Rusza kolejna edycja Festiwalu Traffic Design. W tym roku w przestrzeń miasta wchodzimy z nowymi pracami stworzonymi przez polskich i zagranicznych artystów oraz z szeregiem okołofestiwalowych, nie tylko street artowych aktywności.
Nasze działania
Nowe prace zostaną wykonane przez artystów m.in. z Argentyny, Włoch, Francji i Ukrainy. Ponownie pojawi się znany z wystawy w tuBazie SC Szyman, tym razem w dużym outdoorowym formacie. Wraca także Vera King, która wcześniejsze gdyńskie prace stworzyła w przejściu na stacji kolejki Grabówek SKM.
Czwarta edycja Festiwalu to kolejna szansa, by zobaczyć muralizm w niespodziewanym wydaniu, prace wykonane w zaskakujących technikach, wychodzące w przestrzeń publiczną i korespondujące z zastaną architekturą i atmosferą miasta.
ZAPISZ SIĘRedłowo SKM Postanowiliśmy także wrócić do genezy naszych działań - w przestrzeń stacji SKM. Tym razem jednak odkrywamy nowe możliwości wprowadzania sztuki na perony. Redłowo SKM zyska nowy wizerunek, nie tylko dzięki muralom, jak dotychczas, ale także dzięki instalacjom artystycznym i szeroko zakrojonym działaniom miejskich designerów. Projekt realizujemy we współpracy z architektem Filipem Kozarskim.
Szyldy Akcję re:designu miejskich szyldów rozpoczęły warsztaty zrealizowane we współpracy z Centrum Designu Gdynia i Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Kolejnym etapem, będzie zmiana trzech wybranych przez projektantów identyfikacji miejskich przedsiębiorców. Wybrane szyldy zostaną od początku zaprojektowane i wykonane w trakcie Festiwalu.
Tajemnicze miejsceW ramach działań, które realizujemy w mieście odkrywamy także miejsca, zapomniane albo takie, których dawna funkcja nie zachęcała do odwiedzin. Postanowiliśmy pokazać je mieszkańcom-uczestnikom Festiwalu. Jednak dotarcie do tych miejsc nie będzie oczywiste. Wskazówki będziemy umieszczać w mediach społecznościowych, do celu trafią ci, którzy znają kilka miejskich legend i są gotowi na ekscytujące poszukiwania.
Street art pod skórą Od dawna uważamy, że malowanie murali ma coś wspólnego z tatuatorstwem, gdzie płótnem nie jest ciało, tylko miejska architektura. 22.06 odbędzie się wydarzenie, które jeszcze bardziej zbliży te dwie formy wyrazu. Nasi goście oraz krajowi twórcy sztuki miejskiej i grafiki stworzą kilka projektów tatuaży, które uczestnicy tattoo eventu będą mogli nanieść na skórę. W projekt zaangażowani są street artowcy i profesjonalni tatuatorzy.
Kolacja i finisaż:Okazją do poznania artystów 4 edycji Festiwalu Traffic Design będzie wspólna, kameralna kolacja, która odbędzie się we wtorek 24 czerwca oraz finisaż, na który zapraszamy 28 czerwca. Więcej informacji o obydwu wydarzeniach i postępach prac podamy w kolejnych informacjach prasowych.
Nasi partnerzy:Dostarczając farby elewacyjne Flügger dla Festiwalu Traffic Design jesteśmy pewni, że zapewniamy artystom pełną swobodę wyboru dzięki szerokiej gamie kolorystycznej produktów. Miasto Gdynia zyska interesujące, inspirujące prace, które zdobić będą przestrzenie miejskie przez długie lata. Świadczą o tym doskonale zachowane murale z poprzednich festiwali umiejscowione w dzielnicy portowej. Zastosowane farby Flügger nie tracą nasycenia koloru, doskonale pokrywają powierzchnię, są po prostu łatwe w pracy. Spytajmy artystów! - mówi Małgorzta Undziłło z Flügger Farby, który wspiera i reprezentuje jakość, styl, elegancję, nowoczesność, młodość.
Projekt jest finansowany przez Miasto Gdynia.
AKCJA RE:DESIGNU MIEJSKICH SZYLDÓWW ramach akcji REDESIGN przyjrzymy się problemom identyfikacji wizualnej w przestrzeni miejskiej. Przedsięwzięcie składa się z profesjonalnych warsztatów dla projektantów i uczelni szkół artystycznych, podczas których omówiona zostanie kwestia projektowania, technologii tworzenia i estetyki szyldów miejskich. W ramach propagowania dobrych praktyk na nowo stworzona zostanie identyfikacja zewnętrzna w trzech miejscach na jednej z reprezentacyjnych ulic w centrum miasta.