58. Bieg Westerplatte - Gdańsk Wirtualnie Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

58. Bieg Westerplatte - Gdańsk Wirtualnie Opinie (1)

Wirtualna odsłona jednego z najstarszych i najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce. Bieg Westerplatte to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również hołd, który ma na celu uczczenie pamięci wydarzeń z września 1939 roku.

sie 7

sobota, g. 10:00

Gdańsk-Wrzeszcz, Podleśna Polana, koniec ul....
wrz 12

niedziela, g. 7:00 - 11:45

Gdańsk, Westerplatte

ZapisyRegulaminZ powodów bezpieczeństwa liczba uczestników biorących udział w imprezie jest ograniczona, dlatego też dajemy Państwu możliwość uczestniczenia w historycznym biegu w nieco innej odsłonie.

W szczególnych i trudnych czasach związanych z pandemią, nadal chcemy kontynuować ten historyczny i popularny bieg, chociaż jego forma ze względu na okoliczności będzie w tym roku zmieniona. Mimo to zapraszamy do udziału i upamiętnienia idei, która na przestrzeni wielu lat przyświecała zarówno nam, wszystkim jego organizatorom, jak również uczestnikom - hołdu dla bohaterów z Westerplatte z 1939 roku. Bardzo liczymy na to, że już za rok powrócimy do tej formy, którą biegacze najbardziej cenią i lubią, czyli tradycyjnego biegu z jego niepowtarzalną atmosferą - zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Na zmierzenie się z dystansem 10 kilometrów, oraz porównanie swoich wyników z innymi uczestnikami, co utworzy wirtualną klasyfikację biegu, będziecie mieli aż miesiąc!

Zawodnik może pokonać dystans:

1.według wyznaczonej urządzeniem GPS 10 km trasy w Gdańsku,
2. według dowolnej trasy o dystansie 10km, przy zachowaniu zaleceń Ministerstwa Zdrowia co do dystansu społecznego.

start: 1 września 2020 r., godzina 4:45
️koniec 30 września 2020 r.
️dodatkowe informacje: www.biegwesterplatte.pl

Wszystkim uczestnikom biegu, życzymy radości oraz dumy z udziału w 58. Biegu Westerplatte!