Nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
witajcie, chciałabym skontaktować się z mamami które mimo nietolerancji laktozy karmią piersią i używają delicolu.

Nasz synek skonczył juz pól roczku,od 2 m-c zycia wiemy o nietolerancji lakotzy i używamy delicolu. Pare razy juz próbowałam redukować ilość kropli i kolki wracały, kilka dni temu znowu próbowałam zmniejszyć delicol i strasznie wzrósł poziom ciał redukujących (1%) , synek gorzej się czuje i wogóle :(
Chciałabym dowiedzieć się czy są mamy które uzywały delicol i po odstawieniu ich dzieci zaczely tą laktoze tolerować i dalej kamiły piersią ? Ja bym chciała, mam pokarm , synek to lubi , ale ciągłe podawanie tego delicolu jest okropne :( Miałam nadzieje ze juz bedzie okej , ale ciągle nie .. nie wiem czy jest jakaś nadzieja , nie chce żeby cierpiał przez moje mleczko :((( zwłaszcza ze jak sie gorzej czuje częściej chce być przy piersi , a ja wiem ze to od tego jest Mu źle i takie błedne koło :( Z delicolem było ok, ale ile mozna .. ? :/
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

Pisałam o podobnym problemie na forum. Musiałabyś odnaleźć wątek.

W skrócie- córeczka miała rozpoznaną nietolerancję w wieku 3miesięcy. Mimo delicolu miała ogromnie nasilone pieniste, cuchnące kupki. Męczyły ją kolki. Na próbę miała włączony Enfamil 0-lack, bo pediatra kazała odstawić moje mleko (gdy tylko podawałam więcej mojego mleka objawy nietolerancji nasilały się), mimo iż miałam pokarm. Dziecko się męczyło i podjęliśmy decyzję o przejściu na mleko specjalne. Szybko okazało się, że biało mleka krowiego zawarte w Enfamilu 0-lack uczuliło małą i od 4 miesiaca do 2 roku życia była na Bebilonie Pepti. Robiliśy 3 krotne próby od roczku do 2 lat, przejścia na Bebilon Comfort, bebilon HA i znowu biegunki. Udało się w końcu z Humaną HA (ma bardzo mało laktozy, nie dużo więcej niż Bebilon Pepti) i w wieku 2 lat i 2 miesięcy córeczka w końcu zaczęła pić normalne mleko HIPP Bio Combiotki 5 (też ma znacznie mniej laktozy niż inne mleka modyfikowane). Książkę mogłabym napisać o naszych brzuszkowych sensacjach. Przerabiałyśmy też mylnie rozpoznanego gronkowca w kale i bez sensownie włączony Bactrim, który tak nadwyrężył jelita, że rozwinęło się clostridium dificile i 4 miesiące mała była leczona probiotykami i metronidazolem....

Teraz ma 2.5 roku i uwielbia jogurty i swoje mleko Hipp:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

Witaj
Ja córeczce podawałam delikol do 5-msca, później powoli odstawiałam i ostatecznie karmiłam tylko piersią. Musisz poczekać, skoro nadal jest nietolerancja, to podawaj kropelki. Ja zmniejszałam ilość o 1 kroplę i zawsze odciągałam pierwszą fazę pokarmu, gdyż to w niej jest najwięcej laktozy.
Powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

U nas pomogło odciąganie i wylewanie pokarmu I fazy (40-50 ml z każdej piersi) i zamiast delicolu - który nie działał podawałam bobotic 8 kropli 2-3 razy dziennie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

Witam, Moja córcia również ma nietolerancję laktozy, jest na mleku bebilon pepti i dawałam jej delicol i espumisan przez jakieś 2 mies. Mimo podawania tych kropelek mała nadal miała problemy. Tzn nie miała takich kolek, ale nadal płakała bardzo przy wypróżnianiu i puszczaniu gazów, a kupy były ciągle takie same cuchnące rzadkie i zielone. Pomogły jej rewelacyjne kropelki BioGaia -jest to probiotyk, bo niewiel osób wie ( ja też tego nie wiedziałam niestety), że przy nietolerancji laktozy wskazane jest własnie zażywanie probiotyku, który pomaga w utrzymaniu korzystnej dla zdrowia równowagi mikroflory jelit. Kropelki stosuję od 2 tygodni, ale juz po 3 dniach widoczna była poprawa. Kropelki są dostępne bez recepty kosztują 36 zł i starcza ich na 25 dni chyba. Znam kilka osób, które również stosowały te kropleki przy dolegliwościach brzuszkowych swoich dzieci i również je polecają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Witam, ja również stosuje Delicol przed każdym karmieniem, ale dodatkowo daję Bio Gaję, i miałam przerwę w dawaniu tego probiotyku i pogorszyło się synkowi, jak tylko wróciłam do tego odrazy polepszyło się. Także również polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

biogaja zawiera bialko mleka krowiego i jest niewskazana w alergiach na bialko mleka krowiego i nietolerancje laktozy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

Miałam ten sam problem, odciągałam poczatkowo 30 ml + delikol i pomagało. dodam że synek był cycoholikiem i to był obłęd, odciąganie, kropelki, cyckowanie i tak w koło. Duży minus że poza domem nie mogłam nakarmić jak nie miałam całego ekwipunku.
Była to męka ale po 2,5 roku stwierdzam że warto było. Synek był karmiony do 2 lat, nie chorował, zaparcia, biegunki itp. są nam obce.

Wiem co czujesz, jak miałam go karmic i wiedziałam, że bedzie go przez moje mleko brzuszek bolał to z nerwów az mdliło. Moja decyzja była taka bo znajoma w podobnej sytuacji ( jednocześnie) przeszła na mleko mm i nie miała lepiej, zmieniała mleka, mała zaparcia, biegunki po 2 tyg. ciągnące sie miała, więc nie tak lepiej :/ a maluch też sie nacierpiał. Oczywiście jeżdziła po lek. i wszyscy twierdzili że to "normalne". Mi lek. też różnie mówili, trafiali sie i oszołomy i ci ok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Dziewczyny pomóżcie bo już z nerwów umiera mi nie wiem co mam robić. Mała ma nietoleranc laktozy za tydzień skończy 4 mce i dalej od 2 tyg ma tak silne galaretowate lub wodnisty zielone a raczej pistacjowe kupy już ssac piersi przez to nie chce nie pręży się nie płacze ale te kupy nie przybiera na wadze bo robi ich i 10 na dobę. Jak podaje nutramigen ładna papka boje się ze mała zacznie tracić na wadze!!!! Jest blada. Byliśmy tydzień w szpitalu bo miała klebsielle bakterie w kale dostała antybiotyk zaczęła ładnie jeść i kupy super jajecznica z grupkami i lekko ze ślubem po powrocie ze szpitala kilka dni i znów to samo! Co tu robić karmić czy nie karmić a może to bakteria czy dzieci z nietolerancja laktozy dobrze przybierają na wadze robiąc tak często? Moja na razie ok z waga bo cudnie przybierala na początku 4 mce 6240 i 64 cm. Wcześniej przed antybiotykiem robiła pianiste żółte wodniste kupy delicol podaje i biogaia priobiotyk ale nie widać poprawy, a ja już z nerwów tracę pokarm !!!proszę o kontakt mamy z tym właśnie problemem na priv msztuka@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

Dziewczyny a czy podajecie tez delicol w nocy? Moja ma teraz 6 tyg od 3 dostaje delicol do karmien w dzien i sab-simplex 3x na dobe i bylo lepiej w dzien, ale w nocy zawsze kolo 4 budzi sie, placze, oddaje duzo bakow i nad ranem to samo. Kupki sa zolte ale wodniste i ze sluzem, okolo 3xna dobe. Kupki ja nie mecza, tylko te gazy w nocy. Dodam, ze w nocy je wiecej co 2-3godz. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

u nas jest dokładnie tak samo - gazy zawsze nad ranem, podaję tylko delicol, ale te kupki wodniste bardzo mnie martwią. Mały ma 2,5 miesiaca. Czy podawanie sab smplex zalecił Wam lekarz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

sorry ze nie na temat, ale może któras mama kupi delicol?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

Skąd jesteś? ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Orunia Południe, sprzedam 4 op za 25 pln
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

Nie, sama podaje. U starszej pomogl po 3 dniach a teraz chyba jest lepiej, ale tylko w ciagu dnia. Pewnie powinnam dawac delicol w nocy, ale karmie ja na spiocha, pewnie by sie obudzila i godzina z glowy. I tak to wstawanie co 2godz mnie wykancza :) ostatnie 2 dni byly lepsze, nawet kupki gesciejsze, a dzisiaj w nocy ryk o 1 przez godzine i rano 4 kupy ze sluzem. A teraz spi jak aniol. Chyba jeszcze jej dolacze probiotyk, ech biedne te maluchy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: NIETOLERANCJA LAKTOZY A KARMIENIE PIERSIĄ Z DELICOLEM - są jakieś mamy?

U nas było tak, kupy ze sluzem dlatego do każdego karmienia mojego delicol + jedno karmienie mleko bezlaktozowe z butelki (Nan), potem jak wyniki sie za malo poprawiły to byly dwa karmienia mm bezlaktozowym. Jakos sie to samo uregulowało, choc jak przestałam karmić byla jakies 3-4 msc na mleku bezlaktozowym, teraz corka ma 2 lata i je normalnie nabial i jest na zwykłym mm.
Spotkałam sie z opinia dwoch lekarzy gastrologów dziecięcych ze delicol to tylko chwyt marketingowy, sama nie mam zdania, moze faktycznie samo zlozone karminie moje + mm bezlaktozowe w naszym wypadku by wystaczylo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

u nas stwierdzono nietloeracja w 8 tygodniu. wczesniej byla masakra myslelismy ze to kolki, espumisan, delikol, dicloflor.. i 5 mlek. teraz nan bezlaktozowy i juz stałe jedzonko.

pokarmu mialam bardzo mało, ale jak sie okazalo, ze nie toleruje laktozy zaniechałam prób. nie ma sensu meczyc dziecka i siebie. enfamil powowuje duze zaparcia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Dziewczyny uważajcie na te biegunki ze śluzem. Moja ma 4 mce od 2 dni karmie ja tylko nutramigenem morfologia bardzo słaba bardzo słaba dużo jadła ale dużo robiła wszystko oddawała ma silna nietolerancje ++++. Delicol nic nie pomógł ściąganie mleka 1 fazy tez nie restrykcyjna dieta -13 kg moje po porodzie masakra, nutramigen od razu poprawa bez biegunki i kolorów dostała na buzi, wyniki tez się poprawiły ściągam mleko i jak tylko trochę jej odpocznie brzuszek bede stopniowo dawać z piersi mieszane z nutramigenem. Z pierwszym dzieckiem miałam to samo ale nie wiedziałam ze to nietolerancja w 6 mcu sam odstawił pierś 1,5 roku Berlinowi pepti innego nie tolerował po 1,5 roku zwykle nań. Dziś ma 4, 5 roku je tylko jogurty nic innego z nabiału nie chce ale po jogurtach serkach nic mu się nie dzieje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

U nas tak samo wyglądają kupki. Córka ma prawie 4 mies.
Do każdego posiłku dajemy bobotic i delicol. Mała śpi i nie płacze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

My też stosujemy Kolaktaze i bardzo pomaga. Już nie mamy problemów z kolkami i biegunkami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma tutaj znaczenia jakość mleka na początku karmienia jak i pod koniec. Ilość laktozy w mleku matki jest niezależna od konsumpcji laktozy przez matkę i prawie się nie zmienia. Tak wiec ocenianie jakości mleka obecnie nie ma najmniejszego sensu, wiem, że kiedyś robiło się jakieś tam oceny mleka ale prawda jest taka, ze nie ma to po prostu podstaw. Dla malucha najlepsze będzie zawsze mleko mamy, mleko to jest zdrowsze od mleka modyfikowanego (chociaż trzeba przyznać, ze jakośc mleka modyfikowanego w ostatnim czasie znacznie się poprawiła). Laktaza jest enzymem niezbędnym do trawienia laktozy. Nietolerancja laktozy u dziecka pojawia się w sytuacji, w ktorej dziecko nie produkuje tej laktozy albo produkuje ją w niewystarczającym stopniu. Tak więc maluch nie będzie w stanie trawić laktozy. W tym przypadku pomogą krople mające w sobie enzym laktaze, polecam na przykład Delicol. Który mozna podawać nie tylko podczas karmienia mlekie modyfikowanym ale rownież podczas karmienia piersią (wazne tylko jest to aby podawać go do każdego karmienia).
Jak rozpoznać nietolerancje laktozy u maluszka? U nas były to przeciagające sie kolki, nie pomagały masaże brzuszka, nie pomagały okłady Tak wiec postanowiliśmy spróbować delicolu I okazało sie, że dopiero Delicol pomógł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane czy mozna podawać delicol podczas karmienia piersią? Czy lepiej działą podczas mleka modyfikowanego? Czy jest tutaj jakaś różnica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nam tez Delicol pomógł. Córka z karmienia na karmienie miała coraz mniejsze dolegliwości. Aż już totalnie minęły. U Nas kolki wygladaly tak, ze każdego wieczora tak mniej wiecej o okreslonych godzinach Hania zaczynała krzyczec, plakac, prezyla sie, robila sie czerwona, zanosila sie az, machala nozkami i raczkami w kazda strone. Okropnie bylo. Sama cierpiałam z córką.
Wiele osob myli nietolerancję laktozy z kolką. A jest to coś zupełnie innego Kolka wynika z niedojrzałego układu pokarmowego dziecka. Z kolei nietolerancja laktozy to problem z trawieniem mleka przez malucha. U nas było to drugie i dlatego Delicol tak pomógł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Moja córka miała nietolerancje laktozy, miała kolki, śluz w kupię i krew. Dawałam delicol i 6 miesięcy była tylko na piersi. Z każdym tygodniem było lepiej. Teraz ma 2 lata i jest wszystko ok. Je wszystko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Ja podawałam Kolaktaze, wychodziło taniej niż delicol, podaje się mniej kropelek, skład jest ten sam, jeszcze dodatkowo odciągałam z 10-20ml pokarmu i dopiero wtedy przystawiałam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

