sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Za umieszczenie tekstu, którym sołtys i rada sołecka sprzeniewierzyli sie interesom dużej części mieszkańców Banina i propagowanie niekorzystnych dla Banina publikacji http://www.radabanino.pl/start/243-banino-nie-zagroone-przebiegiem-obwodnicy-metropolitalnej-zbdne-zamieszanie-medialne.html
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Jestem ciekaw człowieku czy wiesz o co chodzi w tym ogłoszeniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Mamy nadzieje, że chłopie wyjaśnisz - bo tak na moje i wszystkich, którzy to czytali jest jasne, iz w Baninie mamy V kolumne w postaci ... sołectwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Ochłoń trochę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Kochany Drudi ! Przejrzałem Twoje wpisy na tym forum i musze stwierdzić, że zazwyczaj uderzaja w mentorski ton powodując irytacje i ogólne wku ... innych użytkowników. Sądzę więc, że metorski ton pozostanie tylko mentorskim tonem nic nie wnoszącym do dyskusji poza mocno osobistymi dygresyjkami. Swoja droga, pokus się na interpretacje pisma sołeckiego - będzie wesoło. Ja to pismo czytam na wprost - zresztę tak jak wszyscy których komentarze czytałem. Hejka i sie nie martw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Mija trzeci dzień jak sołectwo wystosowało apel o odłączenie części Banina - bo tak nalezy rozumieć apel Pani sołtys " Nasze wspólne i zdecydowane poparcie dla proponowanej korekty OMT jest niezbędne do przekonania GDDKiA do wprowadzenia korekty, co będzie wielką korzyścią dla naszej lokalnej społeczności." Pani sołtys ! tam gdzie mieszkamy będzie to raczej duzy problem . Więc juz nie jesteśmy lokalną społecznoscią ? ( nie od dzisiaj zastanawiałem sie czy sołectwo jest świadome, że na zachód od Tuchomskiej to tez Banino ).
Kolejny dzień bez komentarza sołectwo mam nadzieję nie jest zmarnowany i bezproduktywny i zostanie wykorzystany na pisanie rezygnacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

popieram, to naprawdę zbyt poważna sprawa, żeby to zignorować,
a brak odpowiedzi sołectwa to już po prostu żenada...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

głos w dyskusji - masz racje sprawą jest zbyt poważna a okoliczności niejasne http://www.banino.pl/index.php?option=com_agora&task=topic&id=340&Itemid=4&p=3#top
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Ano niestety - duuuużżża plama Pani Sołtys. Tym artykułem pogrążyła Pani samą siebie i całą Radę o ... wątpliwych kompetencjach, jak się okazuje.
Wystarczyło trochę pomyśleć, kto ten artykuł pisał i w czyim interesie, zamiast bezmyślnie wklejać tekst.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Popatrz trochę na wpis i jeśli się skupisz to doczytasz, że p. sołtys tylko zamieściła ten wpis, a nie jest jego autorką.
Żeby nie trzeba było szukać: "w/g uzyzkanych informacji tekst autorstwa sołectwa Miszewo, firm Hydromega oraz Ashland."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

a nagłówek kto zamieścił???????????????
jeśli coś się podaje do wiadomości na stronie sołectwa i firmuje własnym nazwiskiem, to po pierwsze trzeba to przemyśleć,
po drugie, jeśli się nie przemyślało, to trzeba się wytłumaczyć!!!!

i nikt tu nie musi nic doczytywać, chyba że ty, bo masz problem ze zrozumieniem faktów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Równie dobrze mgła Pani sołtys umieścić tekst ( gdzieś by znalazła ) " mieszkańcy Banina to ćmoki i palanty " - i zastanawić dlaczego nie jesteśmy ubawieni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Tekst ten: w/g uzyzkanych informacji tekst autorstwa sołectwa Miszewo, firm Hydromega oraz Ashland" został umieszczony dopiero po całym zamieszaniu. Początkowo był sam suchy cytat bez komentarza... widocznie prawnicy zadziałali.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

