Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Anonim, mi chodzi o to, że jak będziesz chodziła prywatnie, do lekarza który operuje, choć niekoniecznie, ważne, żeby pracował w danym szpitalu, to on załatwi/weźmie Cię na diagnostykę do tego szpitala.
Na skierowanie to do szpitala przyjmą jak już padasz.

Chodzi o badania, diagnozę i co najlepiej u Ciebie zrobić, wtedy jak będziesz tego pewna, myśleć gdzie i u kogo zrobić operację.
Żeby nie wydawać tyle kasy na diagnozę.
Ale oczywiście najlepiej do takiego co robi takie operację.

W Gdańsku pewnie jest drożej, w Bydgoszczy za wizytę z usg dopochwowym, płaciłam 250zł.

Ale Ty byś musiała mieć to usg dna miednicy, tego to, żaden gabinet chyba nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiekowa sama widzisz, prywatnie to by cuda nawet wmówili byle zarobić, chyba że trafisz się na prawdziwego fachowca, to nie wciśnie a nawet odmówi zabiegu jeśli nie widzi takiej potrzeby, to kwestia odpowiedzialności za pacjenta.

Zrozpaczona podała stopień dwa albo trzy, do tego pisała że potwierdziło to dwój lekarzy, o ile mnie pamięć nie myli. Fakt chyba nic nie pisała o objawach, ale może nie chciała? Skoro się zdecydowała na zabieg, to sama uznała że jej to przeszkadza. A więzadła nigdy się nie zregenerują, nawet u młodej osoby, powtarzam z każdym rokiem będzie tylko gorzej, bo będą ciągnąć w dół i rozciągać się jeszcze bardziej, aż w końcu nie będzie można z nimi nic zrobić. Ważne aby zrobić to u fachowca, i faktycznie konsultować się w kilku miejscach, tylko skąd na to brać pieniądze? Nie każdego stać na wydawanie po kilkaset złotych kilka razy w roku na konsultacje a gdzie badania? Jeśli chodzi o tego typu zabiegi na NFZ< nie znajdziesz nadgorliwców, wolą nie dać niż dać ;), masz chodzić prywatnie na jakieś liftingi ścian, itd, aby nabić im kasę, cuda po wmawiają, mi próbowano wmówić

Piszesz abym poszła prywatnie u siebie, myślałam nad tym, jest kilka osób bez tytułu profesora, tytuł to jedno, chodzi o osoby, które tego typu zabiegi robią non stop z dużym powodzeniem, może to byś zwykły dr bez tytułu, mnie to nie robi. Natomiast ceny za konsultacje mają niemal identyczne, już się orientowałam, fakt że zazwyczaj w cenie za ok 500-600zł mają często już usg ale też nie wszyscy. Tylko jaki sens ma chodzenie od lekarza do lekarza jeśli nie chce sie u niego operować? W trójmieście tego typu zabiegi robią w każdym szpitalu gdzie jest oddział ginekologii, w okolicznych szpitalach także, i co z tego, pewnie z marnym skutkiem skoro nawet tu na forum nie ma nikogo kto by się pochwalił skutecznym zabiegiem. Zabawne byłam prywatnie u lekarzy którzy pracują w tych szpitalach, i żaden mnie nie skierował na zabieg. Dostałam trzy skierowania na oddział celem diagnostyki, i nigdzie nie zostałam przyjęta, bo lekarze walili tekstami, to za mały problem, a jeden cham powiedział mi że może mi pokazać kobietę która ma problem i ja mogę sobie to porównać, jak to wygląda u innych pacjentek. Nawet nie wyobrażasz sobie ile przez te miesiące napłakałam się w gabinetach lekarzy aby ktoś wreszcie mi pomógł i dał skierowanie, nie dostałam od żadnego gina, dostałam od lekarzy innych specjalności, bo oni widzieli problem. mimo wszystko nigdzie mnie nie przyjęto, i nie przyjmą bo usłyszałam, "my tu tylko operujemy, nie robimy diagnostyki, a pani problem jeszcze nie jest operacyjny, proszę iść do urologa zrobić badania...", Nie ma znaczenia że oprócz obniżeń mam inne problemy, mam szukać gina który da mi skier ba badania, a gdzie bym nie poszła na NFZ, to nikt nie chce dać skierowania bo uważa że nie może, bo nie widzi potrzeby a to badanie jest w ramach NFZ< czyli nie dla kaprysu. Szlak mnie trafia. Prywatnie to ok tysiąc zł. Skąd na to brać? Dlatego chciałabym się zapisać do gina na NFZ ale w poradni przyszpitalnej, może tam coś ruszyłoby chociażby z diagnostyką. Tyle że niektóre poradnie przyszpitalne przyjmują wyłącznie pacjentki po operacji w ich szpitalu w ramach kontroli, szukam poradni która przyjmuje każdą pacjentkę ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Choć ta cena pewnie wynika z usg dna miednicy, ja się zasugerowałam tym, że jak wpisałam w Google ten symbol co podałaś, pokazało mi usg dopochwowe, to drugie też częściowo jest dopochwowe, może dlatego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

