stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
No i ponownie PARKUJEMY w pięknym Parku Oliwskim!
Rok rocznie program PARKOWANIA jest inny, różnorodny i mamy nadzieję, że ciekawy. W ubiegłych latach naczelnym tematem była literatura i wystawa sztuki współczesnej. W tym roku pragniemy zainteresować Państwa zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą nauką, techniką i technologią.

Pozostając przy stałych komponentach wydarzenia takich jak kino plenerowe, gra w boules, zajęcia z jogi i tai chi, śniadania na trawie, "otwieramy" park dla zupełnie nowych aktywności. Poza bardzo rozbudowanym, ale mamy nadzieję, interesującym programem, gdzie w niemal że każdym zakamarku parku będzie można znaleźć coś dla siebie, w okresie od 3 do 14 sierpnia będzie możliwość skorzystania z darmowego, bezprzewodowego internetu. PARKOWANIE - SIECIOWANIE to pilotażowa akcja, mająca na celu sprawdzenie, czy jesteście Państwo zainteresowani korzystaniem z hotspotów w otwartej, zielonej przestrzeni publicznej miasta.

Przechadzając się po Parku Oliwskim podczas trwania trzeciej edycji PARKOWANIA, nie da się nie zauważyć, że wydarzenie zdominowane będzie przez różnego rodzaju warsztaty, pokazy, laboratoria i interaktywne eksperymenty. Nadarzy się okazja do dowiedzenia się o niektórych zasadach i zjawiskach fizycznych, chemicznych czy optycznych jakie determinują nasze codzienne życie. W programie nauka, eksperyment i zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Próba znalezienia odpowiedzi na pytanie "dlaczego?" w niektórych, wybranych dziedzinach nauki. W parku pojawi się... i zniknie iluzjonista, będzie okazja do wykonania instrumentów muzycznych z przedmiotów codziennego (nie)użytku, pobawienia się zabawkami logicznymi, zagrania w grę ewolucyjną czy skorzystania z lekcji nauki szybkiego czytania i technik pamięciowych.

Kulminacyjnym punktem programu będzie nocny spektakl Elektrownia Dźwięku zespołu Małe Instrumenty, który w Parku Oliwskim zostanie premierowo zaprezentowany jako widowisko plenerowe, specjalnie zaaranżowane i dopasowane do jego scenerii.
Dodatkowo, przez dwa letnie dni sierpnia, park i dzielnica Stara Oliwa staną się "planszą do gry", w której część miasta, jego mieszkańcy, zwierzęta, budynki i ulice staną się uczestnikami podchodów miejskich - URBAN PLAYGROUND - gry, która łączy ze sobą elementy happeningu i opowiadania, rozgrywać się będzie na kilku płaszczyznach, a granica pomiędzy fikcją a rzeczywistością będzie się zacierać.

Zapraszamy więc do uczestnictwa w tegorocznym PARKOWANIU, zachęcamy do wzięcia udziału zarówno w części edukacyjno-naukowej, na którą złożą się warsztaty, pokazy, prezentacje jak i części artystycznej, której głównymi komponentami będą spektakl oraz wieczorne pokazy kina plenerowego.
A wszystko to co się nam przydarzy w czasie PARKOWANIA ułóżmy w logiczną całość, niczym KOSTKĘ RUBIKA!

PROGRAM PARKOWANIA:

SOBOTA - 08 sierpnia 2009


10.00-11.00 otwarte zajęcia z tai-chi [Trawnik za Wozownią]
10.00-17.00 Interaktywne Centrum HEWELLIANUM - nauka/technika/technologia [Altana]
11.00-11.30 otwarte zajęcia z jogi dla dzieci "Chatka Joga" [Trawnik przy boisku szkolnym]
11.30-12.30 otwarte zajęcia z jogi [Trawnik przy boisku szkolnym]
11.30-13.30 warsztaty nauki szybkiego czytania i technik pamięciowych / ilość miejsc ograniczona [Trawnik za Muzeum Etnograficznym]
12.00-16.00 RoboCAMP - interaktywne pokazy zabawek ze świata Robotyki [Plac przed wejściem do Pałacu Opatów]
12.00-13.00 // 13.30-14.30 // 15.00-16.00 warsztaty konstruowania robotów z klocków LEGO [Sala Koncertowa w Pałacu Opatów]
12.00-17.00 warsztaty tworzenia origami [Plac obok Palmiarni]
12.00-20.00 gra w boules [Boulodrom w alejce za Palmiarnią]
14.00-15.00 Podchody miejskie - URBAN PLAYGROUND 1 [Start/Meta Brama Główna]
16.30-18.00 spacer z dendrologiem [Brama Główna]
17.00-20.00 plenerowe laboratorium fizyczne z EDUFUN [Nad brzegiem potoku]
21.00-22.30 kino plenerowe - Jak działa jamniczek, reż. J. Antonisz (8')
Marsjanin Mercano, reż.J. Antín (72') [Aleja Lipowa]
23.00-00.00 spektakl Elektrownia Dźwięku (60') [Trawnik przy przedszkolu]

