Red Bull Konkurs Lotów 2019 Skwer Kościuszki Gdynia Sprawdź!
stat

Red Bull Konkurs Lotów 2019

pokaz sporty ekstremalne

termin
sie 4
niedziela
miejsce Skwer Kościuszki
adres Gdynia, skwer Tadeusza Kościuszki
bilety
wstęp wolny szczegóły w opisie
Patronat

Red Bull Konkurs Lotów powraca! Zbierz drużynę, zaprojektuj machinę latającą i poszybuj nią, jak najdalej na oczach publiczności! To zadanie, które stoi przed wszystkimi, którzy chcieliby dopisać kolejny rozdział w historii Red Bull Konkursu Lotów. Zawody, po 4 latach przerwy, ponownie zagoszczą w Gdyni (4 sierpnia 2019).

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
Pierwszy etap rozpoczyna się 1 kwietnia 2019 i polega na zgłoszeniu się poprzez stronę www.redbullkonkurslotow.pl po specjalny formularz, a kolejne to: zaprojektowanie własnej machiny i poddanie jej ocenie jury. Te najbardziej kreatywne oraz mające szanse na daleki lot konstrukcje, zostaną zakwalifikowane do finału.

Panel sędziowski wyłoni 37 drużyn, dodatkowo 3 zespoły zostaną wybrane przez publiczność w głosowaniu internetowym.

4 sierpnia 2019 w Gdyni, domorośli konstruktorzy i piloci zmierzą się ze sobą na oczach publiczności i sędziów. 6-metrowa rampa, z której będą startować machiny ustawiona zostanie przy Skwerze Kościuszki. Oceniane będą długość lotu, kreatywność konstrukcji i wrażenie, jakie maksymalnie 4-osobowy zespół zrobi na widzach, podczas pokazu na rampie.

O KONKURSIE
Red Bull Flugtag w Polsce nosi nazwę Red Bull Konkurs Lotów. To zawody dla uzdolnionych konstruktorów i śmiałych pilotów. Ekipy projektują, budują i szybują w siną dal własnoręcznie wykonanymi maszynami latającymi... lub, do czego dochodzi znacznie częściej, zaliczają spektakularne lądowania na wodzie. Zespoły oceniane są za: długość lotu, kreatywność konstrukcji oraz wrażenie artystyczne. To zainspirowało uczestników poprzednich edycji do zbudowania latających naleśników, domów, a nawet szybującego Snoopiego! Od pierwszych zawodów Red Bull Flugtag, w Wiedniu w 1992 roku, na całym świecie odbyło się już ponad 100 edycji Konkursu, a każda z nich przyciąga ok. 300 tysięcy widzów.

Pełny opis wydarzenia

Informacja o biletach

Start zapisów: 1 kwietnia 2019 na stronie www.redbullkonkurslotow.pl

Archiwalne edycje