stat
Wydarzenie już się odbyło
mar 7-8

piątek - sobota, g. 10:00 - 19:00

bilety 100 zł
przedsprzedaż 49 zł
Wybitni praktycy i ciekawy pogram. Nadciąga czwarta edycja infoShare - absolutnie bezpłatnej konferencji dla ludzi zainteresowanych nowymi trendami z dziedziny IT, marketingu, Internetu. Dwudniowy cykl prelekcji zaplanowano na 13 i14 maja w audytorium Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Dzień 1 / czwartek / 13 maja
8:30 - 09:00 Rozpoczęcie rejestracji uczestników konferencji
9:00 - 09:15 Otwarcie konferencji, przywitanie uczestników.
Otwarcie konferencji przez przedstawicieli władz Gdańska, Urzędu Marszałkowskiego, władz Wydziału ETI oraz organizatorów konferencji.

9:15 - 09:45 Czy Polacy mogą stać się społeczeństwem informacyjnym?
Maciej Witucki (Grupa TP)
9:45 - 10:45 Codility.com - czy w Polsce można stworzyć globalny startup?
Krzysztof Kowalczyk (Codility.com, UBIK BC), Grzegorz Jakacki (Coditlity.com)
Codility to system pozwalający na automatyczne sprawdzanie umiejętności programowania, szczególnie przydatny w zastosowaniach rekrutacyjnych. Narzędzie zostało stworzone w czasie kilkuletniego pobytu Grzegorza Jakackiego w Chinach i pomagało mu w rekrutacji na tamtym rynku. Po powrocie do Polski było rozwijane w firmie Enpoka, a w 2009 przy wsparciu firmy doradczej UBIK Business Consulting Codility wygrało europejski konkurs startupów Seedcamp, przeniosło się do Wielkiej Brytanii i stamtąd oferuje globalnie swoje usługi. Na razie jest jaskółką jeżeli chodzi o polskie startupy, ale chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami - aby w kolejnych latach przybywało na globalnym rynku firm o rodzimym rodowodzie!

10:45 - 11:00 przerwa
11:00 - 11:45 Kiedy na twardo a kiedy na miękko - porównanie skuteczności stosowania tradycyjnych metodyk zarządzania TPM i podejścia zwinnego Agile.
Przemysław Lisek (ODiTK), Grzegorz Szostek (BanQsoft)
Klasyczny dylemat Project Managera IT - jaką metodykę wybrać? Tradycyjną, twardą, czy może lekką, pochodzącą z rodziny Agile? Każda ma swoje zalety i wady, każda sprawdza się inaczej w zależności do rodzaju projektu oraz organizacji. Podczas prelekcji zostaną omówione oba podejścia, dzięki czemu słuchacze będą mieli okazję uzyskać informacje pozwalające zoptymalizować stosowane dotychczas metodyki PM

11:45 - 12:30 Najbardziej demotywująca prezentacja dnia - jak stworzyć serwis internetowy, który porwie miliony.
Mariusz Składanowski (Joe Monster.org, Demotywatory.pl)
Demotywatory.pl - Jak powstał serwis, kto zaprogramował go na sukces i jakiego sekretu do tego użył? Poza tym jak technicznie poradzić sobie z utrzymaniem takiego serwisu, oraz kilka słów o tym, jak należy dbać o serwis społecznościowy i jak można na nim zarobić.
12:30 - 13:15 przerwa
13:15 - 14:00 Monetyzacja spolecznosci - jak to się robi?
Rafał Agnieszczak (Fotka.pl, Swistak.pl, Media2.pl, Finansowo.pl)

14:00 - 14:45 Jak hartował się Blip?
Marcin Jagodziński (Blip)

14:45 - 15:00 przerwa
15:00 - 16:30 Myśl jak Hacker - case study najbardziej spektakularnych ataków informatycznych.
Piotr Konieczny (Niebezpiecznik.pl, Compendium)
W trakcie wykładu zostaną przedstawione jedne z najciekawszych technik penetracji systemów informatycznych. Przekonacie się jak myśli hacker i jak niebanalne może być jego podejście do kwestii zabezpieczeń. Myśl przewodnia wykładu: nie skomplikowane, a sprytne ataki są najskuteczniejsze.

16:30 Rozwiązanie konkursu infoShare oraz rozdanie nagród.
Impreza integracyjna
13 maja, czwartek, godz. 20:00
klub Atelier w Sopocie

Dzień 2 / piątek / 14 maja
8:30 - 09:00 Rozpoczęcie rejestracji uczestników konferencji
Ścieżka "miękka" Ścieżka technologiczna
9:00 - 09:15 Przywitanie uczestników konferencji. Przywitanie uczestników konferencji.
9:15 - 10:00 Jak osiągać większe efekty osobiste, w swoim zespole lub firmie?
Tomasz Mnich (Lukas Bank)
Chcesz osiągać jeszcze więcej. Zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje osiągnięcia zależne są od tego jak efektywnie potrafisz pracować z ludźmi. Poznaj proste sposoby na to, aby zaangażować każdego, nawet najtrudniejszego współpracowanika do tego, co chcesz osiągnąć. Zrozum, czym kierują się ludzie. Poznaj ich potrzeby i motywacje. Zaczniesz być skuteczniejszy. Twoja firma zacznie się bardziej rozwijać.

