stat
PATRONAT

ZOO Festiwal Opinie (11)

Planowany konkurs

Wielkie święto miłośników zwierząt, czyli ZOO Festiwal 2024 już w marcu. Kilkadziesiąt gatunków - od kotów, psów, koni, owiec czy kuców po kapibary, jeżozwierze, lotopałanki, wielbłądy i modliszki. Do tego prelekcje oraz wykłady ekspertów, zoopsychologów, behawiorystów, weterynarzy. Ciekawe pokazy, inspirujące spotkania. Dwa dni, by dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie "łaciatych, kudłatych, pręgowanych i skrzydlatych".

Wystawę można odwiedzać w sobotę od 10:00 do 18:00 i w niedzielę od 10:00 do 17:00.

Kto kocha czworonożne, te z piórami, torbami, te puszyste i te, które mają łuski koniecznie musi odwiedzić ZOO Festiwal. Ten już 9 i 10 marca po raz drugi otworzy swe podwoje przed wszystkimi sympatykami zwierząt. Przed gośćmi dwa dni inspirujących rozmów, porad, sugestii i podpowiedzi. Dwa dni spotkań z tymi, którzy skaczą, biegają, latają i pływają. Dwa dni czerpania wiedzy od najlepszych.

Aleks Borysewicz z Dogs Of Anarchy pojawi się na ZOO Festiwalu razem ze swoją czworonożną rodziną! Zobacz niesamowity pokaz psich sztuczek i akrobacji w ich wykonaniu!
Aleksa możesz kojarzyć z występów w Mam Talent TVN. To trener i hodowca psów, który wiedzie prawdziwie sielskie życie nad morzem. Przyjdź, i daj się oczarować!

I w końcu dwa dni przygody dla tych, którzy uwielbiają praktyczne i mniej praktyczne akcesoria dla pupili.

- ZOO Festiwal to święto wszystkich miłośników zwierząt. Chcemy przybliżać, małym i dużym, ich niesamowity świat. Chcemy dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem. Nie zabraknie, jak w minionym roku, ciekawych prelekcji, wykładów, pokazów. Zapraszamy m.in. psich trenerów, behawiorystów, dogoterapeutów, zoopsychologów, ornitologów, weterynarzy. Zawitają do nas renomowani producenci akcesoriów dla zwierzaków. Zachęcamy też do udziału w wydarzeniu fundacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc potrzebującym "braciom mniejszym" - mówi Wojciech Kempiński, pomysłodawca i organizator festiwalu. - Zależy nam na tym, by każdy mógł ciekawie spędzić czas w AmberExpo, znajdując coś dla siebie, bawiąc się, ucząc i spotykając tych, których na co dzień spotkać niełatwo, jak kapibary, lotopałanki czy jeżozwierze.ZOO Festiwal: by wiedzieć więcej Do Gdańska ponownie zawitają eksperci, szkoleniowcy, trenerzy, behawioryści i zoopsychologowie. Będzie można nie tylko dowiedzieć się z najlepszego źródła wszystkiego (lub prawie wszystkiego) o właściwej opiece nad zwierzętami, ich naturze czy zwyczajach, ale też wziąć udział w licznych pokazach tematycznych.

Gościem specjalnym I edycji ZOO Festiwalu był m.in. Krzysztof Tatar, behawiorysta i trener psów, mający za sobą ponad 30 lat doświadczenia. W tym roku festiwal znów zaprasza interesujących i barwnych specjalistów, którzy w wystąpieniach stawiają na merytorykę, a przy tym potrafią zaciekawić, zadziwić, a często i rozbawić.

- O mądrej opiece nad psami Krzysztof Tatar wie wszystko. O swojej pasji opowiadał podczas festiwalu z uczuciem i wielkim zaangażowaniem. A miał o czym mówić - podkreśla Małgorzata Zapadka, współorganizatorka wydarzenia, a prywatnie psia mama. - To trener, szkoleniowiec, dogoterapeutą, który pomógł tysiącom opiekunów zrozumieć psich przyjaciół i odnaleźć z nimi wspólny język. Działa też jako wolontariusz, promując świadomą adopcję i odpowiedzialną opiekę nad psiakiem. Słuchanie go i obserwowanie jego relacji z psami było dla mnie niezapomnianym doświadczeniem.

