odżywka do włosów dla trzylatki

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
moja córka ma piękne kręcone włoski (niezbyt długie, ale coraz gęstsze)
z przodu i z boków wyglądają ślicznie, a z tyłu głowy ma takie siano, że aż dredy się robią :/ wygląda to okropnie i nijak nie mogę sobie z tym poradzić...
może macie jakieś sposoby, dobre odżywki?
myję jej głowę szamponem schauma kids z odżywką, potem nakładam moją odżywkę na dość długo (jakieś 15-30 min w zależności od tego jak długo chce jej się siedzieć w wannie) po spłukaniu i wytarciu nakładam jedwab i jak wyschną to wyglądają cudownie... rano wstanie i znów siano... mimo nałożenia jedwabiu na suche włosy rano nie wygląda to dobrze
już nie wiem co mam robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

zupełnie nic spłukać wodą z odrobimą octu jabłkowego,w tym czasie włosy się zmieniają ,zaczynają wypadać i pojawiają się nowe,często proste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

moje dziewczyny obie maja baranka na głowie :) kupilam odzywkę dla dorosłych gliskur bez spłukiwania w spreju,,i nakładam to na suche wlosy zeby rozczesac,,nie za duzo,,kilka psiknięc,,,bo inaczej bym tez sobie nie poradziła :)

powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam http://www.lotusfitness.pl/rodzaje-odzywek-z-linii-milk-shake/ bardzo dobre produkty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Kup szampon bez SLS, albo spróbuj malutkiej nałożyć na włosy kroplę oliwy, po czym (po np. godzinie) normalnie umyj szamponem. To bardzo naturalny sposób pielęgnacji włosów, a przeczytać o nim możesz np. tutaj:

http://www.naturalne.pdg.pl/pielegnacja-wlosow/odzywki-i-maseczki/122-olejowanie-wlosow.html

Nie radziłabym używać odżywki u tak małego dziecka. Szkoda włosów, większość odżywek zawiera obciążające silikony.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

co to szampon bez SLS? :)
dopiero wczoraj zastosowałam tą swoją odżywkę, wcześniej używałam tylko jedwabiu, ale nic to nie daje :(

spróbuję z tą oliwką i octem jabłkowym- w jakich proporcjach go rozcieńczyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

mała ilosc odżywki nie zaszkodzi,,,a i ułatwi rozczesywanie,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

jeszcze cos takiego jest jak olejek arganowy cos mi fryzjerka mowila
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Nie polecam jedwabiu nawet dorosłym. Zakleja łuski włosów i siano gotowe.Włosy w ten sposób się zwyczajnie podduszają. Odżywka sklepowa pewnie jeszcze pełna sylikonu nie pomaga młodym włosom. Proponuje wybrać się do sklepu z profesjonalnymi szamponami i wybrać najdelikatniejszy składem plus dobra szczotka z naturalnego włosia do włosów kręconych i powinno to rozwiązać problem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

ja używam oleju kokosowego - nakładam go przed myciem głowy jakąś godzinkę - pół godziny wcześniej.

Ponieważ to zupełnie naturalna metoda, olej można by nawet zjeść :P - to myślę że włosom trzylatki nie zaszkodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

ja polecam szczotkę do włosów tangle teezer - włosy nawet mokre super się rozczesują - ładnie się układają
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://www.rafson.pl/skutecznosc-naturalnych-produktow-do-wlosow/ produkty znakomitej jakości w dobre cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Asiaczek, SLS to Sodium Laureth Sulfate. Weź do ręki pierwszy lepszy szampon, który masz w domu: powyższy składnik będzie na drugim miejscu, tuż po wodzie.

A czym jest to cholerstwo?

"SLS i SLES to tanie detergenty syntetyczne, stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Możemy je znaleźć w praktycznie każdym szamponie, żelu myjącym, czy płynie do kąpieli. Są to prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne ze składników stosowanych w pielęgnacji skóry i produktach do pielęgnacji włosów. To związki chemiczne powodujące lepsze pienienie się produktu, do którego są dodawane. Powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych.

