaszel suchy do niedawna- od 3 dni napady zaczynają się suchum kaszlem a koncza seria mokrego odkasływania jakby sluzu.
maz jest astmatykiem (na dzień dzisiejszy nie musi brac lekow- astma nasilona była w wieku dziecięcym), mala miała nietolerancje laktozy do 1 roku życia- teraz już badania kału sa ok. ja jako dziecko bylam uczulona na pierze.
pisze bo widze ze i lekarzowibrak już pomyslow. myśleliśmy ze to jakas utajona infekcja i wlaczymy antybiotyk jak morfologia pokarze ze to wirus/ bakteria- ale nie. nie wiem już pod jakim kontem szukac, lekarz myśli ze to refluks-ale mala miała w wieku 1 roku robione usg u kosiaka na nerki + refluks (choć ponoc usg nie wyklucza do końca refluksu). może wy będziecie w stanie cos podpowiedzieć- bo ja chyba oszaleje niedługo. od 2 miesicy nie przspalismy z mezem ani 1 całej nocy. czasem ma takie napady ze mam wrazenie ze jakby miała czym to by wymiotowala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

warto zrobić badanie na pasożyty

warto pojść do alergologa-pulmonologa skoro w wywiadzie rodzinnym astmatyl i alergik.

doraźnie polecam acodin, ale nie wiem czy mozna tak małemu dziecku dać.

poczytaj inne wpisy o chorobach dzieci. opisywałam tam swoją drogę diagnostyki mojej corki. A i inne mamy opisywały swoje perypetie z kaszlami, katarkami itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

http://forum.trojmiasto.pl/Przedszkolechoroby-t511504,1,160.html

http://forum.trojmiasto.pl/przedszkole-choroby-itp-t502455,1,160.html

http://forum.trojmiasto.pl/Cieknacy-katar-od-2-tyg-kaszel-w-nocy-t511728,1,16.html

http://forum.trojmiasto.pl/Kaszel-u-3-latniego-dziecka-POMOCY-t512729,1,16.html

tak na szybko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

obstawiam na refluks
szybko do gastrologa polecam brodzickiego niestety tylko prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

też bym sprawdziła czy to nie refluks - zwłaszcza dlatego , ze te napady kaszlu są wtedy gdy leży długo czyli w nocy ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

nasza mała w wieku 2 lat również miała takie ataki..w ciągu dnia zdrowiutka a w nocy ataki kaszlu aż do wymiotów...Lekarz pytał czy zauważyliśmy nieświeży oddech malucha po wypiciu mleka i rano... podejrzewał refluks.Córka dostała lek na trzy miesiące, w zależności od tego czy będzie poprawa po miesiącu przerwy kontynuacja.
Po dosłownie 2 dniach brania leku już było lepiej.
Od znajomej, której syn z powodu refluksu leżał na Polankach, dowiedziałam się, że podstawą przy refluksie jest wyłączenie mleka i produktów mlecznych z diety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

też bym sprawdziła refluks i jeszcze może laryngologicznie w kierunku przerostu 3 migdałka, tak dla świetego spokoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

u nas był krztusiec mimo szczepień, zdiagnozowali dopiero na polankach, lekarze często zapominają o tej chorobie w dizne nic a dkoładnie godzine dwie po zaśnięciu lub nad ranem ataki suchego kaszlu dopóki jej sie nie oderwało strasznie sie dziecko meczyło czasami ten kaszel aż do wymiotów osłuchowo czysto wszystkie wyniki ok rtg też , na pasożyty ujemne refluksu brak...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

a tak z ciekawości na jakiej podstawie go zdiagnozowane jesli nie rtg i inne badanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

prawda z tym krztuścem - czytałam artykuł ze dosć często jest ostatnio diagnozowany ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

dziewczyny dzięki wielkie. tez mysle ze to mozerefluks tym bardziej ze slychac jak podczas tego ataku cos jej "podbija" do gardla a potem ewidentnie polyka to spowrotem:/ druga rzecz to tez myslalam o tym krztuscu, powinna mieć teraz 2 sczepienie na krztusiec w wieku 18 miesięcy ale przez ten przewlekly stan, wstrzymaliśmy szczepienia:/ powiedzcie mi jakie badania zrobić ew. w celu diagnostyki krztuśca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

