waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Dziewczyny gin straszy mnie dużym dzieckiem. Słyszałam jednak, że są bardzo duże różnice pomiędzy wagą z usg a tą faktyczną po urodzeniu dzidziusia.
Czy u Was tez tak było i różnica była widoczna czy to kolejna "plotka"?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie była różnica ale około 10% czyli w sumie nie aż taka duża. W dniu porodu w szpitalu na UGS 3500 - urodzeniowa 3850.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie było 50 g różnicy, czyli praktycznie żadna. Ale mój gin jest rewelacyjny jeśli chodzi o usg.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U nas dwa tygodnie przed porodem waga wg usg 3760, faktyczna po urodzeniu 3700.

Tez mnie straszono duzym dzieckiem i faktycznie duze bylo. Porod skonczyl sie cc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

może być różnica +/- 500 g

mój gin twierdził że dziecko bedzie ważyć koło 3500
praktycznie w dniu porodu w szpitalu miałam usg i wyszło 3700 ale ginka, która to robiła powiedziała, że raczej mniej przewiduje

Miśka urodziła się 4100 :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

wiper Matko Święta 4100!!! dałaś radę czy było cc?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

a mil ekaza dokladnie wyliczył ze w dzień porodu bedzie wazyło 3800 i tak wazył
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

było cc bo Miśka nie mogła się wstawić do kanału rodnego (jakoś tak krzywo tam głową napierała) i po 2 godzinach parcia popędziłam boso na salę operacyjną :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mi też gin przeprowiedział "mełego" na 4kg-ale łudze się, że się pomylił
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Koleżance w odstepie jednego dnia wyszło 4200 a u innego lekarza 4500. Dziecko urodziło się 4590.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mojego gin 3100 u innego 2800

ile okaze sie niedługo :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u nas przed porodem na usg 3900, urodzeniowa 4400:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Gosiar sprawdź tu:
http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart

Moje ważyło w połowie 32 tygodnia 1800 -/+270, a też mnie straszą dużym dzieckiem. Moja teściowa urodziła dwóch chłopców 4300 i 4600 NATURALNIE. Da się :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Wg usg 3500, faktycznie 2550
moją siostre też lekarz straszył, ze ponad 4000 a faktycnie 3550
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Owszem da sie ske wsga 4600 jest ryzykuem ze jesl matka nie da rady i dzuecko utknie bawet na pare minut moze byc niedotlenione wiec porazenie mozgowe gitiwe na cale zycie a skoro mozna ridzic inaczej to chyba keouej cc nuz jak to powiedzialas da sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie córcia 4300, synuś 4580 poród naturalny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

tek? u mnie dwóch lekarzy twierdziło , że dziecko z ledwością będzie miało 3 kg.zmuszano mnie do porodu naturalnego. z wielkim trudem urodziłam dziecko w wadzie 4,350!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

usg 3600 (szpital redlowo) porod 2 dni pozniej 4150...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Jestem przerażona.
Skoro są takie rozbieżności, to mogę rodzić dziecko ponad 4,5 kg z przekonaniem, że waży pół kilograma mniej, podczas gdy taka waga (4500g i więcej kwalifikuje mnie jako pierworódkę do cesararki)...?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

ja bym wolała się pomęczyć i urodzić w naturalny sposób. Cholernie boję się "efektów" po cc. Ale te rozbieżności naprawdę potrfią człowieka wprowadzić w błąd i nie wiadomo na czym się stoi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Dziewczyny te szacowania na usg to za przeproszeniem o kant dupy są :) MI na 10 minut oprzed wejscien na sale porodową robili usg i wyliczyli ze dziecko waży 3200 :) a 2 godziny pozniej urodziłam dzidziusia 4100 :) ( 900gram przybrał w 2 godziny ) za to moja kuzynka miała szacowane na tydzien przed porodem wage dziecka na 3900 a urodziła dzidezie 3700 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

od czego to zależy?? czyżby sprzęt na jakim nas badają????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

