CSIO5* Sopot Horse Show 2021 oraz zawody dla dzieci i młodzieży CSIO Sopot Young Stars. Hipodrom Sopot Sopot Sprawdź!
stat
PATRONAT

CSIO5* Sopot Horse Show 2021 oraz zawody dla dzieci i młodzieży CSIO Sopot Young Stars.

Najważniejsze zawody w skokach przez przeszkody odbędą się w Sopocie w czerwcu. Po raz kolejny rozgrywki te zostały zaliczone do Pierwszej Dywizji Europejskiej Pucharu Narodów. Jest to absolutna czołówka - odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów - do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom.

Sopockie CSIO od lat tradycyjnie odbywają się w połowie czerwca, od czwartku do niedzieli. Każdego dnia rozgrywane są konkursy w ramach Małej Rundy (wysokość przeszkód do 140 cm), Średniej Rundy (do 145 cm) oraz Dużej Rundy (150 cm). W piątek miłośnicy jeździectwa będą mogli kibicować swoim ulubieńcom w konkursie Grand Prix, natomiast w niedzielę odbędzie się najważniejszy konkurs, drużynowy Puchar Narodów, czyli Longines FEI Jumping Nations Cup TM , w którym udział wezmą reprezentacje Belgii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii oraz Polski.

W zawodach startują również zawodnicy indywidualni, którzy są zapraszani przez organizatorów. Polska, oprócz ekipy, może wystawić aż 12 zawodników.

W tym roku podczas "dorosłego" CSIO zostaną rozegrane także zawody dla dzieci i młodzieży, czyli CSIO Sopot Young Stars. O prawo do startów w Sopocie młodzi jeźdźcy mogą się ubiegać podczas siedmiu imprez poprzedzających, rozgrywanych w całej Polsce. Młodzi zawodnicy wystartują podczas CSIO w siedmiu różnych konkursach, a oceniać ich będą... między innymi zawodnicy "dużego" CSIO, czyli najsławniejsi jeźdźcy świata!

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów? Bądź na bieżąco:
https://www.facebook.com/CSIOSopot/
https://www.facebook.com/CSIO-Sopot-Young-Stars-106045147607721/
https://www.instagram.com/csio5sopot/
www.csio.sopot.pl