Red Bull Konkurs Lotów 2019 Skwer Kościuszki Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Red Bull Konkurs Lotów 2019 Opinie (23)

Red Bull Konkurs Lotów powraca! Zbierz drużynę, zaprojektuj machinę latającą i poszybuj nią, jak najdalej na oczach publiczności! To zadanie, które stoi przed wszystkimi, którzy chcieliby dopisać kolejny rozdział w historii Red Bull Konkursu Lotów. Zawody, po 4 latach przerwy, ponownie zagoszczą w Gdyni (4 sierpnia 2019).

Relacja z imprezy

HARMONOGRAM

SOBOTA (3 SIERPNIA, 18:00-22:00) PLAŻA MIEJSKA


Na Plaży Miejskiej w Gdyni stanie mobilna scena Red Bull Music, na której wystąpią: Natalia Nykiel i zespół The Dumplings.

- od 18:00 zagra zespół The Dumplings
- o 20:00 swój koncert rozpocznie Natalia Nykiel

Ich występy przedzieli pokaz lotniczy nad zatoką. Swoje akrobacje zaprezentuje Łukasz Czepiela w samolocie Zivko Edge 540 i ekipa statków powietrznych The Flying Bulls (śmigłowiec akrobacyjny Bolkow 105 oraz legendarne samoloty z okresu II wojny światowej: F4U Corsair, B-25 Mitchell, P-38 Lightning, T-28 Trojan). Łącznie będzie to 6 unikatowych jednostek, w godzinnym pokazie na niebie. Wszystkie maszyny lotnicze biorące udział w pokazie będą napędzane lotniczym paliwem Warter Aviation, przyjaznym dla atmosfery.

NIEDZIELA (4 SIERPNIA, 12:00-17:30) SKWER KOŚCIUSZKI

11:45 - pokazy lotnicze
12:00 - start Red Bull Konkurs Lotów 2019
17:30 - przewidywane zakończenie imprezy

Co godzinę na niebie można spodziewać się kolejnych pokazów lotniczych, przedzielających kolejne etapy rywalizacji konkursowej.

Wstęp na oba dni jest darmowy.


STRONA ORGANIZATORARed Bull Konkurs Lotów (finał 4 sierpnia w Gdyni) to zmagania domorosłych lotników, którzy na własnoręcznie zbudowanych machinach latających skaczą z 6 m rampy do wody. Wygrywa załoga, która uzyska najlepsze noty od sędziów. Liczy się nie tylko odległość oraz prezentacja zespołu na rampie, ale również kreatywność samej konstrukcji.

To właśnie ten element był oceną jury przy wyborze finalistów. Nie wszystkie nadesłane projekty rokują by miały szansę wzbić się w powietrze, ale wyżej niż właściwości lotne oceniane było zaangażowanie, pomysłowość i niepohamowana fantazja zgłaszających.

ATRAKCJE DODATKOWE
Ogólnopolski finał Red Bull Konkursu Lotów to nie jedyny powód, dlaczego warto wybrać się na pierwszy weekend sierpnia do Gdyni. Już w sobotę będzie można podziwiać pokazy akrobacji lotniczej m.in. Łukasza Czepieli (Zivko EDGE 540T) oraz międzynarodowej ekipy The Flying Bulls, która zaprezentuje flotę legendarnych samolotów z okresu II wojny światowej: F4U-4 "Corsair", B- 25J "Mitchell", P-38 "Lightning", T-28B "Trojan". Skład grupy uzupełni śmigłowiec akrobacyjny Bölkow BO105. Łącznie zaprezentuje się 6 unikatowych jednostek, w godzinnym pokazie na niebie. Tego dnia na plaży w Gdyni zaparkuje również kultowy Red Bull Tour Bus, mobilna scena, na której wystąpi m.in. Natalia Nykiel oraz The Dumplings.

STREFY PARTNERÓW
Poza pokazami lotniczymi grupy The Flying Bulls i Łukasza Czepieli w powietrzu, warto sprawdzić, co w swoich strefach na ziemi, na terenie imprezy, przygotowali partnerzy wydarzenia.

W strefie Warter Fuels, będziecie mogli dowiedzieć się więcej o ekologicznym paliwie, które jest lepsze dla zdrowia, ponieważ jest o 99% czystsze od zwykłej benzyny, dobre dla Twoich urządzeń, ponieważ nie niszczy uszczelek i filtrów oraz przyjazne dla środowiska, ponieważ wytwarza o 40% mniej smogu! W strefie odbędą się też konkursy z podnoszeniem kanistrów benzyny Warter Pro 2 oraz Warter Pro 4, przeznaczonych m.in. do stosowania w ogrodzie, leśnictwie, motocrossie czy w łodziach. Śmiałkowie, którzy najdłużej utrzymają w dłoniach kanistry z benzyną, otrzymają nagrodę w postaci tychże paliw na własny użytek.

Zespół "Strefy Lotów Mercedes-Benz" zaprezentuje możliwości swoich samochodów, a także zaprosi na zajęcia trickboardu. Ponadto ratownicy WOPR w ramach warsztatów partnerskich z Mercedes-Benz Polska, opowiedzą o zasadach, jakich należy przestrzegać w pobliżu akwenów wodnych oraz podczas udzielania pierwszej pomocy.

W strefie New Balance znajdziecie miejsce na chwilę relaksu i zdjęcia na babcinej kanapie #RunsInTheFamily. Nie zabraknie też najnowszych butów z portfolio marki, a jak będziecie mieli szczęście, to spotkacie tam Adama Zdrójkowskiego lub Filipa Chajzera.

LISTA DRUŻYN ZAKWALIFIKOWANYCH DO DOGRYWKI:
1. Latająca bramka Wojtka Szczęki Swarzędz
2. Jajolot Rząska
3. Fly Bull Bull Tonę Gliwice
4. Ci wredni Rzymianie Łochowo
5. Eyjafjallajokull Łódź
6. Najlepszy papierowy samolot ever Pszczyna
7. Mc Dragon Czeladź
8. Janusz ex Machina Pilchowo
9. Latający dywan Alladyna Toruń
10. Batmobil V2K19 Kraków
11. Odlotowy konfesjonał Garwolin
12. Przecinak Przestworzy Opole
13. TIE FIGHTER Bolesławiec
14. Bill Rumia
15. Lotnik Śniadowo
16. Mamulot Warszawa
17. Los romantyka Warszawa
18. Zabójczy kawałek Kraków
19. Szczerbate szczęki Oczkowice
20. Batmolot Warszawa

O KONKURSIE
Red Bull Flugtag w Polsce nosi nazwę Red Bull Konkurs Lotów. To zawody dla uzdolnionych konstruktorów i śmiałych pilotów. Ekipy projektują, budują i szybują w siną dal własnoręcznie wykonanymi maszynami latającymi... lub, do czego dochodzi znacznie częściej, zaliczają spektakularne lądowania na wodzie. Zespoły oceniane są za: długość lotu, kreatywność konstrukcji oraz wrażenie artystyczne. To zainspirowało uczestników poprzednich edycji do zbudowania latających naleśników, domów, a nawet szybującego Snoopiego! Od pierwszych zawodów Red Bull Flugtag, w Wiedniu w 1992 roku, na całym świecie odbyło się już ponad 100 edycji Konkursu, a każda z nich przyciąga ok. 300 tysięcy widzów.

Informacja o biletach

Start zapisów: 1 kwietnia 2019 na stronie www.redbullkonkurslotow.pl

Czytaj także