SLS jest szkodliwy dla skóry i włosów. Czyści przez niszczenie warstwy lipidowej skóry i przez to działa wysuszająco, co przy cerze trądzikowej może powodować nadmierne tłuszczenie sie skóry, która broni się wydzielając łój. Otrzymuje się w ten sposób skutek odwrotny do zamierzonego."

Dlatego polecam szukanie szamponów BEZ SLS. Np. Biovax, czy zwykły Babydream z Rossmanna. Plus olejowanie, o którym mówiłam. Wystarczy łyżeczka nawet zwykłego oleju rozprowadzona na włosach i potrzymana przez pół godziny, godzinę. Później normalne mycie szamponem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Ja mam ten sam problem z 3,5 latka. Probowalam roznych sposobow, az w koncu kupilam w Rossmannie spray ulatwiajacy rozczesywanie (z rossmannowskiej serii z ksiezniczka dla dzieci) i dziala super. Polecam :) Wczesniej probowalam wielu odzywek dla doroslych i nic nie pomagalo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

maua_mama tego o jedwabiu nie wiedzialam i nie slyszalam :( od niego zaczelam, bo myslalam ze najbardziej naturalny wiec najmniej zaszkodzi... wiec przestane uzywac i zamienie na lekka odzywke, mam nadzieje, ze bedzie jakas poprawa :) odzywke mam bez silikonu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Asiaczek, na pewno bez silikonu?

Tu masz artykuł o silikonach. Nazwy są tak skomplikowane, że jeśli się człowiek nie zna, albo ich nie sprawdzi, nie może stwierdzić, że silikonów w odżywce nie ma :)

http://zdrowekosmetyki.wordpress.com/2011/12/30/silikony/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

niezle...
no ale te chyba faktycznie nie maja, co? http://www.zeberka.pl/art.php?id=17014
kiedys mialam szampon z tej serii, musze sie w odzywke tez zaopatzyc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Włosy trzeba nawilżyć, polecam nałożenie olejku na około 30 minut, nie wiem czy dziecko da sobie założyć na głowę folię ;) ( lepszy efekt) bo nawilżysz jej włoski.

Później umycie główki szamponem bez SLS

Co do jedwabiu to polecam tylko CHI SILK INFUSION
Inne jedwabie zawierają alkohole i wysuszają włosy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

co jakiś czas robimy olejowanie
myjemy co dwa trzy dni i nakładamy odżywkę fryzjerską http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5782
po umyciu ma coraz piękniejsze loczki, z rana sianko, ale już bez dredów ;)
rano codziennie psikam http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=51652 , żeby jakoś w przedszkolu wyglądała :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Kasiu - jeszcze z biowaxu jedwab jest bezalkoholowy. I z Mariona o ile mnie pamięć nie myli. Najgorszy jest (i niestety najbardziej dostępny, we wszystkich Rossmannach) biosilk.

Do założycielki wątku - radzę przejrzeć dział dla "zakręconych" na forum wizażu. Jest też wątek o kręconych włosach u maluchów: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407676 Polecam, bo dziewczyny się tam wypowiadające mają sporą wiedzę i opisują zazwyczaj dobre sposoby i kosmetyki do pielęgnacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

no właśnie ja miałam biosilk... ale po tym co tu przeczytałam szybko odstawiłam :)
jeszcze nie jest idealnie tak jakbym chciała, no ale pewnie nie da się tak szybko odżywić włosów
dzięki za link, zaraz zajrzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

ło matko, ile błędów przy loczkach popełniałam... wystarczyło zmienić szczotkę i nie czesać na sucho, tylko i wyłącznie na mokro i już jest o niebo lepiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

a co to SLS ? jakie konkretnie szampony polecacie? mamy garnier ogolnie wlosy ok kreca sie nie narzekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

nie mam pojęcia co to jest, ale podobno szkodliwe :P najlepiej przeczytaj ten wątek na wizaż, ja się tam bardzo dużo dowiedziałam :)
my używamy schauma kids z odżywką dla dziewczynek (różowy) i jak napisałam tam dziewczynom skład to jest ok ale taki dość słabo myjący i mam raz na miesiąc umyć czymś mocniejszym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

poczytałam troszke za duzo jak na wieczór :) hmmm zobaczymy ile wytrzyma moja córcia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

