Traffic Design Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Traffic Design Opinie (3)

  • Kalendarz
    22 czerwca - 20 lipca 2013
  • Lokalizacja
    Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny

Za nami pierwszy tydzień festiwalu Traffic Design podczas którego w Gdyni zagościli artyści z Ukrainy, Grecji, Brazylii oraz Niemiec. Wspólnie stworzyli już ponad 10 nowych murali, które na stałe wpisały się w estetykę portowej dzielnicy. Jednak twórcy nie poprzestają na malowanym w ubiegłym roku "kwartale".

5 grudnia 2020 - 2 lutego 2021, g. 16:00 - 23:00

Gdańsk Sopot Gdynia
lis 19-20

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Kolorowe prace pojawiają się w różnych częściach Śródmieścia artystyczna interwencja Traffic Design sięgnęła ul. Warszawskiej, obejmie także często uczęszczany, a mało znany z nazwy, przejazd pod wiaduktem kolejowym Węzeł
Pokoju.

Trzy ubrane w garnitury bezgłowe psy splątały ogonami umieszczoną na szczycie masywnego budynku kotwicę, symbol nadziei to, zrealizowana przy ul. Waszyngtona 22, praca Kislowa, artysty z Sewastopolu na Ukrainie, którego mural opisuje sytuację polityczną w rodzinnym mieście.

Szum, przy ulicy Waszyngtona 14 stworzył obraz nawiązujący do ruchów emigracyjnych oraz polskich prób kolonialnych. Kolorów nabrała również przychodnia przy ulicy Warszawskiej, gdzie brazylijski twórca Prozak namalował swoją drugą (po SP 21) realizację w Gdyni. Pierwszą wspólną kolaborację tak dużego rozmiaru stworzyli razem Krik Kong (dobrze znany trójmiejski artysta) oraz Gregor Gonsior (polski projektant oraz street artowiec).

Jak dotąd najwięcej nowych realizacji pojawiło się na Szkole Podstawowej Nr 21 przy ul. Jana z Kolna 5. Instytucja zmieniła się nie do poznania i obecnie dzięki kolorowej mozaice Prozaka, futurystycznym pracom Penera i Proembriona oraz szablonom duetu Czarnobyl i Pisa 73 przypomina galerię sztuki.

Kolejną szkołą, która dzięki swojej nowej elewacji może ubiegać się o tytuł najfajniejszej placówki edukacji, jest IX LO przy ul. Żeromskiego. Na potężnej ścianie (vis a vis zeszłorocznej pracy mcitiego "Transatlantyki") grecki duet Blaqk w wyjątkowym dla siebie stylu połączył kaligrafię z geometrycznymi formami.

Obecnie w mieście przebywa Mrufig, który szykuje się do artystycznej interwencji w przestrzeni publicznej oraz artysta z Barcelony GR170.

Na dniach pojawi się również włoski twórca 2501, który zrealizuje wielki mural na ścianie Gdyńskiego Centrum Biznesu przy Placu Kaszubskim. Ponadto w tym tygodniu rusza akcja tworzenia galerii plakatu społecznego na Węźle Pokoju, gdzie doświadczeni graficy oraz wybrani w konkursie studenci ASP stworzą realizacje nawiązujące do nazwy popularnej estakady. Swój udział zapowiedzieli m.in. Jacek Staniszewski, Agata Królak, Anita Wasik, Pikaso Oner czy Otecki.
www.facebook.com/trafficdesignOrganizatorzy:
Stowarzyszenie Traffic Design | Miasto Gdynia

Patroni Medialni:
Gazeta Wyborcza | Trojmiasto.pl | Radio Gdańsk | Co jest grane? | F5 | sosm.pl | Design it Poland | Purpose | Zielone Miasto

Czytaj także