test PAPP-a czy robiłyście?

Dziewczyny wczoraj byłam na USG przezierności karczku i badanie wyszło ok, ale dr Doering zasugerował że zaleca wszystkim kobietom test PAPP-A. Czy Wasi ginekolodzy też tak uważają i robiłyście ten test? W pierwszej ciąży nikt mi nic nie mówił na temat tego testu i go zwyczajnie nie robiłam, synek jest zdrowy, ale rodziłam go 8 lat temu. Ale teraz się zastanawiam, czy warto zrobić czy to zwyczajne wyciąganie pieniędzy, bo rozumiem zrobienie testu wtedy, gdy np.z przeziernością karczku byłoby coś nie tak...ech sama nie wiem, a co Wy o tym sądzicie? Czy to są jakieś nowe wytyczne teraz? Dodam, że mam 31 lat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam. Czy moge wiedzieć jak zakończyla sie pani sytuacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Może jeszcze tu zaglądasz .. jak potoczyła się Twoja historia .. dzis otrzymałam taki sam wynik ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie pani to liczy? Można jakiś link
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam
I jaki dostała Pani wynik?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też miałam dosyć wysokie zagrożenie płodu i też moja lekarz prowadząca wprowadziła mnie w panikę, co tylko pogorszyło sytuację. Dlatego żeby wykluczyć lub potwierdzić ryzyko zrobiłam po prostu testy sanco w laboratorium diagnostyki na podstawie krwi. Wyniki były ok. Ulga jaką odczułam...nie do opisania
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Sama czekam na wynik Nace24 (odpowiednik nifty z invicta) dostałam już skierowanie na aminopunkcje ale po prostu mdleje na sama myśl ryzyko ZD wyszło 1:114. Czyli na 99,9% dziecko będzie zdrowe- ale to wciąż tylko statystyka. Stres jest bo w genetyce taki wynik jest już wysoki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Poszłam do drugiego lekarza z wynikami . Okazało się ,że badanie zostało źle przeprowadzone i również miałam 1:4 trisomię 21 i 13 ... U drugiego lekarza wyszła mi 1:695 Udalabym się jeszcze do drugiego lekarza skonsultować wyniki. Pozdrawiam Cieplutko ️
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam spokojnie mi wyszedl wynik 1:10 robilam amniopunkcje czekalam 15 dni(najgorsze dni mojego zycia odchodzilam od zmysłów)jestem po amniopunkcji nosze w sobie zdrowa córeczkę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Dodam jeszcze ,że na USG wszystko idealnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam mi wyszedł wynik trisomii 21 1:14 obawiam się amniopunkcji gdyż jestem po dwóch poronieniach i ciąży pozamacicznej mam 24 lata jestem w 13 tygodniu po transferze IV oboje z partnerem mieliśmy robione badania pod kontem ZD itd. oboje nie jesteśmy nosicielami i nie mamy nikogo z taką chorobą w rodzinie. Pomocy potrzebuje rady czy robić dalszą diagnostykę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam jak Pani historia się zakończyła? Ja czekam na amniopunkcje mam bardzo duże ryzyka 1:4 w trisomii 21 i 13 ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Cześć, piszę na tym forum, bo jeszcze tydzień temu załamana wynikiem testu Pappa szukałam tu i na innych portalach otuchy. Teraz chcę dać jej choć odrobinę tym z Was, które niepokoją się tym, co wyszło w badaniu. Mam 33 lata, na usg genetycznym wyszlo wszystko w normie, jednak lekarz zalecił wykonanie testu Pappa (bo każdej dziewczynie to zleca). Zrobiłam. Po dwóch tygodniach, dokładnie w walentynki, dzwoni genetyk, nawet nie z informacją o ryzyku, ale przedstawia to wszystko, jak wyrok. Usłyszałam tylko, wysokie prawdopodobieństwo ZD, natychmiast skierowanie i żebym na Cito robiła amniopunkcję. Poszłam po wyniki: 1:225. Szok, łzy, stres niesamowity. Akurat byłam tego samego dnia na wizycie u mojej gin, która mnie trochę pocieszyła i poleciła Nifty jako nieinwazyjne badanie, a bardzo czułe (w przypadku ZD wiarygodność 99,9%). Od razu pobrałam krew. Wczoraj przyszły wyniki. Niskie ryzyko. Uwaga: 1 do ponad 8,5 miliarda! Ale nie tylko dlatego piszę. Przede wszystkim, czego mi zabrakło w rozmowie z genetykiem, to informacji o tym, że test Pappa określa wyłącznie ryzyko i to w dodatku na podstawie statystyki! Poza tym lekarz powinien mówić przyszłej mamie, że nawet, jeśli u niej wynik wyniósł 1:100 to znaczy, że na 99% dziecko jest zdrowe. To by wiele pomogło. A mnie pomógł jeszcze ten artykuł dr Malinowskiego. koniecznie przeczytajcie, jeśli też nie wiecie, jak to wszystko interpretować. I może choć trochę się uspokoicie. Link: https://marianmalinowski.pl/ciaza/o-co-chodzi-z-ta-pappa/
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Na usg 12 tc miałam podwyższone NT (2,7),wszystko inne prawidłowe. lekarz zalecił test podwójny. 3 dni pozniej zrobiłam test podwójny, nt było już większe(3,5) inne parametry prawidłowe. ryzyko ZD 1:120. zalecona amniopunkcja, ale przedtem jeszcze kontrola po 16 tc. na usg serce, przepływ i wszystko prawidłowe. Lekarz stwierdził, że podejrzewa, że dziecko jest zdrowe, bo nie widzi zadnych zmian. Ale pewność da tylko amniopunkcja, ewentualnie możemy jeszcze zrobić nifty. amniopunkcje można zrobić pózniej, a jednak to jest zawsze ryzyko, bardzo niskie, ale jest. Dzisiaj przyszły wyniki Nifty, ryzyko ZD 1:143508632 ! Zobaczcie jaka różnica! Piszę to dlatego, że przez ostatnie tygodnie przeczytałam cały internet pod kątem wyników testu podwójnego i bardzo pocieszały mnie komentarze, mówiące o tym, że test podwójny bardzo często się myli i to tak naprawde nie jest zadna wyrocznia. Także przyszli rodzice, bądzcie dzielni! i wierzcie, że wasze dziecko jest zdrowe.
Co do wyboru testow nifty, czy amniopunkcji. Obecnie w PL przy zlych wynikach testu podwojnego lekarz daje skierowanie na amniopunkcje na nfz(nieważne ile ma się lat, ja mam 32). Ryzyko jest bardzo niskie, ale jest. Dodatkowo stresowała mnie sama wizyta w szpitalu. Nifty bezinwazyjne, ale płaci się za nie ponad 2 tysiące. A jeśli wyniki wyjdą złe to i tak zalecana jest amniopunkcja. Życzę zdrowia przyszłym rodzicom i ich dzieciom :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochana napisz prosze jak sytuacja u Ciebie, czy dzidziuś jest zdrowy?życzymy oczywiście dużo zdrówka dla Was...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Ja jestem przerażona, jestem w 13 tygodniu, i po badaniu stwierdzono brak kosci nosowej . Mam 40 lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

