owsiki

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne doświadczenie :) Żeby tego było mało od miesiąca szukam przyczyny pogorszenia jej stanu zdrowia i pewnie po rentgenie który miał być w poniedziałek stanęłoby na alergii, a jednak!
Może przyda Wam się ta informacja:
-podkrążone oczy
-słaby apetyt
-suchy nocny kaszel
-rozdrażnienie
-w piątek skarżyła się na ból brzuszka i zrobiła kilka razy luźną kupkę, a ta ostatnia wieczorna była ze smóżkami świeżej krwi, śluzem i robalem-owsikiem :/
Nieźle dały jej popalić te robaki :(
Chciałam się Was jednocześnie zapytać czy w miarę szybko pozbyłyście się tego badziewia? Ja dziś rano byłam po leki dla całej rodziny. Jedynie dla synka 13mcy lekarka nie chciała wypisać mi recepty na zawiesinę. Więc z tego co zostało po córci obliczyłam dawkę dla synka i mu podałam. Lekarka twierdziła że teraz nie odrobacza się całej rodziny a jedynie tych co mają objawy bądź pasożyty w kale. Pomijam to że niedawno inny lekarz mi mówił że odrobacza się wszystkich domowników bo to bardzo zaraźliwe dziadostwo a w badaniach nie zawsze wychodzi, a ponadto synek z córką się bawi wspólnymi zabawkami, śpią czasem razem, córcia go karmi flipsami i co? Mam wierzyć że się nie zaraził? No ciekawe.
Czy robiłyście gruntowne porządki czy tylko pościel, łóżka i zabawki? Bo to usłyszałam od lek.rodzinnego. Opiszcie Waszą kwarantanne.
A jaką miałyście kurację?
W ogóle to zastanawiam się co z przedszkolem? Oczywiście ich powiadomię, ale czy oni wezmą sobie to do serca i czy jak córka pójdzie za 2tyg to czy znowu się nie zarazi? :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

koniecznie powiadom przedszkole! cała rodzina musi przejść odrobaczanie inaczej to nie ma sensu,,,,, maskotki posciel koce poduszki prac w wysokiej temperaturze co sie da prasowac,drzwi,meble,półki itp dokładnie czyścić,,,,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: owsiki

wprowadz do diety- czosnek świeży,kiszona kapustę ,świeża marchewka i pestki dyni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: owsiki

Okruszek a który lekarz powiedział Ci, że nie odrobacza się wszystkich?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: owsiki

ja odrobaczalam cala rodzine (włącznie z babcią, dziadkiem i nianią) i to w 3 cyklach co 7 dni gdyz jedna dawka leku wybija tylko te osobniki juz rozwiniete a nie jaja... dlatego tez 3 cykle zeby wszystkie unicestwić ;)

sprzatanie gruntowne całej chalupy tez 3 razy po kazdym odrobaczaniu, pranie w 90 stopniach, prasowanie wszystkiego, gacie po 2 stronach, ja nawet chodziłam i zelazkiem prasowalam kanape ;)

firany, koce wszystko do prania

maskotki poszly na pol roku do piwnicy bo po takim czasie gina robale ponoc ;) a nie chcialam ich prac w 90 stopniach a i prasowac sie nie da

zabawki mylam, te ktore mozna do zmywarki

pozbyliśmy sie i nigdy nie wrócily!
:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

+1 Vermox - https://topeuro-shop.com/buy-mebendazole-pl.html?wm=11492&tr=8027 Byłam pozytywnie zaskoczona, jak szybko i skutecznie lek działał. Już po kilku dniach zauważyłam znaczną poprawę, a po drugiej dawce objawy całkowicie zniknęły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

daj dziecku pestki dyni,sa znakomite na te sprawy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: owsiki

a jaki lek przypisał ci lekarz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

hej, była to Pani doktor pediatra na sobotnim dyżurze w przychodni Aksamitnej-nie mam już recepty więc nie napiszę nazwiska, ale ta lekarka ogólnie była niemiła. Nie było jej na rękę zadawanie pytań itp.-coś w stylu głupia kolejna matka się wymądrza i jak ona może ! Toć lekarz wie najlepiej WSZYSTKO. Więc jak przepisała mi zawiesinę dla córci to część z tej zawiesiny po obliczeniu dawki podałam synkowi. I jeszcze dla pewności zadzwoniłam do naszej pediatry z przychodni i ona potwierdziła że dobrze zrobiłam że odrobaczyłam wszystkich. Ja też mam zamiar za tydzień powtórzyć odrobaczenie i za dwa tygodnie też. Umyłam zabawki, ale kurczę nie dałam rady wszystkich bo mają ich tyle że chyba po prostu część pochowam jak forumka wyżej.
a lek dostaliśmy ten sam-Pyrantelum tabletki i zawiesina.

