stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Baltic Sail 2024
PATRONAT

Baltic Sail Gdańsk 2022

Od piątku 26 sierpnia do poniedziałku 29 sierpnia na Ołowiance i wzdłuż nabrzeży Motławy odbędzie się międzynarodowy Zlot Żaglowców "Baltic Sail Gdańsk 2022". Do Gdańska przypłyną tradycyjne żaglowce, w tym m.in. Joanna Saturna, Libava, Bonawentura, Antica, Bryzę H. Jak co roku podczas Baltic Sail nie zabraknie muzyki szantowej, atrakcji dla najmłodszych w strefie edukacyjnej oraz inscenizacji historycznych z udziałem rekonstruktorów.

sie 2-4

piątek - niedziela, g. 09:00

bilety 50 - 100 zł
sie 23-26

piątek - poniedziałek

Gdańsk,
Wstęp wolny
REJSY TRADYCYJNYMI JEDNOSTKAMI
Największą atrakcją Baltic Sail są rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej. Każdy rejs na tradycyjnej jednostce trwa około 3 godzin i rozpoczyna się przy Rybackim Pobrzeżu. W trakcie pierwszej części rejsu obserwować można kanał portowy wraz z jego historycznymi elementami. Po wypłynięciu za główki portu żaglowce znajdą się na Zatoce Gdańskiej i w miarę możliwości pogodowych będą pływały pod żaglami.

Zakupu biletów dostępny będzie na stronie internetowej balticsail.pl.

PARADA ŻAGLOWCÓW NA WODACH MOTŁAWY
Kulminacyjnym momentem każdego zlotu Baltic Sail jest niedzielna parada wszystkich żaglowców, jachtów żaglowych i motorowych, która odbędzie się po wodach Motławy. W tym roku rozpocznie się ona 28 sierpnia o godz. 12:00.

Organizatorzy zachęcają do podziwiania Parady z obu brzegów Motławy - jednostki biorące udział wystartują tradycyjnie z Polskiego Haka i będą płynęły w stronę Żurawia.

STREFA MUZYCZNA - XXII EDYCJA FESTIWALU "SZANTY POD ŻURAWIEM"
Festiwal "Szanty pod Żurawiem" od swoich początków towarzyszy nieprzerwanie zlotowi żaglowców Baltic Sail Gdańsk, współtworząc unikalny charakter tej imprezy. W tym roku przez trzy dni na scenie głównej na Ołowiance wystąpią zespoły szantowe, które zaprezentują koncerty szant klasycznych, koncerty chóralne oraz ballady morskie.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    90 - 110 zł
  • Bilet ulgowy
    70 - 90 zł
Ceny:
Bilet Normalny – 90 zł

Bilet dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca – 70 zł

Bilet Ulgowy – 70 zł

senior powyżej 65 roku życia/ dziecko do 18 roku życia/ uczeń lub student z ważną legitymacją/ niepełnosprawni + opiekun osoby niepełnosprawnej

Bilety na rejsy z paradą (niedziela)
Bilet Normalny – 110 zł

Bilet dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca – 90 zł

Bilet Ulgowy – 90 zł

senior powyżej 65 roku życia/ dziecko do 18 roku życia/ uczeń lub student z ważną legitymacją/ niepełnosprawni + opiekun osoby niepełnosprawnej