złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
mam problem z moją 3 latką. Od ponad roku chodzi już do tego samego żłobka/przedszkola, ale często (ostatnio nagmminnie) po powrocie z przedszkola robi straszne awantury w domu o wszystko..
nie chce obiadu, potem chce, nie chce się bawić potem ryczy, nie chce zdjąć butów, chce kiwi, a ja kupiłam banany itp ... ogólnie afery naprawdę bez powodu.. staram się być łagodna, na histerię nie reagować, ale też ciężko mi jeść obiad zmęczona i głodna po pracy gdy dziecko się wydziera, rzuca...
domyślam się, że chce zwrócić na siebie moją uwagę, żebym po przedszkolu zajmowała się tylko nią - i tak też jest, ale nie wiem dlaczego jest taka agresywna... dodam tylko, że po około 1-1,5 h takich akcji uspokaja się i jest już kochana i "normalna" :)...
czy wy też tak macie?
możecie coś poradzić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

podejrzewam, że po 1 odreagowuje stres, po 2 chce zwrócić na siebie całą Twoja uwagę, a że nie wie jak to robi to w ten sposób, bo to najlepiej działa. Można by poradzić żeby lekceważyć te złe zachowania a nagradzać dobre. W ten sposób pokażesz, że lepiej jest być grzeczną dziewczynką, a fochami nic sie nie zdziała.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

no tak, tylko, że ciężko mi lekceważyć ją jak np. rzuca obiadem... a ja mam patrzeć jak rzuca kurczakiem po ścianach??... no naprawdę już nie wiem co robić...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Wiadomo, że łatwo jest dawać dobre rady. Trudniej przenieść to do rzeczywistości. Tym bardziej jeśli dziecko rzuca obiadem. Jako mama uważam, że w takim momencie można zaprowadzić dziecko do pokoju (względnie na tzw. "karnego jeża" wg. super niani choć nie uważam, że wszystkie jej pomysły trzeba stosować) i do momentu uspokojenia i przemyślenia sprawy mama czy tata nie reagują na dziecko. Choć uważam, że dziecko trzeba wychowywać jak dziecko skończy 30 dni (wg. pielęgniarki środowiskowej). Więc jeśli dopiero teraz mama "obudziła się", że dziecko jest niegrzeczne to potem są tego takie efekty... Jeśli rodzic nie ma sobie nic do zarzucenia pod tym kątem to można się spytać dziecka dlaczego tak się zachowuje. Może to jest efekt przedszkola? Może jakieś dziecko zachowuje się agresywnie czy roszczeniowo i dziecko próbuje małpować kolegę/koleżankę? A może przedszkolanka jest jakaś dziwna?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Bzdura.. po drugie mama wspomina, że to od czasu kiedy dziecko przebywa w przedszkolu.. Inna sprawa, że 3latek raczej nie odpowie dlaczego się tak zachowuje..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

odnośnie karnego jeża polecam ciekawy artykuł, którego autorka "rozprawia się" z tą metodą- zdaniem większości specjalistów może wyrządzić więcej złego niż dobrego, a i z przykładów, na bazie programów super niani widać, że to wcale nie jest taki złoty środek.

http://wpolityce.pl/gwiazdy/73642-karny-jezyk-czyli-co
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Przedewszystkim nie ignorowac a karac zle zachowanie, bo skad ma wiedziec ze robi zle, skoro mama nie zwraca uwagi? Nie reaguj dalej to Fla subway zacznie cie bic.... Co to za moda na bezstresowe wychowanie? Jak dorosnie to dopiero sie zestresuje.....
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Mam ten sam problem dokładnie wczoraj moja córka zrobiła taką awanturę i histerię, ze nie wiedziałam jak się zachować.

W przedszkolu jest bardzo chwalona, grzeczna, kontaktowa, pomocna, w ogóle nie płacze itd. Panie są nią zachwycone

Natomiast to co wczoraj zrobiła, przerosło mój najgorszy koszmar :(
Rzucała się na podłogę, krzyczała, rzucała wszystkim co miała w zasięgu ręki. W pewnym momencie chciała rzucić krzesełkiem swoim

Nie ukrywam, ze zgłupiałam i nie wiedziałam co robić. W jej krzyku i złosci, próbowałam do niej dotrzeć na spokojnie, a tym samym, nie pozwalając rzucac zabawkami

Po godzinie takiej awantury, mała się uspokoiła i normalnie zaczęła ze mną rozmawiać, bawić się. Wtedy jej wytłumaczyłam, że takie zachowanie jest złe.