Tylko zastanawiam się czy badać córce kał, bo boję się ze ona może mieć jeszcze coś, bo w piątek ta jej kupka wyglądała strasznie-owinięta jakby we flak ze śluzu i smużki krwi świeżej z robalem, ale w sob. już była OK. Więc może organizm sam walczył by wydalić to dziadostwo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

acha-już kupiłam słonecznik, pestki dyni, kapuchę na obiad. Chciałam jeszcze olej z pestek dyni ale jak zobaczyłam cenę to... :) jedne 46zł za 300ml :/ ale może się przemogę...
no i zero słodyczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

czosnek polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

hey, rodzice rówież powinni się odrobaczyc,,, nie lekcewaz sluzu i krwi ,,zrób badania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

wiem wiem, jak przeczytasz powyżej to wszyscy się odrobaczyliśmy. W tym tyg porobię jej badania bo nie daje mi spokoju jedna rzecz-moja pediatra twierdzi że to na 100% owsiki a mi cały czas coś mówi że to raczej glista, bo wszędzie czytam o objawach i pasują bardzeij do glisty niż owsika. Szkoda że jak znalazłam robala w kupce to nie pogrzebałam w niej (sorki za drastyczny opis ;)) bo wtedy bym przynajmniej zobaczyła jak długi był ten robal-bo na pewno był cieniutki i biały, albo mogłam go do badania zabrać, ale zamurowało mnie i niedobrze mi się zrobiło na jego widok :/

Objawy u córki:
-podkrążone oczy
-bladość (anemia wykluczona)
-suchy nocny kaszel
-okresowe silne bóle brzuszka ustępujące po wypróżnieniu się (wtedy najczęściej ta kupka była z dużą ilością śluzu i czasem nitkami żywej krwi)
-wysypka na pleckach
-nerwowość (myślałam że bunt trzylatka)
-krostki na tyłku
i co najważniejsze-nie zauważyłam żeby jakoś nadmiernie drapała się po pupie....

muszę ją zapisać na usg brzuszka, badania kału-pasożyty i ogólne (na lamblie miała i wyszło ok) i rtg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

no i najbardziej przeraża mnie fakt że te jaja mogą być wszędzie-na firanach dywanie podłodze w kępkach kurzu ... heh
Firan jeszcze nie uprałam, ale wszystko odkurzone. Załamać się idzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

lamblie nie zawsze wychodzą :(
zrób małej morfologie pod katem eozynofili,
badanie bezposrednie kału w ciagu 10 dni badac kał nie zawsze sa jajeczka
badanie serologiczne krwi -skierowane przeciwko Ascaris lumbriocoides w surowicy krwi za pomoca odczynów serologicznych -wzrost przeciwciał w klasie IgG wskazuje na ostry jak i przewlekły okres choroby

powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

akurat kilka dni temu robiłam jej morfologię z żelazem bo myslalam ze to niedokriwstość. i eozynocyty ma w górnej granicy normy, tj 0,4 a zakres (0,03-0,46). Ale może faktycznie zrobię jej jeszcze te serologiczne w kierunku glisty. Choć nie chciałabym jej znowu kłuć :/

no a jeszcze w morf wyszedł stan zapalny bo WBC, monocyty i płytki krwi ma powyżej normy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: owsiki

napiszcie mi jeszcze czy przez te 3tyg kuracji codziennie zmieniałyscie posciel i reczniki bo piżamki zmieniamy. i czy codziennie odkurzałyscie/ wycierałyscie wszystko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

tak.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

Gorzej jak ktoś ma mieszkanie 200m z kilkoma pokojami i łazienkami. Raczej niewykonalne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

objawy wskazują raczej na glistę, zanieś kał do analizy (powtórz 3 razy), nie musisz jej kłuć. przy pasożytach podwyższone leukocyty to norma.
pestki dyni mają być świeże, teraz masz sezon na dynie, więc kupuj świeżą i łuskaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

To nie były żadne owsiki - owsiki są maleńkie, samce 2 mm a samice ok. 1 cm, jest ich dużo w kupce i są bardzo ruchliwe - można sobie poczytać na wiki. Jeśli to był pojedyńczy robal to pewnie była glista ludzka.

