Badania prenatalne

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Dziewczyny ciekawi mnie czy wykonywałyscie w ciązy badania prenatalne?Jesli tak to na jakie się zdecydowałyście? Sama sie zastanawiam czy sie na nie wybrac....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam, badanie szczegółowe i można wychwycić ewentualne problemy u dziecka, a zarazem z drugiej strony uspokoić się, że dzidzia dobrze się rozwija. Są wykonywane na dobrych aparatach, a takie USG zwykłe w przychodniach często na starych, gdzie lekarz nie ma szans dostrzec niektórych rzeczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badania prenatalne

zdecydowanie polecam. Na badaniach okazało się że mózg mojego dziecka się nie podzielil i że dziecko się nie rozwija. Oprócz tego że serce mu biło i ruszala rękami to mogłam usunąć ciążę i nie musiałam chodzić w ciąży z dzieckiem które nawet do porodu by nie dozylo. A dzięki temu mogłam to cierpienie szybko zakończyć dla siebie i dla tego dziecka. I mogę walczyć o kolejna ciążę...
Idź zrób te badania kobieto! to nie jest XVw i można się wszystkiego dowiedzieć wcześniej i nie trzeba aż tak cierpieć...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Badania prenatalne są bardzo rożne i są zarówno nieinwazyjne jak i bardziej inwazyjne. Możesz sobie o nich poczytać na tej stronie: http://badanieprenatalne.com/
Nie należy zastanawiać się nad racjonalnością wykonania nieinwazyjnych badań prenatalnych, czyli podstawowych badań USG. Nie zagrażają one w żaden sposób dziecku, a mogą uratować mu życie. Wiele badań można wykonać z krwi.
Decyzja dotycząca diagnostyki inwazyjnej powinna zostać indywidualnie i świadomie podjęta przez kobietę lub parę oczekującą na dziecko. Najlepiej skonsultować ją również z dobrym, zaufanym lekarzem, który prowadzi ciążę. Oceni na ile powinno się takie badania wykonać ( wykonuje sie je głównie jeśli są jakieś wątpliwości w badaniach z krwi).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co mówi Twój lekarz? Jeżeli jest taka potrzeba to lepiej zrób.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłam takie badania i na początku miałam sporo obaw - podobnie jak Ty. Naczytałam się w internecie i to był zły pomysł.. Samo badanie robiłam u Dr. Kubiaka z Konina. Powiem tak - nic strasznego. Być może spora w tym zasługa podejścia lekarza, mimo wszystko włos mi z głowy nie spadł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja robiłam i powiem szczerze, że nie jest to tak straszne jak niektóre kobiety opisują.. Serio..Byłam mega negatywnie nastawiona, przez co bardzo się denerwowałam. Prawda jest taka, że nawet nie wiem kiedy a badanie się zakończyło. Wykonywałam je u Dr Kubiaka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja miałam badanie nifty pro. Moja ginekolog mi poleciła i udzieliła wiele informacji na jego temat, sama resztę doczytałam na https://test-nifty.pl/ . Badania prenatalne wcześniej kojarzyły mi się z ryzykiem dla dziecka, nie spodziewałam się, że można takie wykonać pobierając po prostu krew od matki. Takie badanie można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Cena patrząc na to ile chorób można z jego pomocą wykryć (94) nie jest wygórowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (8 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...

nnt. leczenie alkoholizmu w szpitalu na Srebrzysku (22 odpowiedzi)

moze ktos podpowie mi cos o tym oddziale, bo ktos z mojej rodziny potrzebuje takiej pomocy w...