To zawsze będzie wartość szacunkowa. Z tego co widziałam, oni mierzą średnicę brzuszka (chyba w dwóch miejscach) i rysują elipsę, a sprzęt wylicza wagę. A jak się dziecko inaczej ustawi, wynik będzie zakłamany.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

będzie co ma byc:) nam wyszła waga pomiędzy moją urodzeniową (4200) a męza (jakoś ponad 3500g) = 3800:)

a tak powaznie, nie wiem jaki to ma związek, lekarka powiedziala, ze skoro ja bylam taka duza, i mąż tez nie z tych najmniejszych,to synek moze byc większy.. tuz przed porodem lekarz swierdził 3500g..

powodzenia:)

ps. a głowki dzieci tylko wydają się być takie duuże:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

o mój boże no teraz to już w ogóle mam cykora !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mnie też gin straszył już od 32 tygodnie że dziecko takei duże,na każdej nastepnej wizycie sam bym w szoku że tak mały przybiera i się nie mylił, dziecko w dniu porodu miało 4360!w szpitalu 4 dni wcześniej USG pokazywało 4200 wiec by sie zgadzało
miałam cc ze względu na duzy płód i powikłania przy pierwszym porodzie,ale dużo osbób rodzi takie duże dzieci naturalnie
w pierwszej ciąży, lekarz(inny) mówił że dziecko będzie miało ok.4 kg a miał synek 3600
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

2 tyg przed porodem 3600, waga urodzeniowa 3060
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mój sie nie zapowiadał na dużego, cały czas był po srodku normy. 4400 rodziłam naturalnie, to moje pierwsze dziecko, wiec nie miałam porównania, ale tak źle nie było. dodam ze miał 62 cm dlugosci. Teraz ma prawie 7 miesięcy i 74 cm długości, jest szczuplutki (8200)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie z ostatniego usg w 37 tyg wynikało że waga to 2000, a mała urodziła się 3290, 56 długości w 41 tyg. Ale lekarka na ostatniej wizycie powiedziała mi że nie mam co się sugerować usg bo parametry przy końcówce ciąży często bardzo odchodzą od normy. A na do widzenia powiedziała że nie życzy mi dziecka dużego ale jej mój brzuch wygląda na ponad 3000.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie syn miał byc w przedziale 3200-3500 a urodził sie dokładnie w terminie z wagą 4000 g /60 cm dł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mnie lekarz powiedział że decyzja o cesarce w dużej mierze zależy też od budowy ciała matki - mnie będą ciąć jeśli tylko dziecko będzie dobiegało o 3000 bo jestem bardzo niska - i przy mojej budowie mogę mieć problemy z odpowiednim parciem ze względu na rozłożenie mięśni.
ale ja już się nastawiłam i choć wolałabym urodzić naturalnie to jeśli będą jakiekolwiek problemy będę darła się od razu o cesarkę.

Ps. mój mąż urodził się ważąc 6300g. Jako drugie dziecko - teściowa urodziła go po 20 minutach od wyjścia z domu. Bez jakichkolwiek problemów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Dokładnie tak jak mój
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

wszystko zależy od predyspozycji, ja urodziłam syna (jako pierworódka) 4.250 naturalnie sam poród trwał niecałą godzinkę, więc nie ma co się martwić na zapas. też bałam się rodzić dużego chłopaka a wcale nie czułam jego wielkości rodząc gorzej wspominam bóle przy rozwieraniu i skracaniu szyjki. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Bardzo mnie irytuja takie wypowiedzi jakie tu czytam.
Przedewszystkim- USG to nie jest waga, moze bliezej mu do zdjecia.
Komputer na padstawie "wytycznych" okreslanych przez robiacego badnie poloznika wylicza mase dziecka. Jest to masa orientacyjna ! Poloznicy do obliczenia tej masy uzywaja zazwyczaj 4 wytycznych ( eilpsa brzuszka, czaszki, dlugosc kosci piszczeli). Sa lekarze dysponujacy sprzetem i wiedza aby to wyliczenie zrobic nawet z 11 wytycznych.
Pierworodaka jesli oczekuje wg. USG duzego dziecka powinna sie liczyc z nacieciem krocza- to jej napewno ulatwi rodzenie. Jesli chodzi o operacje cesarskie ciecie- to jest najpowazaniejszy zabieg na jamie brzusznej! Bardzo niebezpieczny dla zdrowia matki i liczacy wiele powiklan.
Dziewczyny - jesli macie rodzic wg. USG duze dzieci- cieszcie sie! Idzice do szkoly rodzenia gdzie was przygotuja do porodu, zamowcie sobie porod w wodzie ( bardzo pomaga!), kupujcie ubranka na 68 cm :) Duze dzieci sa silne ( maluszki czesto musza spedzic troszke czasu w inkubatorze ) pieknie ssaja i napewno beda zdrowsze od tych z CC. A wszystko zalezy od mamy- od tego jaka ma budowe, ile bedzie miec wiary w siebie, jaka bedzie miec pomoc od partnera na porodowce. Poloznik jesli uzna ze nie do sobie rady- pomoze! a cc to ostatecznosc.
A Mamy z tego forum prosze o nie demonizowanie i straszenie, przyszle mamy nalezy glaskac, przytulac i mowic im ze bedzie dobrze- a tak BEDZIE! W to trzeba wierzyc i z takim podejsciem jechac do szpitala.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