Ja też to przechodzilam :(. U nas zdrowo ponad pół roku. Były badania na pasożyty (kilka!), były wizyty u pulmonologa, alergologa, były badania na refluks, testy alergiczne, USG, RTG i nic - ręce opadały a lekarz juz nie miał pomysłu z czego może to wynikać. I nagle się kaszel skończył - bez żadnych zabiegów, leków; po prostu sam z siebie się skończył :) Ale co z córcia przszliśmy to tylko my wiemy. Dobrze, że to już za nami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

u nas, w ciągu dzisiejszej nocy był "przełom". około 4.00 oliwia dostała znów atak suchego kaszlu, który po chwili przeszedł w mokry- odrywający się, powoli narastał aż zaczęła kaszleć jednym ciągiem, w najgorszych chwilach podnosiło ją bardzo na torsje aż 1 wielką torsją wypluła bardzo duża ilość bardzo gęstej, bez barwnej mazi (akurat prosto na moją dłoń- maź zajęła całą moją dłoń). od tego momentu kaszle również już w dzień (gdzie przez ost. 2 miesiące miała suchy tylko w nocy), dodatkowo nic nie chce jeść, co tylko zje to pochwili to zwraca. jedyna rzecz to paluszki juniorki które zostają jej w żołądku. jak ją w nocy podnosiłam żeby się nie zachłysnęła, to słyszałam w brzuszku bardzo mocne przelewanie i właśnie wtedy zaczęły się torsje. dziś jedziemy znów do lekarza. sama jestem zdezorientowana co jej może być. natomiast od wczoraj ma jakby zaostrzenie objawów. bardzo się martwię bo to nie jest dla mnie normalne:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

Trzymaj sie ciepło mamooliwii o ile możesz:))

oby lekarz trafił z diagnoza.i zaczęło sie leczenie.
niepewność jest najgorsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

U nas objawy były podobne, badań multum w różnych kierunkach i nic.
dopiero testy pokazały uczulenie na kurz, ale po samych lekach antyalergicznych nie było lepiej dopiero gdy lekarka podjęła decyzję o podaniu leków przeciw refluksowi (USG nie wykazało refluksu ale alergolog mówiła że w 90% USG nie wykazuje) po 3 miesiącu podawania leków na refluks oraz u nas dodatkowo przeciw astmatycznych mamy poprawę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

krztusiec zdiagnozowany na podstawie badan na przeciwciała przeciwko toksynie krztuśca /dokładnie się na tym nie znam bym musiała poszperac czy mam w papierach bo to było 4 lata temu/
http://www.ochoroba.pl/artykuly/1562-krztusiec-koklusz-jak-rozpoznac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

tsh jest ponad normę-niedoczynność tarczycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

Asior

Gratuluję szybkiego postawienia diagnozy.
Czy w ogóle wiesz jaka jest norma dla tak małego dziecka?
Wynosi ok. 8 więc wynik jest w normie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

współczuję takich dolegliwości i co gorsze - uczucia bezradnosci, moja córcia miała takie napady kaszlu jak skończyła 2,5 miesiąca i ja po dwóch nocach rozpoczęłam pielgrzymkę po lekarzach - dwóch miesiecy bez diagnozy i bez pomocy bym nie zniosła :/
u nas trwało to tydzień i okazało się, ze po pierwsze - refluks, po drugie - pneumocystoza - jak i skad nie wiadomo ale do dziś dziekuję lekarzowi że na to wpadł i zbadał ją pod tym katem choć wydawało się to mało realne
póki co polecam Ci podniesienie materaca w łóżeczku - pod materac od strony głowy podłóż małą płaską poduszeczkę - sprawi to że materac będzie nachylony pod optymalnym kątem i niezaleznie od tego co powoduje te napady kaszlu będzie małej łatwiej w nocy oddychać i przy refluksie taka pozycja pomaga bo się nie cofa treść do gardła a co za tym idzie może będzie lepiej spała
jeżeli podejrzewasz alergię rozejrzyj się po pokoju gdzie mała śpi i zrób szybką analizę - wynieś kwiatki, zabierz pluszaki itp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

Czesc dziewczyny. Na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak, ze lezymy w szpitalu z mala. Od przedwczoraj w nocy, po tym ataku z wymiotem flegmy, miala goraczke 39, co 4 h dostawala czopki, rano temp. Wzrosla do 39.5 gdzie najczesciej rano spada no i pojechalismy do przyc5hodni, tam osluchowo szmery i podejrzenie zapalenia pluc. W szoitalu masa badan i nic nie wiadomo bo wychodza dobrze a goraczka sie utrzymyje, mala cojakis czas ma kroplowke wiec sie cnie odwodni w domu nie dalabym rady tak jej nawodnic. Czekamy co dalej.nie wypuszcza jej bez diagnozy, wiec cale szczescie beda drozyc badania az wyjdzie co sie dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

nie wiem czy poczytałaś mamoolivii to, co powklejalam.

bezobjawowe/ bezosłuchowe zapalenie pluc przechodzila moja corka kilka razy. Tylko kaszel był objawem, zero osłuchowych szmerow.
nieraz jedynie po wysyiłku było cokolwiek slychać i to tylko nasza pediatra umiala wysluchac.
RTG pokazywał zapalenie pluc.

Dużo cierpliwości zyczę i trafnej diagnozy.
najgorsza jest niepewność , jak dla mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

Wiem ze minęło już tyle lat ale bardzo proszę napisz jaka była przyczyna. Przechodzę z corka to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nocne, przedluzajace sie ataki kaszlu u dziecka

Moja córka gdy jest chora ma tak samo po dwa tygodnie kaszle ,dużo wody jej podaje i syrop z sosny i zazwyczaj ustępuje .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...