64. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej Zatoka gdańska Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

64. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej Opinie (1)

W sobotę 3 października odbędzie się największy wyścig żeglarski na Zatoce Gdańskiej - "Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej".

Tradycyjnie w pierwszy weekend października Yacht Klub Stal Gdynia organizuje regaty, w których może wziąć udział wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem. Zawody patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

"Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej" to jedne z najstarszych cyklicznych regat w Polsce, które organizowane są od 1952 r. Wydarzenia to wpisało się w kalendarz trójmiejskich imprez sportowych i dla wielu jest nieoficjalnym zakończeniem regatowego sezonu żeglarskiego. Wyścig rozgrywany jest w formule australijskiej, czyli może startować wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem za pomocą żagla, a wygrywa najszybszy. W regatach wystartują: jachty, deski windsurfingowe, jachty na hydroskrzydłach, jachty mieczowe, katamarany plażowe i sportowe, skiffy, łódki klas olimpijskich, jachty turystyczne i pełnomorskie oraz wielkie maszyny regatowe. Nie ma podziału na zawodowców i amatorów. Główną nagrodą wyścigu jest wpisanie złotą nitką nazwiska zwycięzcy na Błękitną Wstęgę. Ponadto wszystkie jednostki startujące w regatach konkurują w swoich klasach.

Regaty o "Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej" od lat są atrakcją dla żeglarzy, którzy czekają na nie przez cały sezon, jak również i dla fanów żeglarstwa. W sobotę 3 października start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 11.00 i odbędzie się z redy portu jachtowego w Gdyni. Trasa regat prowadzi wzdłuż wybrzeża z Gdyni do Gdańska i z powrotem, więc startujące jednostki są doskonale widoczne z brzegu, co przyciąga widzów, którzy z trójmiejskich plaż kibicują startującym.

Wszelkie informacje i dokumenty związane z wyścigiem znajdują się na stronie: www.blekitnawstega.pl.
Facebook: https://www.facebook.com/BlekitnaWstega

Program regat
Termin regat: sobota 3 października 2015r.
Miejsce regat: Marina Gdynia, YK Stal i Zatoka Gdańska
godz. 11:00 - start wyścigu - reda basenu jachtowego w Gdyni
ok. godz. 15:30 - rozpoczęcie Sailors Party - hangar YK STAL Gdynia
ok. godz. 18:00 - ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia "Błękitnej Wstęgi" dla najszybszego oraz "Czerwonej Latarni" dla jachtu, który ostatni przekroczył linię mety - hangar YK STAL Gdynia
po ceremonii - Sailors Party c.d. z muzyką na żywo i poczęstunkiem - hangar YK STAL Gdynia

Czytaj także