wlasnie.. i jeszcze jedno..nasz Mis nie byl najmniejszy.. ale i nie największy.. ale bylam nacięta, i przy kolejnym porodzie tez bedę o to prosic.. naciecie jest dla ludzi, samego nacinania wcale się nie czuje, szycie jest latwe = wszystko widac i latwiej dosięgnąć i przynajmniej jest prosta rana a nie szarpana:) nie chce nikogo namaawiac ale to jest po to zeby nam i naszym dzieciaczkom pomoc:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

waga wedlug usg 5 dni przed porodem-ponad 4 kg.
waga urodzeniowa-3220 hehehhehhe.
Zawsze,przez cala ciaze patrzalam z przymruzeniem oka na wagę dziecka jaka odczytywał lekarz za pomocą usg.Cala ciaze slyszalam,ze mam wielkie dziecko,a 5 dni przed porodem,ze chyba nosze słonia(cytat dosłowny).
Słoń okazał się drobną dziewczynką:P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

nacięcie krocza.......ZDECYDOWANIE ułatwiło mi poród.poza tym kompletnie go nie czułam ani pozniejszego szycia rowniez:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Na usg 3 dni przed porodem wyszła waga 3480-3550. W dniu porodu lekarz powiedział "oooo.... tu dziecko 5 kilo będzie" (bo ja jestem wysoka i mocno zbudowana) a na usg się zdziwił bo wyszło mu 3200, ale argumentował taką rozbieżność różnymi metodami obliczeń w aparacie do usg. Mała urodziła się 3080 ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

ech...lekarze:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

dwa tygodnie przed porodem u mojego lekarza wyszło ok. 3500, waga wtrakcie porodu też około 3500 (pani doktor zdziwiona, bo taki mały brzuszek) a Maluszek wyszedł 3470:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie powiedziala tydzien przed porodemn ze dauza dziewucha bedzie ponad 4 kg, wiec sie nastawilam ze tak bedzie ,bo moja poprzednia wazyla 4400g,a ta urodzila sie 4600g i obbie naturalnie bez nacinania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Ja miałam robine USG dzień przed porodem waga wychodziła 3300 a syn urodził się 3830,też miałam nieduży brzuszek,niektórzy mówili że dziecko będzie małe,tak jakby od tego to zależało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Może jakieś nowe doświadczenia dopiszecie odnośnie tego tematu - byłabym bardzo wdzięczna!!! Jak Wam się sprawdziły przewidywania wagi z usg????!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mała miala warzyc ok 4 kg i urodzilam ja naturalnie z waga 4025 czyli zadnej pomylki w sumie nie bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mojego gin prowadzacego waga 3300 a w dniu porodu w szpitalu 3600 , urodzila sie 4310...wiec u mnie dosyc duza rozbieznosc
porod mimo takiej wagi byl lekki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

W dniu porodu 3300 a urodził sie z wagą 3810 :)