NIEDZIELA - 09 sierpnia 2009

10.00-12.00 śniadanie na trawie [Trawnik za Muzeum Etnograficznym]
10.00-17.00 Interaktywne Centrum HEWELLIANUM - nauka/technika/technologia [Altana]
11.00-11.30 otwarte zajęcia z jogi dla dzieci "Chatka Joga" [Trawnik przy boisku szkolnym]
11.30-12.30 otwarte zajęcia z jogi [Trawnik przy boisku szkolnym]
12.00-13.00 otwarte zajęcia z tai-chi [Trawnik za Wozownią]
12.00-16.00 RoboCAMP - interaktywne pokazy zabawek ze świata Robotyki [Plac przed wejściem do Pałacu Opatów]
12.00-13.00 // 13.30-14.30 // 15.00-16.00 warsztaty konstruowania robotów z klocków LEGO [Sala Koncertowa w Pałacu Opatów]
12.00-17.00 kreatywne warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych [Plac obok Palmiarni]
12.00-20.00 gra w boules [Boulodrom w alejce za Palmiarnią]
13.00-14.00 HOKUS bez POKUS - spotkanie z iluzjonistą Ziutinim [Trawnik przy boisku szkolnym]
13.00-16.00 otwarte warsztaty z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej [Staw przy potoku]
14.00-15.00 Podchody miejskie - URBAN PLAYGROUND 2 [Start/Meta Brama Główna]
14.30-16.00 spacer z dendrologiem [Brama Główna]
16.00-17.00 HOKUS bez POKUS - spotkanie z iluzjonistą Ziutinim [Trawnik przy boisku szkolnym]
17.00-19.00 warsztaty nauki szybkiego czytania i technik pamięciowych / ilość miejsc ograniczona [Trawnik za Muzeum Etnograficznym]
17.00-20.00 plenerowe laboratorium fizyczne z EDUFUN [Nad brzegiem potoku]
21.00-23.00 kino plenerowe - Jak nauka wyszła z lasu, reż.J. Antonisz (8')
Charlie i Fabryka Czekolady, reż. T. Burton (115') [Aleja Lipowa]

ZNAJDŹ KOSTKĘ RUBIKA NA ŁAWCE!
UŁÓŻ JĄ I ZOSTAW DLA KOLEJNEGO GRACZA!


PARKOWANIE - SIECIOWANIE
Inauguracja bezprzewodowego internetu w Parku Oliwskim w dniach 03.08.-14.08.2009.

Podczas PARKOWANIA wstęp do Oddziału Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Pałacu Opatów za symboliczną 1 PLN.
Godziny otwarcia 10.00-17.00

SPEKTAKL PLENEROWY ELEKTROWNIA DŹWIĘKU
To dźwiękowa opowieść o fikcyjnych sposobach przetwarzania dźwięku w światło. Zasadnicze narzędzia użyte do tego celu - małe instrumenty, współpracują w muzyce i na scenie z dźwięko-świetlnymi maszynami, przygotowanymi przez zespół, specjalnie na potrzeby spektaklu. Iluzoryczna fabuła przedstawia ostatnie godziny pracy tytułowej Elektrowni Dźwięku i jej opuszczonych pracowników. W warstwie dźwiękowej, spektakl jest odważnym połączeniem pracy mechanizmów dźwiękowych z kompozycjami charakterystycznymi dla maszynowej rzeczywistości wyimaginowanej fabryki światła. Elektrownia Dźwięku zdobyła nagrodę główną dla najlepszego wydarzenia Nurtu Off, podczas 29 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Reżyseria: Małe Instrumenty
Muzyka: Małe Instrumenty
Występują: Małe Instrumenty (Maciej Bączyk, Jędrzej Kuziela, Maciej Markowski, Tomasz Orszulak, Marcin Ożóg, Paweł Romańczuk)
czas - 50 min.

