59. Bieg Westerplatte Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

59. Bieg Westerplatte Opinie (15)

Bieg Westerplatte dla wielu uczestników zawsze był symbolem pamięci, historii, drogi od wojny do wolności. Nie zmienia się jednak to, że 12 września 2021 r. uczestnicy będą mogli napisać swoją własną historię na trasie 59. Biegu Westerplatte. Po dwóch latach wraca jedna z najbardziej lubianych przez biegaczy imprez, z możliwością startu dla większej liczby uczestników.

cze'22 18-19

sobota - niedziela

Gdańsk
Każdy, kto chociaż raz wystartował w Biegu Westerplatte podkreśla, że na trasie można odczuć, że nie jest to zwykła, kolejna impreza biegowa, a element historii jest ściśle związany z atmosferą sportowej rywalizacji. Sama trasa zaś tworzy symboliczną drogę od wojny do wolności.

Tegoroczna edycja Biegu Westerplatte jest wydarzeniem, w którym ze względu na obecną sytuację obowiązuje limit 1500 miejsc startowych. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, nie warto więc odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę.

ZapisyKoszt rejestracji przez cały czas trwania zapisów wynosi 49 PLN. Trasa 10kilometrowego biegu posiada atest PZLA. Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, nieopodal pomnika upamiętniającego polskich Obrońców Wybrzeża Września 1939 roku. Po drodze do mety biegacze pokonają m.in. kładkę nad Motławą. Sama meta znajdzie się na terenie Stoczni Gdańskiej, przy Europejskim Centrum Solidarności. Tam zaś na każdego, kto ukończy zawody, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku.

Harmonogram:
Sobota

10:00 - 16:00 - Odbiór pakietów startowych - polana przy Europejskim Centrum Solidarności

Niedziela
7:00 - 8:30 - Odbiór pakietów startowych - polana przy Europejskim Centrum Solidarności
8:15 - 9:00 - Transport zawodników na Start na Westerplatte (okolice ECS)
8:30 - 9:45 - Depozyt na Starcie
10:00 - Ustawienie się zawodników w strefach startowych
10:10 - Start Biegu Westerplatte
10:30 - 12:30 - Depozyt na Mecie
11:45 - zamknięcie trasy biegu
11:45 - Dekoracje zwycięzców
Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu
Patronat medialny: Radio Gdańsk, gdansk.pl. trojmiasto.pl, maratonypolskie.pl, treningbiegacza.pl