stat
Wydarzenie już się odbyło

14 listopada w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się międzynarodowa konferencja w pełni poświęcona najnowszym trendom i technologiom edukacyjnym kreowanym przez pokolenie Z. Konferencję BeZee - trendy w edukacji wzbogacą dwa dni warsztatów (13 i 15 listopada) skierowanych do nauczycieli, edukatorów, trenerów oraz przedstawicieli startupów. Organizatorami wydarzenia są Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.

lis 25

poniedziałek, g. 10:00

Wstęp wolny
gru 10

wtorek, g. 8:30 - 15:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Świat technologii dynamicznie się zmienia, powstają nowe rozwiązania, kreowane są nowatorskie trendy. Dlatego edukacja i wszelkie procesy kształcenia powinny nieustannie ewoluować, tak aby być, jak najbardziej skutecznymi w pracy z Generacją Z, dla której nowoczesny świat techniki jest codziennością. Z tego powodu Gdański STARTER i Miasto Gdańsk co roku zapraszają nauczycieli i nauczycielki na spotkanie z nowoczesną edukacją.

Nie taka technologia straszna
Odbywająca się 14 listopada w ECS konferencja BeZee jest odpowiedzią na wszystkie techniczne wątpliwości nauczycieli, edukatorów, pedagogów, trenerów i startupów związanych z rozwojem edukacji. Wśród jej prelegentów znaleźli się tacy specjaliści, jak: Oktawia Gorzeńska, autorka bloga Eduzmieniacz, dyrektorka XVII LO w Gdyni, założycielka Laboratorium Twórczej Edukacji, Olli Vallo, twórca fińskiej agencji Kokoa Agency oceniającej jakość edukacyjnych rozwiązań technologicznych czy Van Anh Dam, współzałożycielka szkoły programowania dla najmłodszych Kids Code Fun, koordynatorka Fundacji Girls Code Fun.

Ponadto uczestnicy BeZee dowiedzą się, jak przygotować dzieci na Rewolucję Robotów (Sophie Deen, DetectiveDot), jak projektować przestrzeń szkolną (Marcin Polak, EduNews), a także poznają najnowsze trendy rządzące edukacją od najbardziej innowacyjnych nauczycieli na świecie wyróżnionych przez Microsoft: Barbary Cieślak i Anny Rzepeckiej.

Edukujmy edukatorów
BeZee to nie tylko prelekcje i wykłady, to również warsztaty i szkolenia. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy zrozumieją, jak wykorzystać technologie w personalizowaniu nauczania, po które techniki problem solving warto sięgać oraz jak zostać liderem opinii i mieć pozytywny wpływ na wychowanków. Nauczyciele i edukatorzy poznają także dostępne edukacyjne narzędzia online oraz sposoby na wykorzystanie tabletów i sztucznej inteligencji w nauczaniu. Dowiedzą się, jak zachęcać maluchy do programowania, a także czym właściwie jest TOC w edukacji. Kolejne warsztaty dotyczyć będą wykorzystania technik ze świata biznesu w szkołach średnich.

- Opracowując program konferencji, chcieliśmy zaprezentować całe spektrum tematyki związanej z innowacyjnością w edukacji. Postanowiliśmy skupić się nie tylko na programowaniu i nowych technologiach, ale również na podnoszeniu kompetencji miękkich wśród nauczycieli, edukatorów i trenerów, stąd na przykład zajęcia z problem solvingu czy wystąpień publicznych - komentuje Karolina Rzepecka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Konferencję BeZee - trendy w edukacji zwieńczy sesja networkingu w przestrzeni EduExpo, prezentującej najnowsze, inspirujące produkty edukacyjne dostępne na rynku.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz rejestracji na konferencje i warsztaty dostępne są na stronie: www.bezee.pl. Organizatorzy przewidzieli zniżkę dla szkół, które zgłoszą udział minimum 3 nauczycieli.

WARSZTATY

LeanEducation: Techniki problem solving w pracy nauczyciela 13.11
) - szkolenie prowadzone przez Monikę Wieczorkowską i Łukasza Gołębiewskiego, ekspertów w dziedzinie zarządzania projektami metodą ScrumLean, podczas którego uczestnicy poznają najskuteczniejsze techniki radzenia sobie z problemami codziennej pracy edukatora.
Zapisy: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/gdansk/leaneductation-techniki-problem-solving-w-pracy-nauczyciela-174220/?source=directory

Wykorzystanie technologii w personalizowaniu nauczania przedmiotowego(13.11) - warsztat, którego celem jest nauka dostosowywania treści, zakresu i metodologii lekcji do indywidualnych potrzeb uczniów. Zajęcia poprowadzi Jacek Staniszewski, dyrektor Akademii Dobrej Edukacji.
Zapisy: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/gdansk/wykorzystanie-technologii-w-personalizowaniu-nauczania-przedmiotowego-174222/?source=directory

Wystąpienia publiczne i przywództwo w szkole (13.11) - szkolenie, dzięki któremu uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć atrakcyjne lekcje oraz budować swój autorytet poprzez umiejętne wykorzystanie technik wystąpień publicznych. Patryk Kleczkowski z Toastmasters School Gravel Club wytłumaczy również, w jaki sposób nauczyciele mogą wywierać pozytywny wpływ na życie szkoły.
Zapisy: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/gdansk/wystapienia-publiczne-i-przywodztwo-w-szkole-174216/?source=directory

Pora na kodowanie! (13.11) - zajęcia z Agnieszką Rudzik-Sawicką, trenerką Mistrzów Kodowania, które pokaże jak proste (i efektywne) może być wykorzystanie kodowania podczas lekcji oraz jak kodować bez komputera. Uczestnicy poznają też najlepsze programy i aplikacje dla początkujących programistów.
Zapisy: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/gdansk/pora-na-kodowanie-174224/?source=directory

Wykorzystanie branżowych symulacji biznesowych w szkole średniej(15.11) - warsztaty łączące świat edukacji i biznesu. Wojciech Pitura i Elżbieta Szczepaniak pokażą nauczycielom jak wykorzystać symulacje biznesowe do projektowania zajęć oraz jak przekazywać uczniom wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności z wykorzystaniem gier i narzędzi naśladujących prawdziwe sytuacje biznesowe.
Zapisy: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/gdansk/wykorzystanie-branzowych-symulacji-biznesowych-czyli-jak-uczyc-biznesu-w-szkole-sredniej-173576/?source=directory