Ja tam wagi się tak nie boję :) Może być i 4 kilo :) Tylko żeby głowka była ciut mniejsza.... Danio miał 38 cm odwodu głowki i go wypchnąć nie mogłam (ale w końcu sie udało )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie dzien przed porodem 3150 g a urodzila sie wazyla 3050 g
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie 3 tyg przed porodem na usg 3400, a urodziła sie 2900... )w terminie)
W ogole przez cala ciąże lekarze mowili, że bedzie raczej konkretna dzidzia :)
A tu malutka niespodzianka :)

Smiejemy sie z mężem, że Mloda sie odchudzała na wielkie wyjście :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Ja chcialam tylko napisac zeby nie straszyc dziewczyny.Dziecko 4 kg to nie jest jakies monstrum ktorego nie mozna urodzic silami natury...O tym ze nie da sie urodzic decyduja czesto zupelnie inne rzeczy ,a nie to akurat,ze wazy 4kg.A gdzies powyzej przeczytalam nawet wypowiedz ,ze 3700to juz bardzo duze dziecko i skonczylo sie cc...
U mnie lekarz twierdzil,ze moje dziecko bedzie mialo duzo ponad 4 kg,urodzil sie 3580.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

up up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie wedlug usg 3070 waga urodzeniowa 3870 wiec duza roznica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

no pewnie ze 4 kg to nie jakis kolos znowu;) moja , tak jak pisalam wazyla 4310 i porod byl ze tak powiem lajtowy;)1,5 godz od pierwszego skorczu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

a mi lekaż wywróżył od 3600 do 3800 i urodził sie 3850 :)takze duzo sie nie pomylił
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Mi lekarz powiedział, że dziecko waży 2800
tydzień później urodziłam córeczkę 2810
Jednak wszystko zależne od ginekologa i sprzętu na jakim robi USG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

glownie od ginekologa.mam wrazenie,ze co niektorzy odczytywac wagi nie umieją poprostu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

2 dni przed porodem mialam usg lekarka mowila "3600-3800 to nie bedzie duze dziecko" a urodzil sie 4340 i 61 cm :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie było jakoś dziwnie nie wiem bo to przecież komputer liczy wagę i tak 19 wizyta u mojego gin waga 3700 tego samego dnia wizyta na ip waga tez 3700 a 21 znowu wizyta na ip ten sam sprzęt waga 3200. 22 urodziłam mały ważył 3100 urodził się zdrowy łożysko też w porządku czy dziecko może stracić na wadze w brzuchu mamy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

ostatnie usg - 4010
Natalia ur się z waga 3930
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

To mi z usg wyszło nieco więcej niż wam wszystkim - stąd moje pytanie czy wyliczenia mogą dużo odbiegać od normy!!! I szczerze mówiąc mam taką nadzieje, że usg się gruuuuboooo pomyliło!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

usg 2900 Miśka 3480
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

usg ok 3800 a urodzeniowa 3100:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

w dniu porodu usg 3200g urodził się 3650g:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

usg we wtorek 3100 usg w czwartek ok 3400(babka mowila ze to tak z gorka)-rozni lekarze w poniedzialek urodzila sie 4115!!
przez pol ciazy straszyli za malym dzieckiem i wczesniakiem( urodzila sie duza 17 dni po terminie) !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

A mnie irytują tacy heretycy, którzy sieją zamęt i straszą, jakie to cc jest straszne, szkodliwe i niebezpieczne. Znam mnóstwo kobiet po cc, wszystkie zgodnie twierdzą, że to było lekkie, przyjemne, bez bólu i szybko doszły do siebie. Dziecko też ma lepszy start,bo nie ma szans się przydusić i zwichnąć stawów. Takie brednie,to można było głosić w średniowieczu ludziom ciemnym.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Też sie z tym zgadzam.
Urodziłam dziecko z wagą 4850g, a całą ciążę mówili mi że dziecko w normie w przedziale 3000 - 3500g. Tylko dziwne jest to, że całą też ciążę mówili mi w kółko co wizyta u gin czy na USG, że mam ogromny brzuch. Jeden lekarz na USG (jeszcze drzwi nie zamknęłam) mówi do mnie "pani to chyba z bliźniakami". Denerwowały mnie te teksty lekarzy niesamowicie odnośnie mojego wielkiego brzucha...."czy pani nie ma za wielkiego brzucha" - odpowiadałam z irytacją "nie wiem, po raz pierwszy jestem w ciąży".
oczywiście poród miał się odbyć siłami natury - robili wszystko bym urodziła naturalnie, ale się nie udało. Lekarz w końcu powiedział że mogę byc z siebie dumna, bo wszystko zrobiłam aby urodzic naturalnie, ale nie wyszło.
Powiedziałam, że prosze o cesarkę juz długo i wskaźnikiem dumy nie jest u mnie na pewno rodzaj porodu...
Wątpię aby żona tego ginekologa co był na porodówce, rodziłą dziecko prawie 5kg naturalnie.
Jestem za cesarką i dziękuję mojemu dziecku ze z taką wagą nie chciało wyjść, bo mogło być z nim nie najlepiej i ze mną...
Takiej wagi się nie powinno rodzić naturalnie.

