test PAPP-a czy robiłyście?

Dziewczyny wczoraj byłam na USG przezierności karczku i badanie wyszło ok, ale dr Doering zasugerował że zaleca wszystkim kobietom test PAPP-A. Czy Wasi ginekolodzy też tak uważają i robiłyście ten test? W pierwszej ciąży nikt mi nic nie mówił na temat tego testu i go zwyczajnie nie robiłam, synek jest zdrowy, ale rodziłam go 8 lat temu. Ale teraz się zastanawiam, czy warto zrobić czy to zwyczajne wyciąganie pieniędzy, bo rozumiem zrobienie testu wtedy, gdy np.z przeziernością karczku byłoby coś nie tak...ech sama nie wiem, a co Wy o tym sądzicie? Czy to są jakieś nowe wytyczne teraz? Dodam, że mam 31 lat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Ja z USG wszystko super a PAPP-A 1:12....jestem załamana, płacze od kilku dni. Dziś mam wizytę u mojego lekarza. Zobaczę co mi powie. Mam 40 lat i dwie zdrowe córeczki. Biorę duphaston i miałam niedawno podaną immunoglobulinę bo mam przeciwciała....może jeszcze to miało jakiś wpływ na ten wynik...boje się bardzo o moje dzieciątko. Ale trochę pocieszam powyższymi komentarzami że jak.usg w porządku to ryzyko jednak nie jest takie duże. Parę miesięcy temu straciłam tatę...kiepsko sobie radzę z jego śmiercią. A tu dwa miesiące później dowiaduje się że jestem w ciąży. Z jednej strony radość, z drugiej strach....bo mam już swoje lata, no i teraz jeszcze ten wynik....siadam psychicznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też zrobiłam Pappa i bardzo żałuję. 1-80 wynik mam 31 lat. Siostra też zrobiła Pappa wynik 1-50 zdecydowała się na amniopunkcje, to badanie to był istny koszmar dla niej, urodziła zdrową córeczkę. Ja się na amniopunkcje nie zdecyduje. Z usg wszystko idealnie. Ten test to jakaś porażka i powinni go w ogóle wycofać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Test pappa to statystyka. Aby przekonać się czy dziecko jest zdrowe możesz zrobić amniopunkcję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sylwia a usg jak wyszło? Lekarz mówił, że z dzieckiem jest coś nie tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mam duże ryzyko. Będę robić test sanco
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja tez zrobilam pappa. I wynik 1-71 ryzyko ZD . A usg super ksiazkowo. Nie zdecydowalam sie na amio.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Robiłam test Papp-a i była to jedna z gorszych decyzji. Wyniki wyszły paskudne i już miałam termin na badanie inwazyjne. Zrobiłam też test genetyczny z krwi i wyniki wyszły super. Dziecko urodziło się zdrowe. Ten test to tylko statystyka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam ja właśnie odebrałam wynik pappa trisomia 21 1.54 czyli Z D .Jestem załamana
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam czy juz cos wiadomo w Pani sprawie ? Ci to za test mam 35 lat wlasnie dostalam widomosc 1 do 60 Nie zdecyduje sie na amniopunkcje ale jesli mozna cos wiedziec o innych testach chetnie sie dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Jeśli miałaś ryzyko wystąpienia zd lub inne, to testy pappa oraz dwa badania prenatalne są refundowane, oczywiście należy mieć skierowanie od ginekologa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz juz wynik?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiec synek urodził się zdrowy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz już wynik sanco ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robiłam USG z testem PAPP-A i bardzo się cieszę, ryzyko wyjściowe dla mojego wieku (35 lat) 1:230, po teście 1:4200, odetchnęłam z ulgą i nie martwię się już tak bardzo. Jakby ryzyko zeszło poniżej 1000 wykupiłabym dodatkowe testy krwi, poniżej 500 zrobiłabym pewnie amniopunkcję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Po 30tce ryzyko powikłań bardzo szybko rośnie. Z tego co wiem lepszym rozwiązaniem od PAPP-A jest test Panorama, taki jak mozna kupic np w medistore, wykonuje się go chyba po 9 tygodniu ciąży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cześć. Z naszej nabytej dotychczas wiedzy mogę polecić link tam opisane są wszystkie badania. Sanco, panorama, nifty, veracity, to nieinwazyjne testy prenatalne, niestety nierefundowane- koszt to ok 2000-2700 zł dają wynik >99% http://premium-medical.pl/aktualnosci/nieinwazyjne-testy-prenatalne. Czekamy właśnie na wynik testu. U nas badania PAPpa test krwi wyszedł ok. Za to przezierność karkowa poza norma 3mm. Mam 31 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej test są co jest zamiast amniopunkcji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam u mnie ryzyko wyszło 1:292, też mam 37lat I bardzo się martwię. Co to za test Sanco? Mi polecili Amniopunkcję lub test Harmony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli i u mnie nadzieja. Mam 37l. Usg bardzo dobre test pappa 1:16 :( na amniopunkcję się nie zdecydowałam bo za długo trzeba czekać zrobiłam test SANCO czekam na wynik ale czekanie to jakiś koszmar
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam mam taki Sam przypadek.. Ja u pani dziecko urodzila sie zdrowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szkoła państwowa czy prywatna? (55 odpowiedzi)

Co myślicie,do jakiej szkoły byście posłały dzieci mając wybór? Zastanawiam się..... Czy to...

Odkurzacz (3 odpowiedzi)

Niedawno zakupiłam irobot roomba combo, który jest naprawdę świetny ;) Zwłaszcza jeśli nie macie...

Teściowie. Nie mam siły już. (9 odpowiedzi)

Jestem 6 lat po ślubie. W trakcie narzeczenstwa wszystko słodko, co niedzielne obiadki,...