ruchomy aparat ortodontyczny

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Czy jak wasze dzieci nosiły aparaty ruchome tzn takie zakładane na noc i godzinę w ciągu dnia (zgodnie z zaleceniem) to była jakakolwiek poprawa?
Jak długo nosiły?
Pytam, bo ortodontka powiedziała, że aby zobaczyć efekty to jest kwestia lat. Faktycznie tak jest? Dziecko szybciej się zniechęci i pewnie i tak skończy się stałym aparatem więc chyba średni sens. A może się mylę. Moje dziecko nosi od miesiąca dopiero
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Moja córka nosi już kilka miesięcy. Efektów nie widać bo u niej ma on rozpychać szczękę bo ząbki są zbyt duże do wielkości buzi i jest to tzw wada kostna, którą później ciężko będzie naprawić bo aparaty stałe korygują tzw wady zębowe.
w nocy nosi bez problemu, w dzień różnie bo w szkole nie, po szkole jakieś zajęcia dodatkowe, potem jedzenie i dnia brakuje.
Nie wiem na ile on pomoże, nosimy póki co .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

u nas tak samo, córka ma za duże zęby i dwójki już rosną pod skosem. Byłam pozytywnie nastawiona ale mocno zdziwiło mnie jak ortodontka powiedziała, że to są lata:-( u nas też w nocy spoko a w dzień różnie, też często czasu brakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Ja nosiłam. Wiem, parenaście lat wstecz inne aparaty. Możliwe. Ale pamiętam walkę mamy, abym zakładała aparat w domu czy na noc. Z biegiem lat jestem wdzięczna bo mam proste zęby. Skończyłam nawet studia logopedyczne, a wiadomo tam się zgryz i ładne żeby liczą. Tak, to są lata noszenia, ale efekty są. Pytanie do Was, mam, czy będziecie pilnować dzieci pod tym względem. Jak nie to lepiej w aparat na stałe zainwestować. Choć z drugiej strony, tak sobie teraz myślę, że w dzisiejszych czasach wiele dzieci nosi, ja się go wstydziłam,ale mało kto wtedy nosił, albo się nie przyznawał że ma w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

U nas synowie nosza od października i u jednego jest duza poprawa bo szczeka sie rozeszła i jest miejsce na kolejne stałe zeby. Z tym, że u nas lekarka zauważyła, że dużo i solidnie nosimy. Chłopaki noszą cała noc i w ciągu dnia minimum 2-3 godziny. Jeden z synów ma już rozkręcony aparat na maxa za tydz idę na wizytę i dowiem się co dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

my pierwsza wizytę kontrolną mamy za tydzień zobaczymy co Pani dr powie. Pilnujemy mocno, żeby córka nosiła, na noc zawsze ubiera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

u mnie jako dziecka była to strata czasu. codziennie budziłam się z aparatem leżącym obok (wypluwałam przez sen).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Kilkanaście lat temu nosiłam aparat wyjmowany przez kilka lat. Zgryz się poprawił, skończyłam nosić. Rok po zakończeniu wszystkie zęby wróciły na swoje miejsce, poza jednym, który wcześniej był rzeczywiście bardzo krzywy.
Prawda jest taka, że z jakim zgryzem człowiek się urodził, z takim jest mu "najwygodniej", nie licząc sytuacji ekstremalnych. Aparaty są fajne, jeśli chodzi i naprostowanie zębów, które nierówno urosły, ale w tzw. "leczenie wad zgryzu" (a właściwie w samą definicję wady zgryzu, lansowaną przez ortodontów) to już przestałam wierzyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

A ja jestem już "stara";) i mam aparat ruchomy właśnie. Na stały nie miałam kasy.
Noszę naprawdę sporo w ciągu dnia i całą noc i efekty są. Pewnie nie tak spektakularne jak przy stałym, ale są widoczne. Naprawdę mam prostsze zęby. Noszę rok. I będę nosić kolejny.
No ale wiadomo dorosłemu łatwiej się zmobilizować.

Potem, po leczeniu ten aparat będzie pełnił rolę "retencyjnego" na noc.

Więc jeśli aparat ruchomy działa na stałę zęby to na mleczne na pewno i będą efekty. Tylko trzeba pilnować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Ja nosiłam kilka lat w nocy praktycznie zawsze w dzieńbbywałorróżnie raczej rzadziej niż częściej. Nawet oortodonta nie byłprzekonany czy to ccośppomożebo bbyłotak zźle, a jednak teraz pomimo żeod ponad 10 lat nie nnoszęjuz aparatu mmój zgryz jest prawie idealny, więc warto! Ale jak pisali poprzednicy duża rola rodzica:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Ja nosiłam chyba z 10 lat. Na noc, bo w dzień "nie było czasu". Fakt, zęby mi się poprawiły, bardzo, ale nadal były krzywe. Teraz mam stały. Moja siostra wypluwała w nocy, praktycznie w ogóle nie nosiła-również skończyło się stałym. Z kolei moja koleżanka i mój kuzyn na ruchomych pięknie sobie zęby wyprostowali. Tak więc loteria, zależy od wady. Ja bym dała sobie spokój z ruchomym i od razu szła w stały - dla mnie o wiele wygodniejsze. Jak założą, to nosisz, nie ma wymówek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

nam ortodontka powiedziała że jak ruchomy nie rozepcha szczęki to stały potem nic już nie pomoże
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

To nie wiem. Ja oprócz stałego nosiłam też hassa. Możliwe, że gdybym za dzieciaka bardziej się przykładała, obyłoby się bez niego. Trudno mi się tu wypowiadać, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, ze kawałek plastiku jest w stanie rozszerzyć szczękę (hass to kawał metalu, miał siłę). Może na mniejsze wady pomaga. Wieki temu nosiłam ruchomy, więc nie pamiętam, jak bardzo moja szczęka się po nim zmieniła. Ale fakt faktem, że tamta orto nie była zbyt trafiona, więc może dlatego za bardzo mi aparat nie pomógł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój syn w wieku 10 lat zaczął nosić ruchomy aparat tylko na noc. Efekt niesamowity po paru miesiącach. Różnica kolosalna. Zęby się wyprostowały. Każdy widzi różnicę. Zero kosztów , bo aparat z nfz, a efekty zdumiewające. Syn bardzo zadowolony i cieszy się z tej różnicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

A czy możecie polecić sprawdzonych ortodontów dziecięcych? Córeczce wyrosły krzywo dwójki, nie mają miejsca :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Ja polecam panią dr na zaspie na ul Necla. Krótkie terminy nawet na NFZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Dr Jolanta Poniewierska-Skowronek

w pruszczu a w soboty na kartuskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Moja córka w wieku 10 lat zaczęła nosić aparat ruchomy jednak noszenie aparatu na dolny i górny łuk wymagał nie lada wysiłek nie umiała zamykać ust polykac śliny i skończyło to się zniechęcenie w chwili obecnej jest na etapie zakładania stałego mam nadzieję że będzie zdecydowanie łatwiej i bardziej komfortowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ruchomy aparat ortodontyczny

Dzien dobry. Czy moze pani polecic klinike, gdzie mozliwo znalezc taki apparat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...