rzeczywiście tego napisu, cytuję
"ARTYKUŁY KTÓRE ZNAJDUJA SIĘ W SIECI"
nie było jeszcze w poniedziałek....
żenujące naprawdę jest to zachowanie rady Banina...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Jesli myslicie, że skonczy się tylko na tym, to się mylicie. Dodajcie urządzenia drogowe ( to przecież bedzie droga o standarcie autostrady ) a więc pobocza, melioracje, płoty i siatki, ekrany, zbiorniki na wodę. Na spotkaniu zaprezentonwano mapę na której był widoczny zbiornik ( takie jak przy obwodnicy trójmiasta ) smródka, który usytuowany jest w tym filetowym trójkącie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd204e0b0171dcd1.html ( przepraszam za wypozyczenie obrazka ) - niestety na zachód od Pszennej już nic nie powstanie, Dabrowa skazana na wymarcie ...a nikt tego niestety nie kupi za normalna cenę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Dąbrowa będzie umierać?????
A co jeśli osoby pracujące w Hydromedze stracą pracę, gdzie nie jeden ma rodzinę a utrzymaniu, kredyt na karku, oni nie będą skazani na wymarcie??
Więc się pytam kto z Was miałby niebieski wariant tuż przy płocie?????
Odpowiadam NIKT.
Czekam na słowa krytyki, bo Wasza oaza spokoju zacznie wymierać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Widzę, że jesteś dobrze zorientowany więc odpowiedz nam wszystkim na kilka pytań : 1/ Kiedy Hydromega została zbudowana i czy wiedziała o studium korytarzowym ? 2/ ilu TU w MISZEWIE ( nie w we wszystkich zakładach i biurach - w-wa, gdynia) zatrudnia ten zakład osób, 3/ Ilu z zatrudnionych to mieszkańcy Miszewa i Banina a nawet gminy ? 4/ czy ewentualne wyburzenia sutkowałyby dla Hydyromega odszkodowaniami ? 5/ czy slyszałeć o tym by odszkodowania były nieadekwatne do wartości nieruchomości ( ostatnimi laty byly ich tysiące 6/ czy za odszkodowanie można zbudaować nowy zakład - nawet 300 m dalej ? 7/ czy trzeba zwalniac pracowników 8/ czy mieszkańcy Dąbrowy i zach. Banina dostaną jakiekolwiek odszkodowania choćby zbudowano drogę 100 m od ich furtki ? 9/ czy masz pojęcie o czym piszesz ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

Osoby w Hydromedze nie stracą pracy ( pytanie ile naprawdę osób pracuje w tym zakładzie z gminy Żukowo :) - pewnie się nie myle jak nie mniej niż 20%). a jeśli już to przy takiej drodze powstanie kolejnych 10 większych firm, może i z adresem siedziby w Gminie Żukowo bo jak wiem to Hydromega ma siedzibę w Gdyni i tam płaci podatki ! A pytanie - co jeśli Hydromega przeniesie zakłąd produkcyjny do jakieś nowej strefy ekonomicznej, prawa rynku
A i tak naprawdę najbardziej zastanawiające jest to, że po 2 latach ktoś próbuje zmienić zatwierdzony projekt. Myślę, że Hydromega 2 lata temu wiedziała jak będzie przebiegała trasa ja również decydując się na zakup działki w Baninie, a dzisiaj nagle się to zmienia.
1. Proponuje nanieść projekt drogi na nową mapę bo myśłę że w GDDKiA nie zdaje sobie sprawy jak wygląda zabudowa na dzień dzisiejszy od strony Banina ( oni bazują na starej mapie i dla nich jest to wolna przestrzeń)
2. Wszyscy z Banina oddajmy ankiety bo troche nas tu jest - walczmy o swoje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

za to kolega/koleżanka $$$ wie doskonale o czym pisze. Przyszło panisko z miasta i się rządzić zaczyna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: sołtys i rada sołecka do dymisji - obwodnica

wrek a może - shrek ? aleś chłopie przywalil i sie rozpisał na temat, pogratulować elokwencji i docikliwości !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...