Ach no i o tych generalnych porządkach wszędzie jak czytam to mnie zadziwia! Owszem, tak zalecają lekarze, ale na logikę to jakas totalna bzdura - jeśli owsiki przenoszą się np. na rączkach to mogą być w całym domu i pranie ubranek i prasowanie wiele nie pomoże, bo zostają dywany, klamki, ściany... no i pierwotne źródło zakażenia - inne mieszkania, sklepy, podwórka :-)))
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

znawco, ja właśnie sprzątam bez przekonania bo mam taką samą wizję jak Ty-skoro piszą że to robactwo dosłownie "unosi się w powietrzu" i może być łyknięte drogami oddechowymi to niby jak ja mam wysprzątać mieszkanie/powietrze? No żart jakiś.
A co do robala-nie wiem czy był jeden, bo nie rozgrzebałam tej kupy, bo troszkę mnie zamurowało, nie spodziewałam się robactwa :/ No i na pewno miał jakiś niecały centymetr ale był jakby wbity w kupsko więc domniemam że mógł być dłuższy. Jutro idę zanieść kupkę do badania bo muszę dowiedzieć się co nęka moje dziecko. No i martwi mnie że jeśli to glista to ponoć ciężko ją wytępić :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

a dywany, klamki i włączniki światła też spryskałam środkiem dezynfekującym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

Rozmawiałam dziś z pediatrą na temat owsików i też mi potwierdziła ,że ze sprzątaniem nie ma co szaleć ,najważniejsze to żeby miejsce w którym śpi dziecko było w miarę sterylne.A i poleciła mi środek ,który stosuje się tylko w jednym cyklu i nie ma potrzeby powtarzać kuracji to Zentel.Laborantka i pediatra powiedziały ,że owsiki wcale nie muszą się ruszać w kale.U nas nic nie wyszło w badaniu,też spanikowałam po wątku Okruszka,ala nadal obserwuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

No ja dziś też gadałam z laborantką z sanepidu i ona mi powiedziała że z tego co mówię to córcia ma najprawdopodobniej glistę :/

Muszę Wam też napisać że po podaniu pierwszej dawki pyrantelum córci ustąpiły objawy-wysypka zbledła a kaszel od razu zniknął! A z dzisiejszej próbki kału nic nie wyszło-ani cysty ani robale, także żyję nadzieją że zostanie to stolec szybko wybite.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

pamiętaj o tym,że kilka razy musisz powtorzyc badanie kału,,,,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

Dziewczyny a wiecie coś na temat stosowania środków odrobaczajacych w czasie ciąży? Córka przywlokla to cholerstwo, wszyscy wzięli tabletki prócz mnie i teraz, po 2 miesiącach zauważyłam je u siebie :( niestety mam sprzeczne informacje od lekarzy odnośnie bezpieczeństwa stosowania takich leków w ciąży. Jestem w2 trymestrze..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

radzę Ci udać się do dobrego gina i poradzić, bo ani te tabletki ani robale nie są dla ciąży (czyt.dla dziecka) bezpieczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: owsiki

Cóż.. nie jestem aż tak nieodpowiedzialna, żeby w tak ważnej sprawie nie poradzić się dobrego lekarza. Niestety 'dobrzy' lekarze z którymi rozmawiałam (było ich trzech) mają odmienne zdanie na temat stosowania takich leków w ciąży dlatego pytam na forum. Może ktoś ma jakieś doświadczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: owsiki

owsiki z powodzeniem można wyleczyć domowymi sposobami-czosnek,pestki dyni,kapusta kiszona....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

na owsice nic nie dziala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......