Jarmark Świąteczny w Gdyni Plac Grunwaldzki Gdynia Sprawdź!
stat

Jarmark Świąteczny w Gdyni Opinie (3)

Przedświąteczny czas w Gdyni jak zawsze zapowiada się wyjątkowo!
Nie zabraknie magicznej atmosfery, kolorowych świateł i wielu wydarzeń, które wprowadzą mieszkańców w niezwykły klimat. Powiew radości w szczególny sposób będzie można poczuć na placu Grunwaldzkim, który zamieni się w świąteczne miasteczko.

Jarmark potrwa od 4 grudnia do 30 grudnia. Będzie to idealna okazja do kupienia oryginalnych dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania w świątecznych, kulinarnych inspiracjach.

Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Świąteczne miasteczko, którego nie sposób będzie nie zauważyć oświetlą przygotowane specjalnie na tę okazje iluminacje. Jednak nie tylko dlatego to miejsce będzie przyciągać jak magnes.

Jarmark Świąteczny to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, którą stworzą wystawcy, artyści i ulubiony gość wszystkich dzieci Święty Mikołaj.

Na odwiedzających czekać będzie 29 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Znajdą się tam m.in.:
ręcznie wykonane ozdoby,
stroiki,
biżuteria,
ceramiczne podkładki,
obrazy
świece
świąteczne wyroby i słodycze np. pierniki, bombonierki, aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania

Coś dla siebie znajdą także smakosze. Na jarmarku nie zabraknie specjałów z różnych regionów Polski i świata.

Skosztować lub zakupić będzie można m.in.:

pierogi
regionalne wędliny
góralskie sery
chleb
bigos
litewskie specjały
węgierskie ciasto drożdżowe
greckie chałwy
miody
słodycze
torty i domowej roboty wypieki

Na rozgrzanie przygotowano gorącą czekoladę, herbatę świąteczną oraz grzańca.

Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię 6 grudnia i zostanie tutaj na dłużej. Będzie można go spotkać codziennie od godz. 16:00 do godz. 19:00 na placu Grunwaldzkim i zrobić sobie z nim np. pamiątkowe zdjęcie.

Każdy będzie miał możliwość uwiecznienia tej chwili w muszli koncertowej zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżki świąteczną karuzelą. O przyjemne spędzenie czasu z rodziną zadbają także lokalni artyści.

Atrakcje muzyczne zapewnią podopieczni Młodzieżowego Dom Kultury w Gdyni. Występy na scenie będą trwały od czwartku do niedzieli przez 40 do 60 minut.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego szczególnego, pięknego okresu na Jarmarku Świątecznym w Gdyni!

Archiwalne edycje imprezy

gru 4-5

sobota - niedziela

Gdańsk, ul. Świętojańska 72...

19 listopada - 24 grudnia 2021, g. 12:00 - 20:00

Gdańsk,