*Anonim, masz rację z tymi operacjami prywatnymi, mamy tu mój przykład, choć ja nawet, póki co nie widziałam takiej potrzeby.

Ale zastanawia mnie fakt, dlaczego Zrozpaczona nic nie pisze o objawach, jest bardzo młoda, lekarze i na NFZ bywają nadgorliwi, tam gdzie nie trzeba.
Ja nie mówię, że ma nie pójść na tę operację, tylko, żeby trzy razy przemyślała i sugerowała się objawami.
Bo jeśli objawy nie są bardzo uciążliwe, to nie ma co się śpieszyć.
Jeśli więzadła nie są zerwane, to młody organizm się regeneruje i zaskakuje, więc dbając o siebie, może by można przesunąć w czasie, bo w tej sytuacji, wg mnie, lepiej później niż wcześniej.
Ja bym radziła pójść jeszcze do następnego lekarza.

Ty też byś mogła iść prywatnie do innego jednego czy drugiego urogina w swojej okolicy, który operuje w szpitalu.
Nie jest powiedziane, że by też nie skierował na operację.

Płacenie takiej kasy prof., tylko za tytuł, mi się wydaje niecelowe, takie samo usg dopochwowe, tak proste badanie, wystarczy, że zostanie wykonane dokładnie, żeby jeszcze było w tej cenie usg urogin czyli usg dna miednicy, to by było do przełknięcia.

