Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN
16.04 (16.04) EmNEm/ M&ms córeczka Maja 3770g i 57 cm/ Kliniczna CC
19.04 (15.04) mamaalanka- córeczka Lenka 3580g i 58cm /Zaspa SN
24.04 (17.04) micasia- syneczek Bartuś 3945g i 57cm/ Zaspa SN
01.05 (30.04) Rayfall- synuś Antoś 3750g i 55 cm/ Swissmed CC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

U nas też nie ma ustabilizowanych pór karmienia w ciągu dnia, czasem je co godzinę, albo i częściej :PP śpi bardzo różnie, raz 15 min a raz 2 h, na spacerach też różnie, ale generalnie jak wózek jedzie to tragedii nie ma :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Kubuś też się ślini i całkiem dobrze się przy tym bawi robiąc bąble :PP
Starsi pamiętam też tak mieli, ale przeszło i wróciło jak zaczęły iść zęby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Martka, moj też się strasznie ślini i pcha łapska do buźki.
To ponoć 'wina' tego, że ślinianki zaczęły pracować i dziecko uczy się połykać silnę dopiero.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

A my używamy ochronny krem bambino od pierwszych dni życia. Czas ucieka niesamowicie, nasza myszka w sobote skończy już 3 miesiące. Dziewczyny, czy to możliwe, że pomalutku zaczynają jej dokuczać ząbki? Ślini się już od jakiegoś czasu, ale tak mniej więcej od tygodnia wpycha łapki do samego gardła prawie. No i nie robi tego z głodu, bo jest po jedzeniu. Wczoraj to aż płakała wieczorem i myślałam, że te łapki połknie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Rayfall łącze się z Tobą w związku ze krótkim spaniem, długim czuwaniem i częstym jedzeniem ;-)
Ja kupiłam ziajke od pierwszych dni życia na słońce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Cześć dziewczyny, czytam forum regularnie, ale niestety nie mam czasu by coś pisać przy tym moim brzdacu. Antoś jutro kończy już 3 tyg. Codziennie to inne dziecko. Raz spi duzo, raz czuwa duzo, nie ma reguły, jeszcze, bo mam nadzieję, że się to unormuje.
Miał za krótkie wedzidelko języka i sam przy płaczu sobie je podcial, więc obylo się bez zabiegu.
To mały zarloczek, ciągle by tylko jadł, karmie go tylko piersią. Przybiera bardzo ładnie.

Jezeli chodzi o pieluchy, to my używamy pampersy, wczesniej bella happy,ale mi nie podpasowaly, takie niewygodne mi sie wydawały.

Krem na słońce mam nivea baby z filtrem mineralnym, jeszcze tez nieuzywany, bo tylko w cieniu mały był do tej pory.

Mamy mieszkanie se skosami i sie strasznie nagrzewa w upaly no i przez to mamy kryzysy ubraniowe, bo ryk jest jak malemu za gorąco.

Mam wrażenie, ze za malo spi, wczoraj jadł co godzinę, drzemki jesli były, to krociutkie, potrafi czuwać nawet 5 godzin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

ja kupuję SS u mojej położnej :) mam w planach wyjazd do galerii bałtyckiej w najbliższym czasie, więc jak coś to mogę przywieźć i się spotkać :)
tylko nie pamiętam ceny... 40 albo 45

ja mam krem z ziajki od pierwszych dni życia 25 albo 30, nie pamiętam ;) ale w sumie jeszcze nie smarowałam, bo w te upały byliśmy w cieniu na podwórku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

smarujecie Maluchy jakimiś specjalnymi kremami z filtrem?
ja Zuzi nie smaruje kremem,ani nie używam balsamów czy oliwek,myje ją płynem Johnsona póki co jest ok,ale słonce grzeje coraz mocniej a dzisiaj podczas spaceru strasznie płakała i mąż ja z wózka wyjął i muszę zacząć smarować ja czymś z filtrem.W aptece kupiłam ziaje 30 balsam do ciała i twarzy po 1 miesiącu życia ale czy to wystarczy?niby nie wystawiam jej na słońce ale czy do buzi nie powinnam kupić osobnego kremu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

ja znalazłam w internecie stronę http://www.sabsimplex.net.pl/
też zastanawiam się nad kupnem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

gdzie kupie sab simplex
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

gratki dla Kubusia z okazji 3miesiecy, my za 3dni dopiero miesiac konczymy,ale ten miesiac zlecial jak nie wiem co. Ja niestety tez rosmanowskich pieluch przy mlodszej probowalam i nie zdaly egzaminu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ja raz kupiłam rossmanowskie dla starszej do żłobka i momentalnie ja wysypało pod pielucha, a miała juz 1,5 roku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

no my wlaśnie mamy fun&fit.
i utwierdziłaś mnie, że to od nich to odparzenie.
cholerstwo jedne! więcej ich nie kupię!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa no właśnie nie wylazło od razu :( kupiłam 1 paczkę, zaczęliśmy używać, było oki to kazałam małżowi kupić drugi karton, a potem jeszcze kupiłam te fun&fit czy jakoś tak :PP, pojechaliśmy na urlop, pieluchy się kończyły to dokupiłam jeszcze no i zaczęła się jazda, po kilku dniach dość sporych upałów :( Ale na szczęście 1 dzień intensywnego wietrzenia tyłka i zrobiło się lepiej :) a na siusiaku też były krosteczki no a odparzenie na pupie :((
Jak Kuba miał jakiś czas temu odparzoną pupkę to po prostu przez cały dzień leżał na golasa na przewijaku :P :) z przerwami na karmienie i na spacer i po 1,5 dnia problem z głowy :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

szuwarkowa wszystkiego dobrego na 3 msc dla Kubusia :)
a że tak zapytam, gdzie to odparzenie i uczulenie po babydreamach sie zrobiło? I od razu wylazło, czy po jakimś czasie?
Bo my używaliśmy już wcześniej, to chyba byla nasza 4 paczka i teraz wylazło.. już jest lepiej po wielorazówkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

A Kubuś dziś kończy 3 m-ce! szok jak to szybko zleciało :PP Byliśmy na szczepieniu i młody waży już 5,9kg :)

Pieluch używam Pampersów i Dada, które dostaliśmy w prezencie i są ok, na razie rozm. 2 wykańczamy :) W 3 zaopatrzyliśmy się na promocji w Lidlu i w Dada w Biedronce :)
Po pieluchach Babydream starszy miał w zeszłe wakacje odparzenia i jakieś uczulenie :( spróbowaliśmy Dady i tak juz zostało, chyba że coś sie dzieje to Pampersy dla odmiany przez kilka dni :)

A chusteczki przy najstarszym testowałam różne i stanęło na niebieskich Babydream :)) tylko trzeba dokładnie zamykać opakowanie i kłaść 'do góry nogami' :)

Macie jakiś sprawdzony preparat przeciw komarom dla takich maluchów? i dla mamy karmiącej???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ja dostałam od położnej rozpiskę, że w temp. pokojowej można do 4 godzin trzymać ściągnięty pokarm, MM do godziny od przygotowania należy zużyć

to moja mała spi non-stop z przerwami na przewijanie i nakarmienie, śpi najczęściej w leżaczku bujaczku z włączoną wibracją, w chuście lub na tacie, odłożona do łóżeczka budzi się momentalnie

Wczoraj odkryłam że super działa na nią szum pochłaniacza w kuchni - odpływa w 30 sek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

http://www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/good-to-know/storing-and-thawing-breastmilk.html o przechowywaniu pokarmu :)

Zuzia miała 7-8 mies jak byliśmy pod namiotem tydzień
Ola miała 10 mies jak byliśmy w górach i po drodze taką objazdówkę robiliśmy, łącznie 3 tyg
z Tomkiem byliśmy na domku na początku maja 3 noce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

nie ma to jak drastyczna zmiana pogody. Czy wasze maluchy tez tak stekaja jak spia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Asiaczek 5 dni? Ja czytałam, że 24h.

Bombelkowa nie każde dziecko rozwija się i zachowuje książkowo :) Emilka też śpi w nocy 10-11 godzin, a w dzień średnio łącznie 3h, chociaż zdarzają jej się dni, że wcale nie śpi. Na początku też się martwiłam, ale nasza pani dr powiedziała, że jeśli mała ładnie je i przybiera na wadze, jest radosna i ma energię to znaczy, że ten nocny sen jej po prostu wystarcza.

Emilka od początku podnosiła główkę (chyba dlatego, że urodziła się po terminie i była silniejsza), a teraz już potrafi całkiem długo ją trzymać. Emilka na początku miała problem z podniesieniem główki jak za szeroko miała rączki rozstawione, może spróbuj ułożyć ją trochę inaczej.

Asiaczek ile miały twoje córeczki jak pierwszy raz pojechaliście gdzieś na dłuższy urlop?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Obniżenie /wypadanie macicy (1228 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

powikłania po wirusie bostońskim (81 odpowiedzi)

Mój trzylatek miesiąc temu chorował na wirus bostoński. Później zaczęła schodzić mu skóra z...

Naprawa zabawek (11 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...