AsiaczeK_S a jaką szczotkę używasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

z tego co wynalazłam w domu ;) mam taką okrągłą sztywną plastikową z szeroko rozstawionymi kolcami, ale najlepszy jest bardzo rzadki grzebień, więc przy najbliższej okazji kupię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

moja córka odkąd pamietam ma nagłowie siano,dredy,i kołtuny tylko na srodku i z tyłu głowy,
niestety obcinam te kołtuny bo płacz przerazliwy,Jedynym sposobem to spi w warkoczyku,i wogóle chodzi w spiętych włosach.Teraz tez ma wyciete na srodku głowy ma 5 lat ,trudno:( po umyciu zrobił sie taki kołtun ,ze rozczesałam tylko troszeczke od skóry,i jak juz kołtun sie zaczynał to tak 3 cm i obciełąm ,nie sa wycięte od skóry...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

a własnie i szczotka ,kupiłam z jakiegos włosia .kurcze nie pamietam :( hmm w lotni był czy jeszcze jest sklep z artykułami fryzjerskimi,suuuper babeczki poleciły mi ją i mówiły bron boze czesac druciakami !plastikami !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

Zawsze przed czesaniem nawilżyć włosy wodą ,rozczesywać tylko grubym grzebieniem z szeroko roztawionymi zębami.Splątane włoski zaczynać rozczesywać od końca nigdy od nasady głowy.Czesać 3 - razy dziennie i nie będzie problemu.Do płukania dodać trochę octu najlepiej winnego ,doskonałe jest piwo dodane do wody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: odżywka do włosów dla trzylatki

bateria, czesz włosy koniecznie od dołu i po trochu coraz wyżej, a nie od góry od razu
my czeszemy tylko przy myciu głowy, po nałożeniu odżywki w wannie, potem spłukuję, wycieram i już nic nie robię, myjemy raz w tygodniu
rano przed wyjściem z domu psikam odżywką, żeby trochę zmoczyć i rozczesuję na mokro i jest super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdźcie - https://www.fryzomania.pl/revlon-proyou-the-tamer-smoothing-odzywka-wygladzajaca-do-wlosow-350ml.html
Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że można jej użyć. Ogólnie dobrej jakości kosmetyk powinien rozwiązań problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

corka miala 2,5 roku jak zmienilam jej sposob pielegnacji wlosa. szampon hipp a odzywka z garniera fructis macadamia, pieknie pachnie nawet dwa dni po uzyciu tylko w formi eodzywki bez splukania tlusci wlosy dlatego ja nakladam i za kilka minut spłukuje. wlosy sa piekne lśniace i odzywione
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mialam ta maseczke ale inny zapach i faktycznie dzialala ale zapach mi sie nie podobal, wogole nie trwaly
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oo niee inne zapachy są słabe wlasnie :D macadamia jest przepiekna. ja zamawiam je na notino bo maja najlepsza cene
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopyta, ale jeśli nadaje się też dla dzieci, to moim zdaniem warto - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/jaka-odzywka-keratynie-zobacz-ranking-bestsellerow.html Solidna półka jakościowa, która robi różnicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem najlepiej kupić po prostu szampon Klorane z wyciągiem z mleczka z owsa. To bardzo delikatny szampon, który wygładzi włosy i bez problemów je później rozczeszecie. Szampon nadaje się idealnie do stosowania przez całą rodziną, bo odpowiedni jest od 3 roku życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Produkt, który robi dużą różnicę, zobaczcie - https://www.fryzomania.pl/blog/jedwab-do-wlosow-jak-dziala-jaki-wybrac-i-jak-stosowac.html Coś porządnego, solidnego, szybka zmiana i tego się trzymajcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrzcie na to - fryzomania.pl/ronney-kids-switzerland-szampon-dla-dzieci-alpejskie-mleko-300ml.html
I warto stawiać na jakość. Dzięki niej szybko możecie zauważyć poprawę sytuację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam markę kosmetyków włosowych Wax Pilomax. Rewelacja!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...