O MAŁYCH INSTRUMENTACH
Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych eksperymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. Małe Instrumenty zostały założone przez Pawła Romańczuka w 2006 roku - kolejno dołączyli: Marcin Ożóg, Maciek Markowski, Tomasz Orszulak, Jędrek Kuziela i Maciek Bączyk. Grupa w pełnym składzie zadebiutowała na Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty 2007 i od tego czasu pracuje nad wieloma projektami muzycznymi w ramach Małych Instrumentów. Zespół współpracował m.in. z Jerzym Armatą, Mariuszem "Wilkiem" Wilczyńskim, Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym, Teatrem Tańca Arka, Galerią Entropia, Galerią CSW Warszawa, Festiwalem Audio Art, Teatrem Capitol.
www.maleinstrumenty.pl/

KINO PLENEROWE
Podczas tegorocznego PARKOWANIA naczelną ideą jest stworzenie dużego, plenerowego wydarzenia popularyzującego naukę, technikę i technologię, dlatego też repertuar parkowego kina jest wypełniony filmami Juliana Antonisza, którego animacje są zabawnymi mini-wykładami edukacyjnymi wyjaśniającymi zawiłe zasady działania jamniczka, czy powstawania papieru. Natomiast dwa filmy pełnometrażowe, które zaprezentujemy, są ilustracją wielkiej siły wyobraźni, która jest istotnym elementem każdego procesu tworzenia, zarówno artystycznego - wypowiedzi reżysera, jak i naukowego - wypowiedzi inżyniera.

Jak działa jamniczek // How Does a Sausage Dog Work
reż. Julian Antonisz
Polska / 1971 / 8'50"

Nagrody i Festiwale: Wyróżnienie Międzynarodowego Jury, Mannheim '72 // Wyróżnienie Międzynarodowego Jury Ewangelickiego // Kraków '72 - Brązowy Smok

Na ekranie ukazuje się zabawny, wydrapany igłą na taśmie, pokryty bezkształtnymi kolorowymi plamami zarys długiego zwierzaka - jamniczka/niejamniczka: "Jamniczek w środku ma kiszkę... ostatecznie wszystko, co żyje, ma w sobie jakąś kiszkę... Posiada trzy stany emocjonalne: może być zły, może być smutny, może być wesoły...". Absurdalna zabawa nabiera nieoczekiwanie głębokiego sensu.

Marsjanin Mercano // Mercano the Martian
reż. Juan Antín
Argentyna / 2002 / 72'

Nagrody i Festiwale: Nagroda Specjalna Jury MFF Annecy 2002 // Nagroda Publiczności MFF Sitges, Barcelona 2002 // MFF San Sebastian 2002 // Festiwal Nowego Kina Latynoamerykańskiego, Hawana 2002 // MFF Berlin 2003 // MFF Mar del Plata 2003 // Festiwal Filmowy Bolonia 2003 // Festiwal Filmów Latynoamerykańskich, Warszawa 2003.

Tytułowy Mercano to spokojny mieszkaniec Marsa. Pewnego dnia sielankowe życie kosmity zakłóca spadająca sonda, która zabija jego Coś-na-kształt-psa. Zrozpaczony Mercano wysłuchuje paradoksalnej informacji pochodzącej z innej planety: "przybywamy w celach pokojowych i nie chcemy nikogo skrzywdzić". Pałający żądzą zemsty za rozkwaszenie swojego pupila, Mercano wybiera się na Ziemię, aby wyrównać porachunki z jej mieszkańcami. Sprawy się nieco komplikują, kiedy jego statek kosmiczny ulega uszkodzeniu. Kosmita ląduje awaryjnie w Buenos Aires, gdzie każda chwila przynosi zupełnie nowe i zaskakujące wydarzenia. Mercano trafia w ręce szefów międzynarodowej korporacji, którzy przy pomocy jego nieziemskich umiejętności pragną zmonopolizować światowe rynki.(...) Antyglobalizm, absurdy argentyńskiej rzeczywistości, którą rządzi globalizacja, konsumpcja i potrzeba sukcesu z jednej strony, a z drugiej: bieda, przemoc i niepewność.(...) Film jest mieszanką czarnego humoru, gdzie wydarzenia nierealne przeplatają się z rzeczywistością.

