17. Millennium Docs Against Gravity Gdyńskie Centrum Filmowe Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i jeden z największych w Europie. Festiwal był nagradzany m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako "najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce" i jest wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal skupiony jest na naglących problemach świata, istotnych zagadnieniach społecznych oraz ważnych wydarzeniach historycznych. Na Festiwalu spotykają się przedstawiciele najważniejszych organizacji pozarządowych, lokalnych władz, mediów, twórców oraz specjalistów z zakresu poruszanej w filmach tematyki.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity wprowadził modę na film dokumentalny w Polsce i wzbudził szerokie zainteresowanie mieszkańców miast, w których się odbywa, co jest efektem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu. Zainteresowanie widzów Festiwalem spektakularnie rośnie. Ostatnia 16. edycja kolejny rok z rzędu okazała się rekordowa. Niemal 93 000 widzów w sześciu miastach Polski: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie wybrało się na seanse (1023 pokazy) kina dokumentalnego i wydarzenia towarzyszące Festiwalowi.

Uroczyste otwarcie 17. Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w środę 9 września o godz. 19.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym w Sali Warszawa. Podczas Otwarcia zostanie zaprezentowany film pt.LEKCJA MIŁOŚCI ( reż. Małgorzata Goliszewska i Kasia Mateja) o charyzmatycznej kobiecie, która po 50 latach małżeństwa postanawia zacząć życie na nowo. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z twórczyniami i bohaterką filmu. Czas trwania filmu: 75 min.

Partnerem trójmiejskiej edycji festiwalu jest Miasto Gdynia, Gdyńskie Centrum Kultury, Urząd
Marszałkowski woj. Pomorskiego oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Fundatorem Nagrody dla
Najlepszego Filmu w Konkursie Głównym gdyńskiej edycji 17. Millennium Docs Againts Gravity jest Prezydent Miasta Gdyni, który objął Festiwal również Honorowym Patronatem.

Program festiwalu dostępny pod linkiem:
https://mdag.pl/17/pl/Gdynia/homepage#

https://mdag.pl/17/pl/Gdynia/page/Informacja-3

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    13-19 zł