stat
Wydarzenie już się odbyło

Budowanie dialogu z młodym pokoleniem, Generacją Z, metody wzmacniające zaangażowanie u ucznia, nauka przez zabawę i prezentacje innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych to obszary, wokół których skupi się międzynarodowa konferencja BeZee. Pierwsza edycja wydarzenia - dedykowanego nauczycielom, edukatorom, trenerom i startupom - odbędzie się 18 listopada w Europejskim Centrum Solidarności. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Miasto Gdańsk, a partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest fińska firma Rovio, twórca gry Angry Birds.

BeZee to wyjście w stronę młodego pokolenia, kurs na przyszłość, odpowiedź na potrzebę rozwoju i budowania nowych metod komunikacji na linii nauczyciel-uczeń. BeZee, czyli Be Generation Z! To dawka informacji i praktycznej wiedzy, czyli źródło inspiracji i sposobów do wprowadzenia zmian w edukacji.

Pierwsza edycja BeZee podejmie trzy główne tematy ujęte w blokach istotne z punktu budowania relacji ze słuchaczem i angażowania go do podejmowania wyzwań - Gamifikację w edukacji, Fun learning (nauka przez zabawę) oraz Komunikację z pokoleniem Z za pomocą Social Mediów. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się nie tylko, jak sprawić, by nauka nie sprowadzała się do wysłuchania lekcji przez ucznia, ale i poznają nowe trendy i rozwiązania edukacyjne możliwe do wdrożenia na zajęciach.

Wśród gości konferencji, którą poprowadzi Piotr Bucki, pojawią się m.in.:
mówca związany z Rovio - twórcą Angry Birds i firmą, którą współtworzyła podwaliny filozofii nauczania, zw. Fun Learning;
Derry Hannam - nauczyciel i wieloletni inspektor szkolny w Wielkiej Brytanii; wykładowca na Uniwersytecie w Londonie; autor publikacji "The Hannam Report - The Impact of Citizenship Education";
Pär Andler - współzałożyciel Fun Academy - startupu wywodzącego się z Rovio, który rozwija zgamifikowaną platformę cyfrową sprawiającą, że nauka może być zabawą dla dzieci z całego świata; wcześniej współtwórca marki edukacyjnej Rovio: Fun Learning;
Dorota Zawadzka - psycholożka, blogerka, autorka książek poradnikowych dla rodziców, redaktor naczelna serwisu parenting.pl;
Natalia Hatalska - blogerka i specjalistka od marketingu; autorka filmów z serii OnOff, z których pierwszy poświęcony był Generacji Z.

- Oprócz licznych prelekcji i debaty z udziałem znakomitych gości, przewidzieliśmy też szereg atrakcji i interakcji mających na celu przeniknięcie nauczycieli do tkanki i świata reprezentowanego przez młode pokolenie. Podczas BeZee nie tylko poznamy zagraniczne modele nauczania; porozmawiamy o tym, jak zmienić "zwykłą" lekcję w niezwykłą przygodę i sprawić, by uczeń czerpał przyjemność z nauki; ale również wysłuchamy wystąpień startupów edukacyjnych, a podczas przerw między prezentacjami dowiemy się, jak korzystać z mediów społecznościowych - mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Podczas konferencji przewidziano specjalne stanowiska, przy których eksperci przeprowadzą nauczycieli i nauczycielki przez proces obsługi Snapchata, Twittera i innych kanałów, które można również wykorzystać do pracy z uczniem. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również przekonać się, w jaki sposób gry oparte o rozszerzoną rzeczywistość, mogą pomóc m.in. w nauce chemii.

- BeZee to świetna okazja, by spojrzeć na dobrze nam znane rzeczy oczami ucznia, a także, by spróbować swych sił w zupełnie nowych obszarach. Dzięki organizacji, wspólnie z Miastem Gdańsk, zgamifikowanych Lekcji Przedsiębiorczości oraz spotkań dla nauczycieli z cyklu EDU Generator, widzimy dużą otwartość kadry nauczającej na stosowanie w szkołach rozwiązań innowacyjnych, stąd mamy nadzieję, że zaplanowane w ramach wydarzenia prelekcje i dyskusje będą przyciągną edukatorów i nauczycieli różnych przedmiotów - mówi Lucyna Formela ze STARTERA.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem strony: www.BeZee.pl.

Koszt udziału w konferencji to 79 zł przy zakupie do 15 listopada. Na zniżkę (20 proc.) mogą też liczyć szkoły, z ramienia których zjawi się trzech i więcej nauczycieli.

Dodatkowo, dzień po konferencji - 19 listopada - uczestnicy wydarzenia mogą bezpłatnie wziąć udział w warsztatach przygotowujących do wykorzystania systemów klocków LEGO® Education na zajęciach - m.in. w zakresie matematyki dla pierwszych klas szkoły podstawowej. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma również mikro zestaw klocków SMART. Informacja o warsztatach, na które - z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc - obowiązują osobne zapisy, dostępna jest na stronie: https://bezee-warsztatylego.evenea.pl.