I jeszcze jedno - dziwne jest to że w ciąży lekarze mówili: jaki gromy, jaki wielki brzuch, a jak pytałam czy wody w normie są, że dzieci w mojej rodzinie duże się rodziły, to wtedy że wszystko jest ok - dziecko w normie, wody w normie - TO OD CZEGO TAKI BRZUCH BYŁ WIELKI??
Dodam, że nie jestem grubasem.

Przepraszam za błędy - szybko piszę.

Zastanawiam się jakby było gdybym była z drugim dzieckiem w ciąży - czy też by "liczyli" że będzie w normie waga???Bo pomyłka ponad 1 kg to bardzo dużo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

W moim przypadku w oby dwóch ciążach miałam duży brzuch i bardzo duzo przytyłam,z pierwszym synem 20 kg,a z drugim synem 25 kg,drugiego syna rodziłam trzy tygodnie tzn.co tydzien miałam wywoływany poród poprzez kroplówki tylko dlatego że mój ginekolog uparł się do terminu z miesiączki,a że miałam nieregularne to termin porodu sprawdzil się z usg a nie z miesiaczki:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

dziecko taką wagą można urdzić SN. urodziłam tak córkę z wagą 4860 :) ale to oczywiście kwestia predyspozycji :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Co za bzdura. Fakt, ze w dzisiejszych czasach u większości kobiet nie ma powikłań nie oznacza ze to lekki zabieg. To jest operacja w jamie brzusznej która może mieć poważne konsekwencje i trzeba mieć tego świadomość! To, ze większość nie ma powikłań nie oznacza, ze nie istnieja!
Osobiście uważam, ze kobieta powinna mieć wybór jak chce rodzic, ale jeśli zdecyduje się na cesarkę z wyboru to ktoś powinien ja uświadomić o najczarniejszym scenariuszu - zakażenia itp itd.
Nikt tutaj CC nie demonizuje, ale to tez nie spacerek po parku!!!
Swoją druga ktoś tutaj pisał, ze nacięcie super i ułatwia poród - u większości kobiet nic nie trzeba nacinać i nie popękają o ile lekarz nie pospiesza porodu. Wtedy tkanki maja czas żeby się rozciągnąć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

a dlaczego dziecko z cc ma byc mniej odporne niz te z sn? Rodziłam córkę przez cc, 4010 g. Urodziła się zdrowa, cesarka bez żadnych komplikacji, a córa ma teraz prawie 3 lata i ani razu poważnie mi nie chorowała, ewentualnie jakieś lekkie przeziębienia. Więc nie strasz dziewczyn tym, że ich dzieci z cc będą mniej odporne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Ale bzdury,
dobry dr wyliczy wage co do 100gr.
duże dzieci to czesto wynik cukrzycy.duże dzueci wcale nie są silniejsze. sa wolniejsze , czesto wolbiej sie rozwijaja bo mają problem z utrzymaniem główki.
cc bez przesady, poważny zabieg ale nie na tyle zeby wypuchac 5kg dziecko, rozwalac się i być do niczego..nie wspominając o niedotlenieniu dziecka przy zastoju w kanale rodbym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Ja już po :)
Nie ma się czego bać - u mnie usg się jednak nie pomyliło ;) ale dałam radę i siłami natury urodziłam zdrowiuteńką kruszynkę 4700!!! Jesteśmy w stanie wiele zrobić a sam poród nie był taki zły!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Tydzień przed porodem Jasiek ważył wg usg 3400.
W dzień porodu ostatnie usg wskazało 3450g i tyle dokładnie miał, jak się urodził:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

