Jarmark Świąteczny w Gdyni Plac Grunwaldzki Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jarmark Świąteczny w Gdyni Opinie (19)

Przedświąteczny czas w Gdyni jak zawsze zapowiada się wyjątkowo. Nie zabraknie magicznej atmosfery, kolorowych światełek i wielu wydarzeń, które wprowadzą mieszkańców w niezwykły klimat. Powiew świątecznej radości w szczególny sposób będzie można poczuć na placu Grunwaldzkim. Na dwa tygodnie zamieni się on w świąteczne miasteczko. A ponadto rozświetlą go specjalnie zaprojektowane iluminacje. Wszystko za sprawą pierwszego Gdyńskiego Jarmarku Świątecznego.

20 listopada - 31 grudnia 2020, g. 11:00

Online

3 grudnia 2020 - 3 stycznia 2021

Gdynia, Piłsudskiego 1
Jarmark rozpocznie się 8 grudnia i potrwa do 22 grudnia będąc idealną okazją do kupienia oryginalnych dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania się w świątecznych kulinarnych inspiracjach.

Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przekształci się w świąteczne miasteczko, którego nie sposób będzie nie zauważyć. Oświetlą je przygotowane specjalnie na tę okazje iluminacje. Jednak nie tylko dlatego to miejsce będzie przyciągać jak magnes. Jarmark Świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i ulubiony gość wszystkich dzieci. Dekoracje i różnego rodzaju atrakcje dopełnią klimatu.Na odwiedzających czekać będzie 20 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Wszyscy zainteresowani znajdą tam m.in.: ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będą też świąteczne wyroby i słodycze - np. pierniki czy bombonierki, a także aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania.

Coś dla siebie znajdą także smakosze. Na jarmarku nie zabraknie specjałów z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub zakupić będzie można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. A na rozgrzewkę przygotowano gorącą czekoladę, herbatę świąteczną czy grzańca., miody z owocami, bakaliami i orzechami, ciasta i torty, chleb, rogale i bułeczki własnego wypieku.

Jeśli mowa o Świętach, to nie można też zapomnieć o ulubionym gościu wszystkich dzieci. Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się u nas na dłużej. Będzie go można spotkać na terenie jarmarku - między godz. 16.00 a 19.00, gdzie ma zamiar spacerować i wysłuchać życzeń każdego malucha. Zainteresowani mogą nawet uwiecznić tę chwilę. Święty Mikołaj będzie bowiem chętnie pozował do zdjęć. W muszli koncertowej zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie.

Coraz mocniej czujemy ich klimat, coraz bardziej wtapiamy się w przecudowną, jedyną w roku aurę ciepła i bliskości. Z tej okazji miasto Gdynia zaprasza na Jarmark Świąteczny na placu Grunwaldzkim. Jeszcze do końca tego tygodnia, oprócz bogatej świątecznej oferty wystawienniczej, na odwiedzających czeka moc niezapomnianych emocji - w muszli koncertowej codziennie prezentują swój artystyczny repertuar gdyńskie instytucje i artyści. Magię Świąt przywołają muzyczne interpretacje pieśni, pastorałek oraz tematycznych utworów w aranżacji: jazzowej, klasycznej, nowoczesnej oraz wokalno-chóralnej.

Najmłodsi będą także mogli zakosztować przejażdżki świąteczną karuzelą.

O przyjemne spędzenie czasu z rodziną zadbają również lokalni artyści. Każdego popołudnia, między godz. 16.00 a 19.00, w muszli koncertowej atrakcje muzyczne zapewnią m.in.: Chór Symfonia, Teatr Junior, Kuźnia Talentów czy Gdynia po Godzinach. Występy na scenie każdego dnia będą trwały od 60 do 90 minut.

W wybrane dni można też liczyć na inne atrakcje. Jedną z nich będą warsztaty kulinarne dla dzieci, które odbędą się 17 grudnia w restauracji Muszli.