thermomix a termomaster pomocy:)!!

prosze moze ktos zna te drugie urzadzenie teraz jest na gruponie w dobrej cenie ale nigdzie nie moge znalezc czy to jest to samo, tylko firma inna, i teraz mam zagwostke bo chcialabym kupic, a nie moge nigdzie znalezc opini a nie chce pozniej zalowac moze ktos mi pomoze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no własnie:) ja też szukałam z ciekawości i nigdzie nic nie ma. Jakiś czas temu kupiłam termomixa i się trochę zaskoczyłam tą ofertą Grupona, bo różnica w cenie ogromna a wygląd niemal identyczny. Myślałam, ze firma która produkuje Termomixa ma licencję, sama nie wiem co o tym mysleć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Nie znam tej drugiej firmy ale uwazam ze thermomix jest wart tych pieniedzy. Ja mam jeszcze stara wersje, ma chyba z 10 lat i caly czas bezawaryjny, czesto sie przydaje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

od razu do admina zadnej reklamy nie robie i zadnych profitow nie chce ale wklejam ten link bo moze ktos to zna bo jak dla mnie nie chce tyle kasy wykladac a okarze sie ze lipa:)
http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/inpost/4359085
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no wydaje mi sie ze to inna firma niz thermomix jtos zrobil moze produkt podobny ale szkoda ze nic nie moge o nim znalezc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Pewnie dopiero wszedł na rynek dlatego nie ma jeszcze opinii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Ja bym za taka kase nie ryzykowala, wolalabym wziac thermomixa na raty, przynajmniej jest sprawdzony:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Witam serdecznie
Tak ma Pani racje , Thermomix jest sprawdzony ...ja tez bym nie ryzykowala jakim wynalzakiem
Posiadam Thermomix wiele lat i jestem jego faką :)
Pozdrawiam Ilona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem Wam tak - moja siostra ma Thermomixa już od wielu lat, ja jakoś sobie póki co nie mogłam pozwolić. No ale, że teraz Thermomaster HA800 jest w dobrych cenach to zdecydowałam się na niego. W domu mam go z dwa tygodnie - może krótko żeby wydać opinię, ale jestem naprawdę zadowolona. Praktycznie ciągle jest w użyciu. Siostra ma porównanie, twierdzi, że jest praktycznie to samo :) Także wydaje mi się, że bez sensu przepłacać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam :) właśnie kupiłam Thermomastera. Z tego co przeglądałam to można wykorzystać przepisy dla Thermomixa. Jeżeli moge prosić jakiegoś maila do Pani bo mam kilka pytań :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy ma Pani jakieś fajne i sprawdzone przepisy na tego termomastera? Byłabym wdzięczna :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termomaster b. Dobre urządzenie dziala idealnie juz 5 lat. Ciekawa jestem tylko co z serwisem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

O termomasterze też nic nie znalazłam
Natomiast moi znajomi w prezencie ślubnym dostali Speedcooka - i poza wyglądem z tego co stwierdziłam nie odbiega od Termomixa (moi rodzice mają termomixa)
No chyba, że ceną;) O ile się nie mylę obecnie Speedcook bez żadnych promocji kosztuje 2.600zł - przynajmniej tak było ze dwa miesiące temu, kiedy się nad nim zastanawiałam (nie zdecydowałam sie tylko ze względu na spore wydatki, które teraz mamy)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Tylko pytanie na ile te "podrobki" sa wytrzymale, czy tez sa robione na lata.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

No ale dlaczego zakładać, że termomaster będzie gorszy? Takie urządzenia są robione z reguły na tych samych podzespołach, częściach i różnią się tylko nazwą i firmą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Ja nie mowie ze bedzie gorszy, ale thermomix juz jest pewniejszy bo jest na rynku od kilkunastu lat przynajmniej, moj ma 10 lat, wiec jest to jakis dowod ze jest wytrzymaly.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no wlasnie napisalam do nich:) zobacze co odpowiedza, no napisane jest na stronie ze to firma ktora chce wprowdzic na rynek nowy produkt, tylko kurcze czemu dali na grupona a w necie nic nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