4700!!!! Gratulacje!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Poranne usg wykazało 3750 a na drugi dzień rano trzymałam moja kruszynkę z wagą 3420 :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Mała miała ważyć 4500 kilograma w porywach do 5 kilogramów...a urodziła się o wadze 3890 :-)))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

moja miala byc słoniem(slowa lekarza na izbie przyjec:]).minimum 4kg.miala AZ 3220 :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U nas na ostatnim USG w czwartek wyszlo 3600 a w poniedzialek urodziłam Filipa miał 4200.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mój synek wg USG robionego 3 godziny przed porodem miał ważyć 3800g.,a urodził się z waga 3470g.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

w 35 tc z usg wyszlo ze maly wazyl 2846g. Lekarz stwierdzil ze mlody jest wiekszy od 2 tyg i powiedzial ze moze urodzic sie spory i mam na porodowce mowic ze jest wiekszy bo ja jestem drobnej postury i moge nie urodzic naturalnie. Oczywiscie na porodowce stwierdzili ze do 4 kg dam rade sama urodzic. Maly urodzil sie z waga 3920 i 58cm wiec dosc spory:) dlatego moim zdaniem postura rodzacej a waga dziecka nie ma znaczenia jak wyzej dziewczyny pisaly:) Moja tesciowa urodzila mojego meza 4200 a jest niska 150cm i dala rae sama:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

a zawsze robią usg przed porodem ? wtedy gdy już są bóle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

niewiem czy zawsze.moze zalezy jak daleko bóle są zaawansowane.mi zrobili jak przyjechalam na izbe z bólami co 5 min.urodzilam dopiero nastepnego dnia:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

postura moze i nie ma znaczenia ale budowa wewnętrza raczej tak...

ja jestem za wąska i moje ponad 4 kg dziecię już nie zmieściło sie w kanał rodny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

usg w 39 tyg 4500g,
2 dni przed porodem (41t 3d) 5100g
w dzień porodu (41t 5 d) 4980g
usg robione przez dwóch różnych gin..
ur 4190g przec cc bo nie wstawiła się głowka (37 cm)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie gin straszył mnie dużym dzieckiem.w 37 tyg wyszło na usg 3400,2 dni przed porodem 4230,lekarz stwierdził że to nie możliwe.dzień przed porodem 4700.znów stwierdził że to błąd bo dziecko będzie miało około 4 kg.a urodziłam synka 5kg i 60cm.2dni po terminie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

5kg? a był to poród naturalny?
Ja urodziłam naturalnie chłopca 4320, a teraz jestem ponownie w ciąży i ciekawa jestem jakie duże dziecko teraz będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Nie martw się mi ginekolog już na 3 tygodnie przed porodem wyliczyła że Magdusia ma ponad 4 kg a urodzila sie 3680. Przezywalam, balam sie i niepotrzebnie. Wyliczenia sa na odstawie dl kosci udowej a wiec moze masz tylko szkraba z dlugimi pieknymi noziami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie tydzień przed porodem gin powiedział że Laurka będzie ważyła koło 3500 a urodziła się 3080 ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

hehe właśnie zauważyłam że temat z 2009 r. ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

a u mnie - mam dwie córki - pierwsza usg tydzien przed porodem 3800 przy porodzie 4300/56 druga tydzien przed porodem 3700 przy porodzie 4290/59. Pierwszy poród 6 godzin z nacięciem, drugi poród bez nacięcia i bez pęknięcia, na porodówce byłam o 18.15 - pojechałam bo nie czulam ruchów - a o 18.55 urodziłam. nawet sie nie zdązyłam przebrac w staniku, skarpetkach i bluzce rodzilam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

ja pierwsze dziecko - synka urodziłam przez cc, dzień przed porodem waga z usg 4200 a jak już mnie kroili to lekarz stwierdził, że waży chyba z 6kg, ale po zważeniu miał na szczęście tylko :) 5070 i 60 cm długości. Teraz mam rodzić drugie dziecko za jakieś 2 - 3 tyg., parę dni temu wyszło na usg waga 2800 także mam nadzieję że rekordu tym razem nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

