On jest glupi bo nosi dres?

Szybkie tworzenie stereotypu?
Tworzenie na sile jakiegos stereotypu?
To dosc dziwne, jak latwo ludzie kogos szuflakuja, dla przykladu, ostatnio bylo jakies zabojstwo czy cos takiego, nie ogladam TV zbyt czesto wiec nie wiem do konca, podobno jakis internauta spotkal sie z jakas laska a potem ja zabil....w necie teraz doslownie jest przerazenie, a ludzie juz sobie zrobili kolejny dopisek na szufladce z napisam internauci, mamy teraz tak, internauta to czlowiek z problemami osobistymi, siedzacy przy necie 24/na dobe bo nie ma znajomych, jest samotny, ma mala samoocene, nie zajmuje sie sportem,siedzi tylko w domu i klika, poza tym jest sexoholikiem albo innym zboczkiem, jest frajerem, jego zycie jest do niczego, a teraz doszlo jeszcze ze jest morderca....ale internauta to tylko przyklad, ludzie na sile tworza stereotypy, rusek to pijak, polak zlodziej, itp...jezeli np by sie dzisiaj okazalo ze jakis taksowkarz napastowal kogos sexualnie to by od razu poszlo ze wszyscy taksowkarze to zboczency...metale to brudasy, hip hopowcy to narkomani, i po co cos takiego robic? moze po to ze to szczera prawda? ludzie nalezocy do jakies grupy zawodowej, spolecznej itp musza byc zamknieci w szufladce z dokladnym opisem ich cech i zachowan? ale gdzie jest to stwierdzenie ze kazdy czlowiek jest inny?

Pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: On jest glupi bo nosi dres?

Stereotypy tworza opinie o naszym zyciu.
I czy chcemy czy nie kazdy patrzy przez pryzmat tych stereotypow.
Wiem ze to ulatwienie i uproszczenie.
Np.Kiedys dres nosilo sie tylko na stadionie lub na zawodach sportowych.
Teraz nosi sie go jak normalne ubranie.
Adidasy zastapily trampki i pionierki.
Kiedys,siedzacy na lawce w parku byl spacerowiczem,teraz jest bezrobotnym lub pijakiem.
Kiedys szlo sie do kina,
teraz idziemy na film.
I tak mozna by powielac.
Samo zycie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: On jest glupi bo nosi dres?

Stereotypy, szufladkowanie, unifikacja, identyfikowanie się z subkulturą... Bzdury... Czy naprawdę potrzeba jest Wam identyfikowac się? Tak bardzo jesteście zapatrzeni w bilboardy i MTV, ze innego życia niz tam pokazane nie wyobrażacie sobie?
Ja mam inne pytanie: Kto jest normalny... Czy ci, którzy uczestniczą w owczym pędzie i nie oglądają się za siebie ani na boki, czy tez może ci, którzy stoją sobie na poboczu i patrzą z politowaniem a później robią co zechcą...
To kogo się gdzie szufladkuje zalezy w równej mierze od tego jak ten ktoś wygląda i zachowuje sie, jak i od tego kto patrzy... Ja poniekąd czuję sie uwolniony od takich rozterek, niemniej jednak na pytanie będące tematem tego topiku odpowiadam twierdząco...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy to normalne, że mi sie podoba jak obcy przytstojniacy bzykają moją dziewczynę? (6 odpowiedzi)

Jestem przystojny, wykształcony i dobrze sobie radze finansowo, potencjalnie mogę mieć każdą...

Moja kobieta nie ma ochoty na seks (49 odpowiedzi)

Szlag mnie juz trafia ! Doradzcie cos... Jestesmy z Moja Kobieta 9 lat razem. Jestesmy fajna...

Czy feromony działają (74 odpowiedzi)

Zastanawiam sie nad kupieniem sobie feromonów. Ogólnie należę do bardziej nieśmiałych osób i...