stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ogród 2019 Opinie (14)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na imprezę "Ogród" 2019 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Stowarzyszenia Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni w Gdańsku. Od 13 lat impreza odbywa się w Gdyni, w miejscu wymarzonym do tego typu spotkań, a to tego położonym bezpośrednio na granicy Sopotu z Gdynią.

lip 18-21

czwartek - niedziela

Wstęp wolny

29 kwietnia - 22 września 2024, g. 10:00 - 16:00

Wstęp wolny
W okresie trwania wiosennych porządków i komponowania nasadzeń kwiatów oraz krzewów ozdobnych w naszych ogrodach - oferta jaką przygotowali producenci nowych odmian roślin oraz szerokiej gamy galanterii ogrodowej dla miejskich ogrodów - wydaje się niezwykle przydatna i pożyteczna.

Impreza "Ogród" to wystawa i kiermasz ogrodniczy ale także piknik dla miłośników przyrody, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Do udziału w imprezie zaproszono ok. 100 firm z całego kraju, głownie bezpośrednich producentów, co daje gwarancję jakości a także możliwością nawiązania bezpośredniego z nimi kontaktu.

Atrakcje:
"Ogród" - to przede wszystkim okazja do dokonania zakupu w dużym wyborze kwiatów i roślin bezpośrednio od szkółkarzy i ogrodników. To także okazja do uzupełnienia narzędzi ogrodowych by usprawnić prace we własnym ogrodzie. Wybór donic, mebli ogrodowych i galanterii ogrodowej - na początku wiosny jest bardzo atrakcyjna okolicznością.

Wzdłuż alei spacerowej wewnątrz Parku, na trzech polanach, zlokalizowane zostaną stoiska handlowe z kwiatami rabatowymi i balkonowymi, bylinami, pnączami, krzewami owocowymi oraz ozdobnymi, iglakami a także ziołami, cebulkami kwiatowymi i sadzonkami warzyw.

Wszystkie te rośliny oferować będą ich producenci : ogrodnicy i szkółkarze, którzy na miejscu służą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pojawią się nowe odmiany kwiatów rabatowych i krzewów ozdobnych. Między innymi: wybór przepięknych hortensji, rododendronów, róż wielu odmian, klematisów, pelargonii, begonii i surfinii, kaskadowych truskawek, sadzonek winorośli, pomidorów, pnączy ozdobnych, wiszących bylin, tak modnych teraz traw oraz wybór dorodnych krzewów iglastych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i degustacjach oraz życzymy dobrych zakupów i satysfakcji ze wspólnie spędzanego czasu.

Nowością będzie pokaz estetycznej piwniczki ogrodowej w kształcie kuli, do montażu w ogrodach, na działkach... Piwniczka jest łatwa w utrzymaniu czystości, a dzięki absolutnej szczelności konstrukcji świetnie zabezpieczona przed gryzoniami.

"Ogród" - to także piknik rodzinny. Organizatorom imprezy zależy na stworzeniu warunków do miłego i pożytecznego spędzenia czasu z całą rodziną na łonie natury. Mile widziane będą więc rodziny z dziećmi z własnym kocem, koszem piknikowym a nawet małym grillem. Produkty potrzebne do grillowania -znajdą się na miejscu.

Na Polanie Biesiadnej zostanie zbudowany taras naziemny w pobliżu stoiska z dobrą gorącą kawą, lodami, ciastami wiejskimi, sokami naturalnymi, chałwą i czekoladą. Dla pragnących odpoczynku w naszej strefie relaksu - każdego dnia koncerty żywej muzyki ogrodowej klasycznej i relaksacyjnej:

10 maja (piątek)
14.00 - 16.00 koncert muzyki relaksacyjnej - "AGATA TRO"

11 maja (sobota)
14.00 - 16.00 koncert muzyki klezmerskiej i europejskiej lat międzywojennych - zespół BALTIC DUO

12 maja (niedziela)
11.00 - 13.00 koncert Macieja Kacprzaka - wirtuoza akordeonu
14.00 - 16.00 koncert Piotra Krępecia - mistrza gitary klasycznej


Bezpłatne warsztaty dla osób dorosłych zainteresowanych nauką tworzenia i komponowania form dekoracyjnych z kwiatów, runa leśnego, bibuły,itd.:

11 maja (sobota)
14.00- 17.00 z udziałem Doroty Flis - pani sołtys z Trzebiatowa

12 maja (niedziela)
11.00 - 14.00 Studio Florystyczne "Floral - Designe"
12.00 - 15.00 Bogumiła Bednarek z Kaszubskiej Galerii Edukacyjnej
14.00 - 16.00 Dorota Flis z Trzebiatowa oraz Jadwiga Stawowa


Dla najmłodszych natomiast, przygotowaliśmy ciekawe zajęcia: przejażdżki na kucykach, pokazy ptaków drapieżnych oraz blok warsztatów, gier i zabaw z udziałem animatorów z formacji Mosaic:

11 maja (sobota)
12.00 - 16.00 gry i zabawy z udziałem animatorów i szczudlarzy w strojach kolorowych papug

12 maja (niedziela)
11.00 - 15.00 gry i zabawy plenerowe z udziałem animatorów i rekwizytów

Na dodatkowej polanie w sobotę i niedzielę pojawi się dla dzieci spory plac zabaw.
Historia:
Impreza "Ogród" ma swój początek w latach 90-tych. Wówczas to nasza firma w pięknych ogrodach okalających Pensjonat "Maryla" w Sopocie zorganizowała pierwszą w Trójmieście wystawę ogrodniczą w plenerze połączoną z kiermaszem.

Przez ostatnie lata jej trwania impreza została przeniesiona do większych ogrodów okalających Hotel Orbis "Posejdon" w Gdańsku - Jelitkowie. Cieszyła się niezmiennym powodzeniem.

Po 10 latach przerwy miejscem, które nas zainspirowało, był Park Kolibki Gdyni Orłowie, ze swoją mało znaną historią, położeniem, ciekawą roślinnością i rozległą budową. Dzięki staraniom jej włodarzy teren Parku Kolibki odzyskiwaą zaczął swą dawną świetnośą i z pewnością w niedługim czasie stanie się ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji dla jej mieszkańców.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    6 zł
bilety wstępu: normalny – 6 zł;
dzieci do lat 7 – wstęp wolny