Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia Opinie (13)

  • piątek - niedziela, 7 - 9 sierpnia 2015
  • Lokalizacja
    Gdynia

Nils Frommhold z Niemiec i Erika Csomor z Węgier będą największymi sportowymi gwiazdami tegorocznego Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Na starcie stanie też niemal cała krajowa czołówka z Mistrzem Polski na dystansie długim na czele.

paź 4

niedziela, g. 11:00

Rumia, ul. Polna
paź 16-18

piątek - niedziela, g. 18:00

Porzecze, Leśne Schronisko Łowcy PrzygódNils Frommhold to w tej chwili jedna z największych gwiazd światowego triathlonu. W połowie lipca triumfował w prestiżowych zawodach w Roth. Dystans IRONMAN pokonał w 7:51:28h. To jeden z najlepszych wyników w historii tej dyscypliny. W ubiegłym roku zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 i 6. miejsce na legendarnych zawodach IRONMAN Kona na Hawajach.

Walkę o zwycięstwo stoczy aż 25 zawodników i zawodniczek w kategorii PRO z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Malty, Szwecji oraz Polski.

Cieszymy się, że do Gdyni wracają tak utytułowani zawodnicy jak Massimo Cigana (2 miejsce w ubiegłym roku - red.) czy Anton Blokhin, który już trzykrotnie triumfował w naszych zawodach - mówi Michał Drelich, dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

Swój start w Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia potwierdziła też czołówka polskich triathlonistów. Wśród "prosów" zobaczymy m.in. Kacpra Adama, aktualnego Mistrza Polski na dystansie długim oraz Mikołaja Lufta, który przed dwoma laty zajął w Gdyni 3 miejsce. Biało - czerwone barwy będą reprezentowały także Ewa Komander, Ewa Bugdoł i Paulina Kotfica.

Do Gdyni przyjeżdża w tym roku niezwykle utytułowana Erika Csomor. Węgierka ma na swoim koncie tytuły Mistrzyni Świata w duathlonie, wiele razy stawała też na podium zawodów IRONMAN na całym świecie - mówi Michał Drelich. - Jedną z faworytek do zwycięstwa jest też reprezentantka Niemiec Diana Riesler - dodaje.

PROGRAM

TRASY


Wielkie emocje przed Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 rozpoczną się już w piątek, 7 sierpnia. Na linii brzegowej Morza Bałtyckiego, w oczekiwaniu na syrenę startową czekać będą najmłodsi. Zapisy na Aquathlon ruszają dziś na stronie www.ironmangdynia.pl. Organizatorzy zwiększyli limit uczestników na dystansie sprint do 1000.

Aquathlon to świetna forma rekreacji - mówi Piotr Netter. - Z pewnością będzie to doskonała zabawa dla dzieci oraz duma dla ich rodziców. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal na mecie. Dla najlepszych będą puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe - dodaje Netter.

Aquathlon w ramach Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, odbędzie się w piątek, 7 sierpnia. Start pierwszego wyścigu przewidziany jest na godzinę 15:00. Zawodnicy, w zależności od wieku, będą uczestniczyć na jednym z trzech dystansów.

pływanie - 100 m, bieg - 0,5 km (dzieci 8-9 lat)
pływanie - 200 m, bieg - 1,0 km (dzieci 10-13 lat)
pływanie - 400 m, bieg - 2 km (dzieci 14-15 lat)

Start i meta będą zlokalizowane na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Pływanie zostanie wytyczone w wodach Zatoki Gdańskiej. Strefa zmian i trasa biegu znajdować się będzie na Bulwarze Nadmorskim.

W związku wieloma pytaniami odnośnie zwiększenia limitu uczestników na dystansie Sprint, organizatorzy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia zwrócili się z taką prośbą do World Triathlon Corporation.

Otrzymaliśmy zgodę od WTC na zwiększenie limitu uczestników na dystansie Sprint- mówi Piotr Netter. - Dziś o 16:00 ponownie uruchomimy zapisy. Więcej zmian na wszystkich dystansach już nie przewidujemy - dodaje Netter.

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015.

W dniach 8-9 sierpnia 2105 na ulicach Gdyni i Rumi odbędzie się Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. W związku z imprezą wystąpią istotne zmiany w organizacji ruchu.

Aleja Jana Pawła II
Od godz. 6.00 w środę 5 sierpnia do godz. 22.00 w poniedziałek 10 sierpnia zamknięty będzie odcinek al. Jana Pawła II na wysokości Akwarium Gdyńskiego.
Od godz. 6.00 w czwartek 6 sierpnia do godz. 22.00 w niedzielę 9 sierpnia al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na całej długości, od ul. Waszyngtona.

Czytaj także