Wieczorem mała sama zaczęła opowiadać, że w jej grupie tak chłopiec robi. Boję się co to będzie dalej :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

To trzeba pogadać z przedszkolankami czy dyrektorką przedszkola. To, że jakiś rodzic tak wychowuje dziecko to nie oznacza, że inne dzieci z grupy mają brać z niego przykład. Według mnie taki rodzic wychowuje sobie małego potworka, który później wyrośnie na roszczeniowego człowieka, który za nic ma jakiekolwiek zasady i wartości (tak sądzę).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Dodam jeszcze, że nigdy wczesniej takie zachowanie nie miało miejsca.
Córka jest grzecznym dzieckiem, nie awanturuje się, nie wymusza czegokolwiek płaczem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

dzieci się uczą od innych dzieci ... co widzi w przedszkolu to przećwiczy na rodzicach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

no dobra, ale w przypadku mojej córki to się nie sprawdza - w przedszkolu nie ma takiego problemu z jakimś rówieśnikiem...
ona ewidentnie się na mnie "wyżywa", odreagowywuje stres i rozłąkę, ale kompletnie nie wiem co z tym zrobić...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

musisz to przeczekać dużo ja przytulając, bawiąc się z nią - odkładając domowe obowiązki na kiedy indziej ... tłumacząc ze przedszkole jest cool - moze zabaw w przedszkole w domu z misiami ?

tak mi sie wydaje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

to nie o to chodzi - ona lubi chodzić do przedszkola i często się bawimy w przedszkole... ale muszę po powrocie z pracy poświęcać jej 100% uwagi najwyraźniej.. chociaż teraz tak robię (obiad robi mąż, żebym ja się nią zajmowała).. ech..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Ostatnio slyszalam o identycznym zachowaniu synka znajomej, tez w tym wieku.... Moze taki "bunt trzylatka"?;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

no i chyba jakos karać za takie zachowanie ...tłumacząc i dawać sygnały ze to juz koniec i zaraz bedzie kara

np. brak dziś gum mamba do końca dnia
gumy na wierzchu i jak bedzie chciała to milo mówić ze ma kare na gumy bo ...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

my co prawda nie mamy problemu z przedszkolem ;)

ale jak Młody "próbował" co można, a czego nie - to były ostro określone granice. nie wyobrażam sobie, żeby rzucał jedzeniem czy zabawkami :P próbował z zabawkami - więc albo kończyło się to "kątem" i czasem na ochłonięcie albo rekwirowałam zabawki.

tak samo jak nie chce posprzątać zabawek - daję Mu kilka minut na to i zaznaczam, że jeśli sam tego nie posprząta, to ja je sprzątnę, a to oznacza, że zabiorę na kilka dni.

gdy próbował akcji pt. "histeria" - to dostawał kilka minut na ochłonięcie w "kącie". (zaznaczone było, że może wyjść z kąta jak się uspokoi)

kąt jest umownym miejscem odseparowania od nas ;) w domu jest w przedpokoju przy drzwiach, na działce ma sobie wybrać drzewko, pod którym postoi aż się uspokoi.

rozmowa i tłumaczenie następują po wyjściu z kąta.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Zorro - tak sobie jeszcze pomyślałam :] jeśli musisz zrobić obiad - to może niech córa Ci w tym pomaga? razem będziecie coś robiły, nauczy się czegoś, będzie mogła pomóc(mój jest pierwszy do pomagania ;P), a do tego nie padniesz z głodu po powrocie do domu ;)

na zasadzie - podawania ziemniaczków do obrania i niech obrane wkłada do garnka z wodą itp :] mój uwielbia potrząsać garnkiem z frytkami(jak je solę) ;P i to jest absolutnie koniecznie Jego obowiązkowe zajęcie ;) albo zbiera pokrojone na frytki ziemniaki z deski i wrzuca do miski :] podobnie ze składnikami różnych sałatek :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Mój synek od jakiegoś tygodnia ma podobne zachowania. Od 2. 09 jest w przedszkolu. Trochę mnie to przeraża bo nie wiem jak reagowaći skąd to się bierze. Nawet metki, które wcześniej mu nie przeszkadzaly teraz powodują histerie. Ale ostatnio podczas kąpieli synek złącza udawać płacz i mówi"Szymon się tak denerwuje". Więc może to jest powodem. Co nie zmienia faktu że dogadać się teraz z synkiem to coś strasznego. Dodam że ma 2.5 roku skończone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