ZOO festiwal: by poznać Festiwal to świetna okazja dla dzieci i dorosłych, by poznać fascynujący świat fauny. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który skupia się na różnorodności i fascynujących aspektach życia zwierząt. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wiele ich gatunków, dowiedzieć się więcej o ich życiu w naturalnym środowisku, zachowaniach, nawykach i potrzebach.

Zawitać będzie można do kilku stref, m.in. terrarystycznej - z egzotycznymi gadami i płazami; dedykowanej ssakom kopytnym - tu gwiazdami bez wątpienia będą wielbłąd dwugarbny, alpaki, kuce i konie; stref ssaków egzotycznych, zwierząt gospodarskich, ptaków czy ryb.

- To na pewno będzie olbrzymia frajda dla najmłodszych festiwalowiczów, ale nie tylko. Spotkanie na żywo z papugami, żółwiami, fretkami, królikami, lotopałankami, sowami, surykatkami. Poza tym psiaki, koty, popularne rybki Garra Rufa, osły Poitou, tukany, kameleony, a nawet jeżozwierze - opowiada Maciej Barczuk z ZOO Festiwalu, prywatnie tata, a także opiekun psa Bruce'a. - Czas na naukę, zabawę, relaks. Zapraszamy na festiwal z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i pupilami! Nudy nie będzie, zapewniam.

ZOO Festiwal: by pomagać
ZOO Festiwal zachęca do udziału organizacje prozwierzęce, m.in. fundacje oraz stowarzyszenia. Dla nich to znakomita okazja, by pokazać siebie, opowiedzieć o swojej działalności, przybliżyć wolontariat oraz inne formy aktywnego pomagania, jak choćby dom tymczasowy. W ubiegłym roku festiwal gościł m.in. przedstawicieli schroniska Sopotkowo, fundacji Kotikowo i Help4Herbs. Wsparł też pofestiwalowo, karmą, zabawkami, legowiskami, maleńką Fundację Ratuj Adoptuj Pomagaj.

ZOO Festiwal: by się bawić
Wydarzenie to nie tylko nauka. Organizatorzy zadbali o to, by jego uczestnicy spędzili miło czas, bawiąc się, odpoczywając i uczestnicząc w licznych aktywnościach. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci; tematycznych animacji, konkursów oraz niespodzianek.

ZOO Festiwal: dla ciebie!
Ta największa na Pomorzu wystawa zoologiczna skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, dorosłych, opiekunów zwierząt, hobbystów, przedsiębiorców z branży zoologicznej, edukatorów, fundacji, stowarzyszeń oraz wystawców.

- Mamy nadzieję, że wydarzenie wpisze się na stałe w pomorski eventowy kalendarz, a z biegiem czasu stanie się największą tego typu imprezą w Polsce. Finalizujemy program, ale już dziś możemy zaprosić na wystawę kotów Polskiego Związku Kotów w Gdańsku i inspirującą rozmowę o życiu tych zwierząt, ciekawe prelekcje o budowaniu więzi ze szczeniakiem, mini-wykłady o pajęczakach, papugach, bulterierach, uznawanych, naszym zdaniem niesłusznie, za rasę agresywną, czy o pokonywaniu lękliwości u psa.

Będzie inspirująco - zapewnia Wojciech Kempiński. Wśród prelegentów, którzy już potwierdzili obecność na wydarzeniu będą Paweł Miłosz, trener psów, psi behawiorysta; Aleksandra Musiał, dogoterapuetka i technik weterynarii; Adrianna Włoch, zoopsycholog, technik weterynarii i dr Agnieszka Czajkowska, główny weterynarz ZOO Warszawa. By wziąć udział w ZOO Festiwalu, wystarczy kupić bilet na stronie wydarzenia lub w kasie, podczas trwania imprezy

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    35 zł
  • Bilet ulgowy
    27 zł
Ulgowy jednodniowy - 27 zł
Ulgowy weekendowy - 35 zł
Normalny jednodniowy - 35 zł
Normalny weekendowy - 55 zł

Bilety w tej cenie tylko online do 23 lutego.
Kup bilet

Archiwalne edycje imprezy

kwi 20-21

sobota - niedziela, g. 11-19

Gdańsk,