Iluminacje świąteczne w Trójmieście Gdańsk Sopot Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Iluminacje świąteczne w Trójmieście Opinie (10)

  • Kalendarz
    5 grudnia 2022 - 2 lutego 2023
  • Lokalizacja
    Gdańsk Sopot Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny

Iluminacje świetlne, choinki dzielnicowe, specjalny szlak kulinarny i rozświetlone niebo. Jak co roku Gdańsk, Gdynia i Sopot przygotowały świąteczne dekoracje na ulicach miasta.

GDAŃSK - Od 5 grudnia 2022 do 2 lutego 2023

Iluminacje Gdańsk:


Świąteczne Iluminacje: Od 5 grudnia 2021 do 2 lutego 2022 podziwiać można będzie świąteczne iluminacje aż w 6 różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście, w Parku Oruńskim, Parku Regana i na Targu Węglowym. Pojawią się też niespodzianki. Do znanych już z poprzednich edycji Projektu Odpalamy Święta dołączą nowe figury - m.in. czarodziejska ciuchcia i kandelabry.Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku tradycyjnie rozbłyśnie świątecznymi lampkami - śnieżynkowymi bramami wprowadzającymi na Jarmark oraz świetlnym niebem na ul. Bogusławskiego. Na środku Targu Węglowego powstanie, przygotowana we współpracy z Lasami Państwowymi - nowa "Leśna Altana ". Dla tych grzecznych, dla których Mikołaj ma prezenty, czekać będą fotopunkty ze skrzydłami anioła a dla młodszych - odpowiednio mniejsze skrzydełka. Śnieżne sanie sunąć będą z zaproszeniem na świąteczne zakupy do Forum Gdańsk.Wszystkie iluminacje od lat przygotowujemy z poszanowaniem środowiska - stosujemy miękkie, żółte światło i wykonujemy je w energooszczędnej technologii EKO LED. To szczególnie istotne w czasach kiedy zwracamy dużą uwagę na zużycie energii elektrycznej - całość kosztów przez nowe elementy iluminację wynoszą około 8,80 złotych dziennie.

W dobie kryzysu energetycznego wszyscy powinniśmy oszczędzać. My też to robimy - wybierając światła LED zamiast żarówek.Wszystkie iluminacje są energooszczędne i bazują na technologii eko-LED. Potrzebują 9-krotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Nowe iluminacje na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku pobierają 1,2 kW/h, czyli tyle co włączona 1 lodówka. Jeden wieczór iluminacjami na Jarmarku to koszt niecałych 9 złotych.

GDYNIA - od 18 grudnia do 2 stycznia

Iluminacje Gdynia:


Świąteczne iluminacje powrócą w dobrze znane mieszkańcom miejsca. Zostaną uruchomione 18 grudnia i będą działać do 2 stycznia. To o prawie półtora miesiąca krócej niż w latach ubiegłych.Gdzie szukać iluminacji?

ulica Świętojańska: ponad 160 szt. ozdób ,choinka-żaglówka" na słupach oraz około 40 tys. biało-niebieskich punktów LED w postaci sznurów świetlnych na drzewach,

Skwer Kościuszki: iluminacja fontanny miejskiej, oświetlenie 18 drzew kolumnowych białymi wężami świetlnymi, 11 elementów przestrzennych (origami) oraz 2 pięciometrowe żagle,

Na "Darze Młodzieży" po raz kolejny rozbłysła najwyższa w Trójmieście świetlna choinka. Iluminacja zdobi grotmaszt żaglowca. Można ją podziwiać, spacerując nabrzeżem Pomorskim.

Plac Kaszubski: tzw. "rozświetlone niebo" o wymiarach ok. 23 m x 37 m, stożek choinkowy o wysokości 6 metrów,

aleja Zwycięstwa: świecące żagle przy przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana - 2 pięciometrowe, 2 czterometrowe, 5 trzymetrowych oraz 3 żagle o dwóch płaszczyznach świetlnych (w pasie rozdziału w okolicy pomnika Morskiego Pułku Strzelców na granicy z Sopotem,

Plac Konstytucji (rondo): świecące żagle - 3 pięciometrowe, 3 czterometrowe, 3 trzymetrowe,

Węzeł im. Żołnierzy Wyklętych (rondo ul. Morska/Chylońska/Mławska): iluminacja choinki na rondzie w postaci niebiesko-biało sznurów świetlnych (około 12 tys. punktów LED),

Skwer przy Teatrze Muzycznym: trzymetrowa świecąca kula.

Zestawy iluminacji złożone z 3 form przestrzennych w kształcie żagli z niebiesko-białymi wiszącymi sznurami świetlnymi w następujących lokalizacjach:

Obłuże: przy skrzyżowaniu estakady Kwiatkowskiego z ulicą Unruga,
Oksywie: teren parku ruralistyczny wsi Oksywie,
Pogórze: teren przy ulicy Unruga, przy wiadukcie kolejowym,
Chylonia: ulica Morska, w rejonie skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta,
Cisowa: teren w okolicy skrzyżowania ul. Morskiej i Chylońskiej (w kier. Rumi),
Obłuże: Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej (ul. Płk. Stanisława Dąbka) - Iluminacja dwóch
choinek w postaci niebieskich i białych sznurów świetlnych LED:

Pogórze: w pasie rozdziału ul. Płk. Stanisława Dąbka (ok. 20 m od ronda z ul. kontradmirała Xawerego Czernickiego) - dwa zestawy po 2 elementy iluminacyjne w kształcie żagli z niebiesko-białymi wiszącymi sznurami świetlnymi.

SOPOT - od 6 grudnia do 16 stycznia

Iluminacje Sopot:


Nad al. Niepodległości zamontowanych zostanie 16 kurtyn świetlnych na wysokości ulicy Podjazd. Trójwymiarowe dekoracje w formie koron zawisną również na latarniach w ciągu ul. Kościuszki i rondzie przy ul. Kościuszki/Chopina.

Przy kościele św. Jerzego tradycyjnie stanie dekoracja w formie napisu "I(love)Sopot".Pozostałe iluminacje pojawią się na placu Przyjaciół Sopotu: choinka w centralnym punkcie placu, dekoracja przestrzenna nawiązująca do sań św. Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów, w których każdy będzie mógł usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Będzie też świetlna bombka i fontanna.

Ponadto trójwymiarowe lilie na lampach na placu Przyjaciół Sopotu oraz korony świetlne na latarniach i lampki na drzewach w ciągu ulicy Boh. Monte Cassino.

W światełka przystrojone będą trzy choinki: na wyjeździe do Gdyni przy alei Niepodległości, przed Urzędem Miasta i przy kościele św. Jerzego.

Na molo stanie świąteczny witacz, świecące sople na bramie wejściowej i ramka foto.

Iluminacje będą wieszane na przełomie listopada i grudnia, a rozbłysną 6 grudnia. Będzie je można podziwiać do 16 stycznia 2023 roku. Koszt montażu i uruchomienia iluminacji oraz ich demontaż powinien się zamknąć w kwocie około 200 tys. zł.