No niby 2 lata gwarancji na speedcooka... Ale też firma nowa, więc nie można stwiedzić, co się dzieje po 5 czy 10 latach;)
Generalnie myślę, że sam termomix kosztuje duzo za dużo w stosunku do wartości wytworzenia, ale jest niekwestionowanym liderem. Choć ponoć jakość wykonania też się popsuła - moi rodzice, użytkując nie codziennie lecz od czasu do czasu (święta + z raz w tygodniu) po 4 latach mają stępione noże. Ale generalnie sa zadowoleni
Tak czy inaczej, na razie poza zasięgiem finansowym;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

A noże w Termomixie podobno ostrzą się przy kruszeniu lodu...
Na temat Speedcooka jest sporo opini i informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Potwierdzam, ja ostrze lodem i niezauwazylam zeby byly tepe:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

o - to muszę rodzicom sprzedać patent na to ostrzenie lodem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

kurcze kusi mnie to znajoma ma thermomixa i jest mega zadowolona mowi ze uzywa go non stop, o 15 juz go kupilo, normalnie mam mętlik:) bo kurcze nie kosztuje to 5 zł:) a pozniej bedzie mąż mowić
..... a nie mówiłem:) !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ten termomaster nie widzę, żeby miał funkcję robienia ciasta drożdżowego...
akurat u mnie w thermomixie to było wykorzystywane najczęściej - do robienia pieczywa
nie chwalą się też chyba możliwością homogenizowania - czyli zrobienia soczku "kubusia", który może potem długo stać. A w Thermomixie jest...

To tyle co zauważyłam...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Cenna uwaga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

też szukam tańszej opcji, miałam pożyczony thermomix, rewelacja! ;)
Co kilka dni piekłam chleb, robiłam własne masło, świeże soki i te pasteryzowane - pyszności!
No i zupy robi się bardzo łatwo i szybko - nie trzeba pilnować ;)
A karkówka na parze! poezja :)
ech... tęsknię, ale szkoda mi wywalić tyle kasy na "garnek" ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no wlasnie tu jednak polowa tej kasy:) i kurcze tak mnie zastanawia czy to ten sam gadzet ze mozna robic zprzepisow termomixu, caly czas mysle i az mi mozg paruje:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ajeczko powiedz ty mi piszesz o tej funkcji o ciasto drozdzowe, to jest jakas odobna opcja robienia tego ciasta, bo mi tez na tym zalezy i nie wiem jak doszukac u tego mastrea czy on tez tak ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

na pewno można thermomixowe przepisy wykorzystać, może z nieco innymi ustawieniami.
Mnie jednak ten brak możliwości robienia ciasta drożdżowego nie przekonuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ale skad masz pewnosc ze nie ma ? moze ma tylko to ukryta zdolnosc maszyny:) napsialam do nich emial ale cisza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

wiesz... nie chwalą się ;)
oglądałam to tak na szybko.
Mam nadzieję, że podzielisz się odpowiedzią od nich :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no ja nawet nie mysle ze sie chwalisz:) oczywoscie arupon sie skonczy a moze mi laskawie odpisza:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

napisałam, że ONI się nie chwalĄ ;)
jeśli mają taką opcję to powinni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ano fakt:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

wow dostaka emial:)
Witam Panią serdecznie,

Urządzenie Thermomaster bez problemu radzi sobie z wyrabianiem lekkich ciast ucieranych i kruchych. Przepisy na takie ciasta znajdują się w książce dedykowanej temu urządzeniu. Ciasto drożdżowe jest ciężkim ciastem i ponieważ nie było to przeznaczeniem dla tego produktu, tak więc nie było takowych testów.

Homogenizowanie:
Czy może Pani przysłać przepis tak abym był w stanie zrozumieć co Pani właściwie chce zrobić? Nie wiem jak robi się soczki Kubusia tak więc trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ajeczka teraz mi pomoc:) jak robials te soczki i te ciasto:) zeby mu zaspytac o co mi tak naprawde chodzi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Kurcze... jeszcze troche i mnie napalicie na to urzadzenie...
Tylko jak ja je ukryję przed mężem w kuchni?;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ooo szybcy są!
W Thermomixie jest jednoczesne podgrzewanie (co ważne przy cieście drożdżowym) i jest coś takiego jak mieszanie interwałowe. Czyli miesza sobie w jedną stronę i czeka, a potem chwilkę miesza w drugą.
Całe urządzenie wtedy się trzęsie bardzo. Z tego co napisali, to pewnie to ich nie ma tyle mocy, bo rzeczywiście do drożdżowego trzeba dużo siły.