Poznaj elementy modelu coachingu grupowego, które pozwalają sprawnie i skutecznie zarządzić każdą zmianą, nawet tą osobistą. Będziesz w stanie nie tylko wpływać na siebie i swój rozwój. Zaczniesz wpływać na swoje otoczenie. Będziesz mógł osiągać jeszcze więcej.
iplex - dwa lata na rynku VOD, model płatny vs darmowy.
Łukasz Skrzypek (iplex.pl)
1. Początki iplexu
2. Kino internetowe
3. Nowa usługa VoD
4. Wdrożenie modelu free on demand
5. Statystyki modelu free
6. Plany na przyszłość
10:00 - 10:45 Software Craftsmanship - Język wzorców projektowych językiem profesjonalistów.
Sławomir Sobótka (Bottega - Akademia Java)

Profesja w branży programistycznej zyskuje na wartości a jakość zaczyna być w cenie. Podczas prezentacji zastanowimy się co składa się na profesję w naszej branży oraz jakie miejsce zajmuje inżynieria oprogramowania. Skupimy się na wzorcach projektowych oraz zaletach przejścia z nieświadomego do świadomego ich poszukiwania i wykorzystania w modelowaniu logiki biznesowej.

10:45 - 11:00 przerwa
11:00 - 11:45 Science fiction, czy nasza rzeczywistość? Nowe technologie w reklamie.
Natalia Hatalska-Woźniak (hatalska.com)
Z punktu widzenia reklamodawcy, tradycyjne media stają się coraz mniej skuteczne. Głównie ze względu na tzw. clutter (zbyt wielu reklamodawców stara się dotrzeć do tych samych odbiorców w tym samym czasie przy wykorzystaniu tych samych mediów) oraz zmianę przyzwyczajeń konsumentów (którzy przestają czytać prasę i coraz więcej czasu spędzają poza domem zamiast przed telewizorem). Nic więc dziwnego, że marketerzy szukają nowych sposobów dotarcia do użytkownika. Z pomocą idą im nowe technologie - augmented reality, bluetooth, QR, hologramy. Nic więc dziwnego, że coraz intensywniej rozwijają się dziś nowe formy komunikacji - mobile tagging, neuromarketing, beamvertising. Tym formom poświęcę swoje wystąpienie - zwracając również uwagę na istotną kwestię, jak są i jak mogą być odbierane przez konsumentów.
Świat danych poza bazą.
Marek Sokołowski (Oracle)
Prezentacja będzie dotyczyć nowoczesnych technik przetwarzania danych takich jak:
- strumieniowe przetwarzanie danych w oparciu o reguły
- rozproszone przetwarzanie danych w cache'u w pamięci operacyjnej maszyn.

Przedstawione zostaną architektury systemów z wykorzystaniem tych technologii, typowe zastosowania w różnych obszarach przemysłu takich logistyka, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz świata finansowego tj. analiza rynku finansowego, serwisy traderskie, bukmacherskie itd.
Przedstawione zostaną także sposoby integracji powyższych technologii z obecnie funkcjonującą infrastrukturą IT oraz systemami pomocniczymi takimi jak GPS oraz RFID.

11:45 - 12:30 Social Media, czyli marketing z wykorzystaniem serwisów społecznościowych.
Mariusz Woźnicki (Harder&Harder)
1. Social media - czym jest marketing społecznościowy?
2. Formy reklamowe w społecznościach - co działa?
3. Skuteczność kampanii społecznościowych - jak mierzyć?
4. Najciekawsze przykłady kampanii w mediach społecznościowych.
12:30 - 13:15 przerwa
13:15 - 14:00 Zaplanuj swoją karierę jako informatyk - za co i ile płacą firmy informatykom?
Maciej Rosa (InConsulting)

W czasie prezentacji pokażemy kluczowe kompetencje cenione przez pracodawców u pracowników działów informatycznych. Zaprezentujemy wykorzystywane w firmach sposoby oceny tych kompetencji. Pokażemy też szczeble rozwoju umiejętności pracowników działów IT oraz poziomy wynagrodzeń oferowane przez firmy w Polsce.
(temat do potwierdzenia)
Piotr Pietrzak (IBM)

14:00 - 14:45 Innowacyjna Gospodarka dla e-biznesu, czyli Unia Europejska "pomaga" przedsiębiorcom.
Przemysław Żyła (UBIK BC)

Technologia Flash (SSD) w Data Center.
Robert Miłkowski (TalkTalk, UK)

Jednym z głównych problemów wydajnościowych współczesnych aplikacji, w szczególności baz danych, jest wydajność systemu dyskowego. Pomimo iż prędkość obliczeniowa procesorów jak i pojemność dysków twardych mniej więcej podwaja się co 1-2 lata, wzrost wydajności dysków twardych jest stosunkowo niewielki.

