Iluminacje świąteczne w Trójmieście Gdańsk Sopot Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Iluminacje świąteczne w Trójmieście

 • Kalendarz
  4 grudnia 2021 - 2 lutego 2022, godz. 16:00 - 23:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk Sopot Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Iluminacje świetlne, choinki dzielnicowe, specjalny szlak kulinarny i rozświetlone niebo. Jak co roku Gdańsk, Gdynia i Sopot przygotowały świąteczne dekoracje na ulicach miasta.

W tym roku święta Bożego Narodzenia, także w przestrzeni miejskiej, będą inne niż w latach ubiegłych. Mimo pandemii, można wybrać się na rodzinny spacer szlakiem iluminacji.
Iluminacje świecą po zmroku w różnych punktach Gdańska, Sopotu i Gdyni. W wielu lokalizacjach Trójmiasta można również podziwiać świątecznie przystrojone wielkie miejskie choinki.

Iluminacje można oglądać codziennie od godziny 16:00 do 23:00, do środy, 2 lutego. Miasto Gdańsk przypomina o zachowaniu dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa.

GDAŃSK

Gdańskie iluminacje w ośmiu lokalizacjach:


 1. w parku Oliwskim,

 2. na skwerze Kobzdeja,

 3. na Zielonym Moście,

 4. w parku Oruńskim,

 5. parku Reagana,

 6. na Targu Węglowym,

 7. ul. Stągiewnej,

 8. ul. Tkackiej.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
Na skwerze Kobzdeja na spacerowiczów czekać będzie świetlna luneta, tron i dobosz oraz dekoracyjne sople, a na Zielonym moście będzie można sfotografować się w ramce w lwami. Pojawią się też niespodzianki. Do znanych już z poprzednich lat iluminacji dołączą nowe figury. Na Targu Węglowym będzie to Tron Św. Mikołaja, bombka siedzisko, kandelabr i zegar, na ulicy Tkackiej stanie świetlny strażnik.GDYNIA


Iluminacje w Gdyni:


 • u. Świętojańska: ponad 160 szt. ozdób "choinka-żaglówka" na słupach oraz ok. 40 tys. biało-niebieskich punktów LED w postaci sznurów świetlnych na drzewach,

 • skwer Kościuszki: iluminacja fontanny miejskiej, oświetlenie 18 drzew kolumnowych białymi wężami świetlnymi, 11 elementów przestrzennych (origami) oraz 2 pięciometrowe żagle,

 • plac Kaszubski: tzw. "rozświetlone niebo" o wymiarach ok. 23 m x 37 m, stożek choinkowy o wysokości 6 metrów,

 • al. Zwycięstwa: świecące żagle przy przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana - 2 pięciometrowe, 2 czterometrowe, 5 trzymetrowych oraz 3 żagle o dwóch płaszczyznach świetlnych (w pasie rozdziału w okolicy pomnika Morskiego Pułku Strzelców na granicy z Sopotem),

 • ul. Starowiejska: niebieskie wiszące sznury świetlne na drzewach wzdłuż ulicy (ok. 34 tys. punktów LED),

 • plac Konstytucji (rondo): świecące żagle - 3 pięciometrowe, 3 czterometrowe, 3 trzymetrowe,

 • węzeł im. Żołnierzy Wyklętych (rondo ul. Morska/Chylońska/Mławska): iluminacja choinki na rondzie w postaci niebiesko-biało sznurów świetlnych (ok. 12 tys. punktów LED),

 • skwer przy Teatrze Muzycznym: trzymetrowa świecąca kula,

 • Obłuże: żagle przy skrzyżowaniu estakady Kwiatkowskiego z ulicą Unruga,

 • Oksywie: żagle w parku ruralistycznym wsi Oksywie,

 • Pogórze: żagle na ulicy Unruga, przy wiadukcie kolejowym,

 • Chylonia: żagle na ul. Morskiej, w rejonie skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta,

 • Cisowa: żagle w okolicy skrzyżowania ul. Morskiej i Chylońskiej (w kier. Rumi).

Na Obłużu, na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej (ul. płk. Dąbka) pojawi się iluminacja dwóch choinek w postaci niebieskich i białych sznurów świetlnych LED.

Na Pogórzu, w pasie rozdziału ul. płk. Dąbka (ok. 20 m od ronda z ul. Czernickiego), będą dwa zestawy po dwa elementy iluminacyjne w kształcie żagli z niebiesko-białymi wiszącymi sznurami świetlnymi.

Jarmark Świąteczny w GdyniIluminacje będą się włączać i wyłączać razem z oświetleniem ulicznym. Będzie je można podziwiać do 2 lutego 2022 r.

Podobnie jak w poprzednich latach również na terenie gdyńskich dzielnic pojawią się kilkumetrowe, świetlne żagle. Są to komplety iluminacji złożone z 3 form przestrzennych w kształcie żagli z niebiesko-białymi wiszącymi sznurami świetlnymi. Mają od 3 do 5 metrów wysokości. Ozdoby te zostały wykonane z metali lekkich, które nie ulegają korozji.

SOPOT

Światła rozbłysną 6 grudnia i będą zdobiły miasto do 2 lutego.

16 przewieszek w kształcie girland i 186 ozdób na latarniach wzdłuż Alei Niepodległości, napis "Sopot" przed kościołem św. Jerzego w górnej części Bohaterów Monte Casino, 9-metrowa sztuczna choinka (na której zawiśnie 500 bombek) oraz rzeźby na Placu Przyjaciół Sopotu - to tylko część ozdób, które pojawiły się w Sopocie.

Prawdziwy efekt prac, które rozpoczęły się w poniedziałek, będzie można podziwiać w mikołajki, kiedy nastąpi uroczyste zapalenie iluminacji.

Na pl. Przyjaciół SopotuMapka, jak co roku, stoi choinka. Blisko 9-metrowe drzewo wykonane z niepalnych materiałów zdobią diody LED. Na choince pojawiło się też 30 świetlnych kul i aż 500 bombek w kolorze starego złota i srebra. Drzewko wieńczy świecąca gwiazda.Przy ul. Malczewskiego Mapka
błyszczy 25 żagli świetlnych,


Ulicę Bohaterów Monte CassinoMapka
zdobi 35 walców z ornamentem 3D

Kurtyny świetlne LED na wysokości poczty przy ul. Kościuszki wprowadzają w świąteczny klimat wszystkich udających się na "Monciak".

Na drzewkach przed: kościołem św. Jerzego, budynkiem Urzędu MiastaMapka i przed siedzibą ZDiZ pojawiły się kolorowe światełka.

14 białych kul z lampkami można podziwiać w parku Herbstów i na skwerze przed Urzędem Miasta. Również drzewa w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino zyskały świetlny blask. Fontannę na pl. Przyjaciół Sopotu zdobi kompozycja świetlna, a na pl. Zdrojowy zawitały dekoracje przestrzenne - bombka i anioł z harfą.