Co do soczków typu kubuś to chodzi o PASTERYZACJĘ. Trochę chyba mi się pomyliły pojęcia ;)
Chodzi o podgrzewanie (nie zagotowanie) w celu zabicia drobnoustrojów, żeby taki soczek nie zepsuł się na drugi dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Witam !
Również jestem zainteresowana tańszą wersją termomixa zadzwoniłam do przedstawicieli termomaster i bardzo szybko miła pani powiedziała, ze sa krótko na rynku około 3 lat , termomaster nie ma wbudowanej wagi i nie radzi sobie z ciężkimi ciastami typu drożdżowe .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Proponuję kupić za 5 zł. będzie pani zadowolona, że jest tani.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

polecam urzadzenie Thremomix .Wiecej informacji chetnie udziele pod adresem ilonanachtman@wp.pl
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

noże ostrzymy poprzez kruszenie lodu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Dzisiaj dostałam paczkę z termomixem zamowienie zlrobilam w Niemczech i zapłaciłam 200 eu.Dla zainteresowanych podaje dane TermoMaster firmy Jupiter.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Witam
Wiem że juz minęło trochę czasu, ale chciałam zapytać o termomixa.,którego Pani kupiła w Niemczech. Jest to ten prawdziwy czy thermomaster.
Widziałam dziś w Kauflandzie termomaster 2 za 699 przecenione z 1199.
Bardzo proszę o wiadomość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Przestańcie!!!

Przez Was chcę Thermomixa!

Naprawdę nie stoi w kącie, kurząc się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

o tu przepis z którego korzystałam:

Reklama


Designed by:
Web Design Services web design

1
THERMOMIX - PRZEPIS NA SOK MARCHWIOWY A'LA KUBUŚ

Na cerę i na zdrowie, nie tylko dla naszych pociech - pasteryzowany przecierowy sok z marchwiowo-owocowy sezonowych a'la kubuś. Zachowuje świeżość nawet do tygodnia.

Składniki:
200 g marchwi
350 g jabłek
100 g bananów
150 g cukru
100 ml soku z cytryny
woda

Obraną marchew wrzucić do TM i rozdrobnić (7 s. obr. poz. 5). Dodać 750 ml wrzącej wody i gotować7 min. (temp. Varoma obr. poz. 1). Dodać pozostałe składniki i miksować przez 1 min (obr. poz. 10). Uzupełnić wrzątkiem do 2 litrów i pasteryzować przez 5 min. (temp. 100°C, obr. poz. 10).

Gorący sok przelewamy do butelek. Po wystudzeniu można przechowywać w lodówce do tygodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no wlasnie chyba nie, zalezy jak to co robi, ale jak tesciowa mojej siostry robi roznosci i non stop to chyba nie ejst taki zły:) tylko ze drogie to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

a jak z tym ciastem mozesz mi pomoc:) ty dajesz na jakies specjalne obroty czy tam jest jakis specjalny guzik, moze nam wyjasci sie sytuacja:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Agatha: a lubisz gotować bez wysiłku smaczne i zdrowe dania? i masz do tego wolne 4.000 PLN jak nie więcej?
Lubisz pachnące buły z kruszonką? Lubisz chleb np. ze słonecznikiem? lubisz masło wyjęte z lodówki i rozsmarowujące się bez problemu, na tym świeżym chlebie z chrupiącą skórką? Lubisz świeże soki, z farfoclami i świadomością tego, że nie jest to g*wno z kartonika? Lubisz zupy kremy, bez brudzenia dodatkowo malaksera i pilnowania, żeby się zupa nie przypaliła? ;)
To nie będzie stał bezczynnie :)
To są rzeczy które ja robiłam.
Można więcej, podobno jest świetny na te dziecięce obiadki, jako alternatywa słoiczków.
Stachu chce loda? proszę bardzo, wrzucasz mrożone owoce i zalewasz śmietaną i masz w 5 minut :)

Najlepsze jest to, że wszystko wrzucasz w "garnek" i nie musisz pilnować. SAMO SIĘ ROBI!
No owszem, przy czymś bardziej skomplikowanym trzeba coś dorzucić później, lub zmienić obroty lub temp. Ale o tym maszyna przypomina ci dzwiękiem... Owszem ciasta musisz jeszcze upiec, ale zupy i mięsa na parze są gotowe od razu - a ziemniaki do tych mięs można gotować też na parze na dodatkowym koszyczku. Wszystko się łatwo myje.