W 38 tyg lekarz na szpitalnym USG powiedział 3200-3500 mała sie urodzila w 39 tyg z wagą 3670g
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

W przewidywany termin porodu z usg wyszła waga 3500g urodziłam tydzień później waga - 3220g :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Dzień przed porodem - 3650 g, waga urodzeniowa - 3590 g
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

2 tygodnie przed porodem lezalam w szpitalu. Mialam cukrzyce i wielowodzie, lekarze straszyli mnie ze urodze 5 kg chlopczyka :) moja ginka miwila ze najprawdopodobniej bedzie wazyl 3.700. A jak sie urodzil wyszedl z waga 3.760
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

a u mnie był trochę zonk ..
na ostatnim usg, jakoś 2-3 tygodnie przed porodem słyszałam, ze dziecko będzie małe, nie przekroczy 3 kg :)

w sumie uwierzyłam bo Córa ważyła 2960, a teraz w ciąży przytyłam mało więc pomyślałam sobie, ze pewnie drugi maluszek będzie ..

jeszcze na porodówce ( usg nie robili) mówiłam, że małe dziecko to proponowali, że spróbujemy urodzić bez nacięcia ....

jak usłyszałam z drugiego pokoju po porodzie, że Jasiek waży 3700 to się puknęłam w czoło i powiedziałam jeszcze " taaa chyba 2700, co najwyżej 3070" no i zdziwko mieliśmy wszyscy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

ciekawe skąd biorą się takie różnice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Ciekawe:) Mi przy pierwszym mówili, ze dziecko będzie niewielkie a urodził się z waga ponad 4 kg. Przy drugim, podobne gadanie, dziecko nie będzie duże, mniejsze od pierwszego, na dzień przed porodem waga z usg wynosiła 3350 a urodził się i tu uwaga: 4300. Naprawdę nie wiem skąd ta różnica, ponad 1 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mi pani dr mowila ze urodzi sie z waga od 3200 do 3600, Mała jak sie urodzila ważyła 3190 :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie lekarze trafili w 10 przy obu chłopakach ,waga urodzeniowa identyczna z wagą z usg .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie lekarz prowadzący także trafił z wagą, wyliczył że nie całe 4kg a było 3940g :) ale za to na izbie przyjęć na porodówkę lekarz się zarzekał że maks to będzie 3500 no i się pomylił
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

USG w dniu porodu 3600
Waga urodzeniowa 4340
Szpital Wojewódzki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

usg dzień przed porodem 3200
waga po urodzeniu 3200
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Troche kiepskich ultrasonografistow chyba mialyscie... U mnie waga odbiegala 20-30 g (jedno dziecko 30 lzejsze niz z USG, a drugie 20g ciezsze), w obu ciazach korzystalam z uslug tego sameo lekarza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Przy drugiej córce w trakcie porodu lekarz zrobił mi USG i powiedział że mała będzie ważyć 3200 a urodziła się 2670.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Dodam jeszcze, ze badania usg byly robione jedno dzien przed porodem, drugie w dniu porodu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

u mnie bylo z pierwszym dzieckiemtak:
usg przed samym porodem 4,500 a syn urodzil sie z waga 4,960
corka, waga z usg 4,000 a po porodzie 4,050
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

A moja córcia wg usg miała ważyć najwyżej 3500 a ważyła 4310g i 60cm, dodam tylko że w ciąży przytyłam 8,5kg i urodziłam naturalnie. w ciąży odżywiałam się zdrowo dużo owoców warzyw i zjadłam dosłownie 1 hot doga i 2kawałki pizzy, brałam kwas foliowy przez pierwsze 3 miesiące i dlaczego była tak duża????Do dziś się zastanawiam a Mała skończyła 2 lata i 2 miesiące......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

a moja na usg przed samym porodem niby miała 4kg a urodziła sie to ważyła 3450 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Na USG u gina 1,5 tygodnia przed porodem wyszło 3800 g, a w szpitalu z USG lekarz wyliczył 4600 g. Przy CC okazało się, że synek waży 4510 g...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Mój pierwszy syn w ósmym miesiącu podczas usg miał 3100,a urodził sie z waga 4100:)drugi syn miał wage usg w dniu porodu 4200,a urodzil sie z waga 4700:)dwa porody były naturalne,a teraz czekam cierpliwie za trzecim porodem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

koleżance robili USG w dniu porodu na klinicznej wychodziło 3900g a ur 5 kg :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

tydzień przed porodem usg pokazało 4030g a syn urodził się z wagą 4140g więc wyliczone super ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Przy pierwszym dziecku, gdzieś 3 dni przed porodem usg pokazywało 3600g, mały urodził się o wadze 3060g..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

