Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej Gdańsk główne miasto Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej Opinie (3)

Uprzejmie informujemy, że KL "LECHIA" Gdańsk we współpracy z Pocztą Polską SA, Miastem Gdańsk oraz Marszałkiem Województwa Pomorskiego będzie Organizatorem ważnego wydarzenia dla naszej społeczności 49. Międzynarodowy Festiwal Chodu - Puchar Poczty Polskiej, który odbędzie się 30 sierpnia 2014r. w Gdańsku przy Pl. Obrońców Poczty Polskiej.

Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Fundatorami Pucharów będą Prezydent Gdańska, Prezes Poczty Polskiej, Marszałek Województwa oraz Prezes TVP Gdańsk.

Projekt od 1965r. przez 49 lat związana jest integralnie z Gdańskiem. Ze względu na strukturalne zmiany w 2012r. zawody się nie odbyły. KL "LECHIA" Gdańsk w 2013r. we współpracy z Pocztą Polską i Województwem Pomorskim reaktywował i zrealizował tak uznany międzynarodowy projekt nawiązujący do historycznej i sportowej tradycji pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku. Przedsięwzięcie zostało pozytywnie ocenione przez Partnerów. Zgodnie z założeniem chcemy podnieść jego rangę poprzez rozwój celów sportowych i imprez towarzyszących. W perspektywie dwóch lat będzie to największa impreza promująca chód w Polsce, co pozwoli wprowadzić ją do Międzynarodowego Kalendarza IAAF i EAA. Otworzy to drogę do promocji Projektu i Miasta Gdańska poprzez stację Eurosport. Z tego względu Projekt powinien być na stałe wpisany w strategię promocji wizerunku i marki Miasta Gdańska.

W 2014r. poprzez modyfikację trasy w historycznej części gdańskiej starówki ze startem i metą w strefie Pl. Obrońców Poczty Polskiej zwiększymy zasięg społeczny i stworzymy atrakcyjniejsze warunki do promocji partnerów Festiwalu. We współpracy z Muzeum Poczty Polskiej planujemy realizację Gry Miejskiej związanej z Projektem. W Festiwalu planowany jest udział 700-1000 uczestników. Mając na względzie misję promocji sportu powszechnego rozbudujemy Promocyjny Prolog "Chód z Listonoszem" /1000 m dla rodziców i dzieci, seniorów i młodzieży/. W tym chodzie zwycięzcami będą wszyscy, którzy staną na starcie i osiągną metę. Głównym wydarzeniem będzie profesjonalny Chód Kobiet i Mężczyzn 10 km o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska z udziałem znakomitych chodziarzy polskich i krajów UE. Chód Juniorek i Juniorów 20 km będzie miał status Mistrzostw Polski PZLA. Na klasycznym dystansie 5km zostaną rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów oraz Chód Juniorek Młodszych. Na dystansie 3 km odbędą się Pomorskie Mistrzostwa Młodzików.

Czytaj także