Kochałam mojego Thermomixa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ewciak: jest tam oddzielny guzik "interwały". W odróżnieniu od pozostałych programów ten miesza raz w jedną raz w drugą stronę, z przerwami. Dodatkowo jak masz ziarna słonecznika np, w cieście chlebowym, to ich nie rozdrabnia.
Ale obawiam się, ze ten ich tego nie ma, bo Ci odpisali, że LEKKIE ciasta i kruche...

Agatha: raz zrobiłam nawet marcepana - pyszny był :)
Robiłam też Paschę:
http://kuchniaolicruz.bloog.pl/id,4435388,title,Pascha-wielkanocna,index.html?ticaid=5bcb6
bez TM nawet bym się na to nie porwała ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

O rany, spełniam wszystkie warunki, za wyjątkiem "wolne 4 tysiące" :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

to tak jak ja;)

a to, czy bedizesz używać, czy nie - zalezy tak na prawdę od ciebie i od tego, czy jesteś gotowa zmienić przyzwyczajenia, pochować, a najlepiej oddać wszystkie inne urządzenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Jakby SPRZEDAĆ moje wszystkie bajery kuchenne, to pewnie uzbierałoby się na Thermomixa :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

No widzisz - i masz rozwiązanie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

tak jak AgaB mówi, to zmiana sposobu myślenia/gotowania. Jak się przestawisz, to właściwie garnki, miksery, malaksery nie będą Ci potrzebne ;)
U mnie w użyciu były tylko blaszki - keksówki na chleb i chałki.
No i czasem gofrownica :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Kurka, odchodzę z tego forum. Jak nie blender z tareczką, to Thermomix. Przez Was nie chce mi się gotować. W jakimś beznadziejnym garnku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

blender z tareczką??? ROTFL

Weź, ja miałam TM i musiałam go ODDAĆ!
To jest dopiero trauma ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

apro po blendera no ja mam traume ale w innej sprawie:) wlozylam sobie 3 paluchy i sobie wcisnelam na guzik, ogladajac tv:) i robiąc obiadek myslam ze juz nie mam 3 palcow,:)
ajeczka znajomo podunela ze nie ma jeszcze wagi tutaj,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ooo zapomniałam o tym! rzeczywiście!
w sumie ja na szklanki i miarki miałam wszystko obadane. Ale zawsze suma składników wychodziła +/- tyle samo wagowo i nie zdarzało mi się o czymś zapomnieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no waga u moich rodziców chyba najczęściej wykorzystywana;)
przynajmniej, jak tata 'gotuje';)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Waga jest przydatna, thermomixowe przepisy maja zwykle podane wagowo ile trzeba danego produktu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

dostalam emial od pana:)
Witam Ponownie Panią,

Opinii pisemnej nie posiadam - ponieważ nie każdy lubi coś napisać a produkt jest nowy i jeszcze takich nie udało nam się uzyskać.
Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami do których miałem śmiałość zadzwonić i na dzień dzisiejszy mogę tylko krótko zrelacjonować opinie:

