Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hejka wszystkim:-) na obiad robie dzis zeberka pieczone, ziemniaki i marchewka z groszkiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

mamo b w czwartek po prostu zamarynuje piers z indyka, żeby w piatek upiec. Pewnie ugotuje skladniki na pasztet i tez w piatek upieke. Poza tym w czwartek upieke kruche babeczki, a nadziewac je bede w piatek lub sobote.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

mamo b w czwartek po prostu zamarynuje piers z indyka, żeby w piatek upiec. Pewnie ugotuje skladniki na pasztet i tez w piatek upieke. Poza tym w czwartek upieke kruche babeczki, a nadziewac je bede w piatek lub sobote.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

wczoraj robiłyśmy z Mamą duże porządki w zamrażalniku :) wyciągnęłam piersi z kurczaka (ponad kg, w sumie 3 zamrożone porcje)

wróciłam ze szkoły i zrobiłam taki obiad: dzisiaj zjedliśmy ryż z warzywami (kukurydza, groszek, marchewka, fasolka szparagowa) + chicken korma ;)

jutro będzie pierś kurza w "białym sosie" z rodzynkami i ananasem :] surowka z marchewki z jabłkiem ;) i chyba ziemniaki albo kasza :)

poza tym mam w planie zrobić sałatkę ryżowo-kurczakową (z kukurydzą, orzechami i rodzynkami)

______

zaraz jeszcze idę zrobić karpia w migdałach :) bo wyjęłam też zamrożone filety :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Na obiad dzisiaj były kotlety z piersi w panierce mizeria na słodko plus ziemniaki ;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ania no trochę sie denerwuję,tym bardziej że mój syn orłem niestety nie jest ,ale myślę że poradzą sobie te nasz e dzieciaki świetnie.Mój młody na razie jest wyluzowany,ale jak juz będzie dzień przed egzaminami,to stres go będzie zjadał,bo on ogólnie tak ma jak ja ,że sie denerwuje nawet sprawdzianami itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka już odczytałam wiadomość i odpisałam Ci, i jeszcze raz dziękuję bardzo ,gdybym miała jak wyściskała bym Was wszystkie kochane kobietki ;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Do ja-----ja równiez mieszkam na Morenie ,więc myśle że jakoś sie umówimy i jestem Wam bardzo wdzięczna za każdą pomoc dla brata i jego dzieciaczków .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dziekuje mamo b:-))))
Meggi, wyslalam ci na maila wiadomosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

meggi w jaki sposób mogłabym przekazać Ci rzeczy dla najmłodszego dziecka? Mieszkam na morenie i często bywam również w Kowalach. Bardzo chciałabym pomóc, a mam sporo rzeczy po 4 letnim synku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

@Graszka---------cieszę sie, że Twoje zdrowie nie pogorszyło sie:)
Odpoczywaj, oszczędzaj sie. Nadal będę o Tobie pamietać:))

@ania----------moja córka jak najbardziej wyluzowana:) idziemy na dni otwarte do LO ktore wybrala 10 maja dopiero. Nie jest to szkoła marzeń, ale najważniejsze, by to była szkoła. do której będzie chodziła z przyjemnością, dobra kadra i wyposażenie, by było jakieś takie ludzkie traktowanie ucznia, a poziom....wszędzie trzeba sie uczyć, zeby być kimś. Klasa o profilu policyjno-prawniczym:). Niby wszystko w tej szkole jest.
Mi sie nie marzy LO z poziomem Gdyńskiej Trojki czy Topolówki itp. Choć moja córka nad podziw teraz dobre stopnie łapie(podziw bo jakoś niespecjalnie widze zeby sie uczyla, ciągle gdzieś lata, wychodzi)

