stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rób to, co kochasz - także w pracy. 10 kwietnia w Ergo Arenie odbędą się Absolvent Talent Days, największe w Polsce targi pracy i praktyk dla studentów i młodych absolwentów. Spotkasz praktyków biznesu, otwartych na rozmowę pracowników ponad 750 firm i młodych specjalistów - takich jak ty, którzy znaleźli już pracę marzeń.

gru 7-8

sobota - niedziela, g. 11.00

Sopot,
Wstęp wolny
paź'25 7-9

wtorek - czwartek

Gdańsk,
Lubisz swoją pracę? Należysz do wybranych. "Ogólnopolskie badanie satysfakcji z pracy" pokazuje, że co czwarty Polak nie spełnia się zawodowo. Czy praca marzeń w ogóle istnieje? Na co zwracać uwagę szukając praktyk lub stażu? Sprawdź najnowsze tipy na start i rozwój kariery.

Link dla partnerów / patronów: https://goo.gl/17jDvH
Link dla uczelni: https://goo.gl/925DBh

HARMONOGRAM
SCENA GŁÓWNA:

10:30 - 11:20
Panel Młodego Specjalisty "Dyplom czy doświadczenie: co liczy się na rynku pracy?"
Geoban S.A., Magdalena Paszkot

11:30 - 12:00
Prelekcja p. Natalii Hatalskiej

12:10 - 12:50
Szkolenie Motywacyjne
"Rodzina Łopacińskich, czyli wszystko jest możliwe"
Rodzina Łopacińskich

13:50 - 14:40
"Marzenia, pasja, ambicja czyli przepis na karierę według Filipa Chajzera"
Filip Chajzer

15:10 - 16:00
Debata HR
"Kto zwycięży: Spiderman czy Batman?" - jak odpowiadać na nietypowe pytania rekrutacyjne?
Joanna Tonkowicz - Deloitte, Aleksandra Chalimoniuk - JYSK

WARSZTATY:

11:30 - 12:20 Sala Warsztatowa 1
Dziennikarstwo... i nie ma nudy - Portal Trojmiasto.pl


Chcesz dowiedzieć się jak wygląda praca dziennikarza? Jak realizowane są materiały wideo i redagowane teksty? Zapraszamy na praktyczny warsztat podczas, którego sprawdzisz swoje umiejętności przed kamerą i weźmiesz udział w castingu na dziennikarza jednego z serwisów Trojmiasto.pl.

10:00 - 16:00
Strefa foto CV z Deloitte

10:30 - 16:00
Konsultacja CV z Adecco i Spring Professional

12:10-13:10 Sala Warsztatowa 2
Zwycięsko przez rekrutację!
Szymon Lach

12:30-13:20 Sala Warsztatowa 1
"Przed rozmową zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania" - czyli jak odpowiednio przygotować się do procesu rekrutacyjnego.
Emilia Filipkowska - DNV GL,Magdalena Rawa - DNV GL

13:20-14:20 Sala Warsztatowa 2
Techniki sprzedaży w rekrutacji czyli jak sprzedać siebie.
Szymon Lach

13:40 - 15:10 Sala Warsztatowa 1
Excel w zastosowaniach biznesowych - Tricki w Excelu i VBA- case'y rozmów kwalifikacyjnych
Dr Przemysław Kusztelak - LabMasters

14:30-15:30 Sala Warsztatowa 1
Jak zbudować zdrową pewność siebie na co dzień i w pracy.
Szymon Lach

15:20 - 16:50 Sala Warsztatowa 1
Data Science w programie R Sztuka wizualizacji danych.
Piotr Ćwiakowski - LabMasters


Kto wie jak szukać, ten znajdzie
Ponad ¼ Polaków na pytanie "Za co lubisz swoją pracę" odpowiada, że nie lubi jej wcale. Aż 70% studentów i absolwentów obawia się, że błędnie podjęta decyzja zawodowa przyniesie rozczarowanie lub frustrację (dane pochodzą z raportu "Młodzi na rynku pracy", SW Research).

"Mówi się, że sytuacja na rynku pracy jeszcze nie była tak dobra dla pracowników w ciągu ostatnich 26 lat. Osoby zaczynające karierę mają wiele możliwości, jednak wybór wcale nie jest taki prosty." - mówi Katarzyna Godlewska z Grupy Absolvent, organizatorka największych w Polsce targów pracy i praktyk dla studentów i młodych absolwentów. - "Warto zastanowić się, jaka praca byłaby dla nas najlepsza i porozmawiać z potencjalnym pracodawcą jeszcze przed oficjalną rozmową rekrutacyjną. W bezpośredniej, nieformalnej atmosferze łatwiej zapytać o ważne dla nas sprawy - przyszłe zadania, możliwości rozwoju, work-life balance czy dodatkowe benefity".

Jak rozwiać wątpliwości i wybrać dobrą pracę? Na początek warto zastanowić się, co - poza wynagrodzeniem - sprawia, że lubimy swoja pracę.

Po pierwsze, satysfakcja i poczucie sensu
Przekonanie, że to co robisz ma sens, to podstawa. 70% studentów i młodych absolwentów uważa, że wymarzona praca daje satysfakcję i poczucie życiowej stabilności, zapewniając czas i przestrzeń na work-life balance. Liczy się także świadomość, że efekty działalności zawodowej przydadzą się innym ludziom.

Na początku ścieżki zawodowej warto przeanalizować swoje kompetencje, wartości i doświadczenie, a następnie to, co daje ci poczucie szczęścia, spełnienia i satysfakcję. Ponad połowa osób zaczynających karierę twierdzi, że idealna praca to taka, która daje dobre wynagrodzenie i możliwość zarabiania na swojej pasji.

Po drugie, rozwój
Praktyki, staż lub pierwsza praca dają okazję do zdobycia nowych kompetencji - pytanie, czy wartościowych? Przeglądając oferty pracy warto zwrócić uwagę na zakres obowiązków i benefity. Coraz więcej firm oferuje młodym specjalistom szkolenia, finansuje udział w kursach i warsztatach na zewnątrz firmy.

Można rozwijać się także wewnątrz firmy. Praca projektowa z doświadczonymi specjalistami daje okazję do uczenia się bezpośrednio od praktyków. Zanim zaaplikujesz, zapytaj - najlepiej wprost, jak wygląda twój przyszły zespół i jakie kompetencje rozwiniesz.

Po trzecie, poczucie wolności i sprawczości
Dla 15% studentów i młodych absolwentów wymarzona praca to taka, w której jest się własnym szefem lub szefową i realizuje się swoje pomysły na własnych zasadach. Ważne są także elastyczne godziny lub zdalne wykonywanie zadań.

Coraz popularniejszym trendem staje się cyfrowy nomadyzm, w myśl którego można pracować z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy tylko dobry pomysł i dostęp do internetu.

Rób to, co kochasz - także w pracy
Masz już upatrzoną ofertę pracy lub firmę, do której chcesz zaaplikować? A może dopiero zastanawiasz się nad wyborem pracodawcy? Spisz swoje pytania i porozmawiaj z rekruterami na Absolvent Talent Days - największych w Polsce targach pracy i praktyk dla studentów i absolwentów.

Bezpośrednia rozmowa z twoim przyszłym szefem albo pracownikami zespołu rozwieje twoje wątpliwości i pomoże w wyborze pracy. Rób to, co kochasz - nie tylko po godzinach. Wydarzenia takie jak targi z ofertami pracy, praktyk i staży to okazja do spotkań w nieformalnej atmosferze i poznania możliwości na start i rozwój kariery.

Informacja o biletach

Przeczytaj także