Porównując do urządzenia Thermomix -> ponieważ osobiście rozmawiałem z kilkoma osobami mającymi nasze urządzenie i znającymi urządzenie Thermomix:
1. Większość przepisów da się łatwo zaadoptować -> ponieważ zasada działania jest bardzo zbliżona.
2. Zakres obrotów i temperatur jest bardzo zbliżony - tak więc i czasy przygotowania będą bardzo podobne.
3. Temperatura -> w naszym urządzeniu ustawia się temperaturę w odstępach 10 stopni - 40, 50, 60...130 stopni. Thermomix ma możliwość płynnego ustawiania temperatury -> czyli w naszym urządzeniu nie da się ustawić np. 85 stopni (tylko 80 lub 90 stopni). Jednak żaden z tych użytkowników nie zarzucał, że z tego powodu nie da się wykonać przepisu jakiś przepisów ponieważ zazwyczaj te 5 stopni nie robi większej różnicy.
4. Obroty wsteczne -> nie wiem w których przepisach jest to konieczne do użycia tak więc nie wiem, czy jest to bardzo istotne. Ten model ThermoMastera tego nie posiada. Pracujemy już nad nowym modelem z tą dodatkową funkcją (ale jest to dodatkowy koszt konstrukcyjny - tak więc prawdopodobnie wpłynie to na cenę tego przyszłego modelu).
5. Urządzenie ThermoMaster nie ma zintegrowanej wagi - czyli nie wyświetla się na wyświetlaczu waga zawartości. Produkty wsypuje się odważone - a nie waży dopiero w tym urządzeniu -> a wiem, że Thermomix ma taką opcję.
Nie rozwijaliśmy tej funkcji do tej pory ponieważ jesteśmy od wielu lat producentem drobnego sprzętu AGD i widzieliśmy, że koszt zamontowania wagi w takim urządzeniu wielokrotnie przekracza realną wartość wagi kuchennej.
Możliwe jednak, że w nowym modelu też taką funkcję dodamy -> jeżeli użytkownicy będą opiniować, że warto podnieś cenę dla tej dodatkowej funkcji...
Na dzień dzisiejszy mogę zachęcić do osobnego zakupu wagi kuchennej (jeżeli Pani nie posiada) i wynegocjować z jednym z naszych dystrybutorów specjalny rabat na taką wagę kuchenną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Jakby któraś z Was była zainteresowana jednak Thermomix'em - zapraszam po szczegóły na priv:)w marcu jest bardzo dobra oferta kredytowa!!!
Pozdrawiam, zadowolona użytkowniczka Thermomix'a od lat 9:-) (poprzedni model) i nowego od lat 2,5;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

jakos waga mnie nie poruszyla ze jej nie ma, bo mam osobno, takze nue bedzie problemu, bo wiem ze w termomoxie jest no ale moje pytanie jak przykladowo wloze cukier, i od nowa wyzeruje i wrzuce inny skladnik ktorego np wloze za duzo bo albo sie wsypie albo bedzie za duzo to nie odejmie tak latwo, moze to moje glupie skojarzenie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

mam hama wiem ze oferta jest do 31 marca, ale i tak wydac ponad 4100 to jest bol:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

oj tam, oj tam - ból Ci minie jak kilka razy zrobisz coś dobrego:) czyli na 2-3 dni po zakupie:) a niecałych 200zł miesięcznie aż tak mocno nie odczujesz:) Bardziej poczujesz oszczędności związane z tym, że nie kupujesz gotowych produktów tylko półprodukty, z których sama wszystko robisz:) Wszystko będzie tańsze, a już na pewno zdrowsze niż gotowce! A widziałaś w ogóle prezentację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Ewciak mi sie jakos nigdy nie zdarzylo zeby za duzo sypnac;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Mama Hana a ta promo to zero odsetek czy zero kosztów?
I jaki jest teraz dokladny koszt sumaryczny thermomixu przy zakupie za gotówkę?
W temat zaglebialam sie na macierzynskim...mąż studzi moje zapały...a Wy znowu je rozbudziłyście! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Ulka26 - wysyłam priv:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

mi tez mozesz wyslac:) kurde blaszka zaraz jobla dostane:) normalnie te uzradzenia beda mi sie snic od wczoraj tylko dwie nazwy normalnie strzałka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

to ja tez poproszę...
niech się poboksuję dalej z myślami;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

hej hej nic nie dostałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Mama Hana, do mnie też wyślij :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

kurcze to ja moze nakrece pozostale kobity i jakas bonifikate dostane mamo hana:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Wysłałam Kobitki:) Jasne, jak zakup będzie forumowy;-) Każda z Was u mnie dodatkową książkę w prezencie:):):) Rabatów cenowych dawać nie mogę - wylecę z roboty! A książkę od siebie kupić mogę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

