FETA 2022 Park Nadmorski im. Ronalda Reagana Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

FETA 2022 Opinie (12)

Serdecznie zapraszamy na XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Po dwóch latach przerwy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA powraca!

Przez cztery dni Gdańsk ponownie stanie się miastem teatru, a wszystko to dzięki artystom, którzy przyjadą na XXIV edycję festiwalu. Spotkamy się w dniach 7-10 lipca 2022.

Nowa lokalizacja:
FETA wpisała się na stałe w pejzaż i kalendarz imprez miasta Gdańska, po dwuletniej przerwie wraca w kolejnej odsłonie tym razem w nowej lokalizacji. Festiwal zawędruje na Przymorze Wielkie, natomiast sercem FETY będzie Park Prezydenta Ronalda Reagana. To właśnie w tej zielonej przestrzeni będzie mieścić się centrum festiwalowe i to tu rozgrywać się będzie większość spektakli. Festiwalowe wydarzenia będą wylewać się także poza teren parku, spektakl otwarcia zobaczymy na jednym ze szkolnych boisk przy Zespole Szkół Kreowania Wizerunku.
PROGRAM - FETA 2022
XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2022 PROGRAM*
7 - 10 lipca 2022 r.

Gdańsk: Przymorze Wielkie, Park Prezydenta Ronalda Reagana


CZWARTEK 07.07.2022

18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - Główne Miasto (Długa)
21.30 Inauguracja Festiwalu - boisko przy Zepole Szkół Kreowania Wizerunku - A1
22.00 Teatr Biuro Podróży "Eurydyka" / Polska, Poznań / 60 min - A1

Spektakl ,,Eurydyka" przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

PIĄTEK 08.07.2022

15.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
15.00 Teatr Barnaby "Tymoteusz wśród ptaków" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
16.00 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido"/ Hiszpania / 45 min - B1***
16.30 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
17.00 Teatr Barnaby "Piecuch najwspanialszy na świecie" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
18.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
18.30 Teatr Barnaby "Czerwony kapturek" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
18.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido"/ Hiszpania / 45 min - B1***
19.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O" / Polska, Warszawa / 45 min - B8
19.15 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
20.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
20.45 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
21.00 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
22.00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
22.00 Teatr Fuzja "Dywidenda" / Polska, Poznań / 45 min - A1

Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***

15.25, 15.50, 16.15, 16.40, 17.05 -> 20.05, 20.30, 20.55

SOBOTA 09.07.2022

15.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
15.30 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
15.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
16.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
16.30 Teatr Małe Mi "Boso" / Polska, Łódź / 55 min - B10

17.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O" / Polska, Warszawa / 45 min - B8
17.15 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
17.30 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
18.00 Arctic Ensemble "Kickstart" / Finlandia / 65 min - B4
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
19.15 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
19.15 Kolektyw Kejos "Epitafium Błazna" / Polska, Wrocław / 40 min - boisko - B7
20.00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
20.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
20.30 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
21.00 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
22.00 Theater Titanick "Trip Over" / Niemcy / 70 min - B***

Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***

15.05, 15.30, 15.55, 16.20, 16.50 -> 20.05, 20.30, 20.55

NIEDZIELA 10.07.2022

13.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
14.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
15.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
15.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
16.00 Teatro Due Mondi "Wall Cracks" / Włochy / 60 min - A1
16.00 Teatr Małe Mi "Sokrates w piaskownicy" / Polska, Łódź / 55 min - B10
16.30 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
17.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
17.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O." / Polska, Warszawa / 45 min - B8
17.45 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
18.00 Arctic Ensemble "Kickstart" / Finlandia / 65 min - B4
19.15 Kolektyw Kejos "Epitafium Błazna" / Polska, Wrocław / 40 min - boisko - B7
19.15 Teatro Due Mondi "Wall Cracks" / Włochy / 60 min - A1
20:00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
20.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
20.30 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
21.00 Teatr Pantomimy Mimo "Piękne nic" / Polska, Warszawa / 50 min - B6
21.00 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
22.00 Theater Titanick "Trip Over" / Niemcy / 70 min - B***

Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***

13.00, 13.25, 13.50, 14.15, 14.40 -> 19.00, 19.40, 20.05, 20.30
_____
*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie
** spektakl mobilny
***Spektakl biletowany. Bilety 10 - 20 zł, do kupienia w kasie w Centrum Festiwalowym. Kasa czynna na godzinę przed pierwszym spektaklem biletowanym.

Organizatorem festiwalu FETA jest Gdański Archipelag Kultury

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    0 - 20 zł
Bilety:
Vincent de Rooij & Daan Mathot „Boat” (Holandia) – 10 zł
Theater Titanick „TRIP OVER” (Niemcy) – 20 zł
Cal y Canto Teatro „Lost Dog…Perro Perdido” (Hiszpania) – 10 zł

Na pozostałe wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.