Mam nadzieje, że napisze dobrze egzaminy a potem.....zobaczymy:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam dziewczyny:) u mnie rodzinka przyzwyczajona że ja się zajmuję domem więc sprzątanie, zakupy i gotowanie jest na mojej głowie. W 1 świeto jesteśmy we trójkę, a 2 idziemy do Teściowej , więc nie szaleję z potrawami bo sami w jeden dzień zjemy niewiele więc bez sensu:) Młoda po świętach ma egzaminy gimnazjalne więc mamy stresa jak jej pójdzie... ona wyluzowana, ja chyba barzdziej to przeżywam, ale wierzę że da sobie radę:):):) moje nerwy i tak jej nie pomogą. A wasze już wybrały szkoły? bo moja pochodziła na te dni otwarte i nic jej nie urzekło z tego co wybrała, zobaczymy jeszcze jak jej egzaminy pójdą:)
U mnie na obiad powtórka z wczoraj czyli pstrąg w folii, ziemniaki i surówka z pomidorów malinowych z cebulą i śmietaną:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

To jest prawda. Wazne jest spedzenie wspolne, godne spedzenie Swiat, a przede wszystkim aby wszyscy byli w zgodzie:-)
Wczoraj bylam u ginekologa, dzieki lekom i tym, ze sie oszczedzalam, szyjka nie skrocila mi sie.
Nadal czesto twardnieje mi brzuch, bardzo boli mnie krocze i szyjka. Pierwsza ciaza byla super pod tym wzgledem, a w tej, czuje sie duzo gorzej. Najwazniejsze to dotrwac do konca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dziekuje hokasia:))i zdrówka życzę maluchom....

A co przygotowujesz tak wcześnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

mama b calkowicie sie z Toba zgadzam :) nie ważne te odkurzone kąty i wyprane firany, wazne, zeby przeżyć WSPÓLNIE te Święta. Ja pewnie zaczne jakies jedzenie przygotowywac w czwartek, ale to tez na tyle na ile chore dzieciaki pozwolą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka:)przezyjecie wspaniałe święta bez mycia okien...spoko
Niejedne święta tak przeżyłam i dało radę.
Najważniejsze Święta, a nie okna i firany.
Oszczędzaj sie dla maluszka:))

Jak już pisalam, ja pracuje caly Wielki Tydzień do późna, sprzątanie:)(męskie)spada na męża, zakupy córka i mąż zrobią z kartką ustaloną wspolnie. Stroiki na cmentarz kupi mąż. Gotowanie to po święconce w sobote już ja:))Ale bez szaleństw żadnych.
Najważniejsze, zebyśmy sie nie pokłócili w te dni:))i przeżyli prawdziwie Święta:))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Czesc dziewczyny, dzisiaj na obiad zrobie karkowke w sosie z suszonymi grzybami, dla mnie kasza jeczmienna, dla meza ziemniaki i jakas surowka kupna. Dla mlodego wygrzebalam jeszcze jakies okonie na dwa dni:-)
Wspolnymi silami z mezem postaramy sie zrobic porzadki w domu, niestety nie moge myc okien ani wieszac firan. Meza nie chce w to interweniowac, bo nie dosc ze bardzo mi pomaga w domu, to jeszcze w ogrodzie ma duzo pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie dzisiaj też resztka pulpecików w pomidorowym.
Na jutro planuje poledwiczkę wieprzową w warzywach chińskich z ryżem.

Na poniedziałek i wtorek kotlety mielone. A potem zapewne jakąś zupe, a na piątek------chyba nic.

Cały tydzień mam mnostwo pracy i będe siedziala do późna.
Na szczęście corka ma wolne od czwartku więc zakupy zrobi:)).
A po świętach egzaminy ma, a ja już mam stresa:(
Ania:), Meggi też sie stresujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

No wreszcie mam weekend wolny od szkoly, cudownie jest sie nigdzie nie spieszyc:) Rosół juz nastawiony, potem zrobie jeszcze pulpeciki w sosie pomidorowym. Jak bedzie ladna pogoda to po poludniu idziemy na działkę, a jak gorsza to do auchan na swiateczne zakupy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

dziś piątek a wiec u nas jak zwykle bezmięsnie, zatem zrobiłam ryż z jabłkami , cynamonem i śmietaną, dobre i proste :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Grzyby! (451 odpowiedzi)

Nie będę zaczynał wątku od "yyyy...".. no i stary się przeterminował (za długo się ładuje) :D...

pomysł na zupe (34 odpowiedzi)

rosół...pomidorówka...warzywna...krupnik...ile można:P czy macie jakies nowe ciekawe przepisy na...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?