Jak nauka wyszła z lasu // Out of the Woods
reż. Julian Antonisz
Polska / 1970 / 8'22"

Nagrody i Festiwale: Poznań '71 - I Nagroda Złote Koziołki

Jak nauka wyszła z lasu to opowieść o kolejnych fazach powstawania książek. Żartobliwe przedstawienie produkcji papieru, a później pracy ludzi w drukarni. Sam autor opowiadał o swoich filmach, że są oświatowymi wykładami. Dodajmy: wykładami przekornie absurdalnymi, podporządkowanymi jednak logicznej myśli.

Charlie i Fabryka Czekolady // Charlie and the Chocolate Factory
reż. Tim Burton
Stany Zjednoczone / 2005 / 115'

Występują: Johnny Depp, Helena Bonham Carter i inni

Uznany reżyser Tim Burton przenosi swój kolorowy, pomysłowy styl realizacji do ekranizacji powieści Roalda Dahla Charlie i Fabryka Czekolady, opowiadającą o losach ekscentrycznego producenta czekolady Willy Wonki (Johnny Depp) i Charliego (Freddie Highmore), chłopca pochodzącego z biednej rodziny mieszkającej na tyłach niesamowitej fabryki pana Wonki. Źyjący przez długi czas w odosobnieniu od własnej rodziny Wonka, ogłasza światu konkurs, który ma na celu wyłonienie spadkobiercę słodkiego imperium. Pięcioro szczęśliwych dzieci wyciąga ze swoich czekolad Wonka "Złoty Talon" i wygrywa wycieczkę z przewodnikiem po legendarnej fabryce, w której nie gościł nikt od ponad 15 lat. Olśniony każdym kolejnym zadziwiającym widokiem Charlie, wciąga się w fantastyczy świat Wonki i jego zdumiewającą historię.

WARSZTATY TWORZENIA ORIGAMI
Podczas sobotniego PARKOWANIA zapraszamy do wędrówki w świat inspirowany haiku - japońską formą poetycką i origami. Przy pomocy kilku prostych ruchów stworzymy figurki zwierząt, ptaków, kwiatów, które będzie można zawiesić na jednej z parkowych magnolii, która stanie się na chwilę botaniczną galerią origami.
Warsztaty poprowadzi: ALICJA MOJKO
Realizacja: Centrum Zabaw Twórczych EDWARD // www.centrumedward.pl

KREATYWNE WARSZTATY TWORZENIA INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH
Warsztaty wprowadzą nas w świat dźwięków. Chodzi o uświadomienie sobie, skąd się bierze dźwięk, jak różnorodnymi technikami można go uzyskać. Przede wszystkim jednak - jak z dźwięków tworzy się muzykę. Dyrygenci zajęć zaprezentują i przedstawią główne rodzaje instrumentów muzycznych, by później, wykorzystując pozornie niepotrzebne już przedmioty, które z reguły lądują na śmietniku - puszki, butelki, stare opakowania, nakrętki itp. - stworzą wraz z dziećmi instrumenty muzyczne. Spróbujemy też nadać im ciekawy wygląd, tak aby stały się one również pięknymi przedmiotami. Kulminacją zajęć będzie wspólne odegranie specjalnie przygotowanego utworu przez wszystkich uczestników warsztatów.
Warsztaty poprowadzą: GRAŻYNA RIGALL i JACEK KULESZA
www.rigall.art.pl // www.jacekkulesza.com