U nas podobnie córka miesiąc w przedszkolu, ma 2,5 i podobnie jakieś hosterie, niegrzeczna i chce dużo uwagi, i nie wiem czy to stres bo musi się dostosować i ja "oddałam" ale jest dzieckiem takim dość wymagającym, ale nie przyszlo mi na myśl że to wzorce moga być od innego dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bardzo zły trop. Proszę nie krzywdzić dziecka i go karać a pomóc się uspokoić i rozmawiać. Nie ma powodu by dodawać dziecku stresu a wczuć sie w jego problem, dzieci nie mają tak ustabilizowanych emocji tak jak dorośli. Spokój, wyrozumiałość, rozmowa i po prostu miłość.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

moja też tak miała, nagle, po kilku miesięcy pobytu w przedszkolu, porozmawiałam z paniami o problemie - okazało się, że rzeczywiście był problem pomiędzy panią a córką, rozmowa go rozwiązała, jest już ok;
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

A jaki to problem był miedzy Pania z przedszkola a dzieckiem? Bo troche mnie zagielo, ze moze byc jakis konflikt/problem miedzy tak malym dzieckiem jakim jest przedszkolak a wychowawczynia. Moze u nas w przedszkolu tez cos nie tak bo moja corka (prawie 4lata) tez po przyjsciu taka histerie odstawia...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

no my tez mniałysmy konflikt miedzy pania a córka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

a moze dziecko ktore musi sie zachowywac bardzo przykladnie w przedszkolu odreagowuje to w domu bo tu czuje sie bezpieczniej i moze sobie na wiecej pozwolic. czesto slyszalam o dzieciach ktore byly aniolkami w przedszkolu a diabelki w domu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Mam tak samo z moją 2,5 letnią córką! A myślałam, że tylko ja!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

U mojej już przeszło, ufff... Teraz mamy ryk, ale "Mamo ja nie chcę isć do domu, jak chcę zostać w przedszkolu"
Także mała próbuje na wszelkie sposoby co jej wolno, a Ty my musimy wyznaczyć granice dziecku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

To tak właśnie jest, że maluchy cały dzień w przedszkolu muszą być grzeczne i posłuszne, w domu całe napięcie z nich spływa i zaczyna się dokazywanie ;-)

Kasia31 moje dzieci rano płakały że nie chcą iść do żłobka/przedszkola, a po południu nie można ich było stamtąd wyprowadzić ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

przede wszystkim zawszw w takich sytuacjach trzeba dojść do tego czemu się tak dzieje, żeby móc coś z tym zrobić, jesli jest faktycznie tak, że dziecko chce na siebie zwrócić uwage, bo przez cały dzień musiało być bardzo głośne, żeby ktoś je dostrzegł w dźungli innych dzieci, to karanie go za to wzmocni to zachowanie- kara tu także będzie zworceniem na dziecko uwagę, za to nie zwracanie uwagi na złe zachowanie dziecka- może to zachowanie wygasić, więc żeby metoda była skuteczna trzeba znać przyczynę zachowania

jak się uspokaja to ja bym najnormlaniej w świecie zadała jej pytania:
czemu się tak zachowuje? albo co czuje i jak mogę jej pomóc by tego nie robiła- uwierzcie mi, że dzieci na tym poziomie już potrafią podać takie odpwowiedzi, że szczenka opada:)

jesli dziecko np. odpowiada, że widzi, jak kolega czy koleżanka tak się zachowuje, to przez różne scenki rodzajowe- na zabwkach bądź na nim samym można mu w prosty sposób wyjasnić, że tak nie wolno- zachęcam aby w ten sposób "rozmawiać" z 3 latkiem, bo obraz i ruch bardziej zostaje w jego pamięci niż słowo:)

pozdrawiam i powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Mój synek mam wrażenie że po miesiącu chodzenia do przeczkola. Czuję się jak bym go tam prowadzala za karę. Bo jak po niego idę to mówi. Zostaw mnie na zawsze, nie przyjeżdżaj wcale a za chwilę. Lubię cię mamo. Ma 2.5 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Kup jakiś szeroki pas i zawieś w widocznym miejscu najlepiej zaraz przy wejściu do domu a na asku wypisz wymaluj DYSCYPLINA DLA 3LATKI da to jej tyle do myślenia że zachowanie się zmieni oczywiscie pod warunkiem że nie jesteś rodziną zastęczą z Rumii.

A tak na poważnie to dzieci nie tylko twoje za mało czasu spędzają z rodzicami.
Policz ile czasu przebywasz w domu z wyłączeniem snu i zaewne będzie to mniej niż 6 godzin. Teraz odejmij seriale i inne żale posiłki (przygotowanie) porządki itp zmagania i okaże się że z dzieckiem rozmawiałas średnio 2-3 minuty bo reszta to twój monolog w stylu zdejmij buciki założymy kapcie zjemy baana itd...

