Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
agunineczka 24l., tp. 7.07.
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
joanna86 tp. 16.07.
Madzik050642 tp. 22.07
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08i
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
Gosia - 23.08, chłopiec
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś, 3790g, 54cm, 10/10, cc szpital Kliniczna
Lineczka - 03.07.2015 syn 2970g 52cm - SN szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
Marynarka - 08.07, córeczka Zuzia, 3500 g, 57 cm, 10/10
magda90 24 l., 11.07., waga 3530g i 56cm - dziewczynka
007Angel- 14.07, syn Łukasz, 3140g i mierzył 57cm i 10/10, SN na Klinicznej
K0tt 14.07, Jakub 3,760kg 56cm
Karolina- 15.07, córka Jagoda, waży 2800 i 56 długa, cc
Smerfeta - 19.07, córeczka, Redłowo, sn
MadzikRóża - 19.07- córeczka Kaja, waga 4 kg i wzrost 58, cc, Wojewódzki
Ania- 24.07 Mikołaj, 54 cm 3480 g, szpital zaspa
Justa14-Iga 3400 i 57 cm długa, sn szpital Wojewódzki.
Dominika- 30.07 o 1.40, córeczka Marta, 3070g 56 cm, Zaspa, sn
dominika89 31.07, córeczka Agatka, 3260 10/10pkt i ma 56 cm
kiccek1 31.07, syn Konstanty, waga 4280 wzrost 58 cm
Anka33 04.07, Tomek, 3530 i 56 cm
Tysiiiak - 05.08, synuś Kacperek 3570 i 56 cm 10/10 zaspa sn :)
Oolenka - 05.08, córka, 55cm, 3750 gr
Ania27 06.08, Natalia, 3590 dł.53cm
Tihuana 06.08 coreczka Asia, 3930g, 55cm, SN na Klinicznej
Nyzosia 09.08, Rysiu, 3760g i 58 cm
Dotty81, 11.08, Michał

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-9-t623004,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Hej
doczekałam się mojego terminu, ostatniego z ostatnich , bo było ich kilka :) I cisza.....Dzisiaj KTG , zobaczymy czy coś się dzieje. Chyba moje dziecko chce być wrześniówką!!!

Wy już wchodzicie w rytm ze swoimi dzieciaczkami, a ja jeszcze mam wszystko przed sobą eh Coraz bardziej boję się porodu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Hura....odzyskalam spiace w nocy dziecko. Espunisan dziala mlody nie steka tylko spi;)i je sookojnie a nie sie szarpie...jak dobrze byc doświadczona mama i szybko reagowac;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

dziękuję naprawdę jestem wdzięczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

+48 600 336 920
Proszę :-)
Jeśli nie odbiera to piszę smsa. Ostatnio jest zabiegany bo jest tatusiem sierpniowym i tez nie dosypia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

dziewczyny jeśli dobrze pamiętam Sylwia była u doktora Marka czy któraś z was przepraszam ze nie pamiętam kto ale czy mogę prosić o numer bo ten co mam to chyba mam zły z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Espumisan zadzialai.mlody strzela takie kupy ze ho ho. Właśnie przy przewijaniu dostalam jedna z nich;))) zobaczymt jak będzie ze spaniem po tym karmieniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Smerfeta chyba wybiorę się z nią do lekarza bo za dużo ulewa.. potrafi kilka razy po jednym karmieniu.. Niby na wadze przybiera ale martwi mnie to.
CO do karmienia piersią to tak jak mówi Nyzosia jak boli to za płytko maluch chwyta. Nauczyłam się z Małą współpracować i chwyta teraz głębiej. Na początku była masakra.. sutki miałam pogryzione i pokrwawione i karmiłam przez nakładki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Magda ja też tak mam. Choc wiem ze jak boli tzn ze mlody za płytko chwycil. Natomiast tez caly czas czuje wyplywanie mleka;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mój starszy synek też tylko jadł i spał a ten mały rozdarciuszek to ciężko sypia :P w łóżeczku albo zaraz się budzi albo co chwile się przebudza... w wózku na spacerze dopiero po pół godzinie mu się oko przymknie i to do pierwszego nawet krótkiego postoju :P W nocy miałam kilka prób żeby go do łóżeczka odłożyć :P No i oczywiście nie da rady zrobić tak żeby uciszyć Kubę więc też często go budzi :(
Dziś przyszła chusta i uczę się jak dobrze ją zawiązać :) juz chwile nosiłam malca to spał jak kamień ;)

Co do karmienia to mnie już później nic nie bolało :) Teraz jeszcze troszke boli jak młody długo je albo się szarpie przy jedzeniu co się ostatnio coraz częsciej zdarza :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mam pytanie do Mam które karmily piersią swoje starsze dzieci.. Czy karmienie bylo z czasem calkowicie bezbolesne i nawet nie czułyście ze dziecko ssie? Mnie juz ogólnie niby nie boli, brodawki zagojone, ale nie jest tez to jakoes super przyjemne jakiś delikatny dyskomfort odczuwam i tez raz na ktores karmienie zdaza sie ze cos pobolewa, ciągnie kluje.. I zastanawiam się czy to jeszcze z czasem tez minie czy juz tak zostanie a karmie 7 tygodni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Tak, mieliśmy dwie wizyty u Neuman-Łaniec i ona kazała czekać, aż mała skończy 6 tygodni i wtedy zrobić usg brzucha. Proponowała też Nutriton, ale nie mam do niego przekonania... Powiedziała, że jeśli wyjdzie refluks, to interweniować będzie można dopiero gdy mała źle by przybierała lub ulewanie prowadziłoby do zapalenia płuc, inaczej trzeba to zostawić, ewentualnie działać doraźnie.

Spróbuję z Apthin, bo mam, a jak nie pomoże, to i tak po niedzieli mamy wizytę u lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Smerfeta a konsultowalas z kims to ulewanie? Bo ja pytałam poloznej to poradzila mi tylko zebykłaść Mała wyżej ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nystatyne
Apthin i gencjana nie dały rady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dominika89 jak już pisałam wcześniej moja ulewa i to bardzo, nie ważne, czy odbije po jedzeniu, czy nie, czasem to wręcz fontanna z niej idzie;/

Mój mały złapał jakiegoś wirusa i całą noc budził się co chwilę, że gardło go boli. Teraz na szczęście już lepiej, ale ma wolne od przedszkola.

Co podawałyście na pleśniawki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Kupilam ten espumisan 100 bo ma duzo symetikonu. Jak sie poda wiecej kropel to tyle co sab simplex;) zobaczymy. Tragedii jeszcze nie ma wiec moze to nam wystarczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

My też w razie potrzeby podajemy Bobotic forte i wydaje mi się,że działa.Espumisan nie budzi we mnie zaufania,bo na mnie nigdy nie zadziałał,Małemu parę razy dałam i też szału nie było...
Czy Wasze dzieci wysuwają też języki?Nie chodzi mi o takie wysuwanie jak są głodne i szukają,ale takie dziwne,powolne wysuwanie.Naczytałam się,że to może być objaw problemów neurologicznych albo logopedycznych :-/ Zawsze się naczytam a potem stresuję,że coś nie tak :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

U nas też skórka się łuszczyła, ale bardzo szybko przestała :)
dzisiejsza noc była spokojna, Mała chyba nauczyła się, że musi byc ta rozwórka i już tak strasznie nie płacze, chociaż przebieranie czy zmiana pampersa to jeszcze histeria. Może dlatego, że jej tego nie ściągam. Jutro mamy wizytę i może nauczę się to "ustrojstwo" zakładać.
Miłego dzionka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nowa malwa to łuszczenie się skóry to normalne. Skóra zmieniła środowisko i stąd to. Wojtek łuszczył się jak jaszczurka. Nam pomogła ciekła parafina, z resztą do teraz smaruje go tym po kąpieli. Nie dość, że skuteczne to tanie. Nie brudzi jak oliwka.

Nyzosia mówią, że bobotic forte jest lepszy. Ja sama nie wiem, nam nic nie pomogło.

W nocy dawałam maluchowi bebilon pepti, teraz z rana nowe NEOCATE i na razie nie zwymiotował. Oby tak dalej. Odsypia nockę teraz.

Maciuś łykał wszystko co mu do buzi się dało a ten to francuski piesek. Już widzę jak będę kombinować z rozszerzaniem diety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

no moja wstała o 8 zjadla i spać i teraz kupna cycus i widzę że znowu odpływa ale już drugi raz się uśmiechnęła do mnie ale jestem ucieszona.jeśli chodzi o ulewa nie to moja tez ulewa nawet często po jakims czasie ale ona ma takie godziny ze jak wisi na cycu to potem jest na full i nie mieści. ale teraz się wkurzył am poszła rano syna na tenisa obudzić dałam mu dresy i co zasnął a teraz afera ze moja wina. miłego dnia ha dziś mam kontrolną wizytę u ginekologa dziewczyny może kiedyś jak maluszki będą starsze zorganizujemy spotkanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Hej, u mnie schodziło, teraz jest lepiej, mi położna kazała smarować kremem nawet 8 razy dziennie, byle tylko nie dopuścić do przesuszenia i zbytniego schodzenia skóry w tych miejscach.

Dzięki dziewczyny za odpowiedź w sprawie laktatora, w końcu kupiłam jednak Aventu używany od znajomej, dzisiaj muszę go tylko wysterylizować i nauczyć się obsługi:)

Mi młoda rzadko kiedy uleje, niestety dzisiaj dostała katarku i noc od 3 nieprzespana, dopiero teraz zasnęła, ale widać że ją to męczy, mam nadzieję że uda nam się szybko zwalczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

krem na rozstępy-JAKI NAJLEPSZY??? (38 odpowiedzi)

tak jak w temacie.jaki polecacie krem na rozstępy?? jestem w pierwszych tygodniach ciąży ,ale...

Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka? (17 odpowiedzi)

Witam, jak w tytule. Nie wiem jakie najlepsze i najwygodniejsze rękawiczki dla synka na tą porę....

Zmiana zawodu - od czego zacząć? (74 odpowiedzi)

Szukam na siebie pomysłu. Któraś z was też stała przed opcją przebranżowienia się, jak wam się...