stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
lis 24

niedziela, g. 15:30, 18:30

bilety 105-147 zł
Kup bilet
gru 29

niedziela, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
Kup bilet
Program

16 czerwca - piątek IKA Winda (ul. Racławicka 17, Gdańsk Wrzeszcz)

18.00 - "Obcy" - Teatr Biuro Rzeczy Osobistych
18.45 - Poezja Beaty Mróz Gajewskiej
19.00 - Wernisaż wystawy Marka Żubra
19.30 - "Chcę się tylko zawsze spieszyć' monodram Małgorzaty Pokrywko wg prozy Aglaji Veteranyi; reż. Jarek Rebeliński; scen. Agnieszka Kochanowska
20.00 - Koncert gitarowy uczniów pod kierunkiem Rafała Szyjera

17 czerwca - sobota Teatr Leśny Jaśkowa Dolina

18.00 - rozpoczęcie - spektakl teatralno - muzyczny "Powrót" reż. Jarek Rebeliński; muzyka Remont Pomp
18.30 - Poezja Beaty Mróz Gajewskiej przy akompaniamencie
19.00 - Koncert gitarowy uczniów pod kierunkiem Rafała Szyjera
19.30 - Koncert zespołu sektor L4 z gościnnym udziałem Mikołaja Trzaski i Wojtka Mazolewskiego.


BEATA MRÓZ GAJEWSKA

Jako nastolatka - krótkie formy literackie do Klubu Młodych Autorów w Na przełaj. Wyróżnienie w konkursie literackim dla młodzieży w 1977 roku.
Pracuję jako pedagog w specjalnym Ośrodku szkolno Wychowawczym nr 2 w Gdyni
1993 roku I nagroda w konkursie poetyckim "Gazety Uniwersyteckiej", Gdańsk
1994 roku wyróżnienie w konkursie poetyckim, Kraków "Transfuzje 94"
2001 Świat Książki wydaje "Prawdziwe udane wakacje" powieść dla dzieci, jednym z bohaterów powieści jest autystyczny chłopiec (pierwowzorem postaci jest syn Wojciech) Wiersze dla dzieci w zbiorach wierszy dla dzieci - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne "A jak będzie słońce, a jak będzie deszcz", "Na słoneczne i deszczowe dni". 2005 wyróżnienie drukiem w konkursie literackim Uniwersytetu Gdańskiego "Proza życia" za opowiadania. Działam w fundacji Dom Rain Mana - fundacja ma na celu objęcie opieką dzieci z autyzmem po śmierci ich rodziców
Prowadzę z mężem rodzinę zastępczą.


TEATR BIURO RZECZY OSOBISTYCH

Reżyseria: Zbigniew Biegało
Zespół powstał w 1998 roku w Gdyni. W swym dorobku ma 6 spektakli prezentowanych na wielu festiwalach w Polsce. Spektakle: "Obywatel Plata", "Pamięć" i "2807" wyróżniane były m.in.:
- Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Olsztynie - główna nagroda (2002, 2004)
- Bursztynowa Maska - Sopot (2001)
- I Wojewódzki Festiwal Teatrów Poszukujących w Kolbudach - główna nagroda (2005)
- Festiwal Małych Form Teatralnych Słodkobłękity w Zgierzu- wyróżnienie (2002)
- Nagroda Ministerstwa Kultury w konkursie Bliżej Teatru - Teatr 2001

Latem 2005 zespół wziął udział w zdjęciach do filmu dokumentalnego "OBCEY" w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej.

Najnowszy spektakl pt: "OBCY" wyznacza nowy kierunek w poszukiwaniach zespołu zbliżając się do działań o charakterze społecznym. Spektakl-spotkanie ma przynieść nowe doświadczenie widowni i aktorom. Celem jest stworzenie poczucia wspólnoty działań, doświadczeń i rodzących się emocji wśród widowni i aktorów.

Choć sam spektakl opowiada o samotności, zazdrości i odrzuceniu, to jednak dominuje chęć nawiązania kontaktu, stworzenia choćby chwilowej wspólnoty.

"OBCY" to podróż przez epizody z życia od momentu dzieciństwa, poprzez dorastanie i dorosłość. To podróż przeciw OBCOŚCI.

"CHCĘ SIĘ TYLKO ZAWSZE SPIESZYĆ" monodram Małgorzaty Pokrywko wg prozy Aglaji Veteranyi; reż. Jarek Rebeliński; scen. Agnieszka Kochanowska

SPEKTAKL TEATRALNO - MUZYCZNY "POWRÓT" reż. Jarek Rebeliński; muzyka Remont Pomp. Historia o poszukiwaniu swojego miejsca wśród ludzi. Bohater wyrusza na wędrówka gdzie spotyka się z izolacją i agresją. Potrafi jednak wyciągać wnioski ze spotkań z drugim człowiekiem, dzięki czemu znajduje siłę by przeciw stawić się temu co złe.


RAFAŁ "UHURU" SZYJER (MANTU)

współpracował z Jerzym Filarem (Nasza Basia Kochana: projekty solo), uczestnik wielu warsztatów gitarowych. W 2004 roku dostał się na Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wspóltwórca Acoustic Fill, Ancolectiv oraz Mauthu. Prowadzi sekcję gitary w Integracyjnym Klubie Artystycznym Winda.

ANNA SOLIŃSKA (MANTU)

absolwentka szkoły muzycznej I stopnia. Autorka Recitalu Autorskiego "Proszę o Ciszę" (Teatru Wybrzeże), współtwórczyni zespołu Mauthu, gdzie śpiewa własne teksty


MAREK ŻUBER

zajmuje się ceramiką od kilkunastu lat, początkowo w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Fundacji "Sprawni Inaczej", obecnie w WTZ "Tratwa" w Gdańsku Letniewie. Jest osobą pełną uroku i poczucia humoru. Jego twórczość jest świadectwem niepowtarzalnej indywidualności - prosta, skrótowa, wręcz "pierwotna", przemawia z niezwykłą siłą.