2 tyg. przed porodem córa na usg ważyła 3,5 kg.
urodziła się z wagą 3580g
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

mi ginekologo powiedzial 3600, w szpitalu przed porodem powiedzieli 3300 a urodzilam córeczke 2850,byla szczuplutka i długa:D jeden plus takiej małej wagi był taki ze nie miałam ani jednego rozstępu:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

znajomym kilka dni przed porodem lekarz mówił że ok 4kg, w dniu przyjęcia do szpitala (inny lekarz i inny sprzęt) też potwierdzili że ok 4kg, a jak otworzyli (bo była cesarka, dziecko ułożone miednicowo) to byli w szoku jak zobaczyli dziecko - waga urodzeniowa 2700g :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

4100 u prowadzącej, 4400 w redlowie (odesłali nas z braku miejsc) , 4000 na klinicznej. Urodził sie 4230. Prowadząca powiedziała ze nie było wskazań do cesarki, bo nie miałam cukrzycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Waga na dwa tygodnie przed u lekarza prowadzącego 3300,waga w szpitalu tuż przed wejściem na porodówkę 3700,waga urodzeniowa 4300 przez cc .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

W dniu przed przyjęcia do szpitala 3850g, w szpitala 3900g a po porodzie 3950g, urodziłam w pierwszym dniu 38 tygodnia ciąży przez cc ze wskazań- położenie miednicowe i tachykardia płodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U mnie z usg chwilę przed porodem 3200 a urodziła się 2760.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

U lekarza prowadzacego tydzien przed porodem 3700, w dniu porodu 4560 (cc z uwagi na ulozenie plodu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku drugiej ciąży - Waga w momencie przyjęcia do szpitala 4500, w dniu narodzin (9 dni później) 4250.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok 4 kg wychodziło na usg , ur 4230
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma nic do rzeczy :) Moja gin 'wyważyła' córę na 3600, w szpitalu (Kliniczna) wyszło 4000, cc, córka 3670. Rozstępu nie miałam żadnego, choć brzuch ogromny /jestem dość niska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Różnice mogą być kolosalne tak jak w moim przypadku . Mój ginekolog wyliczył że dziecko ma 3200g na ostatnim usg ,w szpitalu się dziwili że mam tam duży brzuch zrobili usg i wyszło że dziecko waży 4100 ,natomiast waga urodzeniowa mojego maluszka pączuszka to 4580g także różnica kolosalna z tym co wyliczali lekarze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Różnica może być +- 20%, tak mój gin twierdzi, na pewno chodzi o lekarza i o aparat USG, u mnie w 1ej ciąży różnica byłą 100gr, w drugiej 50gr. Polecam dr Andrzeja Kmieć na Kowalach w Endomedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

USG według mojego ginekologa tydzień przed porodem 3200, USG w szpitalu w dniu porodu (inny lekarz) "trochę poniżej 3 kg", dziecko urodzone z wagą 3250. Także zależy od sprzętu i wykonującego badanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Moja lekarka wyważyła córkę na równe trzy kg, kilka dni przed porodem. Uprzedzała że waga może się wqhać +/- 400g. Na izbie przyjęć waga 3 kg równo.

Waga urodzeniowq 3400.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka wg ostatniego usg a waga urodzeniowa

Tak, u mnie też córka miała urodzić się 3600 a ważyła 4600, syn miał mieć 2900 a urodził się 4060kg ale raczej jak zważyli duże to będzie duże :-p córka druga zważona idealnie 3600-3800 a miała 3770kg a teraz czekam na synka który ma mieć max 3200, zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...