Niestety jedynym rozwiązaniem jest wyjazd z kraju w celu podjęcia lepiej płatnej pracy z całą rodziną aby mieć więcej czasu dla dzieci.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Dyscyplina z pasem...? Z jakiej epoki ty jesteś? Ładnie cię w domu chyba tresowali...a ty jak odreagowuje aż złość,stres,rozłąkę...??? Fajnie jakby ci ktoś jeszcze pasem dołożył za to? Za głowę się łapię...współczuję Twoim dzieciom. Ja swoje przytulam i się uspokaja. W życiu bym nie uderzyła za cierpienie!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Raz czy dwa porządne lanie i bedzie wiedziało gdzie jego miejsce.... To są efekty bezstresowego wychowania... A dzieciak powinien wiedzieć gdzie jego miejsce od najmłodszych lat. Inaczej będzie to jedynie kolejny przyszły bandyta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

obyło się bez żadnego lania...
wiecie co było przyczyną? zaczęłam ją wcześniej kłaść spać :)
tylko 0,5 h i naprawdę zrobiło różnicę - moja młoda była po prostu zmęczona... oprócz tego staram się poświęcać 100 % czasu po przyjściu do domu, pytam o przedszkole, młoda wyjmuje zakupy i gadamy gadamy aż nie ma czasu na marudzenie :)
czasami grymasi, ale jest to w granicach normy, a nie jakiejś histerii :)

jak widać, przyczyny mogą być różne - każdy ma inne dziecko - nie można generalizować :)
pozdrawiam i dzięki za pomoc
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Do psychologa warto pójść.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

hejka ja mam podobny problem.moja chodzi na zajecia przed przdszkolne 3 razy w tyg.Zostaje tam juz sama.Od ok.dwoch tygodniu w domu wstepuje w nia diabeł !!!!! Ciezko mi czasem z nia sobie poradzic. W tym " przedszkolu" jest natomiast mało kontaktowa,bardzo wstydliwa,wycofana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

moj 3 latek bije dzieci w przedszkolu, ciagnie za włoy, zabiera zabawki, rozwala zbudowane z klockow budowle dzieci itp.... ciagle tlumacze tlumacze ze nie wolno, a on na to"dobrze mamuś" a nast dnia znow to samo...Panie tez nad tym praują.... jedna mama juz sie skarżyła ze syn uderzyl jej dziecko... nie wiem co mam robic..... dziecko wychowuje sie bez ojca....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Jak chłopak maly burzy budowle z klocków, to objawia swą siłę, trzeba bardzo mądrze i ostrożnie mi persfadować, by tego nie robił, chłopców nie wolno pozbawiać poczucia siły, pewności, etc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Mam identyczny problem z moim ponad 2-latkiem. po powrocie ze zlobka jest niemozliwy, bunt, placz, histeria o wszystko. Wydaje mi sie ze tak chce nas ukarac ze go oddajemy do zlobka, bo wiem ze wolalby zostac w domu. ja mam na to taki sposob ze odwracam uwage, oczywiscie mowiac ze tak nie wolno. Ale zmieniam temat np zaczynamy sie razem bawic w to co lubi, albo pomaga mi przy gotowaniu, wlaczamy ulubiona bajeczke. i najczesciej to pomaga i potem jest juz dobrze.

jesli chodzi o karne kaciki, nasz jest za maly nie rozumie, jak kaze mu stac w kaciku to zaraz idzie stamtad i albo musze go tzrymac na sile i wtedy znow placz albo odpuscic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

u mnie niestety to samo (prawie 4,5 latka) ostatnio notorycznie codziennie awantury bodajże godzinne..a później jest wszystko ok,...wraca z przedszkola jakby 'nakręcona' i potrzeba byle czego aby się rozkręciła na maksa...ech..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Moja 4.5 latka już tak od skończenia 3 latek po przyjściu z przedszkola przez godzinne " odwala cyrk" , a potem uspokaja się i wszystko jest ok i każdy powód jest dobry żeby przez godzinę wyprowadzić mnie z równowagi.
Dziewczynki chyba tak maja-że codziennie musze przez godzinę się wydzierać-bo inaczej nie mogłyby zasnąć!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Oj ,skąd ja to znam.U mnie nie zawsze po przedszkolu w domu jest cyrk bo zdąży cyrk zrobić już w aucie w drodze do domu,wtedy w domu mam spokój.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