WARSZTATY NAUKI SZYBKIEGO CZYTANIA I TECHNIK PAMIĘCIOWYCH
Im szybciej czytasz tym szybciej się uczysz i lepiej radzisz sobie w świecie informacji...
Zobacz jak wiele potrafisz! Posłuchaj jak bardzo możesz się rozwinąć!
To najważniejsze hasła szkoły EDU, która w sobotę i w niedzielę przedstawi nam namiastkę technik, które mogą usprawnić naszą pracę, zdobywanie wiedzy i przyswajanie informacji. Trenerzy poruszą zagadnienia związane z tempem czytania, zasadami szybkiego przyswajania tekstu, po prawie dwugodzinnych zajęciach będzie można wychwycić najważniejsze błędy i przekonać się jak czytać lepiej. Zajęcia poruszą także kwestie technik pamięciowych i możliwości lepszego uczenia się.
Zapraszamy osoby powyżej 12 lat na warsztaty z nauki szybkiego czytania i nie tylko...
Osoby zainteresowane warsztatem są proszone o przyniesienie ze sobą książki, koca i stopera.
UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Realizacja: EDU Szkoła szybkiego czytania i technik pamięciowych // www.edu-trojmiasto.pl

INTERAKTYWNE CENTRUM HEWELIANUM
Przez dwa dni PARKOWANIA Centrum Hewelianum - wspaniały ośrodek edukacyjno-muzealny, przeniesie część swoich eksponatów i zbiorów w okolice parkowej altany, aby wytłumaczyć i zaprezentować niektóre zjawiska fizyczne, optyczne i astronomiczne, jakie towarzyszą nam w codziennym życiu. W swoim programie zaprezentują m.in.:
mini wystawę interaktywną - "A to ciekawe!",
pokaz popularnonaukowy - "Przeminęło z wiatrem",
ewolucyjny wyścig - w postaci gry edukacyjnej,
konkurs wiedzy o Centrum Hewelianum
Realizacja: Centrum Hewelianum // www.hewelianum.pl

OTWARTE WARSZTATY Z CENTRUM INFORMACJI I EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
W ramach tegorocznego hasła PARKOWANIA - nauka, technika, technologia - pracownicy Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaprezentują możliwość prostego, zbadania życia w wodzie oraz określenia jakości wody w Parku Oliwskim za pomocą prostych odczynników chemicznych. Uzbrojeni w podbieraki oraz pojemniki z lupami poszukamy oznak życia w stawie, którymi będą głównie drobne bezkręgowce. Przyjrzymy się także roślinom, które żyją w najbliższym sąsiedztwie wody. Wszyscy chętni będą mogli samodzielnie zbadać pobraną próbkę wody i określić współczynnik pH wody.
Realizacja: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej // www.ciee-gda.pl

PLENEROWE LABORATORIUM FIZYCZNE Z EDUFUN
Pośród proponowanych zagadnień z pogranicza kilku nauk, znalazły się także eksperymenty fizyczne. Dawid Kubacki, prowadzący na co dzień Plażowe Centrum Nauki i Edukacji EduFun na jelitkowskiej plaży, część swojego magicznego miasteczka przeniesie nad oliwski potok. Każdego dnia na specjalnie przygotowanym stanowisku będzie można poznać tajniki bardzo niskich temperatur, uzyskać odpowiedź na pytania: jak zimny jest ciekły azot, czy metrowy balon zmieści się w kubeczku, czy można lewitować, jak skroplić powietrze? Te i wiele innych doświadczeń będzie można przeprowadzić pod okiem przeszkolonych animatorów. W trakcie trwania laboratorium, każdego dnia odbędą się dwa pokazy prezentujące eksplozyjne właściwości ciekłego azotu (m.in. doświadczenie z wybuchającymi arbuzami). Za pomocą ciekłego azotu spróbujemy także na kilka minut zamienić park w tajemniczy ogród... Czy wyjdzie nam eksperyment z mgłą? Może coś zobaczysz...
Realizacja: EDUFUN // www.edufun.edu.pl

ROBOCAMP - INTERAKTYWNE POKAZY ZABAWEK ZE ŚWIATA ROBOTYKI ORAZ WARSZTATY KONSTRUOWANIA ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO
Zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnych pokazach najnowocześniejszych zabawek ze świata Robotyki, a także spróbowania swoich sił w sterowaniu sztuczną inteligencją. Zainteresowani zgłębieniem tajników świata Robotyki, będą mogli wziąć udział w lekcjach z zakresu informatyki oraz programowania RoboCAMP, wykorzystujących materiały dydaktyczne, takie jak LEGO Mindstorms NXT. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 8 - 14 lat. Na pierwsze warsztaty w sobotę o godz.12.00 zapraszamy poprzez wpisanie się na listę pod adresem mailowym: parkowanie@akukusztuka.eu do 07.08.2009. Na ostatnie lekcje o godz.15.00 zapraszamy dzieci z rodzicami.
UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - MAX. 15 UCZESTNIKÓW NA JEDNYCH WARSZTATACH
Realizacja: RoboCAMP oraz Fabryka Talentów
www.robonet.pl // www.fabrykatalentow.org