Ty masz sprawę skomplikowaną, dlatego musisz szukać gdzie się da, ale ja bym jeszcze próbowała, żeby uzyskać skierowanie na dokładne specjalistyczne badania, do szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa nikt nie kieruje na operację dla kaprysu zwłaszcza na NFZ . Tu trzeba spełnić wytyczne, czyli min drugi stopień + objawy temu towarzyszące a i to nie zawsze oznacza dostanie się na operacje.
Byłam u dr która zajmuje się tego typu operacjami na NFZ, rozpoznała drugi stopień, wie że mam sporo objawów, w tym koszmarny ból z tego powodu i innych, i co? i nie było mowy o skierowaniu na zabieg już od razu, a dopiero po rocznej kontroli o ile zajdzie taka potrzeba ;). Także jeśli lekarza dał skierowanie zwłaszcza na NFZ, to znaczy że uznał że trzeba, a decyzja zawsze zależy od pacjentki czy chce. Inaczej jest prywatnie, tam to nawet pierwszy stopień zrobią, bo zarobiona kasa to raz a dwa faktycznie jeśli kobieta tego pragnie to czemu nie, przecież prywatnie to można sobie cuda zrobić tam, być jak nowa ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dagmara o tutaj masz namiary https://www.znanylekarz.pl/wlodzimierz-baranowski/ginekolog-onkolog-chirurg/lublin
W obu placówkach w Warszawie 400zł była sama konsultacja, przynajmniej jeszcze nie dawno, USG TV ok 300zł, nie wiem ile uroginekologiczne, jeszcze tam nie dzwoniłam, zadzwonię gdy odłożę minimum tys zł.
Nie wiem w którym szpitalu operuje na NFZ, wiem że kiedyś operował na Saszerów, nie wiem jak obecnie, nie mam też pojęcia jakie są terminy na konsultacje ani na operacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrozpaczona u każdej, nawet zdrowiej kobiety więzadła się rozciągają wraz z wiekiem, dlatego ważna jest też profilaktyka aby to opóźnić. Dużo zależy od Twojego stylu życia. Nie każdy operator przyszywa je do wew strony brzucha, dużo zależy od techniki. Mimo wszystko to jest lepsze rozwiązanie niż taśmy czy siatki, dlatego bądź dobrej myśli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@anonim i @Greta możecie podać gdzie przyjmuje prof Baranowski? Bardzo chętnie udam się do niego na konsultacje. Z tego co piszecie widzę, że warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę starać się jak najmniej bać operacji , ja na drugą szłam dużo bardziej spokojna / choć ciśnienie miałam duże do końca / ,bo to się zaśnie i się nic nie wie -..... i pobudka z głębokiego snu , a po wszystkim każdego dnia tylko lepiej . Ale jedno myślę bardzo ważne - teraz przed i po operacji /szczególnie / nie dzwigać i to na zawsze , po sobie wiem ,że to przyspieszyło operacje i wiem ,że mogę na pewno zniszczyć naprawę . Trudne to przy dziecku- rozumiem , szkoda Pani i dziecka -przykre .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrozpaczona, który masz stopień wypadania? Czujesz jajo w pochwie czy macica wypada poza pochwę?

Operacja zależy od objawów, a nie dlatego, że jest obniżenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety lekarze mówią że nie ma na to metody na całe życie skrócone wiązadła z czasem się naciągaja dzisiaj się dowiedziałam że może to być 5 lat nie wiadomo ile to wytrzyma u mnie a siatki i taśmy są bolesne w sexie i nie stosuje się je u młodych kobiet. Dodatkowo skrócone więzadła macicy skracają i przyszywają dodatkowo do wewnętrznej strony brzucha bardzo boję się tej operacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie masz przetoki, innych uszkodzeń zew i wew narządów, które byłby przeciwwskazaniem, do tego Twój ogólny stan zdrowia jest ok, to Ci nie zaszkodzi, ważne aby nie brutalnie, bo w skoro masz tam coś nie tak ze sromem to mogą się zrobić otarcia które będą się kiepsko goić, powodować ból itd. Jeśli masz tak małe wypadanie to żadne też problem, problem może być przy większym wypadaniu, gdy macica za nisko albo ściany latające, gdzie nie będzie jak zaparkować na miejscu ;), że to tak na wesoło napiszę. Ciesz się że jeszcze możesz, i bez bólu, stosuj nawilżacze, kwas hialuronowy czy inne cuda zalecane i korzystaj jeśli masz potrzebę