To prawda, jest tansza, ja kupuje w aptece internetowej kilka sztuk odrazu, tak wychodzi duzo taniej, bylam pewna ze bede musiala przestac karmic piersia, ale dzieki tym kropelkom moge nadal to robic
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Nam pediatra powiedziala dr bałanda ze to wielki bubel organizm dziecka przyzwyczaja sie i sam nie chce wytwarzac laktazy.zalecila 10ml mleka bezlaktozowego do kazdego karmienia zeby zniknol sluz z kupki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Ja karmię córkę już 13 miesięcy. W 2 czy 3 miesiàcu ciała redukujące - 2%. Gastroenterolog powiedział, że te krople z enzymem to zwykła ściema. Córka miała wodniste kupy ze śluzem i moxno ulewala. Na szczęście pięknie rosła. Teraz w 13 miesiącu ciała redukujące 0,75%.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

a jak pozbylas się wodnistych kupek? ja tez karmie tylko piersią syn ma 3 miesiące ciała redukujące 1% w 2 tyg. życia. daje tylko dicoflor
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

To widocznie sa różne metody bo nam wlaśnie pediatra zalecil podawac kropelki z enzymem, podajemy kolaktaze przed kazdym karmieniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Odświeżam wątek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Halo nikt tak nie ma ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

U nas była wysoka nietolerancja którą potwierdziło badanie.
Biegunka, pupa odparzona.
Lekarka uparła się żebym karmiła piersią i podawała kropelki z enzymem.
Po kropelkach było tak że jeśli córka zakrztusiła się w czasie karmienia to zwracała wszystko co zjadła.. ponad to krople w ogóle nie pomogły nadal miała biegunkę i nadal pupa była odparzona.. Wkurzyłam się i kupiłam mleko bez laktozy ..wystarczył tydzień i pupa się zagoiła i biegunki przeszły. Nadal karmiłam piersią tyle że cyc był jako dodatek do butli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

ma. wystarczy zrobic badania i po potwierdzeniu przejsc na mleko bez laktozy, po co meczyc Dziecko i siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: nietolerancja laktozy a karmienie piersią z delicolem - są jakieś mamy?

Witam
Jakie badania konkretnie należy zrobić aby stwierdzić czy dziecko ma nietolerancje laktozy czy uczulenie na białko mleka krowiego?
U nas sytuacja wyglądała tak że corka miala zielone kupki i strasznie wie prężyła. Ja odstawiłam nabiał całkowicie i dostaliśmy od pediatry debridat. Zdecydowanie pomogło kupki sa normalnego koloru ale niestety cuchnące. Ale brzuszek zdecydowanie mniej boli bo córka jest dużo bardziej pogodna i już się tak nie pręży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

okulary:) (30 odpowiedzi)

Musze zakupic dla siebie okulary, co mozecie polecic Vision czy raczej male rodzinne zalady...

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....