W kuchni chińskiej odnaleźć można kulturę, naukę i sztukę Państwa Środka. Niektóre z przepisów mają nawet po kilka tysięcy lat i są nadal wykorzystywane! Od kilkudziesięciu lat potrawy z kuchni chińskiej można odnaleźć w różnych zakątkach świata, a dla samych Chińczyków jedzenie stanowi jeden z najważniejszych elementów jedzenia. Aby poznać dobrze mieszkańca Chin warto w pierwszej kolejności skoncentrować się na stronie kulinarnej.
W różnych rejonach Chin można spotkać różnorodne produkty w zależności od klimatu i panujących warunków naturalnych. Duże znaczenie dla Chińczyków ma sezonowość produktów oraz to jaki wpływ wywierają na ludzki organizm. Kuchnia jednego z największych miast świata - Szanghaju jest tak zróżnicowana jak całe Chiny, a nawet i bardziej, ponieważ jest to miasto portowe z bardzo bogatą historią, które od wieków stanowi chińskie "okno na świat", gdzie spotykają się odmienne kultury nie tylko kulinarne.
Przygotujemy:1. Wǎn zǐ chì (zupa z wieprzowiną, grzybami, jajkiem, pędami bambusa)
2. Liáng bàn jī sī fěn pí (szarpany kurczak z makaronem i dressingiem sezamowym)
3. XO jiàng chǎo lù sǔn xiān xiā dài zi (smażone szparagi, krewetki i małże św. Jakuba z sosem XO)
4. Gū lǔ ròu (wieprzowina z sosem słodko-kwaśnym)
5. Jiāo yán xiān yóu (smażone kalmary)
6. Shā diē jīn gū niú ròu fěn sī bāo (wołowina satay z makaronem)
7. Dòu shā guō bing (naleśniki z pastą z czerwonej fasoli)
Podczas warsztatów pracujemy indywidualnie, są jednak potrawy, które wymagają więcej czasu (wtedy dzielimy się na małe grupy).