Nie wiem też skąd masz pomysł ze narządy nieużywane się uwsteczniają, moja mama ma prawie 70 lat, wszystko na miejscu, zero suchości czy atrofii,, wszystko idealnie, cytologia również, usg także, owszem jajniki w fazie zaniku, ale to normalne w jej wieku zwłaszcza że nie gdy nie brała hormonów, a od blisko 30 lat jest sama, także ten mit trzeba obalić. Moje koleżanki młode przed 30stką mają poważne problemy zarówno z suchością, jak i atrofią. Na niekorzyść działa nierównowaga hormonalna w każdym wieku, mniej kolagenu wraz z wiekiem, choć i u młodych osób bywa z tym problem jeśli mają wady genetyczne, więc te problemy można mieć w każdym wieku i niezależnie od aktywności seksualnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ma tyko rozciągnięte więzadła to nie ma co czekać aż grawitacja zrobi swoje i nie będzie już możliwości ich naprawienia w ten sposób a jedynie siatkami czy taśmami. Ważne aby zrobić to u dobrego speca. Mojej koleżance ginekolog skrócił więzadła podczas laparoskopii torbieli, mimo że ta nawet nie wiedziała że ma obniżenie. Po tym zabiegu ma lepszy seks że tak powiem, bo nic nie przeszkadza, i tak miała fart że nic ją nie bolało. Tu nie ma co czekać, tu zawsze czas działa na niekorzyść
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~anonim, ciekawa jestem jakie masz zdanie o wpływie seksu na stan pochwy po menopauzie, taki niby zalecany w tym wieku nawet na ogólny stan zdrowia.
Ja mam wątpliwości.
Suchości pochwy nie mam, ale teraz nurtują mnie takie obawy, czy to mąż nie przyczynił się do tego, bo po dość długiej przerwie miał taką fazę na seks, w myśl głupiej męskiej zasady, że to się nie wymydli, po chyba m_cu zauważyłam zmiany na sromie spowodowane wg mnie reakcją ścieńczonej w tym wieku śluzówki sromu i być może właśnie tak samo słaba śluzówki pochwy od tego się bardziej rozciągnęła, choć wydawało by się, że powinno być odwrotnie, bo to narządy nieużywane się uwsteczniają.
Co myślisz?
Pytałam lekarzy, fizjouro, to każdy mówi, że temu mojemu wypadaniu nie szkodzi seks,
Ale teraz naszły mnie takie wątpliwości.
Dzięki za opinię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo jeśli bardzo nie przeszkadza, a chcesz mieć drugie dziecko, to nie wiem czy operacja teraz jest dobra, żadna nie gwarantuje ponownego nie obniżania.
Sama ostatecznie decydujesz, czy zgadzasz się na operację, możesz przesunąć termin lub go odwołać.
Każdą operację należy traktować jak ostateczność, dobrze wszystko przemyśl, dużo da Ci lektura tego forum.
Może na ten czas, warto spróbować pessar, jak to wypadanie jest uciążliwe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zrozpaczona, zastanawiam dlaczego tak szybko kierują Cię na operację, tak bardzo przeszkadza Ci to wypadanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

będzie dobrze, na szczęście to tylko skrócenie więzadeł, i masz szanse wrócić do normalnego życia. Nie dźwigaj dziecka, poproś kogoś z rodziny czy znajomych o pomoc. Roczniak też niedługo zacznie dreptać, więc z czasem będzie ciut lżej. Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W szpitalu w Krynicy Zdrój tam pracuje ginekolog z medikor Nowy Sącz i to on mnie skierował i będzie operować zakaz dźwigania na 3 miesiące a dziecko ma rok
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To termin szybki. Miałaś jakieś badania potwierdzające to? Gdzie się będziesz operować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obniżenie 2 stopnia bądź 3 tak mówia ginekolodzy którzy będą mnie operować laparoskopowo. Uważam że
najprawdopodobniej spowodowane indukowanym porodem i brakiem nacięcia 1 dziecko 3010 g i takie problemy. Lekarz że szpitala w którym rodziłam ustalił mi termin czekałam na NFZ jakieś 5 miesięcy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

chirurg dziecięcy Elżbieta Lichnicka opinie (3 odpowiedzi)

Witam, czy któraś z Was była na wizycie z dzieckiem u chirurga dziecięcego dr Elżbiety...

Życie w Anglii- jak to teraz wygląda ? (61 odpowiedzi)

Mam pytanie do forumek, które postanowiły wyprowadzić się z naszego pięknego Kraju i żyją w...

czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola? (243 odpowiedzi)

za moich czasów (jestem z lat 80tych) większość dzieci nie chodziła do przedszkoli.. wiem że...