Tradycyjne podejście polegające na używaniu dużej ilości szybkich dysków twardych w celu dostarczenia wymaganej wydajności często w znaczący sposób wpływa na koszta związane ze zużyciem energii, klimatyzacją jak i ilością zajmowanej powierzchni w serwerowni. W wielu środowiskach technologia Flash pozwala w znaczący sposób polepszyć wydajność aplikacji przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów operacyjnych. W zależności od wymagań technologia Flash często całkowicie zastępuje rozwiązania dyskowe badź jest ich znakomitym uzupełnienim. Czym jest technologia SSD? Kiedy i jak najefektywniej z niej skorzystać?

14:45 - 15:00 przerwa
15:00 - 15:20 Zanim bedziesz szukał dofinansowania dobrze zaplanuj swój biznes! Krótki przegląd systemu wsparcia dla początkujących przedsiębiorców.
Małgorzata Jasnoch (Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości), Józef Balicki (Sieć Aniołów Biznesu Amber)

W Trójmieście istnieje spora ilość instytucji, projektów oraz indywidualnych osób oferujących pomoc początkującemu przedsiębiorcy, zarówno szkoleniowo-doradczą, finansową jak i w postaci powierzchni biurowej i laboratoryjnej. Podczas prelekcji dowiesz sie kto pomoże Ci zaplanować Twoją przyszłą firmę, jakiego rodzaju wsparcia możesz oczekiwać, gdzie możesz szukać środków finansowych na realizację Twoich pomysłów oraz jakich pułapek unikać na ścieżce do sukcesu biznesowego.
Sieć Semantyczna w teorii i w praktyce.
Sebastian Kruk (Knowledge Hives)

Rok temu w czasie obchodów 20-lecia Sieci WWW, jej twórca sir Tim Berners-Lee ogłosił, że posiadamy już wszystkie potrzebne narzędzia aby wkroczyć w trzecią epokę rozwoju Sieci, tym samym oficjalnie zainaugurował tzw. Web 3.0. W tej prelekcji opowiem o tym czym jest Semantic Web (czyli Sieć Semantyczna), jakie jej główne cechy, założenia i skąd się one wywodzą. Umówię obecny stan prac badawczych i wdrożeniowych w Web 3.0. Przedstawię również praktyczne zastosowania technologii semantycznych, m.in., w systemach bibliotek cyfrowych, usługach typu e-government oraz e-commerce.

15:20 - 15:45 Panel dyskusyjny: Jak rozwijać własny biznes?
Uczestnicy panelu:
Małgorzata Jasnoch (Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości)
Józef Balicki (Sieć Aniołów Biznesu Amber)
Maciej Grabski (Business Angel Seedfund)
Mirosław Wąsowicz (Legenhit)
Moderator: Krzysztof Kowalczyk (UBIK BC, Codility.com)

Serdecznie zapraszamy do dyskusji na temat możliwości rozwijania własnego biznesu na terenie Trójmiasta. Będzie to doskonała okazja, aby wymienić opinie oraz zdobyć informacje na poniższe tematy:

1. w jaki sposób miasto ułatwia założenie i rozwój własnego biznesu?
2. jakie możliwości daje Inkubator Przedsiębiorczości, jak rozwijać biznes w Parku Naukowo Technologicznym?
3. jakie są największe i najczęsciej spotykane bariery z perspektywy osób, które mają pomysł, ale nie mają wystarczającego kapitału?
4. Aniołowie Biznesu - jaka jest ich rola, jak pomagają młodym przedsiębiorcom, w jaki sposób prawidłowo aplikować?
15:45 - 16:30 Nowości w Silverlight 4.
Bartłomiej Zass (Microsoft)

Microsoft Silverlight jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się rozwiązaniem do tworzenia bogatych aplikacji internetowych na rynku. W najnowszej, czwartej wersji, zaimplementowano ponad 70% funkcjonalności zgłaszanych przez stronę silverlight.uservoice.com. Przyjdź, aby dowiedzieć się jak wykorzystać na swojej stronie kamerkę internetową, czy mikrofon, możliwości drukowania, integrację z systemem operacyjnym i wiele innych elementów, które wyróżnią Twoją stronę z tysięcy innych.
16:30 Zakończenie konferencji