No i czasami cyrk z rana przed pójściem do przedszkola a i jakże też wskazany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Z Waszych wypowiedzi wynika, że takie zachowanie to NORMA w każdym wieku. Czyli wniosek jest taki, że dzieci po prostu mogą przez godzinę albo i dłużej urządzać w domu piekło, bo tak robią wszyscy.... A nie lepiej to zmienić i nie sugerować się resztą?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Ale czym sugerować?Bo za bardzo nie rozumiem.Co do długości to u mnie max do 30 min. i średno raz na tydzień więc nie najgorzej.Dziecko wyrzuca po prostu emocje z którymi nie potrafi sobie poradzić i żadne tłumaczenia ,odwracanie uwagi nie pomaga tylko jeszcze bardzo dziecko nakręca,u mnie pomaga ukochany,wyświechtany od urodzenia kocyk ale też nie zawsze.Jak się uspokoi przychodzi sie przytulić wię jest o.k.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Moja córa też się podobnie zachowywała ale tylko w pierwszym roku chodzenia do przedszkola.
Teraz, gdy jest w drugiej grupie, problem sam ustąpił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

m. masz jakąś 'złotą radę' która zadziała...chętnie zastosuję - bo zwykłe prośby i tłumaczenie nie pomaga nijak...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Bandyta to raczej wyrośnie z dziecka , którego rodzoce.biją. Skoro bijesz wlasne dziecko to uczysz go takiego samego zachowania w stosunku do innych. Trzeba tlumaczyc i pokazywac alternatywne reakcje na zlosc. Trzaba uczyc radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Dziecko, ktore jest bite siedzi cicho bo jest zastraszone a nie dobrzr wychowane. Tyle w temacie .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

JA na bandytę nie wyrosłam choć nieraz na d*pe dostałam pasem od mamy...ale ja w innej sprawie.Mam 4-latka który jest mega upary,agresywny,bije siostrę i dorosłych(głównie kobiety),mnie tez kopie(!)...jest uparty na tyle,że nawet jak dostanie klapsa to ryczy ale nie posprząta zabawek,jedyne jego zajęcie to -zepsuć!siostrze zabawe(z klocków,piasku itp.)Nie potrafie dotrzeć do 4-latka ani biciem,ani prośbą ani kara,ani krzykiem...czasami ,jak ma humor to zrobi to o co go poproszę a tak to niczym go nie jestem w stanie zmusić.Dodam,ze w przedszkolu podobno grzeczny i ładnie się bawi.W domu ja już białej gorączki dostaję.Dzieci sa ze mną (oprócz przedszkola)cały czas ze mną...ja już nie wiem jak sobie z nim poradzić taki uparty jest.JEsli tu nie znajde jakiejś rady która zakutkuje to do psychologa chyba pójdę.Nie wiem czy agresja do kobiet jest wywołana moim zachowaniem,bo ode mnie dostaje?Tatuś (weekendowy)i przy nim jest zupełnie inny...Do obcych jak jest ze mną to też odważny i gada z każdym ale jak mnie nie ma to słowa nie wydusi.Przerabiałam już rzucanie zabawkami,jedzeniem i tą złośliwośc w oczach jak to zrobił...a mimo moich wysiłków nie posprzątał.Dajcie mi jakąś metodę bo oszaleję z moim dzieckiem!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Bijesz dziecko i dziwisz się, że jest agresywne???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Takim podejściem to ty wychowsz jakiegoś bandytę, co to ma być? Zastraszanie własnego dziecka? I to ma być rozwiązanie? Po pierwsze to albo dziecko będzie przez to jeszcze bardziej agresywne wobec ciebie, bo ty bijesz to i ono przecież może ... albo druga sytuacja to dziecko bedzie cicho i grzecznie siedziało ze strachu przed tobą, a przy innych dzieciach lub w przyszłości bedzie mialo jakies odpaly, skrzywioną psychę, jestem matką 3 dzieci, probowałam,klapsy nic nie dają, dokładnie wiem co mówię
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: złe zachowanie po przyjściu z przedszkola

Normalne. Odreagowuje. Tak sobie radzi z nadmiarem emocji. Trzeba tłumaczyć i przetrwać. Moja córka cały pierwszy rok tak nam dawała popalić... Polecam artykuły o rozwoju dzieci na http://www.strefarodzinka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja jestem zdania, że w takich przypadkach warto sprawdzić czy dziecko nie ma Zespoły Aspergera. Dla mnie pod tym względem najlepszych specjalistów mają w Psychomedic. Pod nr 22 253 88 88 można się do nich zarejestrować na wizytę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

no niestety, takie są uroki przedszkola że dziecko coś usłyszy albo zobaczy u innych dzieci i to od nich przejmuje, często nie zdając sobie sprawy z tego, że tak nie wolno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki