X Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy Amberexpo Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

X Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy Opinie (23)

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to cykliczna impreza na rolkach odbywająca się w Gdańsku od 2009 roku. Tegoroczna 10. jubileuszowa edycja odbędzie się 25 sierpnia.

wrz 20

niedziela, g. 11:00

Wejherowo, ul. Cypriana Norwida
wrz 27

niedziela, g. 11:00

Lębork
Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku to największe w Polsce zawody dla Fanów jazdy na rolkach. Wzorem lat poprzednich, zawody na dyst. maratonu będą również Długodystansowymi Mistrzostwami Polski w jeździe szybkiej.

Dla tych, którzy chcą poczuć emocje towarzyszące zawodom, ale nie czują się jeszcze przygotowani do startu na dyst. maratonu, czy półmaratonu, organizatorzy przygotowali krótszy dystans fitness o dł. 10.7 km. Wpisowe na dyst. fitness to jedyne 10,00 zł.

Dla najmłodszych - zawody dla dzieci na krótkich dystansach w zależności od wieku. Dla tych, którzy trenują w UKS-ach rywalizacja na dłuższych dystansach.

W imprezie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek. Warunkiem udziału jest rejestracja do zawodów oraz uiszczenie opłaty startowej.

Formularz rejestracyjny dostępny tutaj: https://b4sportonline.pl/Rolki_Gdansk

Osoby niepełnoletnie nie posiadające licencji PZSW mogą startować za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Formularz oświadczenia dostępny tutaj Oświadczenie 2018 oraz w Biurze Zawodów.

W ramach Maratonu Sierpniowego organizatorzy oraz firma Powerslide zapraszają na darmowe Warsztaty Rolkowe z Zawodnikami Powerslide Team. Podstawy jazdy szybkiej - poprowadzi: Scott Arlidge wielokrotny Mistrz Świata . Warsztaty z jazdy szybkiej dla mężczyzn poprowadzi - Felix Rijhnen Mistrz Świata , dla Kobiet - Kathi Rumpus - Mistrzyni Europy. Podstawy jazdy miejskiej poprowadzi - Piotr Combrzyński - Mistrz Polski. Warsztaty z Freestyle Slalomu dla dorosłych poprowadzi - Ewelina Czapla - wielokrotna Mistrzyni Polski we Freestyle Slalomie, warsztaty dla dzieci poprowadzi - Patrycja Najda.

Ponadto w programie: szkółki wrotkarskie, wypożyczalnia sprzętu wrotkarskiego, stoiska dystrybutorów rolek i akcesoriów wrotkarskich. Bezpośrednim organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto. Współorganizatorem zawodów jest Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

W zależności od umiejętności oraz poziomu wytrenowania można wybrać jeden z 3 dystansów:

fitness (10 730 m),
półmaraton (21 230 m),
maraton (42 230 m).
Szczegóły dot. startu na dystansie fitness oraz półmaratonu dostępne w zakładce "Imprezy towarzyszące".

Dodatkowo na dystansie maratonu rozgrywane są Długodystansowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Warunkiem sklasyfikowanie w MP jest posiadanie aktualnej licencji zawodniczej Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

PROGRAM:

24.08.2018 Piątek
16:00 - 20:00 - Otwarcie Biura zawodów na terenie MTG Amber Expo Gdańsk
- rejestracja zawodników: zawody dla dzieci, fitness, maraton, półmaraton
25.08.18. Sobota
8:00 - 14:30 - Biuro Zawodów - rejestracja zawodników cd.
8:30 - 9:30 - rozgrzewka dla dzieci z udziałem Mistrzyni Europy
9:00 - 17:00 - Szkółka wrotkarska Roll4All
10:00 - 12:00 - Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci
12:00 - 13:00 - Warsztaty z zawodnikami Powerslide
12:30 - 13:30 - Ceremonia dekoracji dzieci
13:30 - Uroczyste otwarcie zawodów
14:00 - Start dystans Fitness
15:15 - Start główny - MARATON, PÓŁMARATON
17:00 - Spotkanie z Zawodnikami Powerslide - zdjęcia , autografy
18:00 - Ceremonia dekoracji : Fitness, Maraton , Półmaraton - kat. rekreacyjne - MTG Amber Expo Gdańsk
20:00 -22:00 - Uroczysta Gala z okazji X-lecia Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy oraz XV-lecia Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich połączona z ceremonią dekoracji Długodystansowych MP w kategoriach MP Seniorów oraz kategorii Open. Uroczysta Gala odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku w Budynku Żółtym i uświetni ją koncert Izabelli Krasuckiej w towarzystwie Jan Konop Big BandCzytaj także