HOKUS bez POKUS - SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ ZIUTINIM
W niedzielę należy mieć oczy szeroko otwarte. W dwóch odsłonach pojawi się (i zniknie!) iluzjonista ZIUTINI, który będzie magiem i nauczycielem magii w jednym. W swoim godzinnym programie zaprezentuje widzom zarówno show, gdzie pokaże swoje najlepsze sztuczki i czary. 25 minut poświęci na warsztat, podczas których zdradzi tajemnicę swoich zawsze nieprawdopodobnych akrobacji okiem, ręką, czyli hokus, ale czy bez pokus?
www.ziutini.com

PODCHODY MIEJSKIE - URBAN PLAYGROUND
Zagrać będzie można w sobotę i niedzielę, każdego dnia przed graczami zostaną postawione inne zadania, a sama plansza do gry będzie także inna. Po odebraniu karty w punkcie startowym przy głównej bramie w Parku Oliwskim uczestnicy będą przemieszczać się według wskazówek, odkrywając przy okazji uroki miasta, miejsca niezwykłe, być może nieznane, rozwiązując zagadki i krok po kroku zbliżając się do celu. Wygrywa osoba, która zdobędzie jak największą ilość punktów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Gdańsk i Biuro Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016.
Spośród 10 najlepszych graczy obu odsłon URBAN PLAYGROUND wylosujemy nagrodę główną ufundowaną przez EDU Szkołę szybkiego czytania i technik pamięciowych - dwumiesięczny kurs nauki szybkiego czytania.

SPACERY Z DENDROLOGIEM
Spacer poprowadzi ANDRZEJ DĄBROWSKI - doktor, inżynier nauk leśnych. Długoletni pracownik ZDiZ w Gdańsku. Miłośnik i znawca drzewostanu miasta Gdańska.

OTWARTE ZAJĘCIA Z JOGI I TAI CHI, czyli :
- zajęcia z jogi
- zajęcia z jogi dla dzieci Chatka Joga
- zajęcia z tai chi
Zajęcia poprowadzą: BODZIA MATULANIEC i RAFAŁ SZULKOWSKI
Realizacja: Jogabo // Szkoła YMMA
www.jogaBo.pl // www.ymaa.com.pl

GRA W BOULES // PETANQUE
Podczas dwóch dni PARKOWANIA, będzie można nauczyć się i pograć w boules, a wszystkich tych, którym gra się spodoba i będą chcieli kontynuować rozgrywki, zapraszamy w każdy piątek o godzinie 18.00 na boulodrom do Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku.

ŚNIADANIE NA TRAWIE
Tak jak w poprzednich latach ponownie zapraszamy na ŚNIADANIE NA TRAWIE. To propozycja wspólnego posiłku w przestrzeni jednego z najbardziej urokliwych zakątków Gdańska. Każdy, kto w niedzielny poranek wraz z kocem i koszem piknikowym zagości na trawie koło Muzeum Etnograficznego, będzie mógł wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zjeść niezapomniane śniadanie w prawdzie malowniczym otoczeniu.

PARKOWANIE - SIECIOWANIE
Przy okazji 3 edycji PARKOWANIA i tegorocznego jego tematu - nauka, technika i technologia - chcielibyśmy stać się inicjatorem pomysłu, aby Park Oliwski stał się kolejnym miejscem na mapie Trójmiasta z bezprzewodowym dostępem do Internetu, dlatego też w dniach 03 - 14 sierpnia "uwalniamy" łącze i inaugurujemy darmowy, bezprzewodowy internet w parku z nadzieją, że w przyszłych latach SIECIOWANIE będzie możliwe nie tylko w czasie trwania kolejnych edycji PARKOWANIA.
Akcja zrealizowana dzięki firmie SPRINT Sp. z o.o., która zgodziła się wypożyczyć hotspoty oraz przy wsparciu Biura Informatyki Urzędu Miasta Gdańska.
Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie na temat potrzeby istnienia darmowego, bezprzewodowego internetu na terenach gdańskich parków.

Przeczytaj także