I co u Ciebie dalej w związku z ta sytuacja ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Ide na test PAppa 22.12 razem z usg genetycznym skończyłam 35l w Październiku...dużo czytałam że ten test często wychodzi poprpstu źle...trochę się martwię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam. U mnie długo wyczekiwana dzidzia 12t 6d. Mój wiek 30l. Wynik nt wyszedł 2.8mm. PAPP-A zrobione wyszło 1:494 ZD. Podejrzenie 2 żyłowej pępowiny. Ślady wody w osierdziu. Czekam na wizytę u mojego lekarza. Powiedzcie czy któraś miała taki przypadek. Strasznie się denerwuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Proszę daj znać jak ci wyszły wyniki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie jest to oczywiście wymagane badanie choć uważam, że warto je zrobić. Razem z żoną w trakcie jej ciąży uznaliśmy, że lepiej zrobić wszystkie zalecane badania niż ich nie robić. Myślę, że warto szczególnie w ciąży w późniejszym wieku profilaktycznie zrobić wszystkie badnaia, które są np w kalendarzach ciąży można zerknąć i duzo łatwiej o kontrole https://royal-clinic.pl/ciaza/kalendarz-ciazy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

przedszkole "Zielona Dolina" na Jasieniu (6 odpowiedzi)

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi opiniami na temat tego przedszkola? Jak personel, warunki,...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (44 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

dr Joanna Renke (14 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś ma może aktualny kontakt do dr Renke, pediatry i immunologa. Chodzi mi o wizytę...