Nowa porodowka. UCK. Opinie

Witam, prosiłabym o opinię kobiety które urodziły w nowej porodówce. Najfajniej by było gdzy np wypowiedziała się mamusia która rodziła w "starej" i "nowej klinicznej". Rodzilam dwa razy na Zaspie. Trzecie też tam chciałam ale przyznam że kusi mnie trochę wysoki standard i miałabym ciut bliżej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zgadzam sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodziłam w czerwcu 2021. Faktycznie studenci często przewijają się przez obchody czy podczas porodu. Ale mamy jako pacjenci swoje prawa. Ja kiedy rodziłam odmówiłam badania i sprawdzenia postępu porodu przez studenta. Poprosiłam aby dokonał tego doktor. Podczas porodu jest to wszystko jedno kto patrzy, ale zbadać osobie niedoświadczonej bym się nie dała. A tak pobyt, personel jedzenie, warunki na najwyższym poziomie. Polecam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za nic mają prawa pacjenta...tam idą na ilość a nie na jakość i komfort
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Poniższy post jest odp na komentarz:
~Ewka
(1 rok temu)
"Wiecie, że możecie odmówić takiej studenckiej wizyty? Wystarczy poczytać o prawach kobiet na porodówkach. Jeśli powiecie, że sobie tego nie życzycie to oni muszą wyjść."
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety tak to nie wygląda. W szpitalu akademickim nie masz wyboru, studenci są i będą obecni, ponieważ jest to placówka kształcąca personel medyczny. Znalazlam ciekawy artykuł prawnika specjalizującego się w prawie medycznym, dla zainteresowanych tu jest link: https://prawnikwszpitalu.pl/obecnosc-studentow-przy-badaniu/#comment-227
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Podpisuje się pod pytaniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowa porodowka. UCK. Opinie

Czy w UCK mają TENS i nie ma problemu z korzystaniem, czy trzeba mieć swoją aparaturę i plastry?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A od kiedy szpital zapewnia wyprawka dla dziecka xd ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowa porodowka. UCK. Opinie

Witam,
Sprawa już bardzo dawna w Pani przypadku, ja natomiast jestem w trakcie oczekiwania na telefon z UCK w sprawie przyjęcia na patologie.
Obiecano dzwonić między 3 a 5 września, ale tak się teraz zastanawiam czy zawsze dzwonią w wyznaczonym terminie? A co jeśli nie zadzwonią?
Czy może Pani napisać jak było w Pani przypadku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzeczy dla dzieci UCK (Zapsa też) tak naprawdę ma (wymalowane nawet) jeśli Ci zabraknie to dostaniesz.
Rzeczy dla mamy - nie wiem.
Woda - w Gdańsku pijemy wodę z kranu. Możesz kupić bidon z filtrem, jeśli nie chcesz z kranu bezpośrednio.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Czy któraś z Was rodziła teraz w dobie pandemii? Informację z oddziału zabrać najpotrzebniejsze rzeczy, ale rzeczy dla dziecka i dla matki to 2 torby o wodzie na czas pobytu nie wspomnę. Możliwość dostarczenia paczki przez tatusia, ale ponad 100 km. Jakieś propozycje od doświadczonych mam? Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba mieć wszystko swoje tj ubranka, rożek, pieluchy, podkłady itp. Rodziłam w październiku i szpital nic nie zapewniał.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ubranka - pytanie.
Byłam w UCK w szpitalu (syn miał wtedy 2 miesiące) i kazano mi przebrać go w szpitalne ubrania.
To się nie stosuje do dzieci nowo-urodzonych w UCK, prawda? Czy można / trzeba mieć swoje ubranka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W UCK nie ma takiej opcji. Chciałam coś takiego zrobić, ale powiedziano mi, że UCK tego nie praktykuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczyny czy w UCK można wykupić asystę położnej? Na Zaspie jest taka opcja, na stronie UCK nie ma o tym ani słowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Część sal na położnictwie jest po remoncie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyszła mama
2020-02-08 22:49:55
Jak czytam te komentarze że czemu przyjmują kobiety z poza Gdańska to mnie ściska. Uwierzcie kobiety że wolałabym rodzić w swoim mieście ale niestety nie przyjmą mnie z moimi problemami zdrowotnymi i dziecka, wiec potrzebuje szpitala o 3 referencyjnosci i z chęcią odstapilabym Wam to miejsce w UCK. I czy tam są piękne sale czy nie to jest najmniejszy problem bo najważniejsze by dziecko urodziło się zdrowe. A z tego co wiem to do UCK właśnie przyjmują z komplikacjami a nie na widzi mi się.
3 st. referencyjności ma również Zaspa. Ale tam nie jest świeżo po remoncie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nowa porodowka. UCK. Opinie

Jak czytam te komentarze że czemu przyjmują kobiety z poza Gdańska to mnie ściska. Uwierzcie kobiety że wolałabym rodzić w swoim mieście ale niestety nie przyjmą mnie z moimi problemami zdrowotnymi i dziecka, wiec potrzebuje szpitala o 3 referencyjnosci i z chęcią odstapilabym Wam to miejsce w UCK. I czy tam są piękne sale czy nie to jest najmniejszy problem bo najważniejsze by dziecko urodziło się zdrowe. A z tego co wiem to do UCK właśnie przyjmują z komplikacjami a nie na widzi mi się.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Nowa porodowka. UCK. Opinie

Rodziłam w listopadzie 2019. Drugi poród, pierwszy na Zaspie. Nie ma porównania na korzyść UCK. Bardzo sprawne przyjęcie na oddział. Opieka na najwyższym poziomie, położne przemiłe, pomocne, otrzymywałam na bieżąco informację, co się dzieje i co będzie się ze mną działo a żadne moje pytanie nie zostało bez odpowiedzi. Lekarze także w porządku. Otrzymałam znieczulenie z.o. bez żadnego problemu, gaz rozweselający... położne spełniały każda moja rozsądną prośbę. Moja wysoka ocena dotyczy po równo 3 oddziałów - patologii, porodówki oraz położnictwa. Jeśli chodzi o warunki lokalowe - pierwsza klasa - na położnictwie czysto, cicho, sale duże,jasne. Dobre warunki, aby cieszyć się pierwszymi chwilami z dzieckiem. Co ważne dla Mam, które mają już starsze dzieci - fajne przestronne sale odwiedzin z zabawkami dla dzieciaków. Można spokojnie porozmawiać z mężem bo dziecko ma się czym zająć...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodziłam w UCK 2 miesiące temu. Byłam na patologii, potem poród wywoływany. Opiekę i warunki oceniam bardzo dobrze, lepiej trafić nie mogłam. Personel pomocny, lekarze ze studentami mili i kompetentni. Pomagali mi przy karmieniu, rozwiewali wątpliwości. Był tylko jeden moment, kiedy nie dałam sobie rady, a pomocy nie dostałam (wiem, że nie miały na to czasu, nikt za bardzo mi nie pomógł) - po cc ze znieczuleniem ogólnym i dużej dawce morfiny zostałam sama z dzieckiem w nocy. Trafiłam na salę poporodową z pooperacyjnej ok. 23. Ja nie wiedziałam jak się nazywam, a co dopiero, dlaczego dziecko płacze. Byłam otumaniona, nie potrafiłam się nim zająć. To była trudna noc. Potem już tylko z górki.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...