Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Jak w temacie :)

Długi czas używałam Formil z mydłem marsyslkim, jednak Lidl go wycofał. Nie wiem czemu. Byłam z niego zadowolona i gdybym wiedziała, że tak będzie -zrobiłabym duży zapas ;)

Miałam kiedyś niemiecki żel Ariel (fioletowy) i byłam średnio zadowolona...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

hej Agusia :-)
ja ostatnio kupuję Ariel kapsułki w Biedronce w zielonym pudełku. Wcześniej też miałam ten żel fioletowy Ariel miałam dziwne wrażenie ze raz jest lepszy raz gorszy...już go nie kupuję przez to hihi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Hej Ania - o te http://www.biedronka.pl/pl/product,id,4461,name,kapsulki-do-prania-ariel-38-szt ?
Jaka jest ich cena? Dobrze dopierają? Pranie ładnie pachnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Do dzisiaj jest promocja w Rossmannie - kupiliśmy te kapsułki Ariel 3w1 na próbę(małe opakowanie 15szt./16,99zł nie wiem czy to dobra cena? ładnie pachną) + dla porównania kapsułki E

Właśnie robię pranie z kapsułką Ariel ;) zobaczymy jaki efekt :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Ja bardziej polecam Persil, a najbardziej Woolite. Piore w niskich temperaturach (30-40'C) i Ariel czesto sie nie rozpuszczal, zostawial na jednym, czy drugim ubraniu takie lepkie plamy z plynem. Persil tez, ale nie tak czesto. Zdecydowanie te sa najlepsze: http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003120243002 .
Od kilku miesiecy uzywamy plynow ekologicznych, ale z takich zwyklych to akurat Ariel byl najgorszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Ja od X-lat piorę w Persilu w żelu do kolorów i białego i jestem zadowolona,czasami kupuję kapsułki ale wolę żel.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja uzywalem perila ale kiedys kupilem zel do prania dapa wash&CLEAN i za polowe ceny persila o dziwo dapa jest napewno niw gorszym produktea a mozna zaryzykowac nawet lepszym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja piorę w SOFI 4 l produkcji MD Trade Gniezno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Mi najbardziej odpowiada żel Dreft do kolorowych rzeczy z jakąś formułą zachowującą kształt (ok. 22zł duża butla na 50 prań). Do tego różowy płyn do płukania z E (teraz w biedronce można dostać 2l za 8,99zł) i pranie mam czyste i pachnące długi czas :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Za nami kilka prań z kapsułkami Ariel i E :) Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że przerzucamy się na kapsułki :)))) Prania robione w 40 i 60'C :) jedne i drugie kapsułki ładnie się rozpuściły, pranie ładnie pachnie, jest "normalne" w dotyku(nie jest sztywne/szorstkie więc nie potrzebujemy płynu do płukania), no i ile miejsca się oszczędza... :)

Ania - dzięki za podsunięcie pomysłu :)

Przetestujemy jeszcze kapsułki Vizir i Persil :)

ale do prania ręcznego(sporadycznie) i tak przydałby się jakiś płyn/żel :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Agusia ja polecam żel Persil ale niemiecki, petarda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Polecam kapsułki do prania ARIEL i płyn do płukania LENOR. Są to produkty bardzo skuteczne, nie uczulają i pięknie pachną. Najważniejszą cechą jest fakt, że kapsułki ARIEL nie niszczą struktury tkanin, a płyn LENOR nadaje tkaninom puszystość i miękkość. Jestem bardzo zadowolona i dlatego polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

No niestety ale ariel to jedyny żel do prania który powodował u mnie na karku straszną wysypkę. Nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Też polecam Ariel, jakichś tam cudów nie ma ale swoją robotę wykonuje dobrze :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Przez kilka lat używałam kapsułek Ariela, ale ostatnio skusiłam się na żele Woolite i wypadają zdecydowanie lepiej niż Ariel (pod względem zapachu, koloru i "spieralności" plam).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Ja teraz używam żelu Persil i jestem zadowolona. Kapsułki Ariela również są mi znane. Mają bardzo ładny zapach i fajnie piorą ale miałam z nimi jeden problem a mianowicie taki, że wypadały mi z bębna pralki między drzwiczki a fartuch.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

czy ktoś używa płynu do prania kłębuszek z biedronki? Jakie opinie na jego temat macie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Ja ostatnio przerzuciłam się na Omo z Lidla (w promocji kupiłam chyba za 28 zł/5l/70prań) i jestem zadowolona, szczególnie z zapachu. Nawet przestałam używać płynu do płukania, tak mi się ten zapach podoba i do tego się utrzymuje dość długo, a to dla mnie istotna kwestia, bo lubię jak ubrania po wyjęciu z szafy pachną. Wcześniej używałam jego wersję z Niemiec, chociaż ten niby też z Niemiec jest sprowadzany do Lidla. Nie wnikam, bo nie widzę różnicy.
Używałam już różnych i proszków i płynów, czy to Persil, czy to Ariel, czy to z Polski czy z Niemiec, szczerze mówiąc nie widzę różnicy.
I tak niemowlęca kupka i marchewka itp się nie spierze, bez wcześniejszego przeprania w odplamiaczu, czy to prałam tańszym, czy droższym płynem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Ja również go wypróbowałam i jestem zapachem zachwycona utrzymuje się długo pierze dobrze, jego jedyna wada to taka że pranie jest sztywne gdy wyschnie...ale og9lnie jeden z najlepszych płynów jakich używałam...niestety ciężko trafić na promocję...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja, jest rewelacyjny. Piorę w trybie codziennym w 30 stopniach, wszystko jest ładnie uprane i świeżo pachnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Spróbuj firmy spartan Prestige. Można to dostać w leclerku, albo na allegro jest taniej ale jeszcze przesyłka. ja stosuję żel kolor i płyn do płukania flowers. Jest gęsty nie tak woda jak inne i zapach trzyma prawie dwa tygodnie. Do białego to tylko proszek tej samej firmy. Dziewczyny pytają się co to za nowe perfumy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Czerwony Woolite a do płukania żółty lub biały Softlan.
Pasują nam i zapachowo i pod kątem alergii, nie uczulają nawet syna, który ma skórę atopową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Ja piorę w Perwollu od kilku lat.
Zapach nie rzucający się w nozdrza (większość płynów i proszków daje silne zapachy "świeżości", ten daje delikatny "naturalny").
Rzeczy moim zdaniem doprane (jestem facetem więc weźcie poprawkę, że mogę nie znać się aż tak dobrze na tym).
Są wersje do białego, kolorowego, czarnego. Dodatkowo udaje mi się zawsze kupować w promocji w Auchan, Tesco, Biedronka, itd. gdzie np. 3 litry mam za około 17 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Persil-kapsułki fioletowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Polecam Bobini. Dostępny w Rossmannie. Mam skórę alergiczną i jako jedyny mnie nie podrażnia. Z tej samej serii stosuję również płyn do płukania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Podbijam...Czy któraś z Was prała w płynie Kłębuszek z Biedronki? Szukam jakiegoś taniego ale dobrego płynu do prania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

podbijam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja, jest rewelacyjny. Kupiłem kiedyś żel vizir i uparł gorzej. Piorę codziennie w 30 stopniach i nigdy mnie nie zawiódł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki płyn lub żel do prania polecicie?

Od ponad roku używam żelu do prania Waschkonig i dla mnie jest ok. Jest wydajny i ma atrakcyjną cenę. Poza tym podoba mi się jego zapach. Spróbujcie go koniecznie. Ja uważam, że warto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja póki znalazłam odpowiedni płyn to trochę czasu minęło. Córka ma dość wrażliwą skórę i dostawała uczulenia. Dlatego teraz piorę w hipoalergicznych płynach. Znalazłam taki który w 100% odpowiada córce nazywa się Winnis, kupuję do przez Internet w drogerii betterland. Od tamtego czasu żadnego uczulenia nie miała, więc cały czas z niego korzystam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

tez polecam bobini i do prania i płukania ,nie muszę oddzielnego kupować dla dziecka i dla mnie . Ostatnio była promocja w Rossmanie 1+1 więc zrobiłam zapas
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo dobry jest płyn Formil w kolorze fioletowym. Używam od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Ładnie pachnie i jest wydajny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja używam persil i jest ok.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam płyn do prania SURF - ładnie dopiera i pięknie pachnie. Jest wszędzie dostępny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

też używam płynu Formil z Lidla i jestem zadowolona
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żółty Lenor do płukania. średnio intensywny zapach po praniu ;) czuć "czystość". A płyn Perwoll różnego rodzaju w zależności od tkaniny i koloru ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też używam kapsułek. Jednak stawiam na vizir :-) są ekstra. Próbowałam tez ariel ale gdy robisz pranie w lekko podgrzanej wodzie to się nie rozpuszczają. Z vizirem tego problemu nie ma, świetnie dopierają, a pranie ładnie pachnie :-) i zajmują mało miejsca w łazience. Kupisz je w biedronce w dobrej cenie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja bardzo lubię niemiecką chemię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja piorę w orzechach do prania. Wydajne. Pranie miękkie i ładnie pachnie. A do tego ekologicznie. Dawniej byłam sceptyczna wobec takich 'dziwadeł'- teraz nie wrociłabym do żadnej chemii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Używam Lenoru na co dzień od lat i chyba go nie zmienię. Może cena nie jest za niska, ale jakoś na 100%.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko Bryza, można zrobić za 25 zł - 75 prań !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Persil Żel jest fajny, ale niemiecki. Dużo wydajniejszy, ubrania są po nim dużo bardziej delikatne. No i wydajność całkiem cacy. W sklepie internetowym Perfekt Haus można zakupić. Dostarczają szybko, więc spoko luz. Nie wrócicie już marketowych rozwiązań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Perfekt Hause – super sklep. Zrobiłem ostatnio dla naszej rodziny zakupy za ponad 400 złotych. Dostawa bardzo szybka, nic nie zostało uszkodzone, ani pominięte przy zamówieniu. Co do jakości tych rzeczy to jak najbardziej przychylam się do opinii, że chemia niemiecka i kosmetyki niemieckie mają nieporównywalnie lepszą jakość w stosunku do tego, co znajduje się na polskich półkach w marketach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zajeżdża reklamą na kilometr
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

szare mydło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja tez w sumie uzywam lenoru i persilu w zelu i sie sprawdzaa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z żeli - polecam Biały Jeleń. Świetny jest też proszek EKO z Rossmanna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też używam Biełego Jelenia, jest świetny i nie powoduje alergii, nawet dziecięce ciuszki w nim piorę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje chemie niemiecka w lemon freshu https://lemonfresh.com.pl/ maja duzy wybor i niskie ceny wiec nie mam problemu z dostepnoscia.. A ta chemia jest duzo lepsza i ladniej pachnie niz te nasze marketowe. Uzywam od bodajze 4 miesiecy i jestem bardzo zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Płyn surf, różowy do kolorów i niebieski do białego. Dobrze dopiera, a zapach ma po prostu przepiękny. Nałogowo wącham pranie podczas wieszania ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A z mocniejszym zabrudzeniem da radę? Widziałam go w kapsułkach ostatnio. Też dobrze pierze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zazwyczaj piorę w środkach z Białego Jelenia. Są bardzo delikatne dla skóry i nie uczulają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, daje radę. Oczywiście są plamy, których nic nie rusza, nie wiem jak dzieci je robią. Ale poza tym to całkiem nieźle sobie radzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawdę mówiąc ani płynu, ani żelu nie polecam. Z jednej strony może i są wygodniejsze niż proszki, ale z drugiej znów zwykle są w dużych butelkach, które są ciężkie i niepraktyczne. Dla mnie jedynym rozwiązaniem obecnie są kapsułki i to Surf’a o kwiatowym zapachu. Cenowo naprawdę wypadają atrakcyjnie a nie dość, że zapach tak długo się utrzymuje, to i świetnie piorą i nie zostawiają na ubraniach tych foliowych śmieci. I teraz jak tak myślę to nie próbowałam jeszcze innych produktów tej marki, ale na pewno to nadrobię i może jeszcze zmienię zdanie o płynach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas najlepiej sprawdzają się kule do prania, bo nie uczulają moich dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam biały jeleń uniwersalny nie uczula i nie pachnie zbyt mocno.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Który jest wydajny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z proszków to na pewno Surf. Nie sypię go dużo a zawsze mam czyste i pachnące ubrania. No i nie wypłukuje kolorów. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A który konkretnie polecasz? Bo tak patrze to ich całkiem sporo jest
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale do koloru czy do białego szukasz? Jak do koloru to świetnie pachnie fioletowy. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W sumie i to i to, tak myślę nad tym hawajskim, bo jest jednocześnie do kolorów i do bieli, ale czy się sprawdza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Śmiało kupuj i sprawdz sama :) Ten do kolorów i białego jest fajny na sprawdzenie bo do każdego prania. Ale ciężko potem się powstrzymać przed kupieniem kolejnego zapachu. Ja teraz wziełam ten do czarnego. Dziś będę wstawiała pranie. Mam nadzieję, że trochę odbuduje w nich ten kolor.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czy któraś z was ma już Surf do czarnego? Nie upolowalam go jeszcze nigdzie, a bardzo bym chciała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zobacz w Selgros widziałam u nich wszystkie linie Surf w każdym wariancie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam ostatnio w selgros i mają surf chyba wszystko. Ale jak dla mnie mistrz jest tropikalna lilia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny mam pytanie jeśli chodzi o żele. Mam Surf żel i jest cudowny, ale mam dylemat czy wlewać go do dozownika czy z pojemniczkiem wstawiać do pralki? Jak wy robicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja do dozownika, dobrze go pralka pobiera. Myślę, że najlepiej sprawdzić, bo to pewnie zależy od pralki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dość nowoczesną pralkę, bo kupiliśmy rok temu i jedna i druga opcja jest ok, ale zastanawiało mnie jak jest u was. Nie wiem czy to kwestia samego żelu ale moja mama mówiła, że nie wszystkie są dobrze wypłukują, a ten Surf testowała. Dla niej wygodniejsze jest wstawienie do pralki ale ja bym wolała dawać w dozownik :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma znaczenia przy surf, bo te akurat rozpuszczają się w całości i nie ma przykrych niespodzianek na ubraniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt, na ciemnych też przetestowałam i nie ma śladów po kapsułkach surf :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mialam i potwierdzam ,są fajne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja używam Surf. Jest wydajny, niedrogi, po promocji jest jeszcze tańszy, dobrze dopiera, ładnie pachnie i nie uczula. Piorę w nim także rzeczy dziecka i wszystko jest ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja szukam obecnie czegos delikatnego, bo co chwile jakies uczulenia łapie... może jest coś antyalergicznego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A moze sprobuj kapsułek do prania??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a są jakies takie delikatne?? bo ja jeszcze nigdy nie prałam w kapsulkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

są rózne rodzaje, najlepiej wejsc sobie na notino i poprzegladac, bo tam maja calkiem spory wybór takich rzeczy i to w fajnych cenach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

płyny persil ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

brak seksu... (179 odpowiedzi)

witam powiedzcie mi czy któraś z WAS ma bardzo długi okres bez seksu mimo partnera? jak czesto...

Penis opada w trakcie zbliżenia (29 odpowiedzi)

Od ponad trzech miesięcy jestem w związku. Od niedawna zaczęliśmy uprawiać seks i...pojawił się...

dobry adwokat od prawa rodzinnego (12 odpowiedzi)

nie chodzi o rozwód, a raczej dobro dzieci w rodzinie...sprawa bardzo pilna...i bardzo skomplikowana