AAA! I jeszcze jedna bardzo ważna wiadomość - jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą - może Thermomix kupić na firmę - bo na fakturze (tak jest przecież w rzeczywistości) jest to" Urządzenie wielofunkcyjne TM31 wraz z książką". Innymi słowy mówiąc - każda działalność może sobie "wrzucić" go w koszty:):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

a ksiazki sa w zestawie:) chyba w prezencie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Jedna książka jest w zestawie - podstawowa, jest też prezent dla gospodarza prezentacj, u którego jest sprzedaż Thermomix'a - do wyboru z katalogu (np. książka).
Ja mówię o kolejnej książce - ode mnie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa to przemysle:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

bardzo polecam Thermomix. Moja mama ma już kilka lat a jaw listopadzie zakupiłam swój bo w sierpniu się przeprowadzam do nowego domu. Po kilku latach użytkowania już nie wyobrażam sobie go nie mieć. Waga i robienie ciast drożdżowych, bułek, chleba to podstawa. My robimy kremy, ciasta wszystkie, dżemy także naprawdę nie dajcie się kobity naciągać na tańsze zamienniki. Fakt Thermomix kosztuje bardzo dużo ale ja wzięłam też na raty. Serwis na gwarancji przyjeżdża do domu i za darmo sprawdza i wymienia na nowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Ja też mam termomix i uwielbiam go. Używam kilka razy dziennie, bez niego jak bez ręki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Czytam tutaj jest dużo pytań i opinii ,
1. Termomaster nie ma funkcji ciasto , ponieważ moc silnika to 500W, a obroty noży do 5000 na min. TM i Speedcook ma moc silnika 1450 i obroty do12000 na min
2. Nie ma Zadnych promocji i 0% rat, byłam na pokazie i koszt TM oscylował w granicach 3800 zł ,ale z ratami koszt całago urądzenia wynióśl ok 4199 tak widzicie ci to za promocja % odsetek ukryte zawsze są w cenie urządzenia - uwierzcie i nigdy nie słuchajcie głupot
3. Urządzenie seedcook 1500 zł tańsze niczym nie różniace się os TM mam sprawdziłam jestem zachwycona Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Pan, który odpisał na maila i opisywał urządzenie nie ma zielonego pojęcia o tym tudzież innym urządzeniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Nie kazda działalnośc może takie urządzenie wrzucić koszt Urząd Skarbowy nie jest głupi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

mama hana, to ja też proszę o info na maila: aloes79@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Warto to poczytać: http://forum.gazeta.pl/forum/w,630,135560018,,www_mistrzwkuchni_pl_oszusci.html?v=2&wv.x=2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Witam .Ja osobiscie uwielbiam thermomixa i moje zycie bez niego byloby smutne.
Gotowanie to przyjemosc a potrawy to niebo w gebie.
Jestem przedstawicielem z pasją i polecam z calego serca to urzadzenie .
Jest niezawodne ( mam Go juz 15 lat i nigdy nie wymienialam w nim nic) Mozna w nim zrobic wszystko ! myje sie tylko jedna czesc a nie jak w innych "robotach" kilka czesci .
Polecam .Serdezcnie pozdrawiam.
Firma jest na rynku bardzo dlugo i jest sprawdzona firma .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Witam .Nie stoi w kacie..stoi na blacie i pomaga w kuchni
Zrobi za Pania i z Panią wszystko .
To sprawdzony produkt i niezawodny.Mozna w nim zrbic wszystko .
Jestem jego fanka od 10 lat i nie zamienie jego na inny robot .
Polecam .W razie pytan prosze pisac ilonanachtman@wp.pl
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Witam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

witam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ewciak zajrzyj na stronie speedcooka tam też są raty przystępne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

dziekuje widzisz ja tego nie zauwazylam tej mocy, oj zobacze wlasnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

wszysto zależy od mocy urządzenia a tutaj jest znaczna róznica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

no a mi wlasnie chodzi o robienia ciast, ciacho drozdzowe bulki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

mam speedcooka jestem zachwycona wyrabiam ciata drożdżowe w parę minut , ciasto na pizzę nigdy jeszcze nigdy mi tak dobre nie wyszło ja ze speeda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

a ile on kosztuje ? i gdzie go szukac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

speedcook.pl tam jest sklep przez który kupiłam na raty ,ale można zadzwonić do firmy i umówić się na pokaz w zaleznożci skąd jesteś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

na tej stronie jest film i pokazane jest co można zrobić obejrzyj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

a ile dalas za niego? on ma takie same funkcje jak thermomix?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

2599 zł ma identyczne funkcie jak TM nawet te same parametry techniczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

dodatkowo ma wmontowaną książkę kucharską i pokazane krok po kroku co trzeba robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

termomix - termomaster na gruponie Firmy Karolik znajduje się w internecie, myśle ze gdybym miała taką kwotę kupiłabym. pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

kup , ,ale dobrze przemyśł, bo to nie mała kwota, wolałabym dołożyć i kupić coś co jest sprawdzone ten co sprzedaje termomastera na gruponie wyskiczył jak królik z kapelusza heheh
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Poniżej adres do strony ThermoMastera :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Poniżej adres do strony ThermoMastera :)

http://thermomaster.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

podzielam zdanie.Ja tez wolaąlm dołozyc i miec cos sprawdzonego
Polecam Thermomix

ilonanachtman@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

a to co za spam.. ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

przeczytaj onabijaniu ludzi w butelke z wszystkimi podróbami Thermomixa: http://forum.gazeta.pl/forum/w,630,135560018,,www_mistrzwkuchni_pl_oszusci.html?v=2&wv.x=2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

bardzo dobrze z nam TM (mama go ma) ja kupiłam 3 lata temu Speedcook'a. Nie widzę różnicy między tymi urządzeniami, poza ceną oczywiście. Robię w nim pyszne bułeczki, ciasta, pizze, pierogi, lody, zupy, masło, drinki :)
Z tego co widze to thermomaster ma słabe parametry w porównaniu z TM i Speedcookiem.
Jak dla mnie to Speedcook najlepszy ze względu na jakość i cenę!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Ja tez jestem szczęśliwą posiadaczką Speedcooka i muszę powiedzieć, że mnie nie przekonała cena, ale możliwości tego urządzenia. Nie miałam wcześniej styczności z TM, a zobaczyłam u mojej przyjaciółki jak przygotowywała obiad w Speedcooku. Zostałam w ciężkim szoku, wszystko właściwie w jednym garnku. Ja jak gotuje to 5 garnków brudzę, deski do krojenia i tarki, a tutaj rachu- ciachu i wszystko w jednym. Przekonałam męża i teraz też nie marnuje czasu na przygotowywanie posiłków w kilku naczyniach. Naprawdę warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

słuchajcie ale jak to jest ze wszystko w jednym naczyniu i nie brudzicie pieciu róznych garnków a tylko 1

moze za to trzeba go 5 razy umyc pomiedzy potrawami? wiec co za róznica?

czy to urzadzenie ma jakis cudowny system samoczyszcący?

bo jesli robie zupe, mieso, ciasto przeciez jedno przejdzie smakiem drugiego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Hej ja mam thermomixa. Jestem zadowolona, ale bez przesady cudów nie ma że w jednym pojemniku trzaskasz na raz zupę i ciasto :) Umyć trzeba ale idzie to sprawnie. Możesz na raz robić np. gulasz a na górę wkładasz przystawke i robisz tam np. kluski na parze.
W każdym razie to mega fajne urządzenie i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

novia a jki robisz gulasz:) bo chetnie tez zrobie, a moze masz przepis na strogonova
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Gulsz robię z książki z przepisów thermomixa, ale śrdenio nam samkował, choć większość przepisów jest super. A strogonov mmmmm niestety nie mam :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Speedcook ma program do czyszczenia, wlewasz wodę kilka kropli płynu do mycia naczyń, włączasz na 30 sec, wylewasz wodę i gotujesz kolejna potrawę :-) I tak np, żeby ugotować zupę, na desce kroisz warzywa, a gotujesz w garnku, tutaj wszystko robisz w jednym, wrzucasz warzywa, szatkujesz, dolewasz wodę i gotujesz. ustawiasz program i czas gotowania, nic Ci nie wykipi, nie musisz stać i mieszać, Speedcook zrobi to za Ciebie. Czy to nie jest wygodne? Dla mnie rewelacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

No to działa identyko jak Thermomix :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

ja też mam speeda jestem zadowolona , w TM też ta funkcja można się [posługiwać , obydwa sprzęty są super mogę powiedzieć na tym samym poziomie , tylko cena nie . Po co rzepłacac jak można Speeda kupić duzo taniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

A ile ten speed kosztuje? no i ciekawe czy przetrwa lata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

speed kosztuje 2599 jest identyczny jak TM jeśli chodzi o parametry , używam go czdziennie, ma wmontowaną książkę kucharską i inteligentny wentylator , włącza się jak tego potrzebuje , jest takie powiedzenie "cudze chwalicie swego nie znacie":)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

witam,
kupiłem na Grouponie thermomastera, skusiła mnie znacznie niższa cena niż thermomixa. I niestety, jestem zawiedziony.
Kiedyś pracowałem w firmie Vorwerk (producent thermomixa) i posiadałem to urządzenie. Naprawdę użytkowałem je praktycznie codziennie. Kupując thermomaster myślałem, ze będzie podobnie. Niestety, urządzenie to nie pozwala na wyrabianie ciast drożdżowych, czyli odpada pieczenie chleba, bułeczek, ciast drożdżowych z owocami, pizzy a to była niesamowita wartość oryginału. Również ciasta kruche słabo się wyrabiają (trzeba dużo kombinować, jak ustawić obroty - mi jeszcze się nie udało wyrobić ciasta idealnego - w thermomixie ciasto zawsze było idealne i zawsze idealnie wychodziło), a ciasta na pierogi nie udało mi się tu zrobić.
Oczywiście, jak ktoś chce używać thermomastera do siekania warzyw na surówki, do gotowania zup, robienia napojów to się nie zawiedzie, ale wówczas ta cena z grouponu wydaje się trochę wysoka.
Tak więc, moim zdaniem główna słabość thermomastera w porównaniu z thermomixem to brak funkcji Interwał (do wyrabiania ciast). inne różnice na niekorzyść thermomastera (ale mniej istotne) to:
- szersze naczynie, co zmniejsza skuteczność siekania
- brak wbudowaniej wagi (przygotowanie zajmuje więcej czasu i wymaga więcej miejsca, bo gdzieś wagę trzeba postawić:):))
- thermomix mył się sam - w zasadzie wystarczyło wlać wodę, ustawić pozycję turbo i po kilku, kilkunastu sekundach urządzenie było czyste, tutaj urządzenie samo się nie myje, a każda próba kończyła się tym, że woda wyciekała wszelkimi otworami
- odliczanie czasu od góry - w thermomasterze zawsze trzeba ustawić czas, w thermomixie można było bez ustawiania zacząć pracę
- brak temperatury Varoma (gotowanie na parze) - w thermomasterze zastępuję temp. 100 st. ale na parze jeszcze nie gotowałem.
Podsumowując - urządzenie jest warte rozważenia, ale brak możliwości wyrabiania ciasta drożdżowego, obniża jego przydatność.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

:) Było do przewidzenia, że "zamiennik" (żeby nie napisać 'podróbka';-)) Thermomix'a będzie kiepski, ale cieszę się, że ktoś to napisał:)
Jestem fanką Thermomix'a od 9 lat - niezmiennie:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: thermomix a termomaster pomocy:)!!

Mam Thermomix od 6 lat i nie zamieniłabym na inny sprzęt. Nie wierzę w świetne promocje i okazje. Uważam, że za dobrej klasy sprzęt trzeba zapłacić. O Thermomixie możesz poczytać na stronie internetowej. Firma która sprzedaje Thermomixy działa na rynku od 17 lat i nie słyszałem złej opinii na temat firmy i sprzętu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam! Ja mam termomastera i bez problemu radzi sobie z ciastami drożdżowymi. Są również podane przepisy na chleb. Więc jeśli radzi sobie z ciastem cjhlebowym to z każdą inną drożdżówką też. Różnica miedzy termomixem a termomasterem jest taka ze termomix ma wbudowaną wagę w dzbanku. Termomaster ma korzystniejszą cenę i zyskujemy dodatowo parowar a w termomixie trzeba wydać dodatkowo parę stówek na zakup. Ja nie widzę różnicy w użytkowaniu. Więc po co przepłacać jak można mieć fajne urządzenie za mniejszą kaskę a różnice są niewielkie. Coś co jest drogie nie koniecznie jest lepsze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam. Ciężko było wybrać, ale chyba najlepiej samemu porównać możliwości. Tutaj strona producenta: https://thermomaster.pl Jak na ten budżet, produkt wydaje się spełniać wymagania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Stół + krzesła - gdzie najtaniej? (51 odpowiedzi)

Gdzie najtaniej kupię zestaw stół +6 krzeseł,może któraś z was wie coś na temat?

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...

Aranżacja wnętrz/ wyposażenie (26 odpowiedzi)

Niebawem wraz z moim narzeczonym w końcu przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Póki co panele...