Bieg Niepodległości 2015 Bulwar Nadmorski Gdynia Sprawdź!
stat
PATRONAT

Bieg Niepodległości 2015 Opinie (15)

To będzie wielki finał PKO Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych! Już 11 listopada podczas Narodowego Święta Niepodległości, tysiące biegaczy podejmie wyzwanie i zmierzy się z 10-kilometrową trasą Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim.

Zapisy trwają od 28 września od godziny 11:11, do 26 października - godziny 23:59. Kwota wpisowego pozostaje bez zmian i wynosi 30 złotych. Nowy rekord na wyciągnięcie ręki Zawody w Gdyni to najliczniejsze biegi na Pomorzu, ale z każdą edycją ustanawiamy nowe rekordy frekwencji.

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim w czerwcu ukończyło 6496 osób - wierzymy, że tegoroczne Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych będzie rekordowe i przekroczymy liczbę 20 000 uczestników podczas czterech startów! W 2014 roku Bieg Niepodległości ukończyło 6631osób. Przed zmaganiami na 10-kilometrów tradycyjnie wystartują nordic walkerzy oraz utalentowana trójmiejska młodzież w kilku kategoriach wiekowych.

Pobiegnij w koszulce i stwórz biało-czerwoną flagę! Przed startem Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim każdy otrzyma białą lub czerwoną koszulkę, która posłuży do stworzenia gigantycznej, żywej flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To wyjątkowa akcja, która w tym szczególnym dniu będzie szerzyć patriotyczne wzorce. Uczestnicy Biegu Niepodległości od lat na sportowo świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości. Biało-czerwona flaga będzie nawiązaniem do ogólnopolskich obchodów Dnia Niepodległości, w którym gdynianie co roku biorą aktywny udział.

Skompletuj medal "Podium" - ostatni element układanki Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wieńczy tegoroczne Grand Prix Gdyni. Wszyscy, którzy po raz czwarty w tym roku pokonają dystans 10-kilometrów, otrzymają ostatni, 4. medal.

Dzięki temu 11 listopada układanka będzie już gotowa - do trzech biegaczy dołączone zostanie podium, a razem stworzą jedyne w swoim rodzaju trofeum biegacza. Gdynia słynie z ciekawych medali - w ubiegłym roku uczestnicy biegów złożyli unikatowy "Dar Pomorza".

Dołącz do najlepszych i pokonaj dystans 10 km!

ZAPISZ SIĘ

PROGRAM:
9:30 Start Marszu Niepodległości (Nordic Walking)
9:33 Start Młodzieżowych Marszy Niepodległości (Nordic Walking)
10:30 Start Biegu Niepodległości w kategoriach Szkół Podstawowych,
11:00 Start Biegu Niepodległości w kategoriach Szkół Gimnazjalnych,
11:30 Start Biegu Niepodległości w kategoriach Szkół Ponadgimnazjalnych,
15:00 Start Biegu Niepodległości na 10km - atest PZLA.

Trasa Biegu Niepodległości START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica", Skwer Kościuszki - aleja Jana Pawła II - Jerzego Waszyngtona - Św. Piotra - Tadeusza Wendy - Polska - Janka Wiśniewskiego - Jana z Kolna - Tadeusza Wendy - Portowa - Plac Kaszubski - Świętojańska - Józefa Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - aleja Jana Pawła II - Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica".Bieg Niepodległości 